مهاجرت کاری چین

کار در چین

مهاجرت به ترکیه

اگر شما هم متمایل به رفتن به این کشور میباشید و علاقه مند به آشنایی با شرایط کار در چین میباشید با خواندن این مقاله میتوانید از اطلاعات جامعی در این زمینه بهره ببرید. از جمله عواملی که باعث شده  بسیاری از شرکت‌های معروف دنیا که از شرایط بسیار مناسبی بر خوردا میباشند و باعث شده   که این کشور در زمینه کار فراهم نموده است، استفاده کنند. میتوان به موقعیت مناسب این کشور در زمینه تولید  و مدیریت سود آور زنجیره وار این کشوراشاره نمود . همچنین مخارج مناسب و مقرون به صرفه تولید محصولات در این کشور می تواند  منجر به کاهش یافتن  هزینه‌های ساخت و تولیدشود  و در نتیجه باعث  افزایش سودهی برای شخص  صاحب تولید می‌شود.

این عوامل باعث شده است تا مونتاژ کردن  و تولید نمودن  بسیاری از قطعات کارخانجات و شرکت‌های بزرگ سر تا سر دنیا در این کشور انجام بگیرد. در مطلب آینده  به موضوع کار در  این کشور خواهیم پرداخت و مطالبی  مثل قوانین کار در این کشور، پرداخت نمودن  مالیات در چین ودیگر  روش‌های گرفتن ویزای کار در این کشور را مورد بررسی و تحلیل قرار خواهیم داد

بررسی قوانین کار کشور چین

اشخاص متقاضی که  هدف کار کردن در این کشور را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند  که در این کشور هیچگونه باید و نباید و  الزامات قانونی ویژه و خاصی برای امر  مدیریت  بر اوضاع کارگران وجود ندارد. نیروی کار در این کشور بدون هیچ قانون و نظارت خاصی به فعالیت مشغول میباشند  و این باعث سرعت  یافتن تولید در این کشور شده است. از دیگر نکاتی که در خصوص قوانین کار در در این باید به آن توجه نمود عبارتند از:

متاسفانه خرد سالان به راحتی هر چه تمام  به عنوان نیروی کار و بدون هیچ قانون خاصی وارد بازار کار می‌شوند و این کار نا جوان مردانه هیچ گونه تضادی با قانون کار در این کشور را ندارد. اما  نکته مشهود دیگر در بحث قوانین کار در این کشور این میباشد که کارگران به طور معمول  از حق بیمه استفاده نمیکنند و گاهی اوقات دست مزد این افراد به صورت سالیانه پرداخت می‌شود تا نتوانند محل کار خود را ترک نمایند   و انها را ملزم به انجام کار تا پایان سال می نماید .

نحوه محاسبه مالیات در کشور چین

کشور چین در استای پرورش دادن بازار رقابت خود با دیگر کشورهای دنیا علی الخصوص کشور های اروپایی و و به ویژه آمریکا از سال هزار و نهصد و هشتادو پنج  درحوزه صادرات، و عملیاتی کردن گرفتن مالیات  آنهم به صورت دو برابر قیمت  روی جلد ورود  کالاهای صادراتی را ممنوع نموده. و دست آورد این کار این میباشد که کالاهای صادراتی که  از این کشور با مالیاتی به مقدار هیچ و  صفر درصد قادر به این میباشند که  در حوزه تجارت به رقابت بپردازند . وجود نداشتن مالیات برای کالاهای صادراتی هزینه تولید نمودن  آن‌ را به مراتب کاهش می‌دهد و افزایش  قدرت در حوزه رقابت‌ را برای به معرض گذاشتن کالاهای صادراتی را بیشتر خواهد شد .

مدت زمان لازم برای اعتبار داشتن ویزای کار در چین

اشخاص متقاضی که خواهان پیدا کردن شغل در این  کشور  میباشند در اولین گام  میبایست برای دریافت ویزای کار در  این کشور اقدام نمایند . در  این کشور ویزاهای که مدت زمان  کوتاهی برای اشتغال به مدت زمان یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه برای این اشخاص در نظر گرفته میشود  و ازسویی ویزاهای کاری در این کشور برای مدت  زمان دوازده ماهه صادر  خواهد شد .

توضیح شرایط لازم برای  گرفتن ویزای کار در چین

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید ا شخاص متقاضی که برای پیدا نمودن  شغل در این کشور میبایست  در مقدمه شروع به کار میبایست  اقدام به گرفتن ویزای کار دارای اعتبار از این کشور دارند. مهمترین شرط برای دریافت ویزای کار در این کشور در قدم اول این میباشد که سازمان و اداره ای که وظیفه پذیرش کردن  و  استخدام نمودن  و گرفتن ویزای کار اقدام کنند  دارای اعتبار باشد. از طرفی کارفرمایان  چینی میبایست صادر کننده  گواهی دارای اعتبار مبنی بر اینکه متقاضی کار شرایط مورد نیاز برای کار در چین را دارد، صادر کند

 متداولترین شغل در چین و محدودیت سنی  که برای اشخاص خارجی

از جمله متداول‌ترین فرصت‌های شغلی موجود در کشور چین برای اشخاص خارجی که جهت کار به این کشور مهاجرت می‌کنند،  اشتغال به آموزش و تدریس نمودن  زبان،  به ویژه زبان انگلیسی می‌باشد. اشخاص متقاضی کار در این کشور برای ماندن در حرفه تخصصی  میبایست دست کم مدرک لیسانس رشته انگلیسی  را به همراه داشته باشند و همچنین دارای دو سال سابقه کاری  دارای ارتباط با آن رشته را داشته باشند. محدودیت سنی که  برای اشخاصی که تمایل به کار در این کشور را  دارند برای متقاضیان زن از بیست و چهار سال الی پنجاه و پنج سال و برای متقاضیان مرد از بیست و چهار تا شصت و پنج سالگی  میباشد. اگر شما هم با خواندن این مقاله به کار در چین علاقه مند شدید و متمایل هستید که با شرایط کار در چین آشنایی بیشتری داشته باشید . میتوانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که در زمینه امور مهاجرتی دارای تخصص فراوانی میباشد و همچنین  با مشاوره حضوری و غیر حضوری با وکلا و مشاورین مجرب این موسسه از اطلاعات جامعی در زمینه کار در چین بهره مند شوید.

Related Posts

12 دیدگاه برای “کار در چین

 1. raha گفت:

  mersi az site khoobetoon

 2. manii گفت:

  با سلام و تشکر من 38ساله هستم و10سال سابقه کار حرفه ای در این زمینه را دارم ایا این کشور برای من گزینه مناسبی هست؟

 3. هما محمدی گفت:

  ممنونم از مقاله‌ی کامل و جامع شما

 4. لیدا بهرامی گفت:

  اطلاعات کاملی بود ممنون

 5. ترانه فرجی گفت:

  با چند سال کار در چین می توان به اقامت دائم رسید؟

 6. سید حسام الدین انتظاریان گفت:

  کار در چین فایده نداره
  از آدم بیگاری میکشن

 7. پدرِ پسرشجاع گفت:

  کی میره چین؟

 8. معاد پیمانی گفت:

  سلام. آیا برای رشته های پلی تکنیک و نفت در چین کار هست؟؟؟؟

 9. مهراد گفت:

  چرا پس انقدر چینی ها از کشور خودشون مهاجرت می کنند !!

 10. سعید گفت:

  در مورد کار تو هنگ کنگ هم اگه ممکنه مطلب بذارید

 11. امیر عباس گفت:

  سلام بابت مطلب خوبتون تشکر میکنم میخواستم بدونم با توجه به جمعیت زیاد این کشور مگه امکان کار در چین وجود داره؟

 12. پیام گفت:

  aya kar farma ha darid?

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *