مهاجرت تحصیلی انگلستان

مدارس شبانه روزی انگلستان

شرایط تحصیلی در مدارس شبانه روزی درانگلستان  به چه صورت میباشد ؟کلیه این مدارس که دارای سطح تحصیلی  و امکانات رفاهی بسار بالا میباشند  وبه خوبی قادر به میزبانی از خردسالان  و نوجوانانی که به سن هجده سال نرسیده باشند میباشد. اینگونه کالجها میتوانند ارائه دهنده مدارک با اعتبار بین المللی  به مانند ای لول International Baccalureate , ودوره ی راهنمایی  باشند.

طبق آمار مندرج در سال دو هزارو سیزده میلادی تعداد خردسالان و نوجوانانی که  برای تحصیل به مدارس  این  کشور و حوزه بریتانیا  ثبت نام کردند بالای بیست چهار هزار نفر تخمین زده شده این مدارس که قابلیت آماده سازی دانش آموزان برای حضور در دانشگاه ها را دارند قادر به این هستند که از طریقه برانگیختن  نقاط قوت دانش آموزان باعث گسترش مهارتها  و استعدادهای آنها گردند.

مزیتها و ویژگیها یی که باعث انتخاب این مدارس میباشد

اولین مزیت تحصیل در مدارس  این کشور اعتبار  بالای مدارک ارائه شده از سوی این مدارس میباشد  به صورتی که این مدارک در تمام دانشگاه های دنیا مورد قبول میباشد .به صورتی که طبق امار مندرج در سال دو هزارو چهارده میلادی نود و دو درصد از دانش اموزانی که موفق به اخذ مدرک فارغ التحصیلی از این مدارس شدند توانستد به دانشگاهها راه یابند .لازم به ذکر است که بسیاری از مدارس این کشور به صورت خصوصی و با استقلال کامل اداره میشوند.که طبق آمار مندرج درسال دو هزارو دوازده میلادی هفتادو پنج درصد از دانش آموزانی که موفق به فارغ التحصیلی از مدارس خصوصی این کشور شدند توانستند پذیرش تحصیلی در بالاترین دنشگاه های کشور انگلستان را به دست آورند.

دومین مزیت تحصیل

در این مدارس امکانات بسار بالا  از لحاظ سخت افزار و خدمات ارائه شده از سوی این دانشگاه میباشد .با این توضیح که بنا و ساختمان  اکثر این مدارس تلفیق شده از طراحی سنتی به همراه مدرن بودن و  ظاهر زیبا داشتن میباشد بصورتی که قدمت بعضی از این بنا ها به چند قرن پیش میرسد  همچنین خدمات و امکانات عالی این مدارس تجربه ای بی نظیر به دانش اموزان فارغ التحصیل از این مدارس میدهد.

سومین مزیت تحصیل

اطمینان خاطر از اشتغال به شغل مورد علاقه دانش آموز میباشد که دلیل این امر اعتبار بالای مدارک ارائه شده از سوی این مدارس میباشد که مورد قیول بسیاری از موسسات و کارفرمایانی که در زمینه ایجا د اشتغال فعالیت دارند میباشد. در کنار اخذ این مدارک که منجر به اشتغال به شغل مورد علاقه میشود همین که دانش اموز در این کشور به سر میبرد موجب ارتقای سطح زبان وی و گسترش ایجاد رابطه بین المللی وی میشود که میتواند زمینه ساز اشتغال برای این دانش آموز گردد.

چهارمین مزیت تحصیل

در این مدارس آموزش زبان این کشور از سنین اندک و به صورت پایه ای میباشد زیرا این مدارس د ر امر ارتقای دانش آموزانی که از سطح کیفی زبان برخوردارند  دارای تخصص ویژه ای میباشند. ودلیل این امر وجود کلاسهای زبان با امکانات بسیار بالا  تعداد دانش اموزان اندک  و تدریس کنندگان حرفه ای میباشد نکته ای که در این زمان وجود دارد این میباشد که کلاسهای آموزش مهارت زبان مقارن با شروع دیگر کلاسها میباشد.

پنجمین مزیت تحصیل

در این مدارس مجرب شدن دانش اموز از لحاظ زندگی در یک جای بی نظیر میباشد زیرا باعث آشنایی دانش اموز  با دوستان جدیدی در سطح دنیا و طبیعتا با فرهنگهای مختلف دنیا میگردد.

ششمین مزیت تحصیل

در این مدارس آموزشها و برنامه های متفرقه سرگرم کننده میباشد  زیراکه اجرای  این برنامه های تفریحی در ارتقای سطح آموزش دانش آموزان هم بی تاثیر نمیباشد.زیرا  این برنامه ها منجر به بالا بردن سطح نشاط و روحیه در میان دانش اموزان اینگونه مدارس میشود. لازم به ذکر است که حضور در این برنامه ها کاملا به صورت اختیاری وداوطلبانه میباشد. و زمان اجرای این برنامه ها هیچ گونه اختلاطی با  برنامه های آموزشی ندارد  از جمله این برنامه ها میتوان به انواع ورزشهای مختلف و هنرهای مختلف  آموزشهایی در زمینه رایانه اشاره نمود .

آخرین مزیت تحصیل در این کشور کیفیت مطمئن ودارای ضمانت میباشد  و دلیل این امر معیارها و فاکتورهای ارائه شده از سوی دولت انگلستان میباشد که به سختی بر این فاکتورها نظارت دارد از جمله از مهمترین این معیارها میتوان به امکانات رفاهی، مکان آموزش و سطح کیفی آموزش اشاره نمود.

توضیح سیستم کاری و چگونگی اداره نمودن مدارس شبانه روزی

تعداد مدارس شبانه روزی در کشور انگلستان حدود پانصد مدرسه میباشد و ساعت کاری این مدارس به صورت تمام وقت میباشدلازم به این توضیح میباشد که دانش اموزان بومی و انگلیسی هم میتوانند در این مدارس به تحصیل بپردازند و اصطلاحا به دانش آموزانی که در این مدارس به تحصیل و زندگی میپردازند Boarder میگویند  دراین مدارس پس از اتمام ساعت های درسی دانش اموزان میتوانند ادامه ساعت های روز را در کنار خانواده سپری کنند .

اکثر این مدارس به صورت مختلط میباشند به صورتی در کلاسهای آموزشی هر دو نوع جنس حضور دارند البته خوابگاه ها به صورت تفکیک شده میباشند لازم به ذکر است مدارسی هم وجود دارن که کلاسهای آموزشی آنها از لحاظ جنسیت تفکیک شده میباشد.

تفکیک کلی مدارس شبانه روزی

هانطور که در بالا اشاره شد مدارس از لحاظ کلیت  به دو گونه مهم تفکیک میشوند  که عبارتند از : مدارسی که به صورت دولتی اداره میشوند  و مدارسی که به صورت خصوصی وبا استقلال اداره میشوند.

توضیح تفصیلی مدارس دولتی

تعداد مدارس دولتی محدود میباشد زیرا کلا سی و هشت مدرسه از مدارس شبانه روزی کشور انگلستان به صورت دولتی اداره میشوند.که این مدارس فقط پذیرای دانش آموزان بومی انگلیسی میباشد. تحصیل در این مدارس از لحاظ آموزشی کاملا رایگان میباشد  ولی از لحاظ اقامتی خیر .

توضیح تفصیلی مدارس خصوصی

تعداد مدارس خصوصی و مستقل در این کشور به مراتب بیشتر از تعداد مدارس دولتی این کشور  میباشد  تعداد مدارس خصوصی در این کشور چیزی حدود چهارصد و شصت و پنج عدد میباشد  و این گونه مدارس میتوانند میزبان دانش آموزانی از سرتا سر دنیا باشند.در این گونه مدارس چه از لحاظ آموزشی وچه از لحاظ اقامتی ملزم به پرداخت شهریه میباشند .

همانطور که توضیح داده شد تمامی این دو گونه از مدارس هزینه خوابگاه و اقامت را از دانش آموزان دریافت میکنند کلیه این مدارس از لحاظ اکادمیک دارای سطح بالایی از استاندارد میباشند . ولی مدارس خصوصی که به صورت مستقل اداره میشوند  اکثرا از امکانات ووضیعت اقتصادی بهتری برخوردار میباشند و معمولا تعداد این دانش آموزان در این مدارس محدودتر میباشد

توضیح شرایط سنی برای شروع به تحصیل در کشور انگلستان

دانش آموزانی که به سن هفت سالگی نرسیده اند  حق تحصیل در مقطع شبانه را ندارند و الزاما باید در مقطع روزانه اقدام به تحصیل نمایند  ولی پس از هفت سالگی میتوانند به دل خواه در هر دو مقطع شبانه وروزانه قدام به تحصیل نمایند. نکته قابل ذکر این میباشد که الزامی برای حد اقل سن در زمان ثبت نام وجود ندارد و دانش اموز میتواند تا سن شانزده سالگی اقدام به ثبت نام در این مدارس کنند در ذیل به شرح شرایط  مقاطع تحصیلی در این کشور اشاره شده .

 شروع به تحصیلات ابتدایی در این مدارس : حداقل  سن برای شروع به تحصیل در این مقطع بین چهار یا پنج سال میباشد و حداکثر سن بین یازده تا سیزده سال تمام میباشد. شروع به تحصیلات متوسطه در این مدارس:حد اقل سن برای شروع به تحصیل در این مقطع بین یازده یا سیزده سال میباشد  و حد اکثر سن شانزده سال تمام میباشد . در دو  سال اخر این مقطع اکثر دانش آموزان برای اخذ مدرک GCSEبه تحصیلات میپردازند .

شروع به تحصیلات در مقطعSixth  Form در مدارس این کشور: مختص دانش آموزان سنین 16 تا 18 سال می باشد. در پایان این دوره معمولاً دانش آموزان آزمون A-Level یا آزمون های جایگزینی نظیرIB را می دهند. حد اقل سن برای شروع دراین مقطع بین شانزده تا هجده سال میباشد.پس از اتمام این مقطع اکثر دانش آموزان در ازمون A-Level  یا آزمونهای دیگری که میتواند جایگزین این ازمون مثل ازمونIB   شرکت نمایند .

نحوه زندگی کردن  در مدارس شبانه روزی کشور انگلستان

در این کشور هر مدرسه به صورت خود مختار زمان شروع و انتهای هر ترم از سال تحصیلی خود را مشخص میکند و هر سال تحصیلی در این کشور حاوی سه ترم میباشد.

میزان تعطیلات در تقویم مدارس شبانه روزی انگلستان

تعطیلات در این مدارس شباهت فراوانی به کشور خود ما دارد به صورتی که دراین مدارس هم ابتدای سال جدید و همچنین کل فصل تابستان دانش آموزان در تعطیلات به سر میبرند البته به صورت اختیاری میتوانند در کلاس زبان شرکت نمایند.  ولی برای تعطیلات میان ترم که مدت زمان کمی دارد برخی از مدارس به فعالیت خود ادامه میدهند البته به امر آموزش نمیپردازند ولی میتوانند در امور دیگر فعالیت کنند .اما مدارسی که در زمان میان ترم تعطیل باشند  ودانش آموزان قادر به رفتن به خانه های خود نباشند الزاما باید به همراه یک قیم زندگی کنند در صورت نداشتن قیم دانشگاه میتواند در این زمینه به دانش آموزان کمک کنند .

خوابگاه های مدارس شبانه روزی انگلستان

خوابگاه هر مدرسه در میان خود مدرسه میباشد .برخی از مدارس دربر گیرنده چندین خوابگاه میباشد . برای هر خوابگاه از یک تا چند مسئول وجود دارد که نگهداری از دانش آموزان  وبر طرف نمون نیازهای  دانش آموزان از جمله وظایف اصلی مسولین خوابگاه می باشد .

مکان اقامت دانش آموزان با سن پاین به صورت عمومی ودر خوابگاه های عمومی میباشد که در  این خوابگاه ها هم هر دانش آموز دارای فضای مجزا و کمد مختص به خود برای نگهداری وسایل  خود میباشد .مکان دانش آموزانی که سن بیشتری دارند اتاقهای مستقلی میباشد که به  یک یا دو دانش آموز میدهند وبرخی از این اتاقها ممکن است دارای امکانات شست و شو حمام های اختصاصی باشند .اکثر خوابگاه ها از فضای عمومی و سالن اجتماعات بر خوردار هستند  به صورتی که در این فضا ها  امکان صحبت کردن  و تلویزون نگاه کردن  و پر کردن اوقات فراغت برای دانش آموزان وجود دارد.

چگونگی کیفیت تغذیه دانش آموزان در مدارس شبانه روزی در انگلستان

همانطور که میدانید غذای سالم و  مفید میتواند علت مهمی برای سلامت  و بالا بردن  سطح هوشی دانش آموزان باشد پس به این علت مدارس شبانه روزی سعی در بالا بردن سطح خوراک دانش آموزان دارند . اگر در میان دانش اموزان اشخاصی وجود داشته باشند که بنا به دین و مذهبشان نیاز به غذای حلال دارند  یا بر اساس آلرژی و بیماری نیاز به خوراک های جدا گانه دارند و  رژیمهای مخصوص دارند  خوابگاه ها قادر به تامین این غذا های مخصوص میباشند.

اگر شما هم با خواندن این مقاله  تصمیم به تحصیل برای فرزندتان در مدارس شبانه روزی کشور انگلستان را دارید میتوانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت  و مشاوره با وکلا و مشاورین مجرب این موسسه از شرایط تحصیلی در مدارس شبانه روزی کشور انگلستان از اطلاعات بشتری بهره ببرید.

Related Posts

4 دیدگاه برای “مدارس شبانه روزی انگلستان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *