مهاجرت به کشور چین

اقامت چین

اقامت چین

اخذ اقامت چین مبحثی می باشد که هر ساله ذهن متقاضیان زیادی را در راستای تحصیل پزشکی در چین به سمت خود سوق می دهد. با مطالعه نمودن این مقاله و همچنین مراجعه نمودن به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی در رابطه با موضوع اقامت چین دست یابید. در این مقاله با انواع روش های مهاجرتی و اخذ اقامت این کشور آشنا خواهید شد.

 • اخذ اقامت چین از چند طریق میسر خواهد بود؟
 • کدام روش اخذ اقامت چین در سال 2023 با بازدهی بیشتری برخوردار بوده است؟

روش های متعددی برای اخذ اقامت چین وجود دارد. برای نمونه در سال 2023، که این کشور به دنبال افزایش جایگاه علمی دانشگاه های خود در سطح جهان است، اقدام به جذب دانشجویان نخبه بین المللی می کند لذا یکی از بهترین روش های اخذ اقامت چین، اقامت تحصیلی است. اقامت از طریق سرمایه گذاری، اقامت از طریق نامزدی و ازدواج، اقامت کاری و مواردی از این دست، بخشی از انواع روش های اقامت چین است.

اینفوگرافی اقامت چین

درباره کشور چین

این کشور یک کشور باستانی و توریستی با میراث غنی و تاریخی می باشد. سومین کشور پهناور جهان با مساحتی حدود 9600000 کیلومتر مربع است. نکته قابل توجه زبان رسمی این کشور است که ماندارین می باشد.اما مردم بسیاری این کشور با زبان انگلیسی آشنایی دارند. پایتخت این کشور بیجینگ بوده و نوع نظام حکومتی این کشور کمونیستی می باشد. موقعیت مکانی این کشور در شرقی ترین قسمت آسیا واقع شده است. دین رسمی این کشور عبارتند از بودیسم، تائیسم، اسلام، کاتولیک و پروتستان است. این کشور تابع قوانین حکومتی می باشد و از ورود متقاضیان به صورت غیر قانونی و پناهندگی جلوگیری خواهد نمود.

در خصوص کسب جزئیات درباره این کشور به موارد زیر توجه فرمائید:

جزئیاتی درباره چین

طرق اخذ اقامت چین

هدف گذاری دولت چین که به عنوان پرجمعیت ترین کشور دنیا شناخته می شود، این است که تا سال 2025 به برترین قدرت جهان تبدیل شود. از این رو تمهیداتی را برای این منظور در نظر گرفته است. یکی از مهم ترین این تمهیدات، بهره گیری از نیروی کاری و سرمایه های بین المللی است. از سوی دیگر این کشور در سال 2023 به دنبال ارتقاء سطح علمی دانشگاه ها است و کیفیت دانشگاه های خود را با بهره مندی از دانشجویان بین المللی تقویت می کند. هر کدام از روش های اخذ اقامت این کشور نیازمند ارائه مدارک معتبر و شرایط مناسبی می باشد.

روش های اخذ اقامت چین به این ترتیب است:

 • اخذ اقامت چین از طریق تحصیل
 • اخذ اقامت چین از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت چین از طریق استخدام در دفاتر نمایندگی
 • اخذ اقامت چین از طریق اشتغال
 • اقامت چین از طریق خرید ملک
 • اخذ اقامت از طریق کارآفرینی

برای مشاوره رایگان مهاجرت فرم زیر را تکمیل کنید:


اشکال مختلف مجوز اقامت چین

همانند اغلب کشورهای جهان، اعطای مجوز اقامت چین با اشکال مختلفی صورت می پذیرد. طبق قانون مهاجرت در حال اجرا در چین، انواع مجوز های اقامت برای اتباع خارجی که قصد دارند در این کشور مستقر شوند مورد نیاز است. علاوه بر این روند درخواست مجوز اقامت چین بر خلاف ساز کشورهای اروپایی بسیار ساده است. به طور مثال، برای افرادی که قصد دارند بیش از 6 ماه در چین بمانند، اما نه بیشتر از یک سال، باید برای مجوز اقامت موقت درخواست دهند. زیرا بازدید های مختلف با این نوع مجوز اقامت امکان پذیر است. از سوی دیگر طبق آمار به دست آمده از سوی مهاجران، بیشترین استقبال از مجوزهای مختلف اقامت در چین، از مجوز اقامت موقت در این کشور بوده است.

همانطور که به آن اشاره کردیم، مجوز اقامت چین دارای اشکال مختلفی می باشد. از دیگر اشکال مجوز اقامت چین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مجوز اقامت چین: مجوزهای اقامت دائم چین هر 10 سال یکبار تکرار می شوند، و به ویزای دائم چین یا گرین کارت نیز گفته می شود.
 • مجوز اقامت خارجی: مجوزهای اقامت خارجی را می توان هر سال تمدید کرد، و برای اکثر دسته های کارگران در چین، به جز سرمایه گذاران، مدیران شرکت ها و غیره مورد نیاز است.

البته لازم به ذکر است که هر مجوز اقامت در چین از نظر شرایط درخواست توجه ویژه ای را می طلبد. همچنین تمام جنبه های حقوقی مربوط به مهاجرت به چین می تواند توسط وکلای چینی در این کشور صورت پذیرد.

اخذ اقامت چین به صورت دائم

در سال های اخیر اخذ اقامت چین به صورت دائم مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار گرفته است. اقامت دائمی اتباع خارجی در چین به این موضوع اشاره دارد که مدت اقامت خارجی ها در این کشور محدود نیست. گواهی مجوز اقامت چین به صورت دائم، کارت شناسایی مشروع بیگانگانی است که اقامت دائم چین را به دست آورده اند. همچنین ممکن است به صورت مستقل مورد استفاده قرار گیرد. دارندگان مجوز اقامت چین به صورت دائم، می توانند با در دست داشتن پاسپورت معتبر و گواهی اقامت دائم بیگانگان، بدون ویزا وارد چین و از آن خارج شوند. به این نکته نیز توجه فرمایید که اعتبار گواهی اقامت دائم اتباع خارجی در چین بین 5 تا 10 سال می باشد. علاوه بر این، برای بیگانگان زیر 18 سال که اقامت دائم دریافت می کنند باید گواهی اقامت دائم اتباع خارجی 5 ساله صادر شود.

انواع مختلف مجوز اقامت دائم چین عبارت اند از:

انواع مختلف مجوز اقامت دائم چین

قوانین جدید مجوز اقامت چین

در سال 2015، سیاست های جدید و قوانین جدید مجوز اقامت چین توسط وزارت امنیت عمومی در چین اجرا شد که بسیار راحت تر است. خط مشی های جدید شامل 5 تغییر است که در بخش های زیر مشخص شده است:

آیتم شرح
اجازه اقامت کارشناس و گرین کارت کمیسیون علم و فناوری شانگهای فهرستی از 3500 شرکت «نوآورانه» را ایجاد کرده است که کارکنان خارجی آنها به عنوان «متخصص» واجد شرایط هستند. اگر کارفرمای شما یکی از این 3500 شرکت است، اکنون می توانید برای مجوز کار 5 ساله جدید درخواست دهید. هنگامی که بیش از 3 سال کار کردید، می توانید مستقیماً برای اقامت دائم درخواست دهید.
سود برای افراد پردرآمد صرف نظر از موقعیت یا کارفرمای خود، اگر بیش از 600000¥ (یوان) در سال درآمد داشته باشید، مالیات بر درآمد خود را به موقع پرداخت کنید و بیش از 4 سال متوالی در چین بدون سابقه کیفری کار کرده باشید، می توانید اجازه اقامت دائم دریافت کنید.
اجازه اقامت بلند مدت 5 ساله مهاجرانی که حداقل 2 سال به طور مستمر در چین با ویزای کاری کار کرده اند و هیچ گونه قوانین و مقررات مهاجرتی چین را زیر پا نگذاشته اند، می توانند در نوبت بعدی مجوز اقامت کاری طولانی مدت 5 ساله را درخواست کنند.
مجوز استخدام شخصی مهاجران دارای مجوز اقامت دائم (ویزای D) می توانند پرسنلی را استخدام کنند که می توانند برای آنها مجوز اقامت صادر شود. اگر گرین کارت یا مجوز کار 5 ساله دارید، می توانید یک پرستار بچه خارجی استخدام کنید.
مجوز اقامت برای فارغ التحصیلان دانشگاه های خارجی چین چین قصد دارد از فارغ التحصیلان برتر خود با اجازه دادن به آنها برای درخواست اجازه اقامت 2 ساله پس از فارغ التحصیلی حمایت کند.

انواع مجوز اقامت چین

مدارک لازم برای اخذ اقامت چین

هر ساله مدارک لازم برای اخذ اقامت چین از تغییراتی برخوردار خواهد بود. مدارک فوق برای اقامت بیش از 30 روز متقاضی نیاز خواهد بود. در حال حاضر مدارک لازم برای اخذ اقامت چین در سال 2023 بدین قرار است:

 • تکمیل فرم درخواست
 • 4 عدد عکس رنگی (صورت بدون کلاه) با پس زمینه آبی
 • گذرنامه معتبر یا مدارک شناسایی که قابلیت جایگزینی با پاسپورت را داشته باشد.
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه تمکن مالی معتبر جهت ادامه زندگی در این کشور
 • ارائه رسید پرداختی های لازم جهت اخذ اقامت این کشور
 • ارائه گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • گواهی ثبت نام نمودن برای دریافت خانه از همسران چینی خود و یا گواهی اقامت دائم بیگانگان از همسران خود که دارای تابعیت خارجی باشند.
 • ارائه رسید پرداخت هزینه های مربوط به سفارت و نوع ویزای مربوطه

گواهی ازدواج برای اخذ اقامت چین

اثبات وضعیت زندگی امن این اشخاص و گواهی اجاره خانه یا حق مالکیت خانه که مورد تأیید قرار گرفته باشد. با این توضیح که این گواهی باید توسط ادارات مرتبط در خارج از کشور و توسط سفارتخانه ها یا ادارات کنسول گری چین در کشورهای یا مناط ق ذکر شده تایید شود. در نظر داشته باشید که مهاجرت از طریق ازدواج می باید به صورت قانونی صورت پذیرد و ازدواج صوری مورد تایید سفارت نخواهد بود.

شرایط لازم برای متقاضیان اقامت چین به انضمام والدین کلیه اشخاص متقاضی اقامت چین که به سن 18 سالگی رسیده باشند و به انضمام والدین خود که قصد مهاجرت به چین را دارند، می توانند برای اقامت دائم در چین درخواست دهند، البته اگر شرایط زیر را داشته باشند. یکی یا هر 2 والدین این اشخاص جزء شهروندان چینی یا اهالی چین باشند و فرم ثبت نام خانوار خود را جمهوری خلق چین به همراه دارند. کلیه متقاضیان که سن زیر 18 سال دارند و هنوز برای ازدواج اقدام نکرده باشند. کلیه متقاضیانی که دارای تاییدیه ملیت خارجی پس از معاینه مطابق قانون ملیت جمهوری خلق این کشور باشند.

شرایط اخذ اقامت چین از طریق تحصیل

این کشور یکی از مقاصد بسیار جذاب دانشگاهی، برای دانشجویان بین المللی است. هزینه های پایین تحصیل و هزینه های مقرون به صرفه زندگی در چین، در کنار جایگاه عملی بالای این دانشگاه ها در رتبه بندی های جهانی، از مهم ترین مزیت های تحصیل در این کشور محسوب می شوند. در رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان در سال 2023 به نقل از موسسه QS تعداد قابل توجهی از دانشگاه های چین رتبه زیر 500 را دارند.

در اینجا شماری از برترین دانشگاه های کشور چین را مرور می کنیم:

رتبه ملی در سال 2023 نام دانشگاه رتبه جهانی در سال 2023
1 دانشگاه تسینگوا (چینگوا) 14
2 دانشگاه پکن 12
3 دانشگاه فودان 51
4 دانشگاه ژجیانگ 93
5 دانشگاه شانگهای ژیائو تونگ 102
6 دانشگاه علم و فناوری چین 93
7 دانشگاه نانجینگ 95
8 دانشگاه ووهان 150
9 دانشگاه تونگجی 224
10 دانشگاه نرمال بیجینگ 269

بورسیه تحصیلی دانشگاه های چین

این کشور در سال 2023، بورسیه هایی را برای دانشگاه های معتبر خود و برای دانشجویان تراز اول بین المللی ارائه می دهد. یکی از مهم ترین اهداف ارائه این بورسیه ها، حمایت از نخبگان دانشگاهی و جذب آنها، همچنین ارتقای جایگاه جامعه علمی کشور چین است.

تعدادی از مهم ترین بورسیه های تحصیلی در سال 2023 به منظور تحصیل در چین را ملاحظه می فرمایید:

 • بورسیه دوجانبه
 • بورسیه گریت وال
 • بورسیه آ سه آن (AUN)
 • بورسیه مجمع الجزایر اقیانوس آرام (PIF)
 • بورسیه سازمان هواشناسی (WMO)

اخذ اقامت چین از طریق سرمایه گذاری

کلیه سرمایه گذاران خارجی می توانند برای دریافت حق اقامت دائم این کشور درخواست بدهند. البته با این شرط که سرمایه گذاری این اشخاص به صورت مستقیم در جمهوری خلق این کشور انجام شده باشد و مدت زمان لازم برای فرآیند سرمایه گذاری در این کشور به میزان 3 سال متوالی می باشد. همچنین این اشخاص ملزم به داشتن میانگین مالیاتی خوب می باشند. در ادامه به شرح میزان سرمایه گذاری در چین خواهیم پرداخت.

با سرمایه گذاری بیش از 500000$ (دلار) در صنایعی که مورد حمایت دولت این کشور باشد که در کاتالوگ صنایع سرمایه گذاری خارجی این کشور منتشر می شود. با اقدام به سرمایه گذاری کل که میزان آن بیش از 500000$ (دلار) در شهرستان های بخش غربی این کشور باشد و هم چنین در شهرستان هایی که دارای اهداف مهم تسهیلاتی می باشند و مورد حمایت دولت این کشور می باشند. با اقدام به سرمایه گذاری که مجموع این میزان بیش از 1000000$ (دلار) در بخش مرکزی این کشور باشد. با اقدام به انجام سرمایه گذاری کل که میزان آن بیش از 2000000$ (دلار) در جمهوری خلق این کشور باشد.

اخذ اقامت چین از طریق سرمایه گذاری

مدارک لازم برای اخذ اقامت چین از طریق سرمایه گذاری

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت جمهوری این کشور در سال 2023 از طریق سرمایه گذاری بدین قرار است:

 • تکمیل فرم درخواست چین
 • 4 عدد عکس جدید رنگی 2 اینچ (صورت بدون کلاه) با پس زمینه آبی
 • گذرنامه معتبر خارجی یا مدارک شناسایی که قابلیت جایگزینی با پاسپورت را داشته باشد.
 • گواهی سلامت صادر شده توسط بازرسی ورود و خروج و دفتر قرنطینه منصوب شده توسط دولت چین و یا صادر شده توسط آژانس های پزشکی خارجی تایید شده توسط سفارتخانه های چینی یا دفاتر کنسولگری (گواهی بهداشت 6 ماه پس از صدور مجوز)
 • اثبات نداشتن هیچ گونه سابقه کیفری در خارج از کشور که توسط سفارتخانه های چینی یا دفاتر کنسولگری چین مورد تاید قرار نگرفته باشد.

به همراه داشتن گواهی های مورد تأیید از جانب شرکت های سرمایه گذاری خارجی، گواهی ثبت نام، اثبات بازرسی سالانه، گزارش ارزیابی دارایی و اثبات پرداخت مالیات شخصی در مورد شرکت های سرمایه گذاری خارجی که به نوعی مورد حمایت این کشور می باشند. چنانچه سرمایه گذاری در این کشور به مدت 3 سال متوالی و با پرداخت مالیات صورت گیرد، متقاضی می تواند اقامت این کشور را اخذ نماید.

اقامت چین از طریق خرید ملک

اخذ اقامت چین از طریق خرید ملک برای شهروندان خارجی به راحتی مقدور نیست. قبل از سال 2015 سابقه یک سال زندگی در چین ضرورت داشت. پس از 2015 این قانون برداشته شد. باتوجه به شهری که در چین قصد اقامت چین از طریق خرید ملک را دارید قوانین فرق دارد. شایان ذکر است که قوانین اقامت چین از طریق خرید ملک برای شهروندان خارجی سختگیرانه است و پروسه ای سهل در انتظار شما نیست.

استخدام در دفاتر نمایندگی در کشور چین

بسیاری از شرکت های چینی، وجهه جهانی دارند و گستره فعالیت های آنها، بین المللی است. از سوی دیگر تعداد بسیار زیادی از غول های تجاری جهان در این کشور شعبه یا نمایندگی دارند. اکثر شرکت ها و کارخانه های مطرح، به منظور کاهش هزینه های خود، به تأسیس شعبه در این کشور اقدام می کنند. از این رو یکی از روش های اخذ اقامت این کشور، استخدام در دفاتر نمایندگی است.

نیروی کار خارجی که در دفاتر شرکت های خارجی فعال در چین مشغول به کار می شوند باید با ویزای نوع Z وارد چین شوند. این افراد تا 30 روز فرصت دارند به به همراه داشتن گذرنامه و ویزا، نسخه اصلی و کپی کارت کارمندی که توسط شرکت خارجی صادر شده است، نسخه اصلی و کپی گواهی اشتغال، گواهی پزشکی (صادره در خاک این کشور) و 2 قطعه عکس، جهت اخذ اقامت 1 ساله اقدام کنند.

برخی از مهم ترین شرکت های بین المللی فعال در این کشور در سال 2023 به این ترتیب است:

اسامی شرکت ها در چین
Apple Dell
Intel Walmart
Nike Gucci
Abercrombie & Fitch Avon
Colgate Palmolive Tyson
Nabisco Dannon
Kellogg’s Toyota
Mitsubishi Subaru
Samsung Hyundai
LG Haier
Lenovo Huawei

اقامت چین از طریق خرید ملک

متاسفانه امکان اخذ اقامت چین از طریق خرید ملک وجود ندارد. مگر در شرایطی که فرد کسب و کاری راه بیاندازد و ملکی را برای کار تجاری انجام دهد. لذا به خودی خود خرید ملک مسکونی در چین منجر به اخذ اقامت نمی شود. حقوق مالکیت در چین طی سال‌ها تغییرات زیادی داشته است، اما قانون مالکیت که اکنون در چین اجرا می‌شود در سال 2007 اصلاح شد و به آن قانون مالکیت جمهوری خلق چین می‌گویند. خارجی‌هایی که علاقه ‌مند به خرید ملک در چین هستند دیگر نیازی به اقامت حداقل 1 سال در کشور به دلایل کار یا تحصیل قبل از خرید خانه نیست.

 • اعلامیه سال 2015 محدودیت های اعمال شده بر خارجی ها را در سال 2010 لغو کرد زیرا بر اساس آن محدودیت ها افراد خارجی نمی توانستند بیش از یک ملک در چین خریداری کنند.
 • تغییر قانون در سال 2015 این محدودیت ها را برداشته است و اکنون خارجی ها می توانند هر تعداد ملک که بخواهند خریداری کنند و در عین حال قانون مربوط به حداقل زمان زندگی در چین لغو شده است.

تعداد دانشگاه ها و کالج ها در چین

اقامت خانوادگی در چین

افرادی که برای اجازه اقامت خانوادگی چین درخواست می کنند می توانند یک بار ورود، دو بار ورود یا چند بار ورود دریافت کنند. ویزای توریستی چین برای کمتر از 6 ماه از طریق اداره امنیت عمومی محلی که به هوکو نیز معروف است، در دسترس است، جایی که شهروندان چینی خانواده خود را ثبت نام می کنند. خارجیانی که در چین زندگی می کنند و از وضعیت اقامت دائم برخوردار هستند نیز در اداره امنیت عمومی محلی ثبت نام می شوند. اگر شخصی واجد شرایط اقامت خانوادگی در چین باشد و بخواهد بیش از 6 ماه در این کشور زندگی کند، می تواند برای یک مجوز با اعتبار 1 سال درخواست دهد که در صورت نیاز با مدارک مربوطه قابل تمدید است.

 • به کودکان کمتر از 18 سال یا خارجی های بالای 60 سال اجازه اقامت خانواده داده می شود که دو سال اعتبار دارد و این مجوز پس از انقضای آن نیز قابل تمدید است.
 • توجه به این نکته ضروری است که چینی های خارج از کشور که برای مراقبت از والدین بالای 60 سال خود به چین می آیند، فقط می توانند برای اجازه اقامت 1 ساله اقدام کنند.
 • دارندگان مجوز اقامت می توانند بارها تا پایان اعتبار مجوز وارد سرزمین اصلی چین یا از آن خارج شوند.
 • مجوزهای اقامت خانواده را می توان پس از انقضای آنها تمدید کرد.
 • دارندگان ویزای اقامت خانواده اجازه کار در چین را ندارند.

افراد واجد شرایط اخذ اقامت خانوادگی در چین

دسته بندی افراد واجد شرایط اخذ اقامت خانوادگی در چین در زیر به شما معرفی شده است:

ردیف شرح
1 چینی های خارج از کشور، که ملکی را در چین خریداری کرده اند و سن آنها بالای 60 سال است، می توانند به همراه همسران غیرچینی و فرزندان زیر 18 سال خود برای اجازه اقامت خانوادگی در چین درخواست دهند.
2 کودکان خارجی اگر زیر 18 سال سن دارند و در چین تحت مراقبت قرار می گیرند، می توانند برای اجازه اقامت خانوادگی درخواست دهند، اما باید والدین چینی خارج از کشور داشته باشند یا والدین آنها باید شهروندان چینی باشند که دارای مجوز اقامت دائم در کشورهای خارجی هستند.
3 اتباع خارجی که به همراه همسرشان بالای 60 سال سن دارند و به دلیل نداشتن خانواده مستقیم در خارج از کشور برای زندگی با اقوام نزدیک خود به چین می آیند، واجد شرایط دریافت اجازه اقامت خانوادگی در چین هستند. اعضای خانواده یا بستگان نزدیک آنها می توانند خارجیانی باشند که دارای اقامت دائم در چین هستند یا می توانند شهروندان چینی باشند.
4 کودکان غیر چینی کمتر از 18 سال، والدین یا همسران شهروندان چینی یا خارجیانی که دارای اقامت دائم در جمهوری خلق چین هستند می توانند برای اجازه اقامت خانوادگی درخواست دهند.
5 چینی های خارج از کشور که بالای 18 سال سن دارند و برای مراقبت از والدین بالای 60 سال خود به چین آمده اند، می توانند برای اجازه اقامت خانوادگی در چین درخواست دهند.

کار در چین در سال 2023

دریافت اقامت کاری 2023 این کشور برای افرادی امکان پذیر است که یا از کارفرمایان چینی دعوت نامه کاری داشته باشند، یا این که پس از اتمام دوران تحصیلی خود وارد بازار کار شوند. بنابراین یکی دیگر از روش های اقامت در این کشور، دریافت ویزای کاری چین است. کاریابی در این کشور از طریق آگهی استخدام در روزنامه ها، موسسه های کاریابی و سایت های مربوط به این کار امکان پذیر است. حداقل و حداکثر درآمد در این کشور بدین صورت می باشد:

 • حداقل درآمد حدود 7410CNY (یوان چین)
 • حداکثر درآمد حدود 131000CNY (یوان چین)

در نمودار زیر می توانید شاهد نرخ بیکاری در این کشور باشید:

نرخ بیکاری در کشور چیناز معروف ترین موسسه های کاریابی در این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • monster
 • zhaopin
 • 51job
 • chinahr
 • موسسه رابرت هالف
 • موسسه هادسون
 • موسسه ابان
 • گروه مشاوره مونرو چین

میانگین درآمد در این کشور در سال 2023 حدود 29300CNY (یوآن چین) می باشد. در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله اقامت این کشور علاقمند به مهاجرت و گرفتن حق اقامت این کشور شدید، این فرصت را دارید تا برای کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع به منظور دریافت مشاوره با همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل بفرمایید.

سوالات پرتکرار در باب اقامت چین

در این بخش از مقاله مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در خصوص اقامت چین می باشیم:

 • از چه روش هایی می توان به اقامت چین دست یافت؟ روش های مختلفی برای اخذ اقامت چین وجود دارد که از ممکن ترین آن ها می توان به ترتیب از تحصیل، سرمایه گذاری، کار برای کارفرمایان چینی و یا ایجاد دفتر نمایندگی نام برد.
 • برای اخذ اقامت چین ارائه چه مدارکی مورد نیاز است؟ تکمیل فرم درخواست، ارائه عکس و مدارک هویتی معتبر، ارائه گواهی سلامت پزشکی و عدم سوء پیشینه کیفری برای اخذ اقامت چین الزامی است. علاوه بر این برای الحاق خانواده نیز فرد خارجی که در چین است و یا تبعه چینی برای اثبات تمکن مالی و محل اقامت نیز ان الزامی است.
 • سرمایه گذاری با چه مبالغی در چین منجر به اخذ اقامت می شود؟ سرمایه گذاری در چین با مبلغ 500000$ الی 2000000$ (دلار) در جمهوری خلق این کشور به مدت متوالی حداقل 3 سال در صورتی که مالیات پرداخت شود، حق اقامت دائم به فرد داده می شود.
 • اقامت کاری در چین چگونه به دست می آید؟ در صورتی که فرد خارجی از کارفرمایان چینی دعوت نامه کاری دریافت کند و یا دانشجویی که در اقامت پس از تحصیل خود در این کشور به کار برسد مجوز کار دریافت کرده و می تواند اقامت کاری دریافت کند.
5/5 - (4 امتیاز)

2 دیدگاه برای “اقامت چین

 1. سامان گفت:

  سلام. وقتتون بخیر. برای زوج هایی که یکی از آنها پذیرش دانشجویی می گیرند، شرایط اخذ ویزای همراه چگونه است؟؟

  1. صادقی گفت:

   سلام در خصوص اقامت در چین از طریق ازدواج و اخذ ویزای همراه چین به مقاله لینک شده مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *