مهاجرت کاری اسکاتلند

10 شغل پردرآمد در اسکاتلند

10 شغل پردرآمد در اسکاتلند

در لیست 10 شغل پردرآمد در اسکاتلند این یک واقعیت غیرقابل انکار است که بعضی از مشاغل نسبت به بقیه محبوب تر هستند در این مقاله به بررسی این مبحث می پردازیم. از این گذشته، مشاغلی که در لیست 10 شغل پردرآمد در اسکاتلند قرار می گیرند در مقایسه با مشاغل یکنواخت و کم درآمد، پردرآمد، چالش برانگیز و جالب هستند و می توانند افراد بیشتری را جذب کنند.

اما نقش هایی که افراد متقاضی شغل به آنها بیشتر علاقه دارند و در این لیست قرار می گیرند چیست؟ در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با انجام تحقیقات گسترده در این زمینه، قصد دارند تا بخش آخر این مقاله شما عزیزان را با 10 شغل پردرآمد در اسکاتلند آشنا سازند. با پیشرفت اقتصادی اسکاتلند و به طور کلی انگلستان، شرکت ها نسبت به استخدام اطمینان بیشتری دارند. نرخ بیکاری کل انگلستان در 10 سال پایین بوده است و افراد زیادی در زمینه های مختلف در این کشور مشغول به کار شده اند.

مدیریت پروژه یکی از 10 شغل پردرآمد در اسکاتلند

مدیران پروژه مسئولیت برنامه ریزی، ترسیم و توسعه پروژه ها را بر عهده دارند. آنها اهداف پروژه و نشانگرهای موفقیت را تعیین می كنند. مدیران پروژه اطمینان می دهند که پروژه به موقع و بودجه باقی مانده و به اعضای انگیزه تیم برای رسیدن به اهدافشان کمک می کند. مدیران پروژه همچنین به عنوان واسطه بین تیم پروژه و مدیریت سطح بالا عمل می کنند. آنها گزارش های پیشرفت را تهیه و ارائه می کنند و اطمینان می دهند که پروژه در حال دستیابی به اهداف سازمان است.

اگر قصد دارید در اسکاتلند به عنوان مدیر پروژه کار کنید، بایستی توانایی به عهده گرفتن مسئولیت های زیر را داشته باشید:

 • برای گرفتن خلاصه دستورالعمل های سفارش و شفاف سازی نیازهای خاص هر پروژه با مشتری ها ملاقات کنید.
 • مشخص کردن وظایف کارکنان پروژه بر اساس نقاط قوت فردی کارکنان، مجموعه مهارت ها و سطح تجربه
 • پیگیری عملکرد پروژه، به طور خاص برای تجزیه و تحلیل موفقیت آمیز اهداف کوتاه مدت و بلند مدت
 • اهداف مالی را رعایت کنید و بر اساس تحلیل مالی محدودیت های پروژه را تنظیم کنید.
 • برنامه های جامع پروژه ایجاد کنید تا با مشتری ها و سایر کارمندان به اشتراک گذاشته شود.
 • مهارت های رهبری را بطور مداوم استفاده کرده و توسعه دهید.

متوسط درآمد مدیران پروژه در اسکاتلند 41.808£ (پوند) در سال می باشد.

تحلیل تجارت در لیست 10 شغل پردآمد در اسکاتلند

نقش تحلیلگر تجارت یا کسب و کار بخش مهمی از هر تیم پروژه ای را تشکیل می دهد. آنها به عنوان واسط اصلی بین کاربران و مدیر پروژه اقدام به جمع آوری اطلاعات، پردازش اسناد و تأیید اسناد نهایی با کاربران می کنند. تحلیلگر ماهر کسب و کار با اجرای و پشتیبانی سیستم های اطلاعات کسب و کار در چندین بخش همکاری می کند. آنها مشکلات و فرصت های موجود در یک شرکت را شناسایی می کنند و در نهایت راه حل هایی را ارائه می دهند که به دستیابی به اهداف تجارت کمک می کند. تحلیلگران تجارت تجزیه و تحلیل های بازار را انجام می دهند، هر دو خط تولید و سودآوری کلی تجارت را تحلیل می کنند. علاوه بر این، آنها معیارهای کیفیت داده را توسعه داده و نظارت می کنند و اطمینان حاصل می کنند که داده های کسب و کار و نیازهای گزارشگری برآورده می شوند.

متوسط درآمد تحلیلگران تجارت در اسکاتلند به 39.127£ (پوند) می رسد و لازم به ذکر است که بیش از 13.200 فرصت شغلی در این زمینه در این کشور وجود دارد. در جدول زیر به الزامات و مسئولیت های شغلی تحلیلگران تجارت یا کسب و کار در اسکاتلند اشاره شده است:

الزامات شغلی تحلیلگران تجارت مسئولیت های شغلی تحلیلگران تجارت
مطالعات تجاری مدیریت مالی و تحلیل و تجزیه دقیق
مدیریت کسب و کار برنامه ریزی و نظارت
مدیریت مدل سازی مالی و قیمت گذاری
فناوری اطلاعات گزارش نویسی

کار به عنوان دانشمند یا متخصص علم داده در اسکاتلند

دانشمندان داده از مهارت های تحلیلی، آماری و برنامه نویسی خود برای جمع آوری، تجزیه و تحلیل و تفسیر مجموعه های بزرگ داده استفاده می کنند. آنها سپس از این اطلاعات برای ایجاد راه حلهای مبتنی بر داده ها برای چالش های دشوار در تجارت استفاده می کنند. دانشمندان داده معمولاً دارای مدرک لیسانس در آمار، ریاضیات، علوم کامپیوتر یا اقتصاد هستند. دانشمندان داده دارای طیف گسترده ای از مهارت های فنی از جمله آمار و یادگیری ماشین، زبان های کد نویسی، پایگاه داده و فناوری های گزارش دهی هستند.

برجسته ترین مسئولیت های این افراد عبارتند از:

 • انتخاب ویژگی ها، ایجاد و بهینه سازی طبقه بندی با استفاده از تکنیک های یادگیری ماشین
 • حفظ داده ها با استفاده از روشهای پیشرفته
 • گسترش داده های شرکت با منابع اطلاعات شخص ثالث در صورت نیاز
 • افزایش مراحل جمع آوری داده ها
 • پردازش، پاکسازی و تأیید صحت داده های مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل
 • انجام تجزیه و تحلیل موقت و ارائه نتایج به روش روشن
 • ایجاد سیستم های خودکار تشخیص ناهنجاری و ردیابی مداوم عملکرد آن

به عنوان یک دانشمند داده، شما می توانید به طور متوسط 46.665£ (پوند) در سال در کشور اسکاتلند درآمد داشته باشید.

مسئولیت های مهندسان نرم افزار در اسکاتلند

یکی دیگر از مشاغلی که در لیست 10 شغل پردرآمد در اسکاتلند قرار می گیرد، مهندسی نرم افزار است. یک مهندس نرم افزار از علوم کامپیوتر برای تهیه راه حل های نرم افزاری استفاده می کند تا نیازهای مشاغل و مصرف کنندگان را برآورده سازد. مهندسان نرم افزار انواع مختلفی از راه حل ها مانند برنامه های دسک تاپ و وب، برنامه های تلفن همراه، بازی ها، روبات ها، سیستم عامل ها، سیستم های شبکه و غیره ایجاد می کنند. وظایف روزانه افراد به عنوان مهندس نرم افزار تا حد زیادی به نوع برنامه نویسی آنها بستگی دارد. در حالی که مسئولیت های مهندسی نرم افزار متفاوت است، همه مهندسان برای حل و فصل هر روز چالش ها و مشکلات جدیدی را تجربه می کنند. این بدان معناست که افراد بطور مداوم در حال یادگیری و همکاری هستند تا بتوانید بهترین راه حل را برای کار پیدا کنند.

افرادی که به عنوان مهندس نرم افزار در اسکاتلند کار می می کنند می توانند به طور متوسط 41.100£ (پوند) درآمد داشته باشند. در جدول زیر به الزامات و مسئولیت های مهندسان نرم افزار در اسکاتلند اشاره شده است:

الزامات شغلی مهندسی نرم افزار مسئولیت های شغلی مهندسی نرم افزار
تجربه اثبات شده در مهندسی نرم افزار مدل سازی و شبیه سازی نرم افزار
تجربه در طراحی برنامه های تعاملی تست نرم افزار و تضمین کیفیت
آشنایی با روش توسعه نرم افزار و فرآیندهای انتشار برنامه ریزی پروژه و مدیریت پروژه
مدرک کارشناسی در رشته کامپیوتر یا مهندسی مستند سازی و حفظ عملکرد نرم افزار

مهندسی مکانیک یکی از 10 شغل پردرآمد در اسکاتلند

مهندسی مکانیک یکی از گسترده ترین رشته های مهندسی است. مهندسان مکانیک تولید بسیاری از محصولات اعم از دستگاه های پزشکی گرفته تا باتری های جدید را طراحی و نظارت می کنند. مهندسان مکانیک سنسورها و دستگاهها از جمله ابزار، موتور و ماشین آلات را بررسی، طراحی، توسعه، ساخت و آزمایش می کنند. مهندسان مکانیک دستگاههای تولیدکننده نیرو مانند ژنراتورهای برقی، موتورهای احتراق داخلی و توربین های بخار و بنزین و همچنین دستگاههای دارای قدرت مانند سیستمهای برودتی و تهویه مطبوع را طراحی می کنند. مهندسان مکانیک دستگاه های دیگر را در داخل ساختمان ها مانند آسانسور و پله برقی طراحی می کنند. آنها همچنین سیستم های انتقال مواد مانند سیستم های نقاله و ایستگاه های انتقال خودکار را طراحی می کنند. در زمینه مهندسی مکانیک در سال 2018، حدود 312.900 شغل ایجاد شده است.

بزرگترین کارفرمایان مهندسان مکانیک به شرح زیر بودند:

کارفرمایان درصد اشتغال
خدمات معماری ، مهندسی و خدمات مرتبط 20%
ساخت ماشین آلات 14%
ساخت تجهیزات حمل و نقل 11%
تولید محصولات رایانه ای و الکترونیکی 7%
خدمات تحقیق و توسعه علمی 6%

مهندسان مکانیک به طور کلی در دفاتر کار می کنند. آنها ممکن است گاهی اوقات از مکانهایی بازدید کنند که مشکل یا قطعه ای از تجهیزات به توجه شخصی آنها نیاز داشته باشد. در اکثر تنظیمات، آنها با مهندسین دیگر، تکنسین های مهندسی و سایر متخصصان به عنوان بخشی از یک تیم همکاری می کنند. درآمد متوسط یک مهندس مکانیک در اسکاتلند می تواند به 33.765£ (پوند) برسد.

حسابداری در لیست 10 شغل پردرآمد در اسکاتلند

حسابداری در لیست 10 شغل پردرآمد در اسکاتلند

حسابداران مسئول طیف گسترده ای از وظایف مربوط به امور مالی هستند که در درجه اول با تهیه سوابق مالی همراه هستند. این وظایف اغلب شامل محاسبه مالیات ها و تهیه اظهارنامه مالیاتی، سازماندهی و نگهداری سوابق مالی و اطمینان از صحت اظهارات است. حسابداران عموما دارای مدرک لیسانس حسابداری، مالی یا یک رشته مرتبط هستند.

حسابداران معمولاً در یکی از این 4 دسته قرار می گیرن:

 • حسابدار عمومی
 • حسابدار مدیریت
 • حسابدار دولت
 • حسابرس داخلی

مسئولیت های حسابدار شامل حسابرسی اسناد و مراحل مالی، بررسی صورت حساب های بانکی و محاسبه پرداخت و بازده مالیاتی است. برای اینکه در این نقش موفق باشید، باید تجربه قبلی در زمینه حسابداری و استعدادی را برای تشخیص اشتباهات عددی داشته باشید. یک حسابدار می تواند به طور متوسط 36.171£ (پوند) در سال درآمد داشته باشد.

وظایف طراحان گرافیک در کشور اسکاتلند

با داشتن متوسط حقوق 26.500£ (پوند)، طراحی گرافیک در لیست 10 شغل پردرآمد در اسکاتلند قرار می گیرد. طراحان گرافیک با اعضای دیگر بخش بازاریابی و خلاقیت خود کار می کنند تا ایده یا مفهوم خاصی را منتقل کنند. آنها برای تولید هنرهای گرافیکی و مواد تصویری برای تبلیغات، وب سایت ها، فیلم ها، بسته بندی ها و رسانه های دیگر، به دانش و مهارت خود با برنامه های فعلی طراحی گرافیک متکی هستند. طراحی گرافیک یک مهارت گسترده است که می تواند در موقعیت های مختلفی اعمال شود. برخی از انواع طراحان گرافیک در طراحی تبلیغات، بروشور و کاتالوگ نقش دارند. نوع دیگر طراح گرافیک کسی است که وب سایت ها را طراحی می کند و به عنوان مدیر وب شناخته می شود.

با این حال، در هر بخشی که یک طراح گرافیک کار کند، وظیفه اصلی وی انتقال اطلاعات از طریق راه حل های بصری برای ارتقاء خدمات و محصولات است.

توسعه نرم افزار یکی از 10 شغل پردرآمد در اسکاتلند

توسعه دهنده نرم افزار Java، C #، .Net، C، Sybase و Oracle عموما مسئول توسعه، طراحی و اجرای محصولات نرم افزاری جدید یا اصلاح شده یا پروژه های تجاری در حال انجام است. شرح کار توسعه دهنده نرم افزار شامل موارد زیر است اما محدود به این موارد نمی شود:

 • تحقیق، طراحی، اجرای و مدیریت برنامه های نرم افزاری
 • تست و ارزیابی برنامه های جدید
 • شناسایی مناطقی برای اصلاح در برنامه های موجود و متعاقباً توسعه این تغییرات
 • نوشتن و اجرای کد کارآمد
 • تعیین عملی بودن عملیاتی
 • تدوین رویه های تضمین کیفیت
 • بکارگیری ابزارهای نرم افزاری، فرآیندها و معیارها
 • نگهداری و به روزرسانی سیستمهای موجود
 • آموزش کاربران

همچنین از صلاحیت های برجسته توسعه دهندگان نرم افزار نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانش و علاقه به سیستم های رایانه ای و جدیدترین فن آوری ها
 • توانایی یادگیری سریع فن آوری های جدید
 • ذهن تحلیلی
 • امکان برقراری ارتباط با سایر همکاران
 • آگاهی تجاری
 • مهارت های ارتباطی خوب، چه کتبی و چه کلامی
 • توجه به جزئیات و تمایل به تحقیق بیشتر در مورد داده ها

درآمد توسعه دهندگان نرم افزار در کشور اسکاتلند به بیش از 35.200£ (پوند) در سال می رسد.

شرایط کار تحلیلگران داده در اسکاتلند

یک تحلیلگر داده، داده ها را تفسیر می کند و آن را به اطلاعاتی تبدیل می کند که می تواند راه هایی برای بهبود تجارت ایجاد کند، بنابراین بر تصمیمات تجاری تأثیر می گذارد. تحلیلگر داده ها اطلاعات را از منابع مختلف جمع می کند و الگوهای و روندها را تفسیر می کند. پس از جمع آوری و تفسیر داده ها، تحلیلگر داده آنچه را که در یک مطالعه جامع یافته است به همکاران خود گزارش می دهد. تحلیلگران داده اغلب در مورد روشها و متدهای دستیابی و تجزیه و تحلیل داده ها برای بهبود کیفیت و کارآیی سیستم های داده، توصیه هایی را ارائه می دهند.

وظایف اصلی تحلیلگران داده شامل موارد زیر است:

 • جمع آوری و تفسیر داده ها
 • تجزیه و تحلیل نتایج
 • گزارش نتایج به اعضای ذیربط تجارت
 • شناسایی الگوهای و روندهای موجود در مجموعه های داده
 • همکاری در کنار تیم ها درون مشاغل یا تیم مدیریت برای تأمین نیازهای تجاری
 • تعریف فرآیندهای جدید جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها

حقوق متوسط تحلیلگران داده در اسکاتلند تقریبا 31.000£ (پوند) است.

بررسی شغل دستیار اجرایی یکی از 10 شغل پردرآمد اسکاتلند

وظایف یک دستیار اجرایی ممکن است از یک شرکت به شرکت دیگر متفاوت باشد. دستیاران اجرایی اغلب مسئول برنامه ریزی هستند. این ممکن است شامل تنظیم سفر، جلسات، مشاغل صحبت کردن و سایر قرارهای ملاقات برای مدیرانی باشد که برای کار با آنها تعیین شده اند. افرادی که به عنوان دستیار اجرایی فعالیت می کنند غالباً وظایف مدیریت دفتر را دارند. این مسئولیت ها ممکن است شامل نظارت بر کار افراد و کارمندان اداری و همچنین اطمینان از درست انجام شدن کارها باشد. دستیاران اجرایی اغلب جریان اطلاعات را به اعضای تیم رهبری اجرایی مدیریت می کنند. آنها ممکن است تماسهای تلفنی را داشته باشند، نامه نویسی کنند و گزارش ها و یادداشتهایی را که قبل از انتقال اطلاعات به افرادی که به آنها کمک می کنند دریافت کنند را خلاصه کنند.

حفظ سوابق شرکت نیز گاهی اوقات در محدوده وظایف دستیار اجرایی است. آنها ممکن است وظیفه تنظیم و مدیریت هر دو سیستم تشکیل پرونده الکترونیکی و کاغذی و همچنین برداشتن گام هایی برای حفظ این امر را دارند که شرکت مطابق با کلیه الزامات مربوط به نگهداری سوابق است. درآمد دستیاران اجرایی در اسکاتلند به طور متوسط 39.094£ (پوند) می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از فرصت های کاری و شرایط کار در انگلستان و مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار انگلستان می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *