مهاجرت به کشور آذربایجان

اخذ تابعیت آذربایجان از طریق تولد

تابعیت آذربایجان از طریق تولد

در این مقاله قصد داریم به شرایط اخذ تابعیت آذربایجان از طریق تولد را بیان کنیم. امروزه کشور آذربایجان به علت کیفیت بالایی که در سطح زندگی دارد مورد توجه بسیاری از متقاضیان  قرار گرفته است. کشور آذربایجان با 10 میلیون جمعیت با فرهنگ ایرانی دارای آب و هوای متنوعی می باشد. مردم این کشور به زبان آذری صحبت می کنند. علاوه بر زبان آذری، زبان روسی و کردی نیز از زبان های رایج این کشور محسوب می شود. این کشور از کشور های بزرگ قفقاز می باشد که با کشور ایران از سمت جنوب همسایه می باشد. پایتخت این کشور شهر باکو با 2 میلیون جمعیت می باشد.

اگر چنانچه قصد مهاجرت به کشور آذربایجان را دارید و می خواهید اطلاعات خود را در زمینه اخذ تابعیت آذربایجان از طریق تولد کامل کنید می توانید همه روزه با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

اخذ تابعیت کشور آذربایجان از طریق تولد و سیستم خاک

در مجموع کشور ها برای دادن تابعیت از 2 سیستم تشکیل شده اند که این 2 سیستم شامل سیستم خاک یا سیستم ارضی و سیتم خون یا سیستم نسبی می باشد. اگر بخواهیم به توضیح سیستم خاک بپردازیم باید بگوییم اگر کودکی در کشوری متولد شود بدون در نظر گرفتن تابعیت پدر و مادر کودک ، به فرزند متولد شده تابعیت کشوری که در آن متولد شده را می دهند.

این سیتم خاک بیشتر در کشور های آمریکا و کانادا عملی می شود به این علت است که این کشور ها بسیار مهاجر پذیر است و هر ساله متقاضیان زیادی برای مهاجرت به این کشور ها اقدام می کنند. البته علت اصلی دادن این نوع تابعیت اعمال قانون کشوری که برای مهاجرت به آنجا رفته ایم در مقابل با کشوری که تابعیتش را داریم است.

متقاضیان  تا زمانی مورد قدرت کشوری هستند که در آن کشور وجود داشته باشند و زمانی که از آن کشور خارج شوند دیگر مورد احاطه کشور واقع نمی شوند. سیستم خاک یکی از عواملی جلوگیری کننده از تولد فرزندی بدون تابعیت است. هرگاه هر فردی به هر دلیلی اقامت کشوری را بگیرد به افراد سکنه آن کشور برتری پیدا نخواهد کرد. زیرا در غیر این صورت دیگر عدالتی وجود نخواهد داشت. شخص پس از متولد شدن با گذشت زمان با افراد سکنه آن کشور مختلط می شود و از عوامل اجتماعی که حاصل از سیستم خون است تاثیر می پذیرد. در ادامه به توضیح سیستم خون برای گرفتن تابعیت نیز خواهیم پرداخت.

چگونگی تابعیت آذربایجان از طریق تولد

سیستم خون یا تابعیت نسبی

در این نوع سیستم تابعیت از طریق پدر و مادر داده می شود به این منظور که اگر پدر و مادری تابعیت کشوری را داشته باشند فرزند آن ها نیز آن تابعیت را میگیرد. از آنجائیکه در هر صورت جمعیت زیاد چه در زمان صلح و چه در زمان جنگ برتری دارد، در زمان صلح باعث قدرت سیاسی از نظر جمعیت زیاد و زاد ولد است و در زمان جنگ قدرت نظامی یک کشور را نشان می دهد.

پس می توان نتیجه گرفت به نفع کشور های مهاجر است که این نوع اعطا کردن تبعه را چه برای قدرت سیاسی و چه برای نظام سیاسی خود داشته باشند و تبعه کشور خود در هر کجای دنیا که ساکن باشند تبعه همان کشور شناخته شوند. از مزایای سیستم خون افتادن نام کشور بر سر زبان ها و قدرت نفوذ سیاسی و معنوی شود که این خود باعث اعتبار کشور مذکور می شود.

در هیچ کشوری نباید این 2 سیستم را به طور کامل اجرا کرد و یا فقط از یک سیستم استفاده کرد بهتر است در هر کشور از هر 2 سیستم به صورت ترکیبی استفاده شود. بر اساس قانون کشور آذربایجان این کشور حق گرفتن تابعیت از شهروندان خود را نداشته و همگی از حقوق شهروندی برابری بهره مند هستند و هیچ ملیت و قومی بر ملیت دیگر برتری ندارد و حق اخراج تبعه خود را نخواهد داشت.

شرایط اخذ تابیعت از طریق تولد در کشور آذربایجان

هر فرزندی که در کشور آذربایجان به دنیا بیاید بدون در نظر گرفتن تابعیت پدر و مادر ویاخذ تابعیت آذربایجان از طریق تولد تبعه کشور آذربایجان به آنها داده می شود. از این قضیه نتیجه خواهیم گرفت که فرزندان افراد پناهنده و افرادی که تابعیت کشور را ندارند اگر چنانچه در این کشور زایمان کنند فرزندان آن ها تابعیت کشور آذربایجان را خواهند گرفت.

اگر چنانچه فرزندی در هر کجای جهان متولد شود اگر پدر و مادر خود تابعیت کشور آذربایجان را داشته باشند کوک نیز تابعیت کشور آذربایجان را خواهد گرفت. به این صورت که پدر یا مادر کودک متولد شده باید به همراه شناسنامه خود برای اثبات اینکه تابعیت کشور آذربایجان را دارند به بخش کنسولگری روند و تابعیت فرزند خود را نیز بگیرند.

همچنین کودکانی که پدر و مادرشان مشخص نیست اگر چنانچه در در خاک کشور آذربایجان متولد شونداخذ تابعیت آذربایجان از طریق تولد کشور ملکور را خواهند گرفت. همچنین افرادی که خود تابعیتی ندارند اگر کودکانشان در خاک آذربایجان متولد شوند ، کودک متولد شده تابعیت این کشور را می گیرد.

اگر چنانچه زن و شوهری درخواست تابعیت دهد و فرزند زیر 16 سال داشته باشد آن فرزند نیز تابعیت کشور آذربایجان را خواهد گرفت اما اگر چنانچه فرزند آن ها بالا تر از 16 سال سن داشت خود باید به صورت مستقل درخواست تابعیت کند. حتی اگر فرزند آنان زیر 16 سال سن داشت اما روند پرونده شان طوری طول بکشد که فرزندشان به سن قانونی برسد خود بایذ جداگانه درخواست تابعیت بدهد.

شرایط  کشور آذربایجان برای افراد خارجی بدون در نظر گرفتن قوانین

اگر چنانچه شما دست آوردهایی در زمینه علوم و فناوری و ورزشی داشته باشید می توانید اقدان به مهاجرت کنید. در موتردی خاص اگر فردی تمایل و علاقه بسیار زیاد به داشتن تابعیت کشور آذربایجان می دهد می تواند اقدام به اخذ تابعیت آذربایجان از طریق تولد کند. شخصی که برای کشور آذربایجان خدمت های زیادی کرده است می تواند اقدام به اخذ تابعیت کند.

امروزه کشور کانادا متقاضیان زیادی در جهت گرفتن تابعیت از طریق تولد در کشور کانادا را دارند پیشنهاد ما به شما این است که با خواندن مقاله قوانین تولد فرزند در کانادا اطلاعاتی نیز در این زمینه کسب کنید همچنین می توانید از طریق تماس با مشاورین و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت همه روزه هر گونه اطلاعاتی در زمینه اخذ تابعیت آذربایجان از طریق تولد و مهاجرت خواستید به دست بیاورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *