مهاجرت کاری جمهوری چک

اخذ ویزای کار در کشور جمهوری چک

اخذ ویزای کار در کشور جمهوری چک

اخذ ویزای کار در کشور جمهوری چک نیازمند این می باشد که شما واجد شرایط باشید. در این مقاله سعی داریم در خصوص مهاجرت کاری کشور چک به بررسی چگونگی روش ها و قوانین مختلف آن در این زمینه مطالب مهمی ارائه داده و بطور کلی روش دریافت اخذ ویزای کاری چک را بصورت کلی به شما عزیزان توضیح دهیم، لذا از این رو یک مقاله مرجع برای علاقه مندان به مهاجرت کاری به کشور چک را فراهم کرده ایم. در ادامه مقاله اخذ ویزای کار در کشور جمهوری چک با ما همراه باشید.

آشنایی با کشور جمهوری چک

کشور جمهوری چک در سال ۱۹۹۰ میلادی از کشور چکسلواکی سابق جدا شد، این کشور در اروپای مرکزی واقع شده و با کشورهای لهستان، اتریش، اسلواکی و آلمان هم مرز می باشد که مرزهای این کشور توسط رشته کوه ها احاطه شده است، دارای آب و هوایی متنوع بوده و تابستان های آن بسیار گرم و زمستان های آن بسیار سرد است. مهمترین شهر جمهوری چک پایتخت آن پراگ می باشد، شهر پراگ یکی از مهمترین مقصد های توریستی برای اروپایی ها بوده و همه ساله توریست های زیادی به این شهر سفر می کنند.

دریافت ویزای کار در جمهوری چک

برای کار در جمهوری چک ابتدا درخواستی از طرف متقاضی جویای کار ارسال می گردد و در مقابل کارفرمایی از این کشور برای فرد متقاضی دعوتنامه کاری ارسال خواهد کرد تا در این صورت فرد متقاضی جویای کار بتواند ویزای کاری جمهوری چک را دریافت نماید و در غیر اینصورت امکان دریافت ویزای کار برای متقاضی وجود ندارد.

دریافت ویزای کاری جمهوری چک به این طریق، به همین سادگی قابل دریافت نیست چرا که باید طی مراحلی این روش اجرایی شود. یعنی اگر در این کشور برای کاری نیروی متخصصی نیاز باشد ابتدا این شغل باید در کشور در جهت جذب نیروی متخصص به مدت ۳ ماه آگهی شود، اگر شخصی در این مدت مراجعه نکرد سپس در مرحله دوم نوبت به اتحادیه اروپا می رسد.

چنانچه در این مدت نیروی متخصص از اتحادیه اروپا جذب نشود، سپس نوبت به آمریکا و بعد آسیا خواهد رسید که با این اوصاف عملا امکان دریافت ویزای کاری جمهوری چک با سختی مواجه خواهد بود.

روش های اخذ ویزای کاری جمهوری چک

راه ویزای کاری و اخذ اجازه کار در کشور چک این می باشد که متقاضی جویای کار پیشنهاد شغلی یا همان دعوتنامه کاری معتبر از کشور چک دریافت نماید و همچنین شرایط لازم را در جهت دریافت کار احراز نماید. جهت اخذ ویزای کاری کشور جمهوری چک، از روش جذب نیروی متخصص بصورت آگهی ۳ ماه در کشور چک و ۳ ماه در اتحادیه اروپا می باشد که اگر شخص مورد نظر پیدا نشود از ایران یا کشورهای دیگر نیرو جذب می شود و در این صورت اگر شخص خوش شانس باشد می تواند برای اخذ ویزای کار کشور جمهوری چک اقدام نماید.

کارفرما و ویزای کار جمهوری چک

در صورت پذیرش شخص متقاضی کار، کارفرما باید حقوقی را در نظر بگیرد که این حقوق پس از کسر مالیات محاسبه می گردد که باید دید آیا برای شخص مهاجرت کننده کفایت میکند یا خیر؟ اساسا کارفرما باید این امکان را داشته باشد تا بتواند برای کارمند متقاضی اسپانسر شود و در کل اقدام برای ویزای کار بدون داشتن اسپانسر می تواند امری سخت باشد.

راه و طریقی دیگر برای اخذ ویزای کار، گرفتن روادید از راه مهارت یا داشتن تخصص می باشد. این مدل ویزا، معروف به ویزای مهارت است. در برخی از کشورها مانند دانمارک، کانادا و استرالیا دریافت این نوع ویزا امکان پذیر می باشد. البته شرایط اخذ این ویزا در کشورهای مختلف متفاوت است.

بدین ترتیب اخذ ویزای کار در چک اندکی سخت می باشد اما راه های گوناگونی برای آسان کردن دریافت اخذ این نوع ویزا در کشور چک خواهیم داشت. یکی از راه های موجود این است که بتوانیم کارفرمای مورد نظر را در این کشور پیدا کرده تا بتوانیم بطور کاملا قانونی در این کشور مشغول به کار شویم.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار کشور جمهوری چک

برای اخذ ویزای کار در این کشور در صورت داشتن کارفرما شما و کارفرمایتان باید مدارکی را ارائه دهید، این مدارک بسته به شرایط شما ممکن است متفاوت باشد ولی به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

  • قرارداد منعقد شده با کارفرما که باید حاوی اطلاعاتی در خصوص تاریخ شروع و خاتمه قرارداد، مبلغ دستمزد شما، سمت شما و… باشد.
  • مدارک هویتی شما شامل شناسنامه، کارت ملی و..
  • نامه تمکن مالی
  • ارائه آدرسی در کشور چک جهت مشخص نمودن محل سکونت خود
  • ارائه گواهی سلامت پزشکی
  • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
  • ارائه رزومه کاری و مدارک تحصیلی مرتبط

بهترین راه اخذ ویزای کار جمهوری چک

بهترین راه این است که به عنوان دانشجو با ویزای تحصیلی وارد این کشور شده و چون در حین تحصیل با دریافت اجازه کار می توانیم کار نیمه وقت داشته باشیم به محض اینکه شغلی آگهی شد آن را درخواست نمائیم یا می توان پس از اتمام درس از کارفرما در کشور چک درخواست کار نمائیم. توجه داشته باشید که این راه بهترین راه مناسب برای اخذ ویزای کار در چک می باشد.

اگر شخص به عنوان دانشجو یا همان ویزای تحصیلی وارد کشور چک شود این فرصت را دارد تا شغل مورد نظر خود را انتخاب و تا پس از اتمام تحصیلات خود آن کار را ادامه دهد تا وقتی که بتواند از طریق همین شغل اقامت کاری خود را دریافت و پس از پرداخت مالیات به مدت ۴ سال برای اخذ اقامت دائم خود اقدام نماید.

اقدام برای مهاجرت کاری به جمهوری چک

حال تصور کنید شخصی که اقامت دائم کشور جمهوری چک را داشته باشد می تواند به کشورهای شینگن و اتحادیه اروپا بدون ویزا سفر کند و همچنین ویزای بسیاری از کشورهای غربی مانند آمریکا، نیوزلند، استرالیا و کانادا را به راحتی اقدام و دریافت نماید. اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر کشور چک را دارید می توانید با موسسه سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید و برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی و همچنین دریافت مشاوره رایگان با این موسسه تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما در موسسه سفیران سروش سعادت بر اساس شرایط شما روش ها و گزینه های مناسبی برای اقامت کاری در کشور جمهوری چک را ارائه خواهند داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *