مهاجرت به کشور آلمان

بهترین شهرهای آلمان

بهترین شهرهای آلمان

برای مهاجرت به کشور آلمان یکی از نکات کلیدی انتخاب بهترین شهرهای آلمان برای زندگی است. که دسته بندی آنها مطابق رفاه اجتماعی و امنیت است. در این مقاله تلاش ما بر این است که از میان 402 شهر کشور آلمان بهترین شهرهای آلمان را برای مهاجرت به شما معرفی نماییم و شرایط زندگی و فرهنگ و اقلیم های آب و هوایی این شهرها را مورد بررسی قرار دهیم. در سال های اخیر کشور آلمان رشد اقتصادی بسیار خوبی داشته است و هم اکنون در ردیف ثروتمند ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد و می توان گفت نسبتا تمامی شهرهای این کشور از شرایط و رفاه اجتماعی مناسبی برخوردارند. این مقاله به قلم تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای افراد متقاضی نگارش شده است.

برلین از بهترین شهرهای آلمان

در معرفی بهترین شهرهای آلمان می توان ابتدا به شهر برلین اشاره کرد. برلین پایتخت کشور آلمان و از بزرگترین شهر های این کشور به شمار می رود و یکی از 16 ایالت تشکیل دهنده آلمان به شمار می رود. جمعیت این شهر در حدود 3.700.000 نفر تخمین زده شده است. با توجه به این امر که برلین در دشت اروپا واقع شده است از نظر آب و هوایی این شهر در منقطه آب وهوایی معتدل قرار گرفته است و بخش زیادی از این شهر در جنگل ها پارک ها و باغ ها قرار گرفته است. شهر برلین از فناوری حمل ونقل پیچیده و بسیار پیشرفته ای برخوردار است و همه ساله از مقاصد توریستی محبوب مهاجران به شمار می رود.

از نظر سطح آموزشی نیز برلین از سطح علمی بسیار خوبی برخوردار است و سه دانشگاه دولتی معتبر این کشور در این شهر قرار دارد. با این که هزینه زندگی در هر شهری امریست که در ارتباط مستقیم با شیوه زندگی افراد قرار دارد اما می توان گفت هزینه زندگی در این شهر نسبتا ارزان است. هزینه اجاره اپارتمان در این شهر ماهانه در حدود 300 تا 700 € (یورو) می باشد و این میزان با توجه به منطقه زندگی متفاوت خواهد بود.

هامبورگ از بهترین شهرهای آلمان

در لیست بهترین شهرهای آلمان می توان به شهر هامبورگ اشاره کرد این شهر که در واقع یک بندر توریستی به شمار می رود از شهرهای محبوب مهاجران در کشور آلمان است که در کنار رود الب قرار گرفته است. از امتیازات این شهر می توان به اقلیم آب و هوایی اقیانوسی و دلپذیر این شهر اشاره کرد و همین طور بندرگاه هامبورگ با توجه به پیشرفتی که در سال های اخیر داشته است می تواند از گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری در حال و آینده برای مهاجران به این کشور باشد.

همواره از هامبورگ به عنوان پایتخت ورزشی کشور آلمان یاد می شود و اغلب مدارس و کالج های ورزشی این کشور در این شهر قرار گرفته اند. 60 دانشگاه از دانشگاه های آلمان در شهر هامبورگ قرار گرفته اند. دانشگاه هامبورگ واقع در شهر هامبورگ در لیست 200 دانشگاه برتر جهان قرار دارد .دانشگاه های این شهر باتوجه به این که قدمت کمی دارند اما از تا کنون توانسته است 6 جایزه نوبل را از آن خود کند.

مونیخ از بهترین شهرهای آلمان

مونیخ به عنوان شهری ثروتمند و با تاریخ کهن شناخته شده است و در ردیف بهترین شهرهای آلمان قرار دارد. شهر مونیخ در شمال کوه آلپ قرار گرفته است. جمعیت این شهر تا حدود 1.400.000 نفر تخمین زده شده است و پس از شهرهایی مثل هامبورگ و برلین سومین شهر بزرگ آلمان شناخته شده است. غنی بودن این شهر از نظر شرایط برگزاری مراسم و جشن ها و فستیوال ها از جمله دلایلی است که باعث شده این شهر رتبه چهارم دنیارا به عنوان بهترین شهر های جهان به خود اختصاص دهد. شرایط ایده ال تحصیلی در این شهر سبب شده است که لقب بهترین شهر دانشجویی کشور آلمان به این شهر اختصاص داده شود. دانشگاه مونیخ نیز از دانشگاه های برتر آلمان است.

فرانکفورت از بهترین شهر های آلمان

در ردیف بهترین شهرهای آلمان شهر فرانکفورت با جمعیتی در حدود 700.000 نفر جایگاه پنجم را دارد. این شهر به علت برج و ها بلندی هایی که دارد شهرت دارد و مهمترین شهر اقتصادی قاره اروپا به شمار می رود و از جمله شهرهای مورد علاقه جویندگان کار در کشور آلمان می باشد. تابستان های این شهر به دلیل وجود رود ماین در این شهر از محبوبیت بالایی برخوردار است. هرچند که طبیعت این شهر به گونه ای است که در تمامی فصول سال برای گردشگران محبوب است.

فرانکفورت از بهترین شهر های آلمان

دوسلدروف از بهترین شهرهای آلمان

این شهر در غرب آلمان قرار دارد و در نزدیکی شهر کلن واقع شده است. این شهر به عنوان هفتمین شهر پرجمعیت آلمان شناخته شده است.این شهر مرکز تلاقی رودخانه های راین و دوسلی است و از نظر امکانات از بهترین شهرهای آلمان است. شهر دوسلدروف بعد از لندن و پاریس سومین مرکز تجاری در اروپا به شمار می رود. در این شهر صنعت مد و تبلیغات بسیار گسترده است و هم اکنون در ردیف بهترین مراکز هنری در دنیا قرار دارد .

هانوفر از بهترین شهرهای آلمان

این شهر از دیگر شهرهای معروف آلمان است که علاوه بر این که بهترین دانشگاه های دنیا را در لیست خود جای داده است از مدرن ترین شهرهای کشور آلمان نیز به شمار می رود. می توان گفت هزینه زندگی در این شهربه نسبت سایر شهرهای این کشور بسیار پایین تر است. هانوفر از نظر علوم کامپیوتر از جایگاه ویژه ای در جهان برخوردار است و هرساله نمایشگاه های مرتبط با تکنولوژی و علوم رایانه بسیاری در این کشور برگزار می شوند.

شهر کلن در آلمان

شهر کلن به علت وجود کلیسای کلن در این شهر همواره مورد توجه توریست ها و بازدیدکنندگان کشور آلمان بوده است. علاوه بر توریستی بودن این شهر دانشگاه های معتبر این شهر نیز از سایر دلایلی می باشد که باعث مهاجران به این شهر می باشد. می توان گفت شهر کلن در ردیف فرهنگی ترین شهرهای کشور آلمان قرار دارد.

باتوجه به این که انتخاب شهر محل زندگی در ارتباط مستقیم با هدف شما از مهاجرت قرار دارد و هزینه زندگی در آلمان را تحت تاثیر قرار می دهد، برای انتخاب بهترین شهر برای مهاجرت نیاز به بررسی شرایط خود دارید. مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند با بررسی شرایط شما و هدف شما از مهاجرت در انتخاب بهترین شهر برای مهاجرت شمارا یاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *