مهاجرت تحصیلی مالت

بهترین دانشگاه های مالتا

کشور مالتا یکی از کوچک ترین کشور های اروپایی است و می توان از آن به عنوان یک جزیره کوچک یاد کرد. ما بهترین دانشگاه های مالتا را در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد تا در صورتی که تمایل به تحصیل در این دانشگاه ها دارید، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. تحصیل در کشور مالتا یک امر نوپا است و در بسیاری از رده بندی های جهانی اثری از نام دانشگاه های مالتا دیده نمی شود. با این وجود ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر اساس داده های خود به معرفی بهترین دانشگاه های مالتا خواهیم پرداخت.

تحصیل در مالتا

همانگونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، دانشگاه های کشور مالتا به تازگی مورد توجه قرار گرفته اند. بسیاری از دانشگاه های این کشور در سال های اخیر ساخته شده اند و در همه رشته های تحصیلی، توانایی جذب دانشجو را ندارند. سیستم آموزشی در کشور مالتا به سیستم آموزشی در بریتانیا بسیار نزدیک است. دانش آموزان برای ورود به دانشگاه حداقل 11 سال باید در مدارس تحصیل کنند و پس از آن اجازه خواهند داشت تا وارد یکی از دانشگاه های این کشور شوند. در مقاله «تحصیل در مالتا» قادر خواهید بود تا اطلاعات تکمیلی در همین رابطه را بدست آورید.

هزینه تحصیل در مالتا

یکی از مهم ترین مسائلی که باید به آن توجه داشته باشید هزینه های تحصیلی شما در کشور مالتا خواهد بود. شما برای تحصیل در این کشور باید با توجه به رشته و مقطع تحصیلی خود انتظار یک شهریه 7 تا 24 هزار یورویی را داشته باشید. البته شما می توانید با کمک بورسیه های تحصیلی در کشور مالتا هزینه های تحصیلی خود را به حداقل یا حتی به صفر برسانید. توجه داشته باشید که برخی از رشته های تحصیلی تنها یک سال از دانشجویان شهریه دریافت می کنند. ما در مقاله «بورس تحصیلی در مالتا» توضیح داده ایم که بورسیه های تحصیلی این کشور چگونه می تواند در کاهش شهریه شما در طول یک سال نقش ایفا کند.

هزینه های زندگی در مالتا

یکی دیگر از مواردی که باید مورد توجه قرار دهید، هزینه های زندگی شخصی شما در این کشور است. این هزینه ها به شهر محل اقامت و همچنین نحوه زندگی شما بستگی دارد. به طور کلی می توانیم اعلام کنیم که شما برای زندگی در کشور مالتا ماهیانه به 400 تا 700 یورو در ماه نیاز خواهید داشت.

البته توجه داشته باشید در صورتی که شما در یک آپارتمان زندگی کنید حداقل باید 700 یورو برای اجاره ماهیانه آن پرداخت کنید. شما می توانید با کمک کار دانشجویی در کشور مالتا، هزینه های زندگی خود را نیز پرداخت کنید. کار دانشجویی در کشور مالتا دارای شرایط خاصی است که می توانید با مطالعه مقاله «شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا» اطلاعات کافی در این زمینه را نیز بدست آورید.

اخذ پذیرش تحصیلی از مالتا

شما برای اینکه بتوانید در کشور مالتا تحصیل کنید باید مدارک کافی در این زمینه را در اختیار داشته باشید. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله «مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مالتا» تشریح کرده اند که چگونه می توانید از یک دانشگاه پذیرش قانونی دریافت کنید. پس از دریافت پذیرش، در صورتی که شهروند غیر اروپایی هستید، باید برای دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام کنید. در ادامه توضیح خواهیم داد که این مسئله چگونه امکان پذیر خواهد بود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی مالتا

دانشجویان غیر اروپایی برای تحصیل در مالتا به ویزای تحصیلی این کشور نیاز خواهند داشت. ویزای تحصیلی برای 90 روز معتبر است و باید پیش از آن نسبت به تمدید 1 ساله آن اقدام کنید. مهم ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی مالتا عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر،
 • یک قطعه عکس،
 • یک فرم امضا شده درخواست ویزا،
 • گواهی معتبر اخذ پذیرش از طرف دانشگاه،
 • گواهی پرداخت شهریه دانشگاه،
 • گواهی تمکن مالی،
 • گواهی مربوط به محل اقامت،
 • از برخی از افراد، برخی از گواهی های دیگر را نیز خواهند خواست.

معرفی برترین دانشگاه های مالتا

در این قسمت به معرفی بهترین دانشگاه های مالتا که هدف اصلی ماست خواهیم پرداخت. چنانچه گفته شد، دانشگاه های زیادی در کشور مالتا وجود ندارد و البته بسیاری از این دانشگاه ها، سال های اولیه تاسیس خود را پشت سر می گذارند. از همین رو در بسیاری از رده بندی های بین المللی نامی از این دانشگاه ها دیده نمی شود.

مهم ترین دانشگاه های کشور مالتا عبارتند از؛

 • دانشگاه مالتا
 • دانشکده هنر، علم و تکنولوژی مالتا
 • موسسه مطالعات توریسم مالتا
 • دانشگاه آمریکایی مالتا
 • دانشگاه میدلسکس مالتا

معرفی دانشگاه مالتا

دانشگاه مالتا یکی از بهترین دانشگاه های کشور مالتا است و قدمتی در حدود 450 سال دارد. این دانشگاه در شهر کوچک مسیدا با جمعیتی  8000 نفره ساخته شده است. این دانشگاه در حال حاضر چند شعبه دیگر در شهر های دیگر کشور مالتا دارد. برای ورود به این دانشگاه حتما باید در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کنید.

رتبه علمی: 1046

دانشکده هنر، علم و تکنولوژی مالتا

این دانشگاه در سال 2001 در شهر پائولا با جمعیتی 7000 نفره ساخته شده است. این دانشگاه یکی از متنوع ترین رشته های دانشگاه را ارائه می کند و وابسته به مراکز دینی کشور مالتا است. برای ورود به این دانشگاه نیازی به شرکت در آزمون ورودی نخواهید داشت.

رتبه علمی: 7241

موسسه مطالعات توریسم مالتا

این دانشگاه که در 1987 در شهر لوکا احداث شد. در این دانشگاه تنها امکان تحصیل در مقطع کارشناسی و در رشته تجارت و اقتصاد ممکن است.

رتبه علمی: 9110

دانشگاه آمریکایی مالتا

این دانشگاه در شهر کاسپیکوا و در سال 2016 افتتاح شده است. این دانشگاه در ردیف دانشگاه های خصوصی کشور مالتا شناخته می شود. دانشجویان این دانشگاه هنوز موفق به دریافت گواهی پایان تحصیل در سال 2018 نشده اند. از سال 2017 نیز رشته تجارت و اقتصاد در دوره کارشناسی ارشد به این دانشگاه اضافه شده است.

رتبه علمی: 10792

دانشگاه میدلسکس مالتا

این دانشگاه در سال 2013 در شهر کوچ پمبروک ساخته شده است و از جمله دانشگاه های خصوصی مالتا به حساب می آید. امکان تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های اقتصاد، تکنولوژی و علوم پایه وجود دارد.

رتبه علمی: 11215

کلام پایانی

تحصیل در کشور مالتا یکی از نوپا ترین روش های مهاجرت به خارج از کشور است. ما در این مقاله بهترین دانشگاه های مالتا را به شما معرفی کردیم و مجدد تکرار می کنیم که توجه کم به این دانشگاه ها توسط دانشجویان بین المللی سبب کم شدن ارزش علمی این دانشگاه ها شده است.

در صورتی که به دنبال یک گزینه برای ادامه تحصیل در خارج از ایران هستید، می توانید به گزینه های دیگری نیز فکر کنید. بهترین دانشگاه های مالتا را به شما معرفی کرده ایم اما رتبه علمی این دانشگاه ها بسیار ضعیف است. تحصیل در کشور اسپانیا نیز هزینه های کمی در بر خواهد داشت اما از اعتبار بسیار بیشتری برخوردار هستند. برای اینکه بتوانید گزینه بهتری در رابطه با تحصیل در خارج از کشور پیدا کنید می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *