مهاجرت کاری ایسلند

10 شغل پر درآمد در ایسلند

10 شغل پر درآمد در ایسلند

با بررسی 10 شغل پر درآمد در ایسلند می توانید در صورت داشتن مهارت در این خصوص از حقوق بسیار بالایی برخوردار شوید. ایسلند به طور کلی در بیم کشورهای اروپایی در بین مشاغل پر درآمد قرار دارد و متوسط حقوق در این کشور در بین شهروندان بالا است. البته برای کار در ایسلند باید به زبان مورد استفاده در این کشور یعنی زبان اصلی ایسلندی توجه داشته باشید و به این زبان مسلط باشید. البته اکثر ایسلندی ها به زبان انگلیسی وارد هستند اما به عنوان زبان فرعی از آن استفاده می شود.

به صورت کلی در ایسلند مشاغل دارای تخصص و تجربه جزو مشاغل مناسب و پر درآمد حساب می شوند. البته با توسعه گردشگری در این کشور مشاغل مربوط به این صنعت نیز اخیر درآمد خوبی کسب کرده اند. در ادامه کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت 10 شغل پر درآمد در ایسلند را معرفی کرده اند.

معرفی 10 شغل پر درآمد در ایسلند

ایسلند کشوری جزیره ای در قاره اروپا با اقتصادی پیشرفته و پر درآمد است. پیشرفت در اقتصاد کشور نقشی اساسی در بهبود بازار کار دارد. بازار کار طی چند سال گذشته با سرعت خوبی در حال رشد بوده و نرخ پایین بیکاری در کشور نشان می دهد. نرخ بیکاری در ایسلند قبل از ویروس کرونا بسیار پایین بوده و کم تر 4% بوده است. از همه مهمتر، شاخص توسعه انسانی در ایسلند بسیار بالا است، دقیقا به همین دلیل است که برای کسب و کارهای جدید مفید است که به طور موثر و راحت در جزیره فعالیت کنند.

تعداد روزافزون شرکت ها حجم خوبی از اشتغال زایی را تشکیل می دهد، که به نوبه خود به ارتقا و توسعه بازار کار کشور کمک می کند. به دنبال آن نیز میزان درآمد ها هر سال رو به افزایش است. در جدول زیر می توانید با 10 شغل پر درآمد در ایسلند آشنا شوید:

رتبه شغل میزان درآمد میانگین سالانه به ISK (کرونا ایسلند) 
1 مدیر فروش 14.000.000
2 مربی 11.200.000
3 مشاغل پزشکی 9.750.000
4 مدیر سیستم ویندوز 7.950.000
5 توسعه دهنده برنامه نویسی 6.600.000
6 مشاغل بخش امنیت 6.450.000
7 مدیر امور مالی 6.446.000
8 کارشناس منابع انسانی 6.000.000
9 مدیر توسعه تجاری 5.970.000
10 مدیر بازاریابی 5.180.000

10 شغل پر درآمد در ایسلند و بخش های اشتغال زا

بخش خدمات حدود سه چهارم مشاغل کشور جزیره را تشکیل می دهد و حدود 16% مشاغل مربوط به بخش صنعت است. بخش خدمات هر ساله حجم خوبی از مشاغل ایجاد می کند و از این رو متقاضیان کار می توانند به راحتی در این بخش استخدام شوند. با ورود به صنایع بزرگ ایسلند، نیروی زمین گرمایی و نیروگاه برق آبی حجم قابل توجهی از مشاغل را ایجاد می کند. علاوه بر این، صنعت پزشکی و دارویی نیز دارای تعداد مطلوبی از فرصت های شغلی است. صنعت ماهیگیری چند فرصت برای کشف دارد. جهانگردی یکی دیگر از صنایع مهم در ایسلند است که حدود 10% از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد، که باز هم فرصت هایی برای اشتغال دارد. در کل ایسلند مقصد مطلوبی برای افراد جویای کار است و با داشتن تخصص و تبحر به راحتی می توانید از حقوق و درآمد خوبی برخوردار شوید.

در نمودار زیر می توانید اثر 3 بخش اشتغال زای مهم را در کشور ایسلند ببینید:

مشارکت بخش های مختلف در اشتغال ایسلند

کاریابی در 10 شغل پر درآمد در ایسلند

یافتن شغل در ایسلند بدون صحبت کردن به ایسلندی می تواند مشکل باشد. به احتمال زیاد، موقعیت هایی که با زبان غیر ایسلندی در دسترس است از قبل به زبان انگلیسی (یا هر دو زبان) تبلیغ می شوند بنابراین می توانید آگهی های شغلی را بررسی کنید. از آنجا که ایسلند یک کشور کوچک است، اغلب شناسایی شرکت هایی که با مهارت شما مطابقت دارند کار سختی نیست. معمولاً بهتر است مستقیماً با آنها تماس بگیرید، وب سایت آنها را برای اعلان های شغلی دنبال کنید یا از طریق LinkedIn یا تماس با منابع انسانی آنها با آنها تماس بگیرید. اگرچه هیچ تضمینی برای یافتن شغل وجود ندارد، اما این مراحل برای شبکه سازی و کاریابی بسیار ارزشمند است.

البته لازم به ذکر است برای یافتن کار در 10 شغل پر درآمد در ایسلند نیاز به داشتن مدرک تحصیلی معتبر و ارائه آن هستید. چنانچه این مدرک را ندارید می توانید با تحصیل در ایسلند به این مهم دست پیدا کنید. در هر صورت استفاده از موسسات معتبر کاریابی در ایسلند نیز می تواند راهی دیگر برای یافتن کار در این مشاغل باشید.

مدارک لازم برای کار در ایسلند

برای انجام کار در کشور ایسلند در هر شغلی نیاز به ارائه مدارکی دارید. ایسلند کشوری عضو منطقه اقتصادی اروپا است و از از این رو سایر کشورهای این منطقه اجازه ورود شهروندان و کار به آنها بدون نیاز به کسب مجوز را می دهد. اما سایر شهروندان برای کار در کشور ایسلند باید مجوز کار را از اداره کار و اداره مهاجرت دریافت کنند. همچنین لازم به ذکر است کسب ویزای کاری ایسلند از شروط اصلی اقامت شهروندان خارجی است. لذا برای این موارد باید مدارکی را ارسال کنید تا مجوزهای لازم صادر شود.

برای کار در کشور ایسلند و استخدام در 10 شغل پر درآمد در ایسلند مدارک زیر مورد نیاز هستند:

 • امضای قرار داد کاری بین کارفرما در ایسلند و متقاضی کار
 • ارائه رزومه تحصیلی و کاری
 • ارائه مدرک تحصیلی ترجمه شده
 • گواهی پزشکی
 • بیمه نامه
 • اثبات درآمد کافی برای اسکان و اقامت در ایسلند
 • مدارک مورد نیاز برای شغل مربوط
 • ارائه گواهی عدم سابقه کیفری
 • مدارک شناسایی، گذرنامه و عکس
 • مدارک اثباتی آگهی شدن شغل مورد نیاز

استخدام در 10 شغل پر درآمد در ایسلند

از آنجا که ریکیاویک پایتخت کشور ایسلند قطب اقتصادی، فرهنگی و آموزشی ایسلند است، به احتمال زیاد در آن موفق خواهید شد، مگر اینکه بخواهید که در بخش کشاورزی یا شیلات کار کنید. اداره کار توصیه می کند که مدارک خود را به شرکت هایی که می خواهید در آنها کار کنید ارسال کنید، زیرا موقعیت ها همیشه تبلیغ نمی شوند. همچنین می توانید از سیستم عامل های شبکه های اجتماعی مانند LinkedIn برای ایجاد شبکه ای از مخاطبین و کشف فرصت های موجود استفاده کنید. اکثر شرکت ها برنامه های شغلی را از طریق ایمیل قبول می کنند. پیام کوتاه مقدماتی را همراه با CV و نامه خود ضمیمه کنید. کارفرمایان به دنبال یک مرور اجمالی از دستاوردها و مهارت های شما هستند. CV و نامه نباید بیش از یک صفحه باشد.

مصاحبه ها حضوری انجام می شود، اما اگر خارج از کشور باشید می توانید از طریق تماس تلفنی یا اسکایپ انجام دهید. در حالی که آنها یک مرحله رسمی از روند درخواست هستند، شما ممکن است متوجه شوید که مصاحبه شما در یک محیط غیررسمی تر از آنچه عادت کرده اید، مانند یک کافه محلی انجام می شود.

استخدام در 10 شغل پر درآمد در ایسلند

شرایط کار در ایسلند

شرایط کار در ایسلند مطلوب است. کارگران به ازای هر 24 ساعت یک دوره استراحت 11 ساعته دارند. فروشندگان مغازه، بازرگانان و کارگران نیز حق دارند هر هشت ساعت 35 دقیقه استراحت تازه کنند. علاوه بر این، به کلیه کارمندان اداری 15 دقیقه استراحت نوشیدن قهوه داده می شود. حقوق بگیران باید از 16 تا 70 سالگی عضویت خود را در یک صندوق بازنشستگی تضمین کنند و حداقل 12% حقوق خود را پرداخت کنند. از این میزان، 4% مستقیما از دستمزد کارمند گرفته می شود، در حالی که 8٪ دیگر را کارفرما تأمین می کند. ساعات کاری در این کشور معمولا از 8 صبح تا 4 بعد از ظهر است و میزان کار روزانه 8 ساعت می باشد.

بازار کار ایسلند

اقتصاد ایسلند نسبتا کوچک است اما رشد و درآمد کافی برای تأمین استانداردهای زندگی ایسلندی ها را در بالاترین سطح در جهان تامین می کند. در 10 سال گذشته ایسلند رشد اقتصادی قابل توجهی داشته است. استفاده از منابع طبیعی تجدید پذیر مانند مناطق ماهیگیری غنی این کشور و ظرفیت برق آبی و زمین گرمایی آن مهمترین است منابع درآمد صادرات با رشد سریع بخشهایی از جمله:

 • نرم افزار
 • صنایع بیوتکنولوژی
 • بخش مالی
 • گردشگری
 • صادرات علم شیلات

ایسلند با داشتن نیروی کار نسبتا جوان و تحصیل کرده، منابع طبیعی خود را با صنایعی که از منابع انسانی و فناوری استفاده می کنند، به طور فزاینده ای تکمیل می کند. دهه های متمادی بازار کار ایسلند با تقاضای مداوم نیروی کار مشخص شده است. این تقاضا به ویژه در چند سال گذشته به دلیل رونق اقتصادی بسیار زیاد بوده است و تقاضای کار عمدتا توسط کارگران سایر کشورهای اروپایی تامین شده است. البته در سال های گذشته همچنین نیروی کار غیر اروپایی در این کشور با افزایش تعداد دانشجویان بین المللی و ورود آنها به بازار کار در ایسلند پس از تحصیل افزایش یافته است. چنانچه علاقه مند به کار در کشورهای اروپایی به خصوص شمال اروپا از جمله کار در سوئد هستید می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت صحبت کنید و شرایط را جویا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *