مهاجرت به کشور سوئد

تبدیل اقامت به تابعیت در سوئد

تبدیل اقامت به تابعیت در سوئد

تبدیل اقامت به تابعیت در سوئد یکی از مهمترین اهداف تمامی افرادی است که از طریق روش های مختلف به این کشور مهاجرت می نمایند. شرایط عالی زندگی، کیفیت آموزشی و رفاهی کشور سوئد برای زندگی، کار و پیشرفت فردی متقاضی بسیار مناسب است. از همین رو این کشور هر ساله مقصد مهاجرتی بسیاری از افراد بشمار می رود. دانشگاه های این کشور جزء برترین دانشگاه ها و مراکز آموزشی در جهان هستند که تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده است. این دانشگاه ها با ارائه آموزش های مبتکرانه محیطی با تجهیزات آموزشی پیشرفته را برای تحصیل دانشجویان ایجاد نموده است.

تا قبل از سال 2011 تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی برای تمامی دانشجویان بین المللی رایگان بود. اما با افزایش مهاجرت تحصیلی به این کشور تحصیل رایگان برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا ممنوع گردید. البته دولت حمایت های مالی بسیاری را از طریق ارائه بورسیه های تحصیلی از دانشجویان می نماید. جهت آگاهی بیشتر به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه نموده و از تجارب مفید مشاورین این مجموعه بهره مند گردند.

بررسی اقامت و تابعیت در سوئد

اقامت در واقع صدور اجازه قانونی متقاضی در کشورهای مختلف برای رسیدن به اهداف خاص می باشد. این اقامت به 2 صورت موقت و دائمی صادر می شود. در برخی موارد امکان تبدیل نمودن اقامت موقت به اقامت دائم کشورها برای افراد وجود دارد. سوئد نیز از جمله کشورهایی است که این امکان را برای افراد فراهم نموده است. تابعیت نیز به معنای اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت می باشد.

تبدیل اقامت به تابعیت سوئد از راه های مختلفی امکان پذیرند. برخی از آنها عبارتند از:

  • اخذ تابعیت سوئد از طریق تولد
  • اخذ تابعیت سوئد از طریق تحصیل و کار
  • اخذ تابعیت از طریق ازدواج
  • اخذ تابعیت از طریق پناهندگی

اتباع خارجی که از طریق یکی از روش های مهاجرتی به این کشور مراجعت نموده اند. برای تبدیل اقامت به تابعیت می باید دارای شرایط زیر باشند:

  • کسب اقامت دائمی
  • حداقل سن 18 سال
  • اقامت در مدت زمان مشخص
  • عدم سوء سابقه کیفری در مدت زمان اقامت

اخذ تابعیت از طریق تولد در سوئد

تابعیت در این کشور بر اصل خون است. از همین رو نوزادانی که دارای والدین سوئدی باشند، تابعیت این کشور را دریافت خواهند نمود. نوزادانی که از والدینی خارجی متولد گردیده اند، برای اخذ تابعیت سوئد می باید از دیگر روش ها اقدام نمایند. طبق قوانین مهاجرت و تابعیت افراد می توانند در عین زمان دارای تابعیت دوگانه باشد. برای تبدیل اقامت به تابعیت نیازی به ترک تابعیت قبلی خود ندارند. کودکان کمتر از 12 سالگی که به فرزند خواندگی اتباع سوئدی گرفته شده اند، نیز به صورت خودکار تابعیت سوئد را اخذ خواهند نمود.

از این رو در نمودار زیر جهت درک بهتر این موضوع تعداد متقاضیانی که طی سال های اخیر به این کشور مهاجرت نموده اند بیان گردیده است:

میانگین تعداد مهاجرین به کشور سوئد

تبدیل اقامت به تابعیت در سوئد از طریق تحصیل و کار

تحصیل و کار از جمله راه هایی هستند که امکان تبدیل اقامت به تابعیت در این کشور را برای متقاضیان فراهم می نماید. دانشجویانی که با اخذ ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت نموده اند، پس از فارغ التحصیل شدند، می توانند برای انجام کار در بازارهای کاری اقدام نمایند. دولت به دانشجویان بین المللی پس از پایان تحصیلات به مدت 6 ماه فرصت می دهد تا شغل مورد نظر خود را بیابند.

با یافتن شغل می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار سوئد تبدیل نمایند. پس از 5 سال کار و پرداخت مالیات می توانند نسبت به تبدیل اقامت به تابعیت اقدام نمایند. از مزیت های مهاجرت کاری اینست که متقاضیان انجام کار و تحصیل می توانند با همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود به این کشور مهاجرت نمایند.

تبدیل اقامت به تابعیت در سوئد از طریق ازدواج

ازدواج نیز از دیگر راه های اخذ تابعیت بشمار می رود. ازدواج خود دارای قوانین و مقرراتی است که زوجین ملزم به رعایت آنها هستند. اتباع خارجی که با تبعه سوئدی ازدواج نموده اند، می باید ثابت نمایند که هدف آنها از ازدواج زندگی مشترک است. هدف آنها تنها اخذ تابعیت سوئد نمی باشد. از همین رو با ارائه مدارک لازم واقعی بودن ازدواج را به دولت سوئد اثبات نمایند. در ابتدا به همسران خارجی اقامتی موقت صادر می گردد. پس از 4 سال زندگی مشترک تبعه خارجی می تواند برای تبدیل اقامت به تابعیت از طریق ازدواج اقدام کنند. سپس پاسپورت این کشور را دریافت نمایند.

افراد با اخذ تابعیت سوئد از تمامی حقوق شهروندی سوئد از جمله انجام کار، تحصیل رایگان، بیمه و خدمات درمانی رایگان و غیره برخوردار خواهند بود. جهت تکمیل اطلاعات خود در خصوص اقامت این کشور پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله اقامت سوئد می باشد.

تبدیل اقامت به تابعیت در سوئد از طریق پناهندگی

تبدیل اقامت به تابعیت در سوئد از طریق پناهندگی

اگرچه سوئد یکی از کشورهای عضو کنوانسیون ژنو در رابطه با حمایت از پناهندگان است. طی سال های اخیر با افزایش مهاجرت غیر قانونی، تنها با درخوست پناهندگی افرادی که مورد آزار و اذیت های مذهبی، سیاسی، نژادی در زادگاه قرار گرفته اند، موافقت می نماید. پناهندگی یکی از دشوارترین راه های مهاجرت به این کشور است. در بسیاری موارد افراد موفق به دریافت اقامت و تابعیت نشده اند. از این رو مجبور به ترک این کشور شده اند.

مشاورین و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با معرفی بهترین راه های مهاجرتی که در نهایت منجر به تبدیل اقامت به تابعیت در سوئد می شود. متقاضیان را یاری می نمایند. همچنین متقاضیان مهاجرت تحصیلی به سوئد می توانند در زمینه تحصیل فیزیوتراپی در سوئد از مشاوره های مفید کارشناسان این مجموعه بهره مند گردند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.