مهاجرت تحصیلی یونان

تحصیل دندانپزشکی در یونان

تحصیل دندانپزشکی در یونان

تحصیل دندانپزشکی در یونان یکی از برجسته ترین و محبوب ترین برنامه های تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. این رشته تحصیلی شامل دوره های مختلفی می شود. هر ساله به دلیل مناسب بودن هزینه های تحصیل و بالا بودن سطح برنامه های تحصیل دندانپزشکی در کشور یونان، دانشجویان بین المللی زیادی وارد دانشگاه های دندانپزشکی یونان می شوند. البته شایان ذکر است که علاوه بر دوره های تحصیل دندانپزشکی، دوره های محبوب و برجسته دیگری نیز برای ادامه تحصیل در دانشگاه های یونان وجود دارند. این کشور یکی از قدیمی ترین کشورهای دنیا با تاریخ غنی و چند هزار ساله می باشد و امروزه علاوه بر برنامه های آموزشی سطح بالا، جاذبه های گردشگری و باستانی مختلفی برای ارائه دارد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را با هدف مطلع سازی هموطنان عزیز از شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های یونان تهیه کرده اند.

بررسی شرایط تحصیل دندانپزشکی در یونان

به طور کلی، تحصیل دندانپزشکی در یونان از 5 تا 6 سال به طول می انجامد. هدف از ارائه برنامه های تحصیل دندانپزشکی در یونان، آماده سازی دانشجویان دندانپزشکی، توسعه دانش، نگرش ها و مهارت های لازم برای انجام امور مختلف در زمینه دندانپزشکی است.

مهارت هایی که دانشجویان با تحصیل دندانپزشکی در یونان بدست می آورند عبارتند از:

ردیف موارد
1 دانش پایه زیست پزشکی
2 مهارت ها و توانایی های پیشگیری و درمان بیماری
3 مهارت های اجتماعی و برقراری ارتباط با افراد
4 استفاده از وسایل مختلف دندانپزشکی

به محض فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های یونان، دندانپزشک باید دانش و درک بروز در مورد موضوعات گسترده تر عمل دندانپزشکی داشته باشد، در طیف گسترده ای از بخش ها از جمله تحقیق، معاینه، تجزیه و تحلیل، مهارت های حل مسئله، نوشتن برنامه، کار تیمی و درک اهمیت عمل دندانپزشکی و ارتباطات توانایی و مهارت کافی داشته باشد. علاوه بر این، یک دندانپزشک (فارغ التحصیل) باید دانش و درک مسئولیت های اخلاقی و دنتیولوژیکی در زمینه ارائه خدمات درمانی به بیماران و جوامع داشته باشد و در عین حال از قوانین قابل اجرا در مورد دندانپزشکی آگاهی داشته باشد. دندانپزشک فارغ التحصیل شده در این دوره باید بتواند ارتباط مستقیمی با بیماران، خانواده و همراهان آنها و همچنین سایر متخصصان بهداشت داشته باشد. با تحصیل دندانپزشکی در یونان، متقاضیان باید بتوانند اطلاعات را به روشی مهم، علمی و مؤثر کسب کرده و از آن استفاده کند.

مهارت های درمانی فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی در یونان

دندانپزشکی که از دانشگاه های یونان فارغ التحصیل می شوند، باید قادر به آموزش بیماران و مدیریت مراقبت های اولیه برای بیماران در هر سنی باشد. یک دندانپزشک جوان فارغ التحصیل شده باید بتواند بیماری های شایع و ناهنجاری های مخاط دهان را در بیماران در هر سنی تشخیص و مدیریت کند. این فرد باید در مدیریت بیماری پریودنتال در بیماران در هر سنی صالح باشد و بتواند بیماری های پوسیدگی، ریشه دندان و لثه را در بیماران در هر سنی بررسی و معالجه کند. با تحصیل دندانپزشکی در یونان، فارغ التحصیلان باید در صورت نیاز مواردی را که نیاز به جراحی ساده دندان و بافت نرم در بیماران در هر سنی از جمله کشیدن دندان و عصب کشی دارند، درمان و مدیریت کند. علاوه بر این، تجویز داروی مناسب برای تکمیل درمان (در صورت لزوم) ضروری می باشد.

فارغ التحصیلان دندانپزشکی در یونان

فارغ التحصیلان دندانپزشکی بهترین دانشگاه های یونان باید بتوانند از روش های مناسب برای مقابله با درد دهان، ناراحتی و اضطراب روانی فرد استفاده کند. این افراد باید بتوانند دندان های غیر طبیعی و یا از دست رفته را به شکلی، عملکردی و زیبایی شناسی قابل قبول برای بیماران در هر سنی بازیابی کند. یک دندانپزشک باید بتواند با اکثر موارد اضطراری پزشکی و دندان پزشکی که در دندانپزشکی عمومی با آن روبرو هستند، به طور مؤثر پیشگیری و برخورد کند. به طور کلی، بهبود بخشیدن سلامت دندان و دهان در سطح فردی، گروهی و اجتماعی وظیفه اصلی دندانپزشکان می باشد.

سایر مهارت هایی که دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه های یونان کسب می کنند عبارتند از:

  • جمع آوری تاریخچه پزشکی و دندانپزشکی مربوطه (شامل اطلاعات بیولوژیکی، پزشکی، روانی و اجتماعی مورد نیاز برای ارزیابی وضعیت دهان و دندان بیماران در هر سنی)
  • انجام معاینات جسمی، تفسیر یافته ها و انجام اقدامات بعدی
  • استفاده از اطلاعات به روشی مهم و موثر

فارغ التحصیلان دندانپزشکی در یونان

اعتباربخشی و صلاحیت دندانپزشکان در یونان

بیش از 90% کل دندانپزشکان یونان در یکی از دو آموزشگاه های دندانپزشکی در یونان واقع در آتن و سالونیک آموزش می بینند و دوره اصلی آموزش 5 سال به طول می انجامد. اکثر دانشجویانی که از دانشگاه های کشور آمریکا و انگلستان فارغ التحصیل می شوند برای کار در یونان نیاز به مجوز ندارند. به طور کلی، فارغ التحصیلان برخی از دانشگاه ها در کشورهای مختلف اروپایی مانند رومانی برای داشتن شرایط مورد نیاز جهت کار در کشور یونان، موظفند در آزمون های تعیین صلاحیت شرکت کنند تا مجوز کار به عنوان دندانپزشک در این کشور را کسب کنند. مجوز کار به عنوان دندانپزشک پس از اعتبارسنجی درجه دندانپزشکی دندانپزشک توسط انجمن دندانپزشکی محلی، مانند انجمن دندانپزشکی آتن، توسط وزارت خدمات بهداشتی و درمانی شهرداری صادر می شود.

انجمن های دندانپزشکی ملی و محلی (به عنوان مثال انجمن دندانپزشکی آتن) نسبت به عملکرد دندانپزشکی در یونان وظیفه نظارتی خاصی دارند اما وزارت بهداشت با مستقر در آتن، بر روی دندانپزشکی در سطح ملی نظارت می کند در حالی که دولت شهرداری نیز فعالیت مشابهی دارد. لازم به ذکر است که در کشور یونان دندانپزشکانی که قصد دارند فعالیت جداگانه خود را داشته باشند و مطب جدید تاسیس کنند حتما باید از شهرداری مربوطه مجوز کسب کنند. به یاد داشته باشید که برای کار و اقامت در یونان، مهاجران خارجی باید مجوز کار و اقامت این کشور را به صورت جداگانه کسب کنند و دریافت مجوز کار برای هر شغل ممکن است شرایط خاص خود را داشته باشد.

ویزای تحصیل یونان

برای ادامه تحصیل در دانشگاه های یونان، دانشجویان ایرانی و به طور کلی اکثر دانشجویان کشورهای ثالث نیاز به دریافت ویزای تحصیل یونان دارند. اخذ ویزای تحصیلی یونان روند ساده ای در پیش ندارد، اما کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند اطلاعات بسیار مفیدی در این زمینه به هموطنان عزیز ارائه دهند.

به طور کلی، مراحل اخذ ویزای تحصیلی یونان عبارتند از:

مراحل امور
1 جمع آوری مدارک و اسناد برای کسب پذیرش تحصیلی
2 دریافت دعوت نامه تحصیلی
3 تهیه اسناد مورد نیاز برای اخذ ویزا
4 مراجعه به سفارت و ارائه مدارک مورد نیاز، تکمیل فرم درخواست ویزا و پرداخت هزینه درخواست
5 انتظار برای تصمیم گیری سفارت
6 اخذ ویزای تحصیلی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با همکاران ما در دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *