مهاجرت تحصیلی انگلستان

مدارس شبانه روزی انگلستان

مدارس شبانه روزی انگلستان

شرایط تحصیلی در مدارس شبانه روزی درانگلستان به چه صورت میباشد ؟کلیه این مدارس که دارای سطح تحصیلی و امکانات رفاهی بسار بالا می باشند و به خوبی قادر به میزبانی از خردسالان  و نوجوانانی که به سن هجده سال نرسیده باشند می باشد. اینگونه کالجها می توانند ارائه دهنده مدارک با اعتبار بین المللی  به مانند ای لول International Baccalureate , ودوره ی راهنمایی باشند.

طبق آمار مندرج در سال دو هزارو سیزده میلادی تعداد خردسالان و نوجوانانی که  برای تحصیل به مدارس این کشور و حوزه بریتانیا  ثبت نام کردند بالای بیست چهار هزار نفر تخمین زده شده این مدارس که قابلیت آماده سازی دانش آموزان برای حضور در دانشگاه ها را دارند قادر به این هستند که از طریقه برانگیختن  نقاط قوت دانش آموزان باعث گسترش مهارتها  و استعدادهای آنها گردند.

مزیتها و ویژگی های مدارس شبانه روزی انگلستان

اولین مزیت تحصیل در مدارس  این کشور اعتبار  بالای مدارک ارائه شده از سوی این مدارس می باشد به صورتی که این مدارک در تمام دانشگاه های دنیا مورد قبول می باشد .به صورتی که طبق امار مندرج در سال دو هزارو چهارده میلادی نود و دو درصد از دانش اموزانی که موفق به اخذ مدرک فارغ التحصیلی از این مدارس شدند توانستد به دانشگاهها راه یابند. لازم به ذکر است که بسیاری از مدارس این کشور به صورت خصوصی و با استقلال کامل اداره می شوند که طبق آمار مندرج درسال دو هزارو دوازده میلادی هفتادو پنج درصد از دانش آموزانی که موفق به فارغ التحصیلی از مدارس خصوصی این کشور شدند توانستند پذیرش تحصیلی در بالاترین دنشگاه های کشور انگلستان را به دست آورند.

امکانات مدارس شبانه روی انگلستان

در این مدارس امکانات بسار بالا از لحاظ سخت افزار و خدمات ارائه شده از سوی این دانشگاه می باشد، با این توضیح که بنا و ساختمان  اکثر این مدارس تلفیق شده از طراحی سنتی به همراه مدرن بودن و  ظاهر زیبا داشتن میباشد بصورتی که قدمت بعضی از این بنا ها به چند قرن پیش می رسد  همچنین خدمات و امکانات عالی این مدارس تجربه ای بی نظیر به دانش اموزان فارغ التحصیل از این مدارس می دهد.

اطمینان خاطر از اشتغال به شغل مورد علاقه دانش آموز می باشد که دلیل این امر اعتبار بالای مدارک ارائه شده از سوی این مدارس می باشد که مورد قیول بسیاری از موسسات و کارفرمایانی که در زمینه ایجا د اشتغال فعالیت دارند می باشد. در کنار اخذ این مدارک که منجر به اشتغال به شغل مورد علاقه میشود همین که دانش اموز در این کشور به سر می برد موجب ارتقای سطح زبان وی و گسترش ایجاد رابطه بین المللی وی میشود که میتواند زمینه ساز اشتغال برای این دانش آموز گردد.

آموزش زبان در مدارس انگلستان

در این مدارس آموزش زبان این کشور از سنین اندک و به صورت پایه ای می باشد زیرا این مدارس د ر امر ارتقای دانش آموزانی که از سطح کیفی زبان برخوردارند  دارای تخصص ویژه ای می باشند. ودلیل این امر وجود کلاسهای زبان با امکانات بسیار بالا  تعداد دانش اموزان اندک  و تدریس کنندگان حرفه ای م یباشد نکته ای که در این زمان وجود دارد این میباشد که کلاسهای آموزش مهارت زبان مقارن با شروع دیگر کلاسها می باشد. در این مدارس مجرب شدن دانش اموز از لحاظ زندگی در یک جای بی نظیر می باشد زیرا باعث آشنایی دانش اموز با دوستان جدیدی در سطح دنیا و طبیعتا با فرهنگهای مختلف دنیا می گردد.

در این مدارس آموزشها و برنامه های متفرقه سرگرم کننده می باشد زیراکه اجرای  این برنامه های تفریحی در ارتقای سطح آموزش دانش آموزان هم بی تاثیر نمی باشد زیرا  این برنامه ها منجر به بالا بردن سطح نشاط و روحیه در میان دانش اموزان اینگونه مدارس می شود. لازم به ذکر است که حضور در این برنامه ها کاملا به صورت اختیاری وداوطلبانه می باشد.

زمان اجرای این برنامه ها هیچ گونه اختلاطی با  برنامه های آموزشی ندارد از جمله این برنامه ها میتوان به انواع ورزشهای مختلف و هنرهای مختلف  آموزشهایی در زمینه رایانه اشاره نمود. آخرین مزیت تحصیل در این کشور کیفیت مطمئن ودارای ضمانت می باشد و دلیل این امر معیارها و فاکتورهای ارائه شده از سوی دولت انگلستان می باشد که به سختی بر این فاکتورها نظارت دارد از جمله از مهمترین این معیارها می توان به امکانات رفاهی، مکان آموزش و سطح کیفی آموزش اشاره نمود.

سیستم کاری و اداره نمودن مدارس شبانه روزی

تعداد مدارس شبانه روزی در کشور انگلستان حدود پانصد مدرسه می باشد و ساعت کاری این مدارس به صورت تمام وقت می باشد لازم به این توضیح می باشد که دانش اموزان بومی و انگلیسی هم می توانند در این مدارس به تحصیل بپردازند و اصطلاحا به دانش آموزانی که در این مدارس به تحصیل و زندگی می پردازند Boarder می گویند  دراین مدارس پس از اتمام ساعت های درسی دانش اموزان می توانند ادامه ساعت های روز را در کنار خانواده سپری کنند. اکثر این مدارس به صورت مختلط میباشند به صورتی در کلاسهای آموزشی هر دو نوع جنس حضور دارند البته خوابگاه ها به صورت تفکیک شده می باشند لازم به ذکر است مدارسی هم وجود دارن که کلاسهای آموزشی آنها از لحاظ جنسیت تفکیک شده می  باشد.

انواع مدارس شبانه روزی در انگلستان

هانطور که در بالا اشاره شد مدارس از لحاظ کلیت به دو گونه مهم تفکیک میشوند  که عبارتند از : مدارسی که به صورت دولتی اداره میشوند  و مدارسی که به صورت خصوصی وبا استقلال اداره می شوند.

  • توضیح تفصیلی مدارس دولتی: تعداد مدارس دولتی محدود میباشد زیرا کلا سی و هشت مدرسه از مدارس شبانه روزی کشور انگلستان به صورت دولتی اداره می شوند که این مدارس فقط پذیرای دانش آموزان بومی انگلیسی می باشد. تحصیل در این مدارس از لحاظ آموزشی کاملا رایگان می باشد  ولی از لحاظ اقامتی خیر.
  • توضیح تفصیلی مدارس خصوصی: تعداد مدارس خصوصی و مستقل در این کشور به مراتب بیشتر از تعداد مدارس دولتی این کشور  می باشد تعداد مدارس خصوصی در این کشور چیزی حدود چهارصد و شصت و پنج عدد می باشد و این گونه مدارس می توانند میزبان دانش آموزانی از سرتا سر دنیا باشند. در این گونه مدارس چه از لحاظ آموزشی وچه از لحاظ اقامتی ملزم به پرداخت شهریه می باشند.

همانطور که توضیح داده شد تمامی این دو گونه از مدارس هزینه خوابگاه و اقامت را از دانش آموزان دریافت می کنند کلیه این مدارس از لحاظ اکادمیک دارای سطح بالایی از استاندارد می باشند . ولی مدارس خصوصی که به صورت مستقل اداره میشوند  اکثرا از امکانات و وضیعت اقتصادی بهتری برخوردار میباشند و معمولا تعداد این دانش آموزان در این مدارس محدودتر می باشد

شرایط سنی برای تحصیل در انگلستان

شراط سنی برای تحصیل در انگلستان به شرح زیر می باشدک

  1. دانش آموزانی که به سن هفت سالگی نرسیده اند حق تحصیل در مقطع شبانه را ندارند و الزاما باید در مقطع روزانه اقدام به تحصیل نمایند  ولی پس از هفت سالگی می توانند به دل خواه در هر دو مقطع شبانه وروزانه قدام به تحصیل نمایند. نکته قابل ذکر این می باشد که الزامی برای حد اقل سن در زمان ثبت نام وجود ندارد و دانش اموز میتواند تا سن شانزده سالگی اقدام به ثبت نام در این مدارس کنند در ذیل به شرح شرایط  مقاطع تحصیلی در این کشور اشاره شده .
  2. شروع به تحصیلات ابتدایی در این مدارس: حداقل  سن برای شروع به تحصیل در این مقطع بین چهار یا پنج سال می باشد و حداکثر سن بین یازده تا سیزده سال تمام می باشد.
  3. شروع به تحصیلات متوسطه در این مدارس:حد اقل سن برای شروع به تحصیل در این مقطع بین یازده یا سیزده سال می باشد و حد اکثر سن شانزده سال تمام می باشد در دو  سال اخر این مقطع اکثر دانش آموزان برای اخذ مدرک GCSEبه تحصیلات می پردازند.
  4. شروع به تحصیلات در مقطعSixth  Form در مدارس این کشور: مختص دانش آموزان سنین 16 تا 18 سال می باشد. در پایان این دوره معمولاً دانش آموزان آزمون A-Level یا آزمون های جایگزینی نظیرIB را می دهند. حد اقل سن برای شروع دراین مقطع بین شانزده تا هجده سال می باشد.پس از اتمام این مقطع اکثر دانش آموزان در ازمون A-Level  یا آزمونهای دیگری که می تواند جایگزین این ازمون مثل ازمونIB شرکت نمایند .

شرایط زندگی در مدارس شبانه روزی انگلستان

در این کشور هر مدرسه به صورت خود مختار زمان شروع و انتهای هر ترم از سال تحصیلی خود را مشخص میکند و هر سال تحصیلی در این کشور حاوی سه ترم می باشد.میزان تعطیلات در تقویم مدارس شبانه روزی انگلستان: تعطیلات در این مدارس شباهت فراوانی به کشور خود ما دارد به صورتی که دراین مدارس هم ابتدای سال جدید و همچنین کل فصل تابستان دانش آموزان در تعطیلات به سر میبرند البته به صورت اختیاری می توانند در کلاس زبان شرکت نمایند.

ولی برای تعطیلات میان ترم که مدت زمان کمی دارد برخی از مدارس به فعالیت خود ادامه می دهند البته به امر آموزش نمی پردازند ولی می توانند در امور دیگر فعالیت کنند .اما مدارسی که در زمان میان ترم تعطیل باشند و دانش آموزان قادر به رفتن به خانه های خود نباشند الزاما باید به همراه یک قیم زندگی کنند در صورت نداشتن قیم دانشگاه می تواند در این زمینه به دانش آموزان کمک کنند.

خوابگاه های مدارس شبانه روزی انگلستان

خوابگاه هر مدرسه در میان خود مدرسه می باشد برخی از مدارس دربر گیرنده چندین خوابگاه می باشد. برای هر خوابگاه از یک تا چند مسئول وجود دارد که نگهداری از دانش آموزان  وبر طرف نمون نیازهای دانش آموزان از جمله وظایف اصلی مسولین خوابگاه می باشد. مکان اقامت دانش آموزان با سن پاین به صورت عمومی ودر خوابگاه های عمومی می باشد که در  این خوابگاه ها هم هر دانش آموز دارای فضای مجزا و کمد مختص به خود برای نگهداری وسایل خود می باشد.

مکان دانش آموزانی که سن بیشتری دارند اتاقهای مستقلی می باشد که به  یک یا دو دانش آموز میدهند وبرخی از این اتاق ها ممکن است دارای امکانات شست و شو حمام های اختصاصی باشند. اکثر خوابگاه ها از فضای عمومی و سالن اجتماعات بر خوردار هستند به صورتی که در این فضا ها  امکان صحبت کردن و تلویزون نگاه کردن و پر کردن اوقات فراغت برای دانش آموزان وجود دارد.

چگونگی کیفیت تغذیه دانش آموزان در مدارس 

همانطور که می دانید غذای سالم و  مفید میتواند علت مهمی برای سلامت و بالا بردن  سطح هوشی دانش آموزان باشد پس به این علت مدارس شبانه روزی سعی در بالا بردن سطح خوراک دانش آموزان دارند. اگر در میان دانش اموزان اشخاصی وجود داشته باشند که بنا به دین و مذهب نیاز به غذای حلال دارند یا بر اساس آلرژی و بیماری نیاز به خوراک های جدا گانه دارند و  رژیم های مخصوص دارند خوابگاه ها قادر به تامین این غذا های مخصوص می باشند. اگر شما هم با خواندن این مقاله  تصمیم به تحصیل در انگلستان برای فرزندتان در مدارس شبانه روزی کشور انگلستان را دارید میتوانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره با وکلا و مشاورین مجرب این موسسه از شرایط تحصیلی در مدارس شبانه روزی کشور انگلستان و مهاجرت به انگلستان از اطلاعات بشتری بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *