مهاجرت سرمایه گذاری در جمهوری چک

کاریابی در چک

کاریابی در چک

آیا به دنبال موسسات کاریابی در چک هستید؟ در مقاله ای که پیش روی شما قرار دارد تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به ارائه اطلاعاتی در خصوص کاریابی در چک پرداخته اند که امید است مطالعه ان برای شما عزیزان مفید باشد. برای تمام سوالات شما پاسخی وجود دارد ولی ابتدا بهتر است مختصری در مورد کشور جمهوری چک بدانید و بعد به دنبال شرایط کاری دراین کشور باشید.

درباره کشور جمهوری چک

جمهوری چک کشوری است در اروپای مرکزی که در سال 1990 از کشور چک اسلواکی سابق جدا شده و پایتخت آن پراگ است؛ کشور چک با آلمان، اتریش، اسلواکی و لهستان همسایه است. شهر پراگ یکی از مهم ترین شهرهای جمهوری چک و یکی از مقاصد مهم توریست های اروپایی است از لحاظ آب و هوایی تنوع بسیار دارد وجود تابستان های گرم و زمستان های سرد و آسمان ابری یکی از مهم ترین تنوع آب وهوایی این کشور است. زبان رسمی مردم این کشور زبان چکی است و هم چنین جزو اتحادیه اروپا محسوب میشود و دارای ویزای شنگن است.

کاریابی در چک

ویزای کار یکی از ویزاهایی است که می توان با آن اقامت چک را گرفت و در صورت داشتن ویزای کار اقامت بلند مدت جمهوری چک را میتوان کسب کرد.برای کاریابی درجمهوری چک باید کار فرمایی ازاین کشور برای شما دعوتنامه کاری بفرستد تا شما بتوانید برای دریافت ویزای کارجمهوری چک اقدام کنید. دراین کشور برای جذب نیروی کار ابتدا به مدت  چند ماه در کشور خود آگهی استخدام نیرو داده میشود و بعد اگر دراین مدت نیرویی پیدا نشد از کشورهای دیگر جذب نیرو میکنند.

به طور دقیق تر کارفرمای مورد نظرتان در چک ابتدائا سه ماه می بایست کار را در کشور خود آگهی کند و سپس سه ماه در اتحادیه اروپا و در نهایت می تواند به شما به عنوان یک فردی که تبعه کشوری به جز کشور های حوزه شنگن است، پیشنهاد شغلی بدهد و شما با در دست داشتن این پیشنهاد شغلی به سفارت می روید و درخواست ویزای کار چک را می دهید.

مزایای داشتن اقامت چک

با داشتن اقامت جمهوری چک شما قادر خواهید بود به تمامی کشورهایی اتحادیه اروپا و شنگن سفر کنید و ویزای بسیاری از کشورهای دیگر غربی مانند کانادا و استرالیا و حتی امریکا رابه راحتی بگیرید. بنابراین اخذ ویزای چک در این کشور امری ضروری است که باید مراحل قانونی و حقوقی آن سپری شود.

پس از ورود به کشور چک

استفاده ازخدمات ارائه شده در آژانس های کاریابی عمومی رایگان می باشد. این امر به عهده سازمان کار و وزارت کار می باشد؛ آنها یک لیست از مشاغل موجود در کشور را دارند. چنان چه جویای کار هستید و یا  اقامت دائم این کشور را می خواهید می توان جهت کار پیش ثبت نام کرد و نه تنها پیشنهاد کار دریافت کنید بلکه از خدمات رفاهی کشور چون بیمه و سلامت و نظام درمانی این کشور و همینطور مشارکت تامین اجتماعی دولت بهره مند شد. همچنین وضعیت سلامت شما بسیار مهم است.

نقاط مثبت در خصوص کشور چک

جمهوری چک حجم انبوهی ازسرمایه گذاری مستقیم خارجی را ازسال 1990 جذب کرده است و در این زمینه به یکی از کشورهای موفق تبدیل شده است؛ از چندین سال پیش تاکنون جمهوری چک توجه سرمایه گذاران خارجی را از سرتا سر دنیا به خود جذب کرده است.

دلیل این جذابیت  اقتصاد قوی و روبه رشد شرایط پایا، نیروی کار با صلاحیت و هزینه ی پایین انجام کسب و کار می باشد. درصد بالایی از مردم تحصیلات دانشگاهی داشته و طبق آمارها جمهوری چک بیش ترین تعداد دانشجوی علوم ومهندسی را دارد.

فاکتورهایی که آغاز یک کسب و کار رادر جمهوری چک متمایز می سازد موقعیت مستقیم و شکست ناپذیر در مرکز اتحادیه اروپا است که امروزه ناحیه ی بزرگترین تجارت بازار آزاد درجهان محسوب می گردد. کشور چک دارای استاندارد بالای زندگی، مردم تحصیل کرده و اقتصاد پویا، طبیعت خیره کننده را دارا است و یکی از زیباترین شهرهای اروپا پراگ پایتخت جمهوری چک است؛ البته چک با وجود اینکه عضو اتحادیه اروپا است ولی واحد پولش یورو نیست.

درخصوص شرایط آکادمیک در کشور چک

جمهوری چک سابقه طولانی در آموزش و پژوهش با کیفیت به خصوص در زمینه های علوم مهندسی و پزشکی دارد دانشجویان بین المللی با محیط گرمی مواجه می شوند؛ درحال حاضر بیش از 37000 دانشجوی خارجی در مدارس چک مشغول به تحصیل هستند. در دانشگاه های جمهوری چک رشته مدیریت کسب و کار هر روز محبوبیت بیشتری پیدا می کند.

پس از پایان کارشناسی ارشد در چک فرصت های شغلی فراوانی برای همه دانشجویان فارغ از ملیتشان وجود دارد؛ جالب است بدانید که یک سوم مدیران شرکت ها در چک خارجی هستند. دانشجویانی که تحصیلات خود را به زبان چک صورت داده اند یا بر این زبان مسلط هستند از لحاظ کاریابی حائز اهمیت هستند.

توضیحاتی مختصر در خصوص ثبت شرکت در چک

از دیگر راه های اخذ اقامت در جمهوری چک ثبت شرکت است بدین شکل که متقاضی اقامت جمهوری چک با ثبت شرکت در این کشور می تواند اقامت جمهوری چک را کسب کند. سرمایه لازم برای ثبت شرکت دراین کشور 50000 یورو میباشد که متقاضی بعد از  3 سال می تواند درخواست اقامت دائم چک را بدهد.

اخذ اقامت چک از طریق کار

برای اخذ اقامت کشور چک از طریق کار کافی است متقاضی با شرکتهای کاریابی اروپایی مکاتبه کند تا چنانچه تخصص ویژه و مهارت خاصی داشته باشد کارفرمای اروپایی دعوت نامه ای برای او بفرستد این قاعده کلی در خصوص اخذ اقامت اروپا از طریق کار و تخصص است و در همه کشورهای عضو اتحادیه صادق است. اصولا هیچ کشوری در ابتدا اقدام به اعطای اقامت دائم نمی کند و معمولا اول اقامت موقت یک ساله به فرد داده میشود وسال به سال تمدید میگردد ودر نهایت بعد از 5 سال اقامت دائم اعطا میشود.

راه های پیدا کردن کار در چک

یکی از روش های پیدا کردن شغل مناسب آگهی های روزنامه است که یک حالت محبوب و معمولی برای این کار است روزنامه هایی نظیر پراگ پست وجود دارد که دربخش مخصوص مهاجران آگهی های خود را به زبان انگلیسی منتشر میک ند. لازم است بدانید شما برای پیدا کردن یک شغل خوب نیاز به نوشتن یک رزومه خوب دارید که در ادامه توضیحاتی در این خصوص ارائه می دهیم.

درباره انگیزه نامه

یک نامه ی ارائه دلیل جهت کار باید تنظیم شود؛ پاراگراف اول مربوط به شرح حال و معرفی خویش و شرح برنامه های شغلی در آن کشور می باشد؛ در بخش دوم نیز به پس زمینه و مهارت های حرفه ای فرد اشاره می شود. پاراگراف سوم نیز شامل اطلاعات ارتباطی وی است. فرد متقاضی می بایست اطمینان حاصل کند حتما یک آدرس ایمیل در رزومه خود قید کرده است.

اقدام برای مهاجرت به چک

امیدواریم توانسته باشیم مختصر اطلاعاتی در مورد موسسات کاریابی در چک در اختیار شما قرار دهیم. شما میتوانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی های رایگان مشاوران حقوقی این موسسه در زمینه موسسات کاریابی در چک اطلاعات بیشتری بدست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *