مهاجرت تحصیلی اتریش

تحصیل حسابداری در اتریش

تحصیل حسابداری در اتریش

تحصیل حسابداری در اتریش یکی از موارد مورد توجه دانشجویان است. یکی از بهترین و ساده ترین راه های مهاجرت، مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش است. در این میان رشته های تحصیلی برجسته ای در اتریش وجود که می تواند آینده شما را تضمین کند. تحصیل حسابداری در اتریش یکی از این راه هاست. در مقاله پیش رو در ارتباط با شرایط تحصیل در اتریش و بخصوص رشته حسابداری مطالبی را ارائه خواهیم کرد.

مزیت های تحصیل حسابداری در اتریش

تحصیل حسابداری در اتریش و سایر کشورهای اروپایی از مزایای بسیار بالایی برخوردار است که به صورت مختصر در رابطه با آن صحبت خواهیم کرد.

چشم انداز مناسب تحصیلی

بیشتر دانشجویان رشته حسابداری در کشورهای اروپایی در بازه زمانی کمتر از شش ماه می توانند شغل مناسبی را بیابند.

احتیاج جامعه جهانی

تا زمانی که در جهان فعالیت های اقتصادی صورت می پذیرد، شرکت ها به حسابداران نیازمندند. اگرچه شرکت ها ممکن است مشاورین اقتصادی و حسابداران خود را به سرعت تغییر دهند، اما بی گمان حسابداران حرفه ای مدت زمان طولانی در شرکت ها باقی می مانند.

کار واقعی در حین تحصیل

بسیاری از دوره های تحصیلی در رشته حسابداری دارای یک دوره ی یک ساله ی کارآموزی هستند طی آن، دانشگاه اطمینان حاصل می کند که دانشجویان توانایی عمل کردن به دانش علمی خود را دارند. تجربه کار در هنگام تحصیل شما را به عنوان نیروی کار آماده از دانشگاه به بازار کار منتقل می کند.

هماهنگی های بین المللی

بسیاری از دانشجویان رشته های حسابداری از کشور های خارجی وارد کشور اتریش می شوند بسیاری از این افراد پس از پایان تحصیل به کشور خود بازمی گردند و شما می توانید زنجیره ای از ارتباطات بین المللی را برای خود تامین کنید.

فرصت شغلی مناسب

کلیه شرکت های بزرگ صنعتی، تجاری و اقتصادی به حسابداران نیازمندند. از سوی دیگر شرکت های نوپا و کوچک نیز نیاز مشابهی به حسابداران دارند. بنابراین دامنه شغلی وسیعی پیش روی شما قرار خواهد گرفت.

شرایط تحصیل در اتریش

برای تحصیل در اتریش محدودیت سنی وجود ندارد و همه افراد با هر شرایط سنی می توانند در کشور اتریش برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند. البته دانشجویان کمتر از 24 سال، در هنگام دریافت پذیرش از شرایط بهتر و شانس بالاتری برخوردار هستند. کلیه متقاضیان تحصیل در اتریش، برای دریافت ویزای تحصیلی خود، باید یک نامه ی معتبر از بانک مبنی بر تمکن مالی برای زندگی در اتریش ارائه دهند. دانشجویان کمتر از 24 ساله باید تمکن مالی 5000 یورویی و دانشجویان بالای 24 سال تمکن 10000 یورویی داشته باشند.

شرایط تحصیل حسابداری در اتریش

برای تحصیل حسابداری در اتریش باید از یک رزومه تحصیل و کاری قدرتمند برخوردار باشید. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی باید معدل سطح A (بالاتر از 15) در دبیرستان داشته باشند و البته نمره ریاضی آن ها نیز به طور جداگانه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در صورتی که قصد ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و یا PHD رشته ی حسابداری را دارید، مدرک تحصیلی دوره قبل شما مورد ارزیابی قرار می گیرد و این امکان نیز وجود دارد که دانشگاه پیش از شروع دروس اصلی، دروسی را به عنوان پیش نیاز برای افزایش سطح علمی شما در نظر بگیرد.

هزینه تحصیل حسابداری در اتریش

هزینه ی تحصیل حسابداری در اتریش برای داشجویان خارجی به ازای هر ترم کمتر از 800 یورو است. با این حال بورسیه های تحصیلی مختلفی در کشور اتریش وجود دارد که به کمک آن ها می توان هزینه های مربوط به دانشگاه را تا حد زیادی پوشش داد. هزینه ی زندگی برای دانشجویان در کشور اتریش به صورت میانگین در حدود 900 تا 1000 یورو در ماه است در صورتی که از خوابگاه دانشجویی استفاده کنید، هزینه های شما کاهش خواهد یافت.

هزینه خوابگاه

 • هزینه خوابگاه در کشور اتریش به موقعیت جغرافیایی خوابگاه، تعداد اتاق ها و مانند آن بستگی دارد.
 • هزینه خوابگاه در کشور اتریش 200 تا 400 یورو در ماه است
 • این هزینه نسبت به اجاره یک خانه مجزا بسیار مقرون به صرفه تر و اقتصادی تر است.
 • خوابگاه های دانشجویی در کشور اتریش از امکانات بسیار خوبی برخوردار هستند.
 • از دیگر هزینه های دانشجویان در هنگام تحصیل در کشور اتریش، هزینه بیمه سلامت است.
 • دانشجویان باید ماهیانه هزینه های بیمه ی خود را به یک شرکت بیمه ی معتبر در اتریش پرداخت کنند.
 • هزینه ی بیمه درمانی در اتریش کمتر از 600 یورو در سال است.

اجازه اقامت

دانشجویان کشور اتریش، برخلاف بسیاری از دانشجویان در کشور های دیگر، این اجازه را دارند که پس از دریافت اجازه ی اقامت در این کشور، برای اجازه پیوستن اعضای خانواده به آن ها در خاک اتریش اقدام کنند. مقصود از خانواده همسر و فرزندان هستند. اقدام برای دریافت بورسیه تحصیلی نیز برای دانشجویان مشغول تحصیل حسابداری در اتریش نیز امکان پذیر است. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که قبل از شروع تحصیل و سفر به اتریش باید از طریق سایت موسسات مختلف ارائه دهنده بورسیه برای دریافت آن اقدام کنید.

در صورتی که دانشجویان با افت تحصیلی روبرو شوند، از قوانین کشور اتریش سرپیچی کنند، در هنگام دریافت بورسیه اطلاعات نادرستی را به موسسه ارائه دهند، در تسلط به زبان تحصیلی دچار ضعف باشند و یا پیشرفتی در پروژه های تحقیقاتی آن ها صورت نگیرد، بورسیه آن ها قطع می شود و در بسیاری از موارد موسسه نسبت به استرداد مبلغ پرداختی به وی نیز اقدام می کند.

اجازه کار حین تحصیل

کلیه دانشجویان در کشور اتریش با کسب اجازه ی اولیه از دانشگاه و کسب اجازه ی کار در خاک اتریش می توانند به صورت پاره وقت در این کشور کار کنند. در سال اول تحصیل، دانشجویان مقطع کارشناسی اجازه ی کار هفتگی به مدت 10 ساعت، دانشجویان کارشناسی ارشد 20 ساعت و دانشجویان دکترا 30 ساعت را خواهند داشت. از سال دوم، دانشجویان کلیه مقاطع اجازه کار برای 10 ساعت بیشتر از سال نخست را نیز دریافت خواهند کرد.

دستمزد کار ساعتی در اتریش در حدود 7 یورو برای هر ساعت است. کلیه دانشجویانی که از بورسیه تحصیلی استفاده می کنند باید بلافاصله پس از یافتن شغل پاره وقت نسبت به قطع کردن بورسیه خود اقدام کنند. تنها دانشجویانی که در بخش های آموزش، کار دانشجویی و کارآموزی مشغول هستند می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند.

تحصیل حسابداری

تحصیل حسابداری در اتریش از مزایای بسیاری برخوردار است و آینده شغلی شما در خاک اروپا را تضمین می کند. از آن جا که شما اجازه ی اقامت یک ساله پس از پایان تحصیل در اتریش را خواهید داشت، فرصت بسیار مناسبی در اختیار شماست تا شغل مورد نظر خود را بیابید. از طرف دیگر برای پذیرش تحصیلی در کشور اتریش نیازی به در دست داشتن مدرک زبان معتبر نخواهید داشت

و می توانید در یک بازه زمانی حداکثر دو ساله در خاک اتریش نسبت به آموختن زبان آلمانی اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل حسابداری در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی می توانید با مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

Related Posts

2 دیدگاه برای “تحصیل حسابداری در اتریش

 1. فرزانه گفت:

  تحصیل حسابداری در اتریش، مقاله خوبی بود
  سپاس از شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *