مهاجرت تحصیلی قطر

تحصیل در رشته های پزشکی در قطر

تحصیل در رشته های پزشکی در قطر از کیفیت چندان بالایی برخوردار نیست اما باید به این نکته اشاره کرد که این مهاجرت تحصیلی می تواند اقامت دائم کشور متمول قطر را برای شما فراهم آورد. زمانی که در رده بندی های جهانی به دنبال رشته های پزشکی در کشور قطر می گردید، نامی از قطر در آن یافت نمی شود اما شرایط تحصیل در این رشته می تواند برای بسیاری دارای ارزش باشد.

در کشور قطر، و در دانشگاه های پزشکی این کشور، از اساتید خارجی استفاده می شود تا بتوانند سطح تحصیل در این رشته را بالا برده و بتوانند در این زمینه نیز به پیشرفت های لازم برسند. ما نیز در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تصمیم داریم در این مقاله شرایط تحصیل در رشته های پزشکی در قطر را به طور کامل تشریح کنیم.

تحصیل پزشکی در کشور قطر

یکی از مهم ترین نکاتی که در تحصیل در رشته های پزشکی در قطر باید به آن توجه داشته باشید، زمان مورد نیاز برای تحصیل در این رشته است. تحصیل در رشته های پزشکی در قطر را می توان به سه دوره مختلف تقسیم کرد.

در دوره اول تحصیلی که یک سال به طول می انجامد، دانشجویان مبانی دروس پزشکی را مطالعه می کنند و پس از آن یک دوره 2.5 ساله را پیش رو خواهند داشت. در این دوره تمرکز اصلی بر روی شرایط بیمار و توجهات عمومی است.پس از آن دوره کارآموزی آغاز می شود و دانشجویان می توانند اطلاعات خود را در زمینه های مختلف پزشکی نظیر کودکان، زنان، زنان و زایمان، جراحی، پزشکی اورژانس، سلامت روانی و پزشک خانواده افزایش دهند.

شرایط تحصیل برای دندانپزشکان در کشور قطر متفاوت است و آن ها از ابتدا وارد رشته مرتبط با دندانپزشکی می شوند.

بهتر است مقاله تحصیل در قطر را نیز مطالعه بفرمایید تا از شرایط کلی تحصیل در این کشور اطلاعات بیشتری را بدست آورید.

هزینه تحصیل پزشکی در قطر

از دیگر نکات دارای اهمیت فراوان برای تحصیل در رشته های پزشکی در قطر، هزینه های مربوط به تحصیل در این کشور است. باید به این نکته اشاره داشت که هزینه های تحصیل در کشور قطر در رشته های پزشکی بسیار زیاد است. دلیل اصلی آن است که دانشگاه های دولتی قطر کمتر توانایی ارائه چنین رشته هایی را در اختیار دارند.

دانشگاه های مطرح خارجی در کشور قطر، که شعبه ای از دانشگاه خود را در قطر افتتاح کرده اند، مطابق با شرایط خود، شهریه دانشجویان را مشخص می کنند. برای تحصیل در رشته های پزشکی در قطر باید انتظار پرداخت هزینه های سنگین حدودا 50 تا 60 هزار دلاری در طول یک سال را داشته باشید.

در صورتی که در دانشگاه ملی قطر پذیرش تحصیلی دریافت کنید، می توانید با استفاده از بورسیه های تحصیلی هزینه های تحصیلی خود را به صورت چشمگیری کاهش دهید.

ورود به دانشگاه های پزشکی قطر

اشاره کردیم که در کشور قطر بیشتر دانشگاه های پزشکی توسط دانشگاه های خارجی ایجاد شده اند. به همین دلیل میزان تقاضا برای ورود به این دانشگاه ها بسیار زیاد است. به همین دلیل علاوه بر مدارک تحصیلی شما، مصاحبه ورودی نیز می تواند نقش بسیار مهمی در اخذ پذیرش نهایی شما داشته باشد.

همه ی مصاحبه های ورودی رشته های پزشکی در شهر دوحه برگزار می شود.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی قطر

برای اینکه بتوانید وارد یکی از دانشگاه های پزشکی در کشور قطر شوید، باید مدارک خود را به طور کامل و مطابق با خواسته آن ها در اختیارشان قرار دهید. بدون شک کارنامه تحصیلی شما اولین مدرک مورد نیاز آن ها خواهد بود. ریز نمرات شما مورد بررسی قرار می گیرد.

دروس فیزیک، شیمی و زیست شناسی نقش اول را در رتبه بندی شما در میان درخواست کنندگان بازی می کنند. شما برای این که بتوانید به پذیرش تحصیلی خود در رشته های پزشکی در یکی از دانشگاه های قطر دست پیدا کنید، باید حداقل نمره درجه C را در این دروس داشته باشید.

نمره درس ریاضی در بسیاری از دانشگاه های این کشور از ارزش برخوردار نیست و اهمیتی در رتبه بندی دانشجویان نخواهد داشت. یکی دیگر از مدارک مهم مدرک زبان است که دانشجویان هنگام ثبت درخواست باید آن را ارائه دهند. دو مدارک زبان آیلتس و تافل مورد پذیرش دانشگاه های کشور قطر هستند. در صورتی که به یک زبان خارجه دیگر نیز مسلط باشید، می توانید گام بلندی در اخذ پذیرش بردارید.

همه دانشجویان رشته پزشکی در قطر موظف هستند که انگیزه نامه خود را نیز نوشته و در اختیار دانشگاه قرار دهید. این نامه را باید جدی بگیرید و بدانید که نقش ویژه ای در اخذ پذیرش شما بازی خواهد کرد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از آمادگی کامل برای راهنمایی شما در نگارش این نامه برخوردار هستند.

آینده کاری پزشکان در قطر

زمانی که شما تحصیل در رشته های پزشکی در قطر را انتخاب می کنید، بدون شک دغدغه دیگری به نام شغل را نیز در ذهن خود همراه خواهید داشت. پس از پایان دوره شش ساله تحصیل در رشته پزشکی، دانشجویان می توانند وارد بازار کار در قطر شوند. البته این امکان نیز وجود دارد که برای دریافت تخصص خود در رشته پزشکی، راهی دانشگاه های معتبر جهان شده یا در قطر به ادامه تحصیل بپردازند.

دانشجویان رشته های پزشکی در قطر بیش از دو سال از دوره تحصیل خود را در تعامل مستقیم با مردم و در بیمارستان های این کشور سپری می کنند. همین مسئله سبب می شود تا آن ها بتوانند در مدت زمان کوتاهی پس از تحصیل، توانایی کار در این کشور را بدست آورند. همچنین اعتبار مدرک آن ها در بسیاری از کشورهای جهان تایید شده است و آن ها می توانند برای کار دو گزینه قطر یا سایر کشور ها را برگزینند.

مطالعه مقاله کار در قطر در سال 2019 می تواند به شما کمک کند تا شرایط کلی کار در این کشور را نیز مورد بررسی قرار دهید.

کلام پایانی

تحصیل در رشته های پزشکی در قطر می تواند به شما کمک کند تا اقامت یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان را در اختیار داشته باشید. تحصیل در رشته های پزشکی در قطر، دانشجویان را به خوبی با محیط بیمارستان آشنا خواهد کرد تا بتوانند در آینده شغلی خود، مسیر ساده تری را پیش رو داشته باشند.

توصیه می کنیم که پیش از اقدام برای تحصیل در رشته های پزشکی در قطر، با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و از تجربیات ایشان نیز بهرمند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *