مهاجرت تحصیلی انگلستان

امپریال کالج لندن

امپریال کالج لندن

یکی از معتبرترین مراکز تحصیلات عالی انگلستان امپریال کالج لندن است که در سال 1907 افتتاح گردید که این دانشگاه جزء دانشگاه های پیشرو در انگلستان است. بیشترین تمرکز امپریال بر روی رشته های پزشکی، مهندسی و کسب و کار می­ باشد. هر ساله دانشجویان زیادی را از سراسر جهان پذیرش می­ نماید و در حال حاضر پذیرای 15000 دانشجو می­ باشد که بیش از 50% دانشجویان از دیگر کشورها به یان دانشگاه مراجعت نموده اند. این دانشگاه دارای 14 دانشکده می ­باشد و در طول دوره­ فعالیت خود مفتخر به کسب 14 جایزه نوبل است. علاوه بر این شخصیت های برجسته­ زیادی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. این دانشگاه با برگزاری دوره های کارآموزی پس از اتمام تحصیل دانشجویان نقش موثری در اشتغال آنان دارد و می­توان گفت اکثر دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود به سرعت جذب بازارهای کاری جهانی می ­گردند.

امپریال کالج لندن ابتدا بصورت شعبه ای دانشگاه لندن انگلستان فعالیت می­نمود، اما پس از گذشت 100 سال با کسب موفقیت های بسیار در زمینه های مختلف توانست به دانشگاهی مستقل در این کشور تبدیل گردد. برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی و به دو صورت نیمه وقت و تمام وقت به دانشجویان ارائه می­گردد. لازم بذکر است آمار دانشجویان مذکر در این دانشگاه بیشتر از دانشجویان مونث است و نسبت آنان 62% به 38% می ­باشد. مشاوران و کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده پاسخگویی و راهنمائی به متقاضیان تحصیل در دیگر کشورها می­ باشند.

تحصیل در امپریال کالج لندن

دانشگاه امپریال کالج لندن با کسب رنکینگ های بالای جهانی معروف به دانشگاهی تخصصی در حوزه های پزشکی و مهندسی است که توسط پرینس آلبرت تأسیس گردید. این دانشگاه در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی و علمی شهرت فراوانی دارد و از نمونه دستاوردهای معروف این دانشگاه می­توان به کشف پنی سیلین اشاره نمود. ناگفته نماند این دانشگاه که متشکل از دانشکده ها، انجمن ها، تشکل های دانشجویی و هیئت علمی می­ باشد و بعنوان یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی در اروپا شناخته می­شود.

دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده تجارت
 • دانشکده علوم طبیعی

لازم بذکر است هریک از دانشکده های فوق رشته های بسیار متنوع و متعددی را به دانشجویان ارائه می­ نماید. تعداد دانشجویان در مقطع کارشناسی برابر با9583، مقطع کارشناسی ارشد و دکترا 7982 نفر گزارش شده است.

رنکینگ کالج امپریال لندن

امپریال کالج لندن یکی از دانشگاه هایی است که رتبه های تک رقمی را بخود اختصاص داده است. در طی سالهای 2014-2016 رتبه نهم را از آن خود نمود و در حال حاضر حائز رتبه 8 رتبه بندی QS رتبه 20 رتبه بندی Times و رتبه 24 رتبه بندی ARWU می­ باشد. این دانشگاه مجهز به امکانات رفاهی و آموزشی پیشرفته ای است. مساحت زیادی از این دانشگاه به فضای سبز اختصاص یافته است. از دیگر امکانات این دانشگاه می­توان به کتابخانه ها و سالن های تجمع دانشجویی و باشگاه ها و استخرهای این دانشگاه اشاره نمود. جالب است بدایند این دنشگاه بیشترین آمار گروه ها و انجمن های دانشجویی در اروپا را دارد.

هزینه تحصیل در امپریال

شهریه تحصیلی در امپریال کالج لندن بسته به رشته- مقطع تحصیلی و نوع برنامه تحصیلی دانشجویان از لحاظ پاره وقت و تمام وقت با یکدیگر متفاوت است. علاوه بر این ملیت دانشجویان نیز درمیزان پرداخت شهریه تحصیلی انان موثر است. معمولاً شهریه تحصیلی دانشجویانی که خارج از اروپا به این دانشگاه مراجعت نموده اند، بیشتر می­باشد. علاوه بر این دانشجویان می­باید هزینه­ ی زندگی در انگلستان 2019 را نیز در نظر داشته باشند. شهریه دانشجویانی که از اتحادیه اروپا به این کشور سفر نموده اند، بطور میانگین 925000£ (پوند) می­ باشد.

در جدول زیر میزان شهریه تحصیلی دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نشان داده شده است:

رشته شهریه به £ (پوند)
پزشکی 3850000
مهندسی شیمی 2775000
مهندسی برق 2775000
فیزیک 2700000
شیمی 2800000
ریاضی 2500000
علوم زیستی 2750000

هزینه تحصیل در امپریال

بورسیه تحصیلی در کالج امپریال لندن

با توجه به شهریه های تحصیلی بالا در انگلستان هر یک از دانشگاه های این کشور بورسیه های متعددی را در اختیار دانشجویان قرار می­ دهد. اکثر بورسیه های تحصیلی در امپریال کالج لندن متعلق به دانشجویان مقطع دکترا می­ باشد. از معروفترین این بورسیه ها می­توان به بورسیه پست دکترا رشته شیمی اشاره نمود. این بورسیه دارای ارزشی معادل 4099£ (پوند) در سال است و وظایف دانشجویان پس از اخذ این بورسیه عبارتند از:

 • انجام تحقیقات و داشتن برنامه های مناسب با توجه به اهداف پروژه های تحقیقاتی
 • شناسایی و توسعه روش های تجربی
 • داشتن ابتکار در برنامه ریزی پژوهش های مختلف
 • تهیه پیش نویس نشریاتو ارسال نشریات به مجلات
 • نظارت بر دانشجویان دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد

ناگفته نماند دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز امکان دریافت بورسیه تحصیلی این دانشگاه را دارند، اما اکثر این بورسیه ها به دانشجویان ممتازی که دارای نمرات و معدل بالا در تحصیلات پیشین خود می­باشد تعلق می­گیرد. البته دانشجویان در این کشور اجازه انجام کار ضمن تحصیل در انگلستان را داشته و از این طریق می­ توانند نسبت به تأمین برخی از هزینه های خود در این کشور اقدام نمایند.

چگونگی پذیرش در دانشگاه های انگلستان

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های انگلستان را دارند، ابتدا باید نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. همانطور که می­دانید اگر چه هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان زیاد است، اما طول دوره های تحصیل در مقاطع کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا در این کشور با دیگر کشورها متفاوت است و به ترتیب به مدت 3 الی 1 و 2 سال طول خواهد کشید.

دانشجویان جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور ملزم به ارائه مدارک زیر می­ باشند:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک تحصیلی پیشین بهمراه ریز نمرات آنها
 • توصیه نامه
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه

مدرک زبان انگلیسی که متقاضی می ­بایست نمره قابل قبولی در مدرک زبان آیلتس و یا تافل خود کسب نموده باشد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی بر این دارند تا با کیفیت ترین دانشگاه های جهان را به دانشجویان عزیز معرفی نموده و در تمامی مسیر پذیرش تا تحصیل همواره آنان را یاری و راهنمائی می­نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *