مهاجرت تحصیلی لهستان

تحصیل دندانپزشکی در لهستان

تحصیل دندانپزشکی در لهستان

مقاله ی نگارش ش ده در مورد تحصیل دندانپزشکی در لهستان میباشد. هر ساله دانش آموزان بیشماری جهت تحصیل دندانپزشکی اقدام به مهاجرت می کنند. انتخاب کشور مناسب از جهت اخذ مدرک تحصیلی معتبر و  هزینه های مناسب تحصیل و زندگی مناسب کشور مقصد از جمله مسایلی است که مهاجران تحصیل دندانپزشکی بدان میپردازند.

تحصیل دندانپزشکی در لهستان

تحصیل دندانپزشکی دردانشگاههای  لهستان به دو زبان انگلیسی و زبان لهستانی امکان پذیر است  . متقاضیان تحصیل به هر کدام از این دو زبان باید مدرک زبان مورد نیاز جهت اخذ پذیرش را به دانشگاه ارائه نمایند .برای تحصیل انگلیسی ارائه حداقل آیلتس 5 آکادمیک الزامی است. پس از قبولی در آزمون ورودی هزینه تحصیل در این کشور چیزی حدود ده تا سیزده هزار یورو در سال میباشد.

با توجه به اینکه بیشتر دانش آموزان خارجی علاقمند تحصیل دندانپزشکی در لهستان  تمایل دارند به زبان انگلیسی تحصیل کنند  باید بدانند بهترین زبان برای تحصیل گرایشات پزشکی در لهستان زبان رسمی و اصلی لهستان است. دانشجویانی که زبان انگلیسی را جهت تحصیل دندانپزشکی در لهستان انتخاب می کنند باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که فقط 3 سال اول تحصیل می تواند به زبان انگلیسی باشد  و از سال سوم به بعد در واقع در دوره کلینیکال ادامه تحصیل به زبان لهستانی است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی از لهستان

 1. گذرنامه معتبر
 2. عکس دو قطعه رنگی
 3. مدارک ثبت نام دانشگاه یا پذیرش قطعی از کالج زبان یا دوره پیش پزشکی
 4. ارائه نامه تمکن و پرینت بانکی که نشان بدهد شخص دانشجو می تواند هزینه های زندگی را در لهستان بپردازد.
 5. مدارک لازم درباره محل اقامت دانشجو در لهستان
 6. بیمه نامه درمانی

تحصیل دندانپزشکی در لهستان

بعد از اخذ پذیرش از دوره پری مدیکال یا کالج زبان و جمع آوری و ارائه  مدارک مورد نیاز  متقاضی جهت اخذ ویزا به  سفارت لهستان مراجعه کرده و منتظر بررسی مدارک و جواب ویزا می شود.

با این ویزا،  دانش آموز  اجازه ورود به لهستان را پیدا می کند . این ویزا به متقاضی اجازه اقامت  بیش از سه ماه را در لهستان می دهد. پس از ثبت نام در کلاس زبان و یا دوره های آمادگی آزمون دندانپزشکی برای شخص کارت اقامت یکساله صادر می شود. چنانچه پس از اتمام دوره دانشجو بتواند در آزمون ورودی دندانپزشکی نمره قبولی به دست آورد.

با ثبت نام در دانشگاه کارت اقامت وی مجددا تمدید می شود . در این دوره دانشجو اجازه قانونی برای کار موقت نیز خواهد داشت. دانشگاه ورشو از جمله دانشگاههای محبوب و معتبر در زمینه تحصیل دندانپزشکی در لهستان است. مدت زمان تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در لهستان 5 سال است.

هزینه تحصیل

 • هزینه های تحصیل دندانپزشکی  دردانشگاه ورشو میانگین از 11000 یورو تا 14000 یورو برای هر سال تحصیلی است .
 • هزینه ی سالیانه زندگی و خوابگاه  در ورشو پایتخت لهستان بین 6000 تا 7000 یورودر هر ماه خواهد .
 • برای اخذ پذیرش از دانشگاه ورشو علاوه بر قبولی در آزمون ورودی ارائه مدرک زبان آیلتس 6 آکادمیک نیز ضروری است .
 • بنابراین توصیه می شود اگر علاقمند به تحصیل دندانپزشکی درلهستان هستید حداقل مدرک آیلتس 5.5 را قبل از ورود به لهستان اخذ نمایید . در دوره زبان و پیش پزشکی سطح زبان خود را ارتقا دهید.

چهار دانشگاه دندانپزشکی و پزشکی در لهستان

در لهستان 4 دانشگاه  وجود دارند که پزشکی دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد:

 1. Szczecin
 2. Wroclaw
 3. Poznan
 4. لودز

نتیجه گیری:

چنانچه ملاحظه فرمودید هزینه تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی بسیار بالاست . بنابراین توصیه می شود اگر علاقمند به تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی هستید می توانید با هزینه های تحصیل و زندگی د راروپای شرقی در کشورهای مهاجرپذیر و درجه یک از لحاظ رنکینگ علمی نظیر کانادا تحصیل نمایید.

علاقمندان به تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور بهتر است جهت دریافت اطلاعات لازم درباره کشورهای مختلف از مشاوره متخصصان در این زمینه یاری جویند. این مطلب که پس از فارغ التحصیلی چقد رامکان اقامت و کار و زندگی د رکشور انتخابی شما وجود دارد از جمله نکاتی است که بسیار بدان باید اهمیت دهید .

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *