مهاجرت به کشور چین

اخذ اقامت چین از طریق ازدواج

اخذ اقامت چین از طریق ازدواج یکی از راه های مقیم شدن در این کشور پر جمعیت می باشد و متقاضیانی و مهاجران زیادی با ازدواج با اتباع و شهروندان کشور چین، اقدام به دریافت اخذ اقامت چین از طریق ازدواج و همچنین کسب تابعیت در این کشور می کنند و لازم به ذکر است که کسب اقامت و تابعیت و همچنین پاسپورت کشور چین از این طریق دارای شرایط خاص خود می باشد.

کشور چین در شرق قاره ی آسیا واقع شده است و بیش از یک میلیارد و چهارصد میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند و این کشور یکی از پر جمعیت ترین کشور های دنیا در کنار کشور هند به شمار می آید و لازم به ذکر است که هر ساله افرادی زیادی با اهداف مختلف مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تاسیس کمپانی، ازدواج و یا سایر موارد اقدام به مهاجرت به کشور چین می کنند.

شرایط ازدواج در کشور چین

متقاضیانی که میخواهند با یک شهروند چینی ازدواج کنند، باید در نظر داشته باشند که کسب گذرنامه کشور چین از طریق ازدواج با اتبع چینی امری تضمین شده نمیباشد و این موضوع شرایط خاص خود را دارد. در کشور چین در صورتی که یک فرد خارجی با یک فرد چینی ازدواج کند و زوجین با یکدیگر زندگی مشترک داشته باشند، فرد خارجی میتواند اقامت کشور چین را به راحتی کسب کند.

اخذ اقامت چین از طریق ازدواج در کمتر از یک سال بعد از انجام ازدواج رسمی انجام میشود و متقاضیانی که مایل به کسب تابعیت کشور چین می باشند باید شرایط ویژه ای داشته باشند. کسب اقامت در کشور چین در صورتی امکان پذیر می باشد که فرد متقاضی تقاضای خود را به مقامات دولتی اقدام کند و در صورتی که مقامات و سازمان های دولتی پرونده ی فرد متقاضی را تایید کنند، فرد متقاضی می تواند اقدام به دریافت اقامت کند.

به یاد داشته باشید که سازمان امنیت استان های چین و وزارت امنیت عمومی چین از مهم ترین ارگان هایی می باشند که باید پرونده ی وی توسط این ارگانها برای صادر کردن اقامت متقاضی تایید و ثبت شود. از سال های دور تا کنون، ازدواج با یک فرد خارجی باعث کسب اقامت و تابعیت یک فرد با همسر خود در کشور مقصد می شد و این قانون در کشور ایران نیز وجود دارد و در صورتی که یک بنو با یک آقای ایرانی ازدواج کند، میتواند پس از مدتی مشخص، مقیم و تابع کشور ایران شود.

روادید خانوادگی در کشور چین

برای مهاجرت به کشور چین، متقاضیان می توانند روادید مختلفی کسب کنند و سپس برای انجام امور مختلف وارد خاک کشور چین شوند. در این بخش قصد داریم علاوه بر شرایط اخذ اقامت چین از طریق ازدواج، به انواع روادید خانوادگی در چین نیز اشاره کنیم. روادید خانوادگی در کشور چین به چهار بخش تقسیم می شوند:

Q1

متقاضیان و افرادی که خانواده ی آن ها شهروند کشور چین می باشند می توانند این روادید را کسب کنند. همچنین افرادی که اعضای خانواده آن ها (پدر، مادر، دختران، پسران، زن، شوهر، پدر بزرگ، مادر بزرگ، خواهر، برادر و نوادگان) کارت سبز داشته باشند می توانند با کسب این روادید به کشور چین مهاجرت کنند.

لازم به ذکر است که این نوع از روادید خانوادگی در کشور چین برای افرادی مناسب می باشد که برای ملاقات خانواده ی خود و یا نگهداری از کودک و بچه ها می خواهند وارد خاک کشور چین شوند. این نوع از روادید بیش از شش ماه معتبر می باشد و متقاضیان می توانند بیش از صد و هشتاد روز با این روادید مقیم کشور چین شوند و به یاد داشته باشید که متقاضیان جهت کسب این روادید باید مدارک پزشکی ارائه دهند تا سلامت جسمی و روحی خود را ثابت کنند. کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت با افتخار آماده ی یاری شما در راستای مهاجرت به کشور های خارجی می باشند.

Q2

متقاضیان برای ملاقات بستگان خود که شهروند کشور چین می باشند و یا بستگانی که در کشور چین مقیم هستند، می توانند از این نوع روادید خانوادگی در چین استفاده کنند. سقف اعتبار این نوع روادید حداکثر شش ماه می باشد و متقاضیان می توانند یدون ارائه مدارک پزشکی این روادید را کسب کنند.

S1

متقاضیان می توانند برای دیدن افرادی که در کشور چین مشغول به کار یا تحصیل هستند، اقدام به کسب این نوع روادید خانوادگی در چین کنند و لازم به ذکر است که این نوع روادید برای دیدن افراد زیر هجده سال، پد و ماد و یا زوجین و متقاضیانی می باشد که برای انجام امور خاصی اقدام به مهاجرت به کشور چین کرده اند طراحی شده است. این نوع از روادید بیش از شش ماه معتبر می باشد و متقاضیان می توانند بیش از صد و هشتاد روز با این روادید مقیم کشور چین شوند و به یاد داشته باشید که متقاضیان جهت کسب این روادید باید مدارک پزشکی ارائه دهند تا سلامت جسمی و روحی خود را ثابت کنند.

S2

متقاضیان می توانند برای ملاقات خانواده ی خود که در کشور چین زندگی می کنند از این نوع روادید خانوادگی استفاده کنند و لازم به ذکر است که این روادید برای دیدن افرادی می باشد که مشغول به تحصیل در مراکز تحصیلی کشور چین و یا مشغول به کار در این کشور می باشند مناسب می باشد. سقف اعتبار این نوع روادید حداکثر شش ماه می باشد و متقاضیان می توانند یدون ارائه مدارک پزشکی این روادید را کسب کنند.

همانطور که در این مقاله که توسط متخصصان و کارشناسان موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است ذکر شد، اخذ اقامت چین از طریق ازدواج امکان پذیر می باشد و متقاضیان برای اخذ اقامت چین از طریق ازدواج باید بعد از انجام ازدواج مدارک مورد نیاز را به اداره ها و سازمان مربوطه تحویل دهند تا موفق به کسب اقامت شوند.

در صورتی که متقاضیان بیش از پنج سال بعد از ازدواج با یک شهروند چینی در کشور چین زندگی کنند، می توانند به راحتی اقدام به اخذ اقامت چین از طریق ازدواج کنند. متقاضیان و مهاجرانی که قصد دارند به کشور چین مهاجرت کنند، باید از شرایط مهاجرت به چین و هزینه های زندگی و شرایط اقامت در این کشور به صورت کامل مطلع باشند. شما عزیزان در صورتی که قصد دارید به کشور های خارجی مهاجرت کنید، می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید تا اطلاعات مورد نظر را برای مهاجرت به کشور مقصد کسب کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *