مهاجرت تحصیلی کانادا

10 مشاغل پر درآمد در کانادا

10 شغل پر درآمد در کانادا

کشور کانادا در همسایگی و شمال آمریکا واقع شده است و با توجه به اقتصاد پویا و قدرتمندی که دارد افراد زیادی را مجذوب مهاجرت به خویش نموده است. کمبود نیروی متخصص و حرفه ای در کانادا فرصتی مناسب برای مهاجرت به این کشور می­باشد. ما در این مقاله به معرفی 10 مشاغل پر درآمد در کانادا می­پردازیم. البته انجام کار در کانادا خود دارای شرایطی می­باشد که از آن جمله می­توان به تحصیلات دانشگاهی- تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی و یا سابقه کاری اشاره نمود. دولت کانادا با ایجاد طرح مهاجرتی اسکیل ورکر انواع فرصت های شغلی در این کشور را معرفی می­نماید و متقاضیان در صورتی که بتوانند امتیاز لازم را کسب نمایند، امکان مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا را خواهند داشت. شما عزیزان می­توانید در زمینه چگونگی کسب امتیاز لازم در این طرح با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و نظرات و پیشنهادات مفید آنان را در این زمینه جویا شوید.

معرفی 10 مشاغل پر درآمد در کانادا موجب می­شود تا افراد با آگاهی کامل به این کشور مهاجرت نموده و با کشب حقوق و دستمزدهای مناسب براحتی بتوانند هزینه های زندگی خود در این کشور را تأمین نمایند. سیستم آموزشی مدارس و دانشگاه های کانادا یکی از با کیفیت ترین سیستم های آموزشی در جهان است. به نحوی که بسیاری از کشورها در تلاشند تا سیستم آموزشی کشور کانادا را در مدارس و دانشگاه های خود پیاده سازی نمایند.

بررسی 10 مشاغل پر درآمد در کانادا

در میان تمامی کشورهای جهان کانادا از جمله کشورهایی است که میزان حقوق دستمزد در این کشور بالاست. افرادی که دارای تخصص و حرفه های مورد نیاز کشور کانادا هستند، درآمدهای مناسبی را در این کشور می­توانند دریافت نمایند. پزشکان- مهندسین کامپیوتر- مدیران از جمله افرادی هستند که درآمدهای بسیار مناسبی را در طول سال دریافت می­نمایند. انجام کار در کانادا منوط به اخذ مجوز کاری معتبر است و اخذ این مجوز برای هر یک از مشاغل متفاوت است. در برخی از مشاغل افراد جهت اخذ مجوز کاری ملزم به معادل سازی مدارک تحصیلی خود هستند که این پروسه خود با شرکت در آزمون هایی همراه است. لازم به ذکر است کانادا دارای 10 استان می­باشد که هر یک قوانین جداگانه ای می­باشند و افراد برای انجام در هر یک از استان های کانادا جهت اخذ مجوز کاری می­باید به استان مربوطه مراجعه نمایند.

10 مشاغل پر درآمد در کانادا

پزشکان و دندانپزشکان

در کانادا پزشکان افرادی هستند که بیشترین درآمدها را در این کشور دریافت می­نمایند. از طرفی این شغل در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار داشته و پزشکان و دندانپزشکان نیز می­توانند در از طریق برنامه اسکیل ورکر به کانادا مهاجرت نمایند. میزان حقوق درآمد این افراد در کانادا از 61000 دلار شروع و تا به 312000 دلار در سال می­رسد. ناگفته نماند حقوق پزشکان با توجه به تخصص آنها متغیر است و اخذ پروانه پزشکی یکی از ملزومات انجام کار پزشکی در کانادا می­باشد. پزشکان خارجی که قصد مهاجرت  و انجام کار در کانادا را دارند، اولاً باید مدرک تحصیلی خود را از دانشگاهی معتبر اخذ نموده و از شورای پزشکان کانادا مجوز پزشکی اخذ نمایند. با توجه به بالا رفتن سن پزشکان کانادایی و بازنشسته شدن آنها نیاز این کشور به پزشکان جوان دو چندان شده است و همین امر یکی از دلایل بالا بودن درآمد پزشکان و دندانپزشکان در این کشور محسوب می­شود.

مهندسان

یکی دیگر از 10 مشاغل پر درآمد در کانادا شغل مهندسی در این کشور است. مهندسان معادن- نفت- شیمی- هوافضا و کامپیوتر نیز درآمدهای بالایی را می­توانند در این کشور دریافت نمایند. هر ساله شغل مهندسی در رأس لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا مشاهده می­شود. جدول زیر حقوق و دستمزد مهندسین در رشته های مختلف را نشان می­دهد.

رشته حقوق به ازای ساعت حقوق در سال
مهندسی شیمی 96/12-81/57 دلار 128/45-323/102 دلار
مهندسی معدن و زمین شناسی 04/39 دلار 575/56- 764/124 دلار
مهندسی نفت 80/50 دلار 421/62-240/232 دلار
مهندسی هوا فضا 00/17-92/47 دلار 248/49- 006/111 دلار

قضات در کانادا

شغل قضات نیز جزء 10 مشاغل پر درآمد در کانادا می­باشد. دادگاه های کشور کانادا نیز با کمبود قاضی مواجه هستند و در حال حاضر قاضیان در کانادا دارای حقوقی برابر با 244000-303000 دلار در سال می­باشند. قاضیان در کانادا می­بایست طبق قوانین و مقررات قانون اساسی کانادا در زمینه های مختلف قضاوت نمایند. از جمله مهمترین شرایط استخدام قاضیان در دادگاه های کانادا برخورداری از سابقه کاری بعنوان وکیل و یا استاد دانشگاه می­باشد.

نقشه برداری از زمین

از میان مشاغل مورد نیاز کانادا نقشه برداری از زمین نیز در میان 10 مشاغل پر درآمد در کانادا مشاهده می­شود. هر ساله تقاضای زیادی برای استخدام نقشه برداران زمین از سوی دولت کانادا به کشورهای مختلف ارائه داده می­شود. فرصت های شغلی بسیار زیادی در پروژه های مختلف و در ایالت های مختلف کانادا در این حوزه وجود دارد و متخصصین این حرفه امکان مهاجرت و اخذ اقامت دائم خود را در کانادا خواهند داشت. میزان حقوق دریافتی این دسته از مشاغل 185/38-065/108 دلار در سال تخمین زده شده است.

تکنسین های ابزار صنعتی و مکانیک ها

افرادی که دارای تخصص و حرفه ای در حوزه های مختلف مکانیک و صنعت دارند، نیز با فرصت های شغلی بسیاری در کانادا مواجه خواهند بود. این افراد می­توانند به انجام کار در صنایع و معادن- شرکت های هسته ای- شرکت های پتروشیمی و شرکت های ابزار صنعتی و نفت بپردازند. میزان حقوق دریافتی متخصصین این حوزه 418/42-195/124 دلار در سال برآورد شده است.

متخصصان شنوایی و گفتار سنجی

همانطور که اشاره شد جمعیت سالخورده و بازنشستگان در کانادا رو به افزایش است و هر روزه نیاز کشور کانادا به متخصصین شنوایی سنجی بیشتر احساس می­شود. این دسته از متخصصین می­توانند در بخش های خصوصی و دولتی کانادا و در بیمارستان ها و کلینیک های این کشور به انجام کار بپردارند. این شغل نیز یکی از 10 مشاغل پر درآمد در کانادا محسوب می­شود که افراد دارای تخصص این حرفه سالانه درآمدی برابر با 936/48-278/98 دلار در سال خواهند داشت.

از دیگر مشاغل پر درآمد در کانادا می­توان درمانگران شغلی- مدیران در بخش های مختلف- متخصصین بیهوشی- برنامه نویسان و مهندسین کامپیوتر را نام برد. افراد دارای تمامی مشاغل فوق می­توانند در برنامه مهاجرتی کانادا ثبت نام نموده و از طریق این برنامه با اخذ اقامت کانادا به این کشور سفر نمایند. دیگر متخصصین نیز می­توانند با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از شرایط شغل و حرفه های خود در این کشور مطلع گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *