مهاجرت تحصیلی اتریش

تحصیل در مدرسه های شبانه روزی در اتریش

تحصیل در مدرسه های شبانه روزی در اتریش

اتریش کشوری واقع در اروپای مرکزی و دارای حدوداً 8500000 جمعیت می­باشد. زبان رسمی این کشور زبان آلمانی است. ما در این مقاله به بررسی موضوع تحصیل در مدرسه های شبانه روزی در اتریش می­پردازیم. در کشور اتریش اکثرً افراد به دو الی سه زبان صحبت می­کنند و غالباً به زبان انگلیسی تسلط دارند. سیستم آموزشی در مدارس شبانه روزی این کشور توسط سازمان آموزش و پرورش اتریش بطور یکسان برنامه ریزی شده است.

هزینه تحصیل در مدرسه های شبانه روزی دراتریش

در کشور اتریش  امکانات مدارس شبانه روزی بسته به این که در کدام شهر و محل قرار دارد با یکدیگر متفاوت است. طبق قوانین اتریش والدین فرزندان مسئول آموزش دوران ابتدایی فرزندشان هستند.

دولت اتریش ماهانه یارانه ایی را برای دانش آموزان پرداخت می­کند، همچنان مدارس شبانه روزی به دانش آموزان کمک هزینه هایی را جهت کاهش هزینه های مدرسه، کمک به دانش آموزان برای حضور تمام وقت در مدرسه و خانه های دانش آموزی پرداخت می­نماید.

آموزش در مدارس شبانه روزی اتریش

در کشور اتریش والدین مدارس شبانه روزی را برای تحصیل فرزندانشان انتخاب می­کنند. هدف آنها از تحصیل در مدرسه های  شبانه روزی در اتریش بدست آوردن تجربه های تحصیلی برای آمادگی دردوران دانشگاهی می­باشد. در مدارس شبانه روزی اتریش دبیران دانش آموزان را به یادگیری و تفکر و تعمق تشویق می­نمایند. همچنین دانش آموزان بعد از ساعات درسی در محوطه مدرسه زندگی می­کنند و برای کمک به معلمان در مواردی آماده هستند.

از جمله مدارس شبانه روزی در کشور اتریش می­توان مدارس زیر را نام برد:

 • مدرسه بین المللی سالزبوررگ
 •  مدرسه بین المللی Gilgen
 • مدرسهTheresianum  وین

سیستم آموزشی مدارس فنی و حرفه ای در اتریش

نوعی دیگر از مدارس در کشور اتریش مدارس فنی و حرفه ایی در این کشور است که این مدارس دارای محدودیت سنی(افراد بالای 14 سال) برای افراد می­باشد. البته دانش آموزان برای ورود به این مدارس بایستی در آزمون ورودی شرکت نمایند. در صورت قبولی در آزمون که فرد حداقل نمره11 را باید کسب نماید مجاز به ادامه تحصیل در این مدارس خواهد شد.

دانش آموزانی که از مدارس فنی و حرفه ایی کشور اتریش فارغ التحصیل می­شوند براحتی می­توانند در رابطه با رشته مورد نظر خود در این کشور کار انجام دهند. دانش آموزان پس از پایان تحصیلات خود در مدارس و دبیرستان ها جهت دریافت مدرک تحصیلی خود در آزمون مدارس شرکت نمایند. در صورتی که دراین آزمون موفق به کسب نمره9 الی12 شوند، به آنان مدارک تحصیلی تعلق خواهد گرفت.

تحصیل در مدرسه های شبانه روزی در اتریش

در کشور اتریش کودکان از سن 6 سالگی وارد مدارس می­شوند. سیستم آموزشی مدارس در این کشور به این گونه می­باشد که دانش آموزان تاقبل از ورود به دانشگاه تنها 9 سال در مدارس آموزش می­بینند. در بسیاری از موارد فاصله مدرسه تا محل زندگی دانش آموزان فاصله زیادی است، و دانش آموزان باید فواصل زیادی را برای رسین به مدرسه بپیمایند.

از این رو دولت اتریش اقدام به ایجاد مدارس شبانه روزی نموده و امکان تحصیل در مدرسه های شبانه روزی در اتریش را برای دانش آموزان فراهم آورده است. در مدارس شبانه روزی دانش آموزان روزها به تحصیل می­پردازند و در بقیه ساعات شبانه روز در همان ساختمان زندگی می­نمایند. در اتریش مدارس شبانه روزی زیادی وجود دارد که موارد زیر امکان تحصیل در مدرسه های شبانه روزی در اتریش را برای دانش آموزان فراهم می آورد:

 • مدارس فنی و حرفه ایی
 • مدارس متوسطه سطح پایین
 • مدارس متوسطه سطح بالا
 • مدارس متوسطه
 • مدارس ویژه

تحصیل در مدارس بین المللی اتریش

مدارس بین المللی در کشور اتریش برای دانشجویان بین المللی ایجاد شده است اگرچه ممکن است دانش­آموزان محلی نیز در این مدارس وجود داشته باشد. این مدارس از برنامه های آموزشی کشورهای آمریکا، استرالیا، فرانسه و نیوزلند تقلید می­کند. اگرچه ممکن است آموزش به چند زبان ارائه شود اما معمولاً از زبان انگلیسی استفاده می­کنند.

آموزش در مدارس بین المللی اتریش

سیستم آموزشی در کشور اتریش از استانداردهای آموزشی سراسر جهان پیروی می­کند ومدارکی که به دانش آموزان اعطا می­شود دارای رسمیت بین المللی است. هزینه تحصیل در مدارس بین المللی نسبت به مدارس محلی گرانتر است. این مدارس دارای کلاس های کوچکی می­باشند اما در عین حال از بهترین امکانات برخوردار هستند.

ثبت نام در مدارس بین المللی اتریش

همانطور که قبلاً گفته شد سیستم آموزشی در کشور اتریش برای دانش آموزان بمدت 9 سال می­باشد. در این مدارس آموزش به زبان آلمانی ارائه می­گردد و دانش آموزان بایستی از لباس فرم استفاده کنند. مدارس بین المللی جزء محبوب ترین مدارس بحساب می­آیند و دارای فضاهای محدود و در عین حال مناسب ترین امکانات می­باشد.

دوره کارآموزی در اتریش چگونه است؟

در کشور اتریش آموزش مشاغل فنی و حرفه ایی از سن 15 سالکی شروع می­شود. دوره های کارآموزی به مدت 3 الی 4 سال طول خواهد کشید و دانش آموزان جهت دریافت مدرک خویش بایستی در آزمونی شرکت نمایند. در صورتی که فرد موفق به نمره قبولی در این آزمون شود می­تواند به عنوان یک صنعتگر ماهر در جامعه حضور پیدا نماید.

شرایط کالج / دانشگاه در سیستم آموزشی اتریش چگونه است؟

در کشور اتریش دانش آموزان برای ورود به دانشگاه باید در آزمونی به نام ماتورا که پیش نیازی برای ورود به دانشگاه می­باشد، شرکت نمایند. همچنان دانش آموزان و کارآموزان فنی حرفه ایی نیز جهت ورود به دانشگاه می­توانند در این آزمون شرکت نمایند. در کشور اتریش افراد می­توانند در رشته هایی همچون علوم انسانی، رشته های فنی، هنر و دیگر رشته ها به تحصیل بپردازند.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته های فنی را دارند می­توانند با تحصیل در دانشکده های فنی آموزش های عملی بسیاری ببینند. همچنین این افراد پس از پایان تحصیلات براحتی می­توانند شغل مورد نظر خود را بدست آورند. در کشور اتریش کالج های آموزش عالی وجود دارد که به آموزش معلمان دوره های ابتدایی، دبیرستان، مدارس فنی و حرفه ایی می­پردازند.

مدارس خصوصی در سیستم آموزشی اتریش چگونه است؟

در کشور اتریش تحصیل در مدارس دولتی بصورت رایگان می­باشد. اما کسانی که در مدارس خصوصی به تحصیل می­پردازند بایستی شهریه پرداخت نمایند. افرادی که قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارند با سوالات زیادی روبرو خواهند شد:

 1.  آیا تحصیل در مدرسه های شبانه روزی در اتریش با تحصیل در دیگر مدارس متفاوت است؟
 2.  هزینه های مدارس خصوصی در کشور اتریش چگونه است؟
 3.  آیا کشور اتریش به دانش آموزان خارجی نیز کمک هزینه پرداخت می­نماید؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به تمامی سوالات این عزیزان می­باشد. همچنین افراد جهت مشاوره و راهنمایی می­توانند با کارشناسان این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *