مهاجرت تحصیلی چین

کار ضمن تحصیل در چین

کار ضمن تحصیل در چین

کار ضمن تحصیل در چین یکی از مهم ترین مواردی می باشد که متقاضیان و دانشجویانی که برای تحصیل به کشور چین مراجعه می کنند، باید در نظر داشته باشند. لازم به ذکر است که کار ضمن تحصیل در چین شرایط خاص خود را دارد و دانشجویانی که در کنار تحصیل مشغول به کار می شوند می توانند با درآمد خود هزینه های مختلف زندگی و اقامت در کشور چین را پرداخت کنند.

کشور چین در بخش شرقی قاره کهن آسیا قرار گرفته است و از پر جمعیت ترین کشورهای دنیا به شمار می رود. لازم به ذکر است که نام پایتخت این کشور پکن می باشد و متقاضیانی که قصد دارند به کشور چین مهاجرت کنند باید به زبان انگلیسی و به زبان چینی تسلط داشته باشند، زیرا اکثر ساکنین این کشور به این 2 زبان صحبت می کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تألیف مقاله کار ضمن تحصیل در چین، مخاطبان را به طور کامل در جریان این موضوع قرار خواهد داد.

شرایط کار ضمن تحصیل در چین

متقاضیان و دانشجویانی که در دانشگاه های کشور چین مشغول به تحصیل هستند می توانند با کسب مجوز از سازمان ها و دانشگاه مورد نظر به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند و برخی از هزینه های تحصیل خود را با درآمد کسب شده پرداخت کنند. حداقل شرایط کسب مجوز برای مشغول به کار شدن در کنار تحصیل در کشور چین به صورت زیر می باشد:

آیتم شرح
شرایط تحصیلی اتمام دوره کارشناسی
سابقه کاری داشتن سابقه کار به مدت 2 سال
الزام کسب مجوز از طرف کارفرمای کمپانی معتبر و داشتن پیشنهاد کاری

به دلیل بالا بودن جمعیت کشور چین، رقابت زیادی در یافتن شغل مورد نظر وجود دارد و متقاضیانی که می خواهند مشغول به کار در کشور چین شوند، باید از شرایط کار در چین مطلع باشند. به طور کلی درآمد کارکنان معمولی در کشور چین هر ماه از 2000¥ الی 3000¥ (یوآن) می باشد. همچنین درآمد 1 مهندس از 4500¥ (یوآن چین) در سال شروع می شود و لازم به ذکر است که افرادی که بازرگان هستند و یا فعالیت تجاری دارند بالاترین میزان درآمد در کشور چین را دارند. برای مشغول به کار شدن در کشور چین متقاضیان باید علاوه بر زبان انگلیسی، به زبان چینی نیز تسلط داشته باشند.

بهترین مشاغل برای کار ضمن تحصیل در چین

یکی از مزایای کار ضمن تحصیل در چین، عدم وجود محدودیت در تایم کاری می باشد. این موضوع بدان معناست که متقاضیان و دانشجویانی که جویای کار هستند، می توانند بدون محدودیت زمانی مشغول به کار شوند اما به یاد داشته باشید که دانشجویان حتما باید در تمامی کلاس های دانشگاهی حضور داشته باشند و تمامی تکالیف را ارائه دهند و در فعالیت های گروهی و کلاسی نیز شرکت کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در چین می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

در این بخش قصد داریم تا شما را با بهترین و مناسب ترین مشاغلی که در کشور چین برای دانشجویان وجود دارند اشاره کنیم. این مشاغل به صورت زیر می باشند:

 • تدریس زبان انگلیسی
 • بازاریابی
 • حسابداری
 • مدیریت فروش و بازرگانی
 • کار در سفارت خانه ها و کنسولگری ها
 • مترجم و تور لیدرخدمات بازرگانی
 • کار در محیط های دانشگاهی

دانشجویان ایرانی می توانند در کشور چین در کمپانی های ایرانی که مشغول صادرات و واردات لوازم مختلف به چین هستند مشغول به کار شوند و این مورد یکی از موارد مثبت کار در کنار تحصیل برای دانشجویان ایرانی در چین محسوب می شود. جهت مشغول به کار شدن در کشور چین در کنار تحصیل، متقاضیان باید شرایط زیر را دارا باشند:

 • داشتن سن قانونی
 • کسب مجوز اقامت در چین (جهت تحصیل)
 • کسب قبولی در مرکز تحصیلی مورد نظر
 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی
 • ارائه نامه معتبر از کارفرمای این کشور
 • کسب گواهی سلامت جسمی و روحی
 • نداشتن سابقه جرم
 • داشتن نمرات مورد نیاز و کافی

بهترین مشاغل برای کار ضمن تحصیل در چین

لغو مجوز کار در چین

در صورتی که دانشجویان دانشگاه های چین شرایط زیر را دارا باشند، مجوز کار آن ها لغو خواهد شد:

 • عدم رعایت قوانین در کمپانی
 • عدم حضور در کلاس ها و فعالیت های دانشگاهی و عدم کسب نمرات کافی
 • ارائه اطلاعات شخصی اشتباه و دروغین
 • رعایت نکردن قانون های ثبت شده در کشور چین

اخذ مجوز کاری در چین

در این بخش به نکاتی درباره کسب مجوز کاری در چین و کار ضمن تحصیل در چین اشاره می کنیم و این نکات به چند بخش تقسیم می شوند:

 • جهت کسب مجوز کار متقاضیان باید از دانشگاه مورد نظر، مقامات اجرایی و پلیس کشور چین مجوز کسب کنند. دانشجویان برای مشغول به کار شدن در کنار تحصیل باید برنامه ریزی دقیق داشته باشند تا به شرایط تحصیلی آن ها آسیب وارد نشود. دانشجویان در صورت عدم آشنایی با زبان چینی، باید با شرکت در دوره های مربوطه این زبان را یاد بگیرند. زیرا برای تعامل با مردم کشور چین، داشتن تسلط بر این زبان الزامی می باشد.
 • متقاضیان با مشغول به کار در کشور چین به دلیل گوناگونی ملیت مردم این کشور، با فرهنگ های مختلف آشنا می شوند و این مورد یک تجربه جدید برای تمامی دانشجویان به شمار می رود.

هزینه زندگی دانشجویی در کشور چین

هزینه های پایین زندگی و داشتن دانشگاه های ممتاز جهانی این کشور را به یکی از مقاصد محبوب دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است. اگر قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در این کشور را دارید لازم است از هزینه های زندگی در چین مطلع باشید.

در جدول زیر متداول ترین هزینه های زندگی دانشجویی در کشور چین را مشاهده می نمایید:

هزینه به ین چین عنوان
955¥ الی 2655¥ اقامتگاه دانشجویی
1660¥ الی 6637¥ اجاره آپارتمان یک خوابه
331¥ قبوض آب، برق، گاز
200¥ الی 300¥ کتاب و لوازم التحریر
96¥ اینترنت

موسسه های کاریابی در چین

دانشجویان برای کاریابی در چین می توانند با استفاده از روش های مختلف شغل مورد نظر خود را بیابند. در این بخش قصد داریم تا شما را با برخی از موسسات کاریابی در کشور چین آشنا سازیم:

نام موسسه سال تاسیس بخش
اِبان 1995 میلادی بانک های سرمایه گذاری
اوراق بهادر
مدیریت دارایی
گرون زندر 1964 میلادی موضوعات مالی
تکنولوژی
حقوق
منابع انسانی
ارتباطات
صنعت محیط زیست
گمینی* 1993 میلادی خدمات مالی
فناوری اطلاعات و ارتباطات
املاک و مستغلات
نفت و گاز
مواد شیمیایی
بهداشت و درمان
مونرو 2003 میلادی بهداشت
صنعتی و حرفه ای
فن آوری

*این موسسه دارای شعبه های مختلفی در سنگاپور، ویتنام، تایلند و هنگ کنگ می باشد.

علاوه بر موسسه های کاریابی، متقاضیان می توانند با خرید روزنامه و یا مراجعه به تارنماهای معتبر اقدام به کاریابی در کشور چین کنند. جهت مطلع شدن از هزینه تحصیل و زندگی در چین و همچنین کار ضمن تحصیل در چین می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.