مهاجرت تحصیلی رومانی

بورسیه تحصیلی رومانی

بورسیه تحصیلی رومانی

بورسیه تحصیلی رومانی مورد استقبال بسیاری از دانشجویان در خصوص کاهش هزینه های تحصیل و زندگی قرار گرفته است. بورسیه رومانی برای دانشجویان در مقاطع مختلف متفاوت است. کارشناسی برای مدت زمان 3 تا 6 سال می باشد. برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد 1.5 تا 2 سال می باشد. برای دانشجویان دوره دکترا 3 تا 4 سال طول می کشد. کمک هزینه های تحصیلی 65€ (یورو) در یک ماه برای دوره کارشناسی، 75€ (یورو) در یک ماه برای کارشناسی ارشد، 85€ (یورو) در یک ماه برای دکترا می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای شما در این باب است. اخذ اقامت رومانی از طریق تحصیل از سایر طرق مهاجرتی به این کشور محسوب می شود.

بورسیه تحصیلی رومانی در دوره کارشناسی

سیستم آموزشی در این کشور به این صورت می باشد که بعضی از شرکت های بزرگ این کشور به دنبال دانشجویانی می باشند که در این کشور به تحصیل خود ادامه بدهند. رشته های پزشکی و مطالعات اجتماعی تا فنی مهندسی صورت می گیرد. پایین بودن هزینه های زندگی و دانشگاه برای دانشجویان مورد استقبال قرار گرفته است. از این رو تمایل به ادامه تحصیل و اخذ بورسیه رومانی را دارند.

طرح برای دوره بالا در مدارس و دوره پیش دانشگاهی و یا معادل آن برای دانشجویان دوره کارشناسی که در این کشور تحصیل می کنند. مدت زمان دوره تحصیل باید بین 3 تا 6 سال می باشد. کمک هزینه تحصیل برای این دوره در هر ماه 65€ (یورو) می باشد. دانشجویان این امکان را دارند برای دوره تحصیل کارشناسی مشغول به کار نیمه وقت شوند. به هزینه های زندگی و تحصیل خود کمک کند و هزینه های خود را تامین کنند.

بورسیه رومانی در دوره کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد در رومانی یک تجربه منحصر به فرد برای دانشجویان می باشد که قصد ادامه تحصیل در رشته های تحصیلی تکمیلی را دارند. در این کشور تحصیلات تکمیلی در رومانی، این کشور از لحاظ جمعیت شناسی و فرهنگ اهمیت زیادی دارند. بدین ترتیب می توانید برای تحصیل از وضعیت دینامیک استفاده کنند. چند دلیل برای این که تحصیل در رشته های تحصیلات تکمیلی در رومانی را به شما پیشنهاد می کنیم، هزینه های پایین تحصیل، در مقایسه با بیشتر کشورهای اروپایی، هزینه های بسیاری از برنامه های کارشناسی ارشد در رومانی مقرون به صرفه می باشد. مدارک بین المللی در دانشگاه های این کشور در فرایند بولونیا شرکت می کنند به این صورت که مدارک تحصیلی داده شده توسط آنها در سراسر جهان شناخته شده است.

بورسیه رومانی در دوره کارشناسی ارشد

بورسیه رومانی برای مقطع دکترا

دوره دکترا یک دوره دانشگاهی می باشد که به علت پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی در اروپا شناخته شده است. دکترا یک برنامه مستقل و پیشرفته می باشد که توسعه مهارت های تحقیقاتی و عمومی دانشجویان صورت می گیرد. دانشجویان باید برای دریافت پذیرش تحصیلی دوره دکترا پایان نامه ارائه دهند. بورسیه دوره سوم (دکترا) طرحی برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد می باشد که حداقل 3 تا 4 سال طول می کشد. پایان نامه دوره دکترا این دوره پایان می رسد. بورسیته تحصیلی رومانی در دوره دکترا و تحصیلات تکمیلی در ماه 85€ (یورو) می باشد.

الزامات بورسیه تحصیلی در رومانی

دانشجویان بین المللی ممکن است بر اساس بورسیه های تحصیلی اعطا شده توسط رومانی، به صورت یکجانبه یا در چارچوب توافق نامه های دوجانبه، از طریق مقامات ذیصلاح در کشورهای خود یا بر اساس بورسیه ها و کمک هزینه های ارائه شده توسط سایر کشورها یا سازمان های بین المللی پذیرفته شوند. توجه داشته باشید که متقاضیان بورسیه باید حداقل 1 سال زودتر با سازمان بین المللی تماس بگیرند. شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا می توانند با هزینه شخصی، پرداخت شهریه یا با اخذ بورسیه تحصیلی توسط دولت رومانی در رومانی ثبت نام کنند. بورسیه تحصیلی رومانی از طریق موافقت نامه های همکاری دوجانبه که طرح های بورسیه تحصیلی رومانیایی که توسط دولت رومانیایی مطابق با اسناد دوجانبه در حال اجرا یا با پیشنهادات یکجانبه رومانی به سایر کشورها ارائه می شود توسط وزارت آموزش، تحقیقات، ورزش و جوانان اداره می شود.

در نمودار زیر شاهد پوشش بورسیه های رومانی در موارد مختلف هستید:

پوشش بورسیه های رومانی

بورسیه تحصیلی با توجه به منافع خارجی رومانی از طریق وزارت امور خارجه ، به ویژه به نفع جوانانی که از کشورهایی می آیند که رومانی اسناد همکاری فرهنگی بین المللی را با آنها تکمیل نکرده است. از طریق وزارت شرکت های کوچک و متوسط، تجارت و محیط تجاری، به منظور ارتقای اقدامات همکاری های اقتصادی و تجاری؛ از طریق وزارت آموزش، تحقیقات، جوانان و ورزش، برای شهروندان خارجی که نتایج خوبی در طول تحصیل خود در رومانی به دست آورده اند. پرونده های نامزدها به نمایندگی های دیپلماتیک رومانیایی در خارج از کشور یا به نمایندگی های دیپلماتیک معتبر در بخارست کشورهای مبدا ارسال می شود که به طور کلی به عنوان نمایندگی های دیپلماتیک شناخته می شوند.

در جدول زیر شاهد افزایش هزینه های تحصیل در رومانی می باشید:

سالمیزان افزایش
202010%
202110%
202213%

تحصیل در رومانی بدون مدرک زبان

مدرک زبان یکی از الزامات پذیرش نیست. به آسانی این امکان را دارند بدون مدرک زبان در این کشور شروع به تحصیل در دانشگاه های این کشور :

 • کپی تاییدیه دیپلم یا معادل آن برای تحصیلات تکمیلی
 • کپی گواهی فارغ التحصیلی برای دانشجویان متقاضی در دوره دکترا
 • نسخه تایید شده از رشته تحصلی به زبان رومانی

لازم به ذکر است که متقاضی هیچ گونه بیماری واگیر داری نداشته باشد. متقاضی به هیچ گونه بیماری با حرفه ی پزشکی ناسازگار باشد نیست. دانشجویان می تواند برای کمک هزینه تحصیل به کارهای نیمه وقت مشغول شوند.

تحصیل در رومانی بدون مدرک زبان

هزینه تحصیل در رومانی

هزینه زندگی دانشجویی در این کشور نسبت به کشورهای اروپایی دیگر پایین تر می باشد. اقامت دانشجویی شامل اجاره خوابگاه دانشجویی تقریبا 50€ (یورو) در هر ماهی می شود. دانشجو این امکان را دارد که تمامی امکانات اولیه را داشته باشد.

سایر هزینه های زندگی در این کشور در طول دوره تحصیل بدین شرح می باشد:

هزینه به یوروپارامتر
تقریبا 100€ الی 150€ (یورو) در هر یک ماه یک آپارتمان مشترک
تقریبا 100€ الی 300€ (یورو) در هر یک ماهآب و برق و گاز
(تقریبا 3800€ الی 7000€ (یوروتحصیل برای تخصص پزشکی در رومانی

لازم به ذکر است که دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در این کشور حق بیمه دریافت می کنند. برای خدمات پزشکی از دانشگاه باید کارت دانشجویی معتبر برای سال جاری داشته باشند. دانشجویان این امکان را دارند به کار نیمه وقت مشغول شوند و به هزینه های تحصیلی و زندگی خود کمک کنند.

همچنین تعدادی از دانشگاه های معتبر در این کشور عبارتند از:

 • دانشگاه ترانسیلویای براسو
 • دانشگاه بوخارست
 • دانشگاه پلی تکنیک بوخارست
 • دانشگاه بیب بولیای
 • دانشگاه کلوج ناپوکا

کارشناسان ارشد و حرفه ای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای دریافت ویزای تحصیلی رومانی و اقامت دائم در این کشور خدمات ارائه می دهند. کارشناسان ارشد و حقوقی ما از ابتدای پروسه تا انتهای پروسه در کنار شما عزیزان خواهند بود. جای هیچ نگرانی برای شما عزیزان و سروران گرامی نمی باشد.

سوالات متداول در باب بورسیه رومانی

در این بخش مفتخر به پاسخگویی در باب بورسیه رومانی در سال 2023 می باشیم:

 • الزامات بورسیه تحصیلی در رومانی چیست؟ متقاضیان بورسیه باید حداقل 1 سال زودتر با سازمان بین المللی تماس بگیرند. شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا می توانند با هزینه شخصی، پرداخت شهریه یا با اخذ بورسیه تحصیلی توسط دولت رومانی در رومانی ثبت نام کنند. بورسیه تحصیلی رومانی از طریق موافقت نامه های همکاری دوجانبه که طرح های بورسیه تحصیلی رومانیایی که توسط دولت رومانیایی مطابق با اسناد دوجانبه در حال اجرا یا با پیشنهادات یکجانبه رومانی به سایر کشورها ارائه می شود توسط وزارت آموزش، تحقیقات، ورزش و جوانان اداره می شود.
 • بورسیه رومانی برای مقطع دکترا به چه صورت است؟ دوره دکترا یک دوره دانشگاهی می باشد که به علت پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی در اروپا شناخته شده است. دکترا یک برنامه مستقل و پیشرفته می باشد که توسعه مهارت های تحقیقاتی و عمومی دانشجویان صورت می گیرد. دانشجویان باید برای دریافت پذیرش تحصیلی دوره دکترا پایان نامه ارائه دهند. بورسیه دوره سوم (دکترا) طرحی برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد می باشد که حداقل 3 تا 4 سال طول می کشد. پایان نامه دوره دکترا این دوره پایان می رسد. بورسیته تحصیلی رومانی در دوره دکترا و تحصیلات تکمیلی در ماه 85€ (یورو) می باشد.
5/5 - (6 امتیاز)

2 دیدگاه برای “بورسیه تحصیلی رومانی

 1. انیتا گفت:

  سلام و روز خوش. مرسی از این مطلب کاملتون. مبلغ بروسیه برام سوال بود که تو همون اوایل این مقاله دیدم و به ظنرم مبلغ خوبیه و میشه با کار دانشجویی به نتایج خوبی برای مدیریت هزینه های زندگی تو کشور رومانی پیش گرفت. فقط اینکه دانشگاه خاصی هست که شرایط بورسیه اش بهتر باشه؟

  1. صادقی گفت:

   سلام حدمت شما در خصوص مشاوره در باب تحصیل در رومانی می توانید با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *