مهاجرت تحصیلی انگلستان

امپریال کالج لندن

امپریال کالج لندن

امپریال کالج یا کالج سلطنتی لندن خود را به ‌عنوان تنها دانشگاه بریتانیا که صرفاً بر علوم پایه، علوم پزشکی، مهندسی و کسب‌وکار (تجارت) متمرکز شده‌است توصیف می‌کند. از همین رو این دانشگاه در زمره‌ی بهترین دانشگاه‌هایی به شمار می‌رود که ترکیبی از تخصص‌گرایی و دانش را در خود گرد آورده‌اند. این دانشگاه که هرگز از شمار پنج دانشگاه برتر رده‌بندی‌های کلی خارج نشده‌است، در شمار ده دانشگاه برتر رده‌بندی‌های QS و هفته‌نامه‌ی آموزش عالی تایمز نیز قرار دارد.

 

تنها دو دانشگاه آکسفورد و کمبریج هستند که نسبت به این دانشگاه از استانداردهای ورودی بالاتری برخوردار بوده، به‌طوری‌که تنها کمتر از پنجاه درصد از ثبت‌نام‌کنندگان موفق به اخذ مجوز ورود به این دانشگاه‌ها می‌شوند. با این وجود در سه سال اخیر شمار کسانی که برای این دانشگاه درخواست پذیرش ارسال کرده‌اند بیست درصد رشد و شمار پذیرش‌شدگان سال ۲۰۱۵ نیز افزایش اندکی داشته‌است.

 

فارغ‌التحصیلان امپریال کالج بیشترین آمار استخدام فارغ‌التحصیلان در بریتانیا را به خود اختصاص داده‌اند. البته لازم به ذکر است که این دانشگاه بیشترین میزان شهریه را در دوره‌های مقدماتی از دانشجویان دریافت می‌کند.

 

نزول دو رتبه‌ای این دانشگاه در رده‌بندی سال گذشته متأثر از کسب امتیازات پایین در ارزیابی سالانه‌ی دانشجویی به‌ویژه در بخش کیفیت آموزشی بوده‌است. وقتی برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ آثار پژوهشی این دانشگاه مورد ارزیابی سازوکار بهبود کیفیت آثار پژوهشی بریتانیا قرار گرفت، تأثیر مشهود تقدم آثار پژوهشی این دانشگاه بر اقتصاد و جامعه مورد تأیید همگان واقع شد.

 

در هشت بخش از چهارده بخش، این دانشگاه دارای بیشترین تأثیر مشهود یافته‌های پژوهشی قلمداد شده و نود درصد از پژوهش‌های این دانشگاه دارای جایگاهی جهانی و اعتباری بین‌المللی ارزیابی شدند. چهار مسئله و معضل جهانی اکتشافات و جهان طبیعی، راه‌حل‌های نوین مهندسی، سلامت و رفاه و البته انقلاب اطلاعاتی در صدر طرح‌های پژوهشی کالج سلطنتی لندن ( امپریال کالج ) قرار گرفته‌است. افتتاح دانشکده‌ی طراحی و مهندسی دایسون (Dyson) که با بهره‌گیری از بودجه‌ی دوازده میلیون پوندی بنیاد جیمز دایسون (James Dyson) انجام گرفت، تأثیر عمده‌ای در ادامه‌ی این روند خواهد داشت.

 

 

 

کالج سلطنتی لندن ( امپریال کالج ) از لحاظ ایجاد امکانات پژوهشی و آموزشی در تمام گرایشات مهندسی سرآمد تمام دانشگاه‌های بریتانیا است. بودجه‌ی چهل میلیون پوندی اهدایی مایکل اورن (Michael Uren) صنعتگر و دانش‌آموخته‌ی امپریال کالج، کمک شایانی به توسعه‌ی سایت ۱۰ هکتاری (نزدیک به مرکز تلویزیون بی‌بی‌سی) در غرب لندن خواهد کرد. این هدیه‌ی ارزشمند همچنین صرف ایجاد مرکز مهندسی زیست‌پزشکی (Biomedical Engineering) در مرکز پردیس (White City) نیز خواهد شد.

امپریال کالج لندن

توسعه‌ی عمومی این دانشگاه با بودجه‌ای بالغ بر سه میلیارد پوند برای تأسیس مرکز پژوهش و ترجمه به‌عنوان پیونددهنده‌ی گروه‌های آموزشی دانشگاهی و تجاری مختلف انجام خواهد گرفت.

 

امپریال کالج لندن ( دانشگاه کالج سلطنتی لندن )

 

کالج سلطنتی لندن ( امپریال کالج ) اکنون دارای نُه سایت مستقر در لندن است. این گسترش و پراکندگی منتج از برنامه‌ی توسعه‌ی فعالیت‌های پزشکی در دهه‌ی نود است. البته دانشجویان مقاطع کارشناسی رشته‌های دیگر همچنان در پردیس اصلی جنوب کنسینگتون (Kensington) مستقر خواهند بود.

 

بیش از یک‌سوم از دانشجویان مقطع کارشناسی از مدارس غیردولتی (غیرانتفاعی) پذیرش شده‌اند، این آمار یکی از بهترین دستاوردها در میان تمام دانشگاه‌ها و به‌عبارتی فراتر از رده‌بندی آژانس آمارهای آموزش عالی به شمار می‌رود.

 

افق‌های پیش روی امپریال کالج مبتنی بر نزدیک کردن فضاهای فکری دانشجویان به مسائل جهانی مانند تغییرات آب‌وهوایی است. بسیاری از دوره‌های آموزشی این دانشگاه با کاریابی یا امکان حضور و تحصیل یک‌ساله در خارج از کشور همراه است. دانشجویان این دانشگاه بسیار مشتاق به حضور در دوره‌های کارآموزی بوده، و برنامه‌ی فرصت‌های پژوهشی مقطع کارشناسی، امکان کسب تجارب عملی را برایشان به ارمغان می‌آورد.

 

دانشکده‌ی پزشکی کالج سلطنتی لندن از لحاظ تعداد دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی و نیز به‌لحاظ بودجه‌ی پژوهشی از سرآمدان اروپا محسوب می‌شود.

 

دوره‌های آموزش‌محور مختلفی در بیمارستان‌های مرکز و غرب لندن ارائه می‌شود. در عین حال نخستین مرکز دانشگاهی علوم سلامت‌محور (Academic Health Science Centre) (AHSE) در جهت انتقال یافته‌های پژوهشی به امور درمانی، به همکاری با مرکز سلامت‌محور امپریال کالج می‌پردازد.

 

این مرکز به‌خاطر تعالی در زمینه‌های پژوهش‌های زیست‌پزشکی، آموزش و مراقبت‌های بیمارستانی در شمار پنج مرکز برتر بریتانیا قرار گرفته‌است. در زمینه‌ی مشارکت‌های بین‌المللی، امپریال کالج همکار چند دانشکده پزشکی در سنگاپور است، و نیز به ‌طور مشترک مدیریت دانشگاه فناوری‌های نانیانگ (Nanyang) را بر عهده دارد.

 

گسترش جهانی دانشکده‌ی کسب‌وکار از برنامه‌های عمده‌ی کالج سلطنتی لندن به شمار می‌رود. این دانشکده در ارزیابی سه مؤسسه‌ی بزرگ و مؤثر، رتبه و اعتبار بسیار بالایی را به خود اختصاص داده‌است.

 

پردیس مطالعات زیست‌محیطی در سیلوود پارک (Silwood park) در بیست و پنج مایلی غرب لندن واقع شده‌است. پس از انشعاب از دانشگاه لندن در سال ۲۰۰۷، امپریال کالج در حال ارتقا، بهسازی و توسعه‌ی پردیس و امکانات خود در جنوب کنسینگتون است. بهسازی سالن تجمعات دانشجویی و ساختمان انجمن‌ها، نوسازی کتابخانه‌ی مرکزی و ایجاد یک مجتمع اسکان دانشجویی از جمله طرح‌های این دانشگاه است. خدمات کتابخانه‌ای نیز در حال ارتقا و به‌روزرسانی است. این دانشگاه مدعی است که بیشترین انجمن‌ها و گروه‌های دانشجویی را دارد.

 

فضاهای ورزش در محوطه‌ی باز، دور از دسترس‌اند، اما یک مرکز ورزشی مجهز و نوین در پردیس کنسینگتون افتتاح شده‌است که با دریافت یک شهریه‌ی ورودی امکانات مناسبی را جهت شنا و بدن‌سازی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *