مهاجرت تحصیلی آمریکا

تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا

تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا

هر ساله آمار علاقمندان به تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا افزایش می یابد. زیرا بازار کاری این رشته در آمریکا از شرایط بسیار مناسبی برخوردار است. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود جذب بازارهای کاری می گردند و بدین طریق می توانند اقامت و پس از آن نسبت به اخذ پاسپورت آمریکا اقدام نمایند. از آنجائیکه دانشگاه های آمریکا از امکانات آموزشی مدرن و پیشرفته ای برخوردار هستند، دانشجویان آموزش ها و تجارب بسیار مفیدی را در دانشگاه های این کشور کسب می نمایند.

فیزیوتراپی یکی از شاخه های دانش پزشکی بشمار می رود که به بررسی و درمان اختلالات حرکتی، آسیب های نخاعی و استخوانی می پردازد. رشته فیزیوتراپی در کشورهای مختلف به سرعت در حال رشد است و با توجه به اینکه دانشگاه های آمریکا امکانات بسیار مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند تحصیل رشته فیزیوتراپی در کشور آمریکا یکی از بهترین گزینه های تحصیلی می باشد.

دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در آمریکا و اخذ تخصص خود در این رشته براحتی می توانند در تمامی کشورهای جهان به انجام کار بپردازند. در حال حاضر بیش از 700 دانشگاه در مقطع کارشناسی و 60 دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد برنامه های رشته فیزیوتراپی را به دانشجویان ارائه می نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه ای درخشان در زمینه های مختلف مهاجرتی مفتخر به راهنمائی و یاری رساندن به دانشجویانی هستند که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا و دیگر کشورها را دارند.

بررسی تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا

علم فیزیوتراپی یکی از زیرشاخه های علم پزشکی است که به درمان بیماری های عضلانی از طریق ماساژ و حرکت های ورزشی می پردازد. فیزیوتراپیست ها در این علم با مدیریت درد، سلامتی افراد را در هر سنی حفظ نموده و با انجام حرکت های ورزشی در جلوگیری از بیماری ها تلاش نمایند. می توان گفت این علم یکی از روش های درمانی دردهای ناگهانی در عضلات و استخوان های می باشد که به بهبود شرایط و سیستم بخش های مختلف بدن کمک می نماید.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا مبتنی بر ارائه سمینارها و سخنرانی ها می باشد. علاوه بر این دانشجویان در این رشته به حل مسائل مختلف پرداخته و با انجام کار در محیط های بیمارستان تجربه لازم را کسب می نمایند. دانشگاه های آمریکا جدیدترین آموزش ها و متدهای فیزیوتراپی را به دانشجویان ارائه می نمایند. علاوه بر این دانشجویان مهارت زیادی در زمینه های مختلف مراقبت های بهداشتی در آمریکا کسب خواهند نمود.

دانشجویان امکان تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا را در تمامی مقاطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) خواهند داشت. معمولاً اکثر دانشگاه های دولتی این رشته را ارائه می نمایند و بودجه های آموزشی از سوی دولت فدرال، دولت و نهادهای محلی تأمین می گردد. دانشجویان با تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا می توانند مشاوره های مفیدی را در زمینه های بهبودی پس از عمل جراحی، پس از جراحات وارد شده به مصدومین ارائه نمایند.

کار و تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا

دانشجویان پس از تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا امکان انجام کار در شرکت ها و سازمان های مختلفی را خواهند داشت. فیزیوتراپیست ها در آمریکا برای انجام کار علاوه بر اینکه باید از تحصیلات دانشگاهی برخوردار باشند، باید مجوز انجام کار آمریکا را نیز دریافت نمایند. ناگفته نماند دانشجویانی که تحصیلات تکمیلی خود را در رشته فیزیوتراپی در آمریکا گذرانده اند، جهت استخدام در بازارهای کار فیزیوتراپی در این کشور می باید همزمان دوره های علوم و سلامت انسان را بگذرانند.

تا بتوانید صلاحیت لازم برای انجام کار در این کشور را اخذ نمایند. فیزیوتراپیست ها در آمریکا معمولاً با مراجعه به مراکز درمانی که در جهت پیشگیری و مدیریت درد ناشی از معلولیت ها و جراحات و صدمات وارد شده به افراد فعالیت می نمایند، برای کسب تجربه اقدام می نمایند. پس از آن می توانند برای انجام کار در بیمارستان ها و کلینیک های توانبخشی برای انجام کار درخواست نمایند.

فیزیوتراپیست ها امکان ایجاد مراکز ارائه خدمات فیزیوتراپی در آمریکا را دارند و بدین طریق می توانند خود به تنهایی به ایجاد کسب کار در آمریکا بپردازند. معمولاً دانشجویانی که تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا را در مقطع دکترا به اتمام رسانیده اند، با فرصت های شغلی بیشتری روبرو بوده و درآمدهای بالایی را نیز دریافت می نمایند.

کار و تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا

درآمد و دستمزد فیزیوتراپیست ها در آمریکا

معمولاً میزان حقوق و درآمد فیزیوتراپیست ها در آمریکا بستگی به میزان سوابق و تجربه کاری متخصصین این حوزه دارد. این افراد علاوه بر دریافت حقوق ماهانه امکان انجام اضافه کاری در آمریکا را نیز خواهند داشت. میانیگین حقوق فیزیوتراپیست ها در آمریکا بعلاوه اضافه کاری و پاداش 74500$ (دلار) در سال برآورد شده است.

در جدول زیر میزان حقوق و دستمزد متخصصین فیزیوتراپی با توجه به سوابق کاری آنها نشان داده شده است:

آیتم هزینه به $ (دلار)
میانگین درآمد سالانه 89401
درآمد فیزیوتراپیست ها با 1 الی 4 سال سابقه کاری 97000
درآمد فیزیوتراپیست ها با 5 الی 9 سال سابقه کاری 135000
متوسط درآمد به ازای هر ساعت کاری 43
پر درآمدترین شهرهای آمریکا برای فیزیوترپیست ها سان جونز و کالیفرنیا 100903

هزینه های تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا

همانطور که می دانید دانشجویان برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در آمریکا همانند تحصیل در سایر رشته ها می باید از تمکن مالی لازم برخوردار باشند. اگر چه دانشجویان در آمریکا اجازه انجام کار ضمن تحصیل را دارند، اما با انجام کارهای دانشجویی امکان تأمین هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا وجود ندارد. از طرفی دانشجویان در این رشته تحصیلی از حمایت های مالی دولت آمریکا برخوردار نمی باشند

  • رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های دولتی آمریکا در مقطع کارشناسی: 13000 الی 15000$ (دلار)
  • رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های دولتی آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد: 15000 الی 17000$ (دلار)

هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور بیشتر است و هزینه تحصیل در رشته فیزیوتراپی در آمریکا در این دانشگاه ها 30000 تا 34000$ (دلار) در سال برآورد شده است. متقاضیان تحصیل در کشور آمریکا می توانند با مشاوره با کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شرایط تحصیل رایگان در آمریکا آگاهی یابند. این مجموعه اطلاعات مفیدی در زمینه مهاجرت پزشکان به آمریکا در اختیار متقاضیان عزیز قرار می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *