مهاجرت تحصیلی بلغارستان

تحصیل پزشکی در بلغارستان

تحصیل پزشکی در بلغارستان

متقاضیان زیادی هر ساله برای تحصیل پزشکی در بلغارستان به این کشور مهاجرت می کنند. در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم. متقاضیان تحصیل پزشکی در بلغارستان می توانند برای رسیدن به اهداف خود، اقدام به اقامت پس از تحصیل در این کشور نمایند. تحصیل پزشکی در بلغارستان می تواند به متقاضیان امکانات زیادی ارائه نماید. به عبارتی متقاضیان می توانند به واسطه تحصیل پزشکی در بلغارستان از مزایایی چون درآمد بالا بهره مند شوند. شایان ذکر است که پزشکان در این کشور حاصل یکی از مشاغل پر درآمد می باشند. متقاضیان می توانند به پشتوانه همکاری با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، به خوبی امور مهاجرت خود را پی گیری نمایند.

آشنایی با تحصیل پزشکی در بلغارستان

رشته پزشکی در بلغارستان یکی از رشته های پر طرفدار تلقی می شود. متقاضیان می توانند با تحصیل در این رشته، به کار پس از تحصیل با درآمدی بالا بپردازند. شایان ذکر است که تحصیل پزشکی در بلغارستان شاهد رقابت متقاضیان می باشد. محبوبیت این رشته بین متقاضیان دلایل متعددی دارد که مهمترین آن ها درآمد است. میزان درآمد پزشکان در بلغارستان مانند بسیاری از کشورها بالا است. لذا متقاضیان برای کسب منابع مالی بالا و کار پس از تحصیل، جذب این رشته می شوند. درآمد پزشکان در بلغارستان حداقل معادل 67807BGN (لف بلغارستان) می باشد.

درآمد پزشکان در بلغارستان به شرح زیر است:

میزان درآمد پزشکان در بلغارستان

متقاضیان تحصیل پزشکی در بلغارستان ابتدا بایستی از دانشگاه های مورد نظر مورد پذیرش قرار گیرند. اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر به صورت ارسال مدارک و غیر حضوری خواهد بود. تنها درصورتی متقاضیان مجاب به حضور هستند که آزمونی برای آن ها تعیین شده باشد. متقاضیان تحصیل پزشکی در بلغارستان می توانند برای سهولت در دوران تحصیل خود به لحاظ مالی، اقدام به محاسبه هزینه های لازم نمایند. همینطور بررسی دانشگاه های موجود در این کشور نیز به تعیین مسیر و هدف دانشجویان کمک شایانی خواهد کرد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه های بلغارستان

متقاضیان می توانند به پشتوانه شرایط خود، در هر یک از دانشگاه های پزشکی در بلغارستان پذیرش گیرند. اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور بر اساس توانایی ها و سوابق متقاضیان صورت می پذیرد. دانشگاه های متعددی در این کشور پذیرای دانشجویان رشته پزشکی هستند. متقاضیان می توانند پس از تحصیل در هر کدام از این دانشگاه ها برای کار پس از تحصیل اقدام کنند. تحصیل در دانشگاه های پزشکی بلغارستان می تواند مدرک تحصیلی معتبری را برای متقاضیان به ارمغان آورد. وجود دانشگاه های متعدد برای تحصیل پزشکی در بلغارستان می تواند در تعیین هدف تحصیلی کمک شایانی به متقاضیان نماید.

برخی از دانشگاه های پزشکی در بلغارستان عبارتست از:

 • دانشگاه وارنا
 • دانشگاه صوفیا
 • دانشگاه پلودیو
 • دانشگاه تراکیا
 • دانشگاه پلیون

رنکینگ دانشگاه های پزشکی در بلغارستان

رنکینگ دانشگاه ها به متقاضیان در انتخاب مسیر تحصیلی یاری می رساند. متقاضیان می توانند با بررسی رنکینگ دانشگاه مورد نظر به میزان اعتبار آن تا حدودی پی ببرند. متقاضیانی که خواهان تحصیل در این دانشگاه ها می باشند، ملزم به بررسی جوانب آن نیز هستند. همینطور متقاضیان می توانند با بررسی رنکینگ دانشگاه، به میزان اعتبار مدرک تحصیلی آینده خود نیز پی ببرند. رنکینگ دانشگاه ها در بلغارستان و جهان بیانگر اعتبار و میزان کیفیت آموزشی درآن ها می باشد.

رنکینگ برخی از دانشگاه های پزشکی بلغارستان به شرح زیر می باشد:

دانشگاه سال مورد نظر رنکینگ
دانشگاه وارنا 2020 221 EECA
دانشگاه صوفیا 751 QS
دانشگاه پلودیو 29 در بلغارستان
دانشگاه تراکیا 9 در بلغارستان
دانشگاه پلیون 19 در بلغارستان

هزینه تحصیل پزشکی در بلغارستان

هزینه تحصیل پزشکی در بلغارستان و محاسبه آن برای پیش بینی وضعیت دانشجو حائز اهمیت می باشد. متقاضیان می توانند با بررسی هزینه زندگی در این کشور و شهریه دانشگاه، به هزینه تحصیل در بلغارستان پی ببرند. هزینه تحصیل پزشکی در کشور بلغارستان می تواند یکی از دلایل شکست مهاجرت به این کشور باشد. لذا در صورتی که هزینه های زندگی در این کشور نادیده گرفته شود، ممکن است بروز مشکلات مالی برای دانشجویان جدی تر شود.

برخی از موارد سنگین در هزینه تحصیلی پزشکی در بلغارستان عبارتست از:

 • هزینه اجاره مسکن یا هزینه خوابگاه
 • هزینه شهریه دانشگاه
 • هزینه خوراک

هزینه تحصیل پزشکی در بلغارستان شامل بسیاری از ریز هزینه ها می باشد. به عبارتی هزینه ها به صورت یک جا نبوده و محاسبه آن باید با دقت بالایی صورت پذیرد. متقاضیان می توانند با محاسبه هزینه از بروز مشکلات مالی نیز جلوگیری نمایند. همینطور متقاضیان به واسطه بررسی هزینه ها می توانند مقرون به صرفه بودن تحصیلات خود را بررسی نمایند.

برخی از هزینه های زندگی در بلغارستان عبارتند از:

عنوان هزینه هزینه به لف بلغارستان
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت Lev10
وعده غذایی 2 نفره در یک رستوران متوسط Lev50
یک وعده غذا در مک دونالد(فست فود) Lev9
1 لیتر شیر Lev2.06
قرص نان 500 گرمی Lev1.11
1 کیلو گرم برنج سفید Lev2.28
12 عدد تخم مرغ Lev3.11
1 کیلو گرم پنیر Lev10.5
1 کیلو گرم فیله مرغ Lev9.44
کرایه تاکسی به مدت 1 ساعت Lev13.2
کرایه یک آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر Lev5144
کرایه یک آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر Lev38417

هزینه تحصیل پزشکی در بلغارستان

شهریه دانشگاه وارنا برای تحصیل پزشکی در بلغارستان

شهریه دانشگاه یکی از عمده هزینه های تحصیل پزشکی در بلغارستان می باشد. متقاضیان در محاسبه هزینه های خود، بایستی توجه ویژه ای به این مورد داشته باشند. لذا متقاضیان می توانند با تحصیل در دانشگاه های ارزان بلغارستان این هزینه را کاهش دهند. از این رو می توان گفت هزینه شهریه نیز تا حدودی قابل کنترل می باشد. هزینه شهریه دانشگاه های پزشکی در بلغارستان، می تواند بزرگ ترین هزینه بین هزینه های رایج تلقی شود. متقاضیان به پشتوانه منابع مختلف می توانند از منابع متعددی استفاده نمایند.

برای مثال شهریه دانشگاه وارنا برای تحصیل در این کشور به شرح زیر است:

آیتم شهریه به یورو
حداقل شهریه 6000€
حداکثر شهریه 8000€

اخذ پذیرش پزشکی در بلغارستان

اخذ پذیرش دانشجویان برای تحصیل پزشکی در بلغارستان به صورت غیر حضوری می باشد. به عبارتی متقاضیان بایستی در بازه زمانی اعلام شده مدارک خود را ارسال و منتظر نتیجه باشند. متقاضیان می توانند به دو زبان بلغاری و انگلیسی در دانشگاه های بلغارستان به تحصیل بپردازند. همینطور متقاضیان با تحصیل در مقاطع مختلف بلغارستان قادر به کار پس از تحصیل در این کشور نیز خواهند بود. اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور مستلزم وجود مدارکی می باشد.

برخی از این مدارک عبارتست از:

 • مدرک تحصیلی متقاضی
 • ریز نمرات مدرک تحصیلی
 • رزومه علمی و گواهی های معتبر
 • مدارک هویتی

متقاضیان بدون اخذ پذیرش و یا بدون قبولی در آزمون های لازم، قادر به مهاجرت تحصیلی نخواهند بود. لذا تحصیل در این کشور مستلزم اخذ پذیرش از دانشگاه می باشد. البته متقاضیان می توانند به واسطه تحصیل در دانشگاه هایی با اعتبار پایین مهاجرت نمایند. اما این مهاجرت برای آن ها مقرون به صرفه نخواهد بود. متقاضیان می توانند به پشتوانه همکاری با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، امور مهاجرتی خود را تسهیل کنند. همکاری با موسسه از طریق تماس تلفنی و یا تکمیل فرم ارزیابی میسر می باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *