مهاجرت به لوکزامبورگ

پاسپورت لوکزامبورگ

پاسپورت لوکزامبورگ

بسیاری از افرادی که به لوکزامبورگ مهاجرت می کنند به دنبال اخذ پاسپورت لوکزامبورگ می باشند. پاسپورت این کشور از طرق مختلفی قابل دریافت است. در این مقاله همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آنها را معرفی کرده اند. علاوه بر این متقاضیان پاسپورت بایستی شرایط را رعایت کنند تا بدون هیچ مشکلی این فرایند را انجام دهند. از مزایای اخذ پاسپورت این کشور بهره مند شوند. در حال حاضر نزدیک به 50% از شهروندان کشور لوکزامبورگ از ابتدا پاسپورت لوکزامبورگ را نداشته و با استفاده از روش های مختلف مانند ازدواج، کار و غیره توانسته اند پاسپورت لوکزامبورگ را بدست آورند و به عنوان شهروند لوکزامبورگی یاد شوند. قابل ذکر است که تابعیت دوگانه در این کشور قابل انجام است. اما بررسی شرایط و نوع ملیت فرد مورد نیاز می باشد.

اعتبار پاسپورت لوکزامبورگ

این کشور یکی از اعضاء اصلی اتحادیه اروپا است. پایتخت آن نیز به عنوان یکی از پایتخت های اتحادیه اروپا می باشد. این کشور میزبان بسیاری از سازمان های مهم اتحادیه اروپا است. بسیاری از شرکت های مختلف از جمله شرکت های مالی و بانکداری اروپا در این کشور فعالیت می کنند. پاسپورت این کشور در حال حاضر در میان 10 پاسپورت برتر جهان قرار دارد. دارندگان این پاسپورت، می توانند به 187 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنند. شایان ذکر است اعتبار پاسپورت این کشور در سطح 1 جهان قرار گرفته و اعتبار آن از پاسپورت کشورهایی نظیر اسپانیا، ایتالیا و آلمان بیشتر می باشد. علاوه بر این لوکزامبورگ عضو پیمان شنگن است. دارندگان ویزای این کشور نیز می توانند به کشورهای عضو این منطقه به راحتی رفت و آمد کنند.

مزایای اخذ پاسپورت لوکزامبورگ

افرادی که دارای پاسپورت این کشور هستند از مزایای بسیاری بهره مند می شوند. در اینجا به چند مورد اشاره کرده ایم:

 • سفر به 187 کشور جهان بدون نیاز به ویزا
 • استفاده از مزایای شهروندی عضو اتحادیه اروپا
 • دریافت حقوق و مزایای شهروندی این کشور
 • امکان دریافت تابعیت برای خانواده خود
 • زندگی به مدت دائم در لوکزامبورگ و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • حق کار بدون نیاز به مجوز در لوکزامبورگ و اتحادیه اروپا
 • امکان داشتن تابعیت دوگانه

متقاضیانی که در سال های اخیر موفق به اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور شده اند، در نمودار زیر بیان شده است:

میانگین تعداد متقاضیان پاسپورت لوکزامبورگ

روش های اخذ پاسپورت لوکزامبورگ

در حال حاضر روش های متفاوتی برای اخذ پاسپورت این کشور وجود دارد. اما این روش ها به صورت کلی به 2 دسته زیر تقسیم می گردند.

 • اخذ پاسپورت این کشور به صورت خودکار
 • اخذ پاسپورت لوکزامبورگ از طریق درخواست

منظور از دریافت پاسپورت این کشور به طور خودکار، تولد در این کشور و دریافت پاسپورت و شهروندی از طریق اصل خون می باشد. روش دیگر که از طریق درخواست حاصل می گردد به شرح زیر است:

 • اخذ پاسپورت لوکزامبورگ از راه ازدواج
 • دریافت پاسپورت این کشور از طریق اقامت ( تحصیلی و کاری)
 • دریافت پاسپورت از طریق خدمت سربازی
 • اخذ پاسپورت این کشور از راه سرمایه گذاری
 • درخواست پاسپورت از راه پناهندگی

اخذ پاسپورت لوکزامبورگ به صورت خودکار

چنانچه فردی از یک پدر و یا مادر لوکزامبورگی در داخل این کشور و یا خارج این کشور متولد شود. طبق اصل خون در این کشور به صورت خودکار تابعیت این کشور و پاسپورت لوکزامبورگی را دریافت می کند. بدین ترتیب این افراد به عنوان شهروند این کشور شناخته می شوند و نیاز به دریافت مجوز برای اقامت، کار و موارد دیگر ندارند. علاوه بر این چنانچه فردی از پدر یا مادر غیر لوکزامبورگی که در خاک این کشور به دنیا آمده باشند و خود نیز در این کشور متولد شده باشد. به صورت خودکار تبعه این کشور محسوب شده و پاسپورت به متقاضی تعلق می گیرد.

شایان ذکر است که پاسپورت این کشور صرفا فقط از طریق تولد در این کشور به متقاضی داده نمی شود. مگر آنکه والدین آن لوکزامبورگی باشند و یا در این کشور متولد شده باشند. همچنین چنانچه فرد در این کشور متولد شود و والدین آن 1 سال اخیر را در آنجا زندگی کرده باشند می تواند برای دریافت پاسپورت اقدام کنند و پاسپورت به صورت خودکار به فرد تعلق نمی گیرد.

شرایط کلی اخذ پاسپورت لوکزامبورگ

شرایط کلی اخذ پاسپورت لوکزامبورگ

همانطور که اشاره کردیم یکی از روش های اخذ پاسپورت این کشور از طریق اقامت می باشد. بدین ترتیب چنانچه فردی به صورت قانونی در این کشور به صورت مکرر و 5 سال در آن اقامت داشته باشد می تواند در صورت شرایطی پاسپورت لوکزامبورگ را درخواست و دریافت کند. البته توجه داشته باشید که مدت اقامت برای تحصیل بایستی از 7 سال بیشتر باشد. در اینجا از جمله شرایط کلی اخذ پاسپورت این کشور را ذکر کرده ایم:

 • اقامت پیوسته 5 ساله در این کشور
 • تسلط به زبان های رسمی این کشور که شامل زبان های فرانسوی، آلمانی و لوکزامبورگی است.
 • شرکت در کلاس های زبان و آموزش شهروندی این کشور
 • قبولی در آزمون شهروندی این کشور
 • داشتن عدم سوء سابقه کیفری
 • پرداخت مالیات و رعایت قوانین این کشور
 • ارائه آدرس محل سکونت
 • مدارک دال بر پرداخت مالیات خود
 • ارائه مجوز اقامت خود و مدت اقامت

اخذ پاسپورت لوکزامبورگ از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های اخذ پاسپورت این کشور، ازدواج با یک تبعه لوکزامبورگی است که در این صورت نیز می توانید پاسپورت  این کشور را دریافت کنید. البته شرط اصلی این روش، زندگی مشترک با همسر خود به مدت حداقل 3 سال می باشد که در این صورت متقاضی می تواند اقامت موقت این کشور را دریافت کند. پس از گذشت 5 سال نیز می تواند برای دریافت پاسپورت لوکزامبورگ اقدام نماید.

لازم به ذکر است که ازدواج فرد متقاضی بایستی کاملا واقعی باشد. در این راستا از سوی دولت این کشور تحقیقات و مصاحبه های ترتیب داده خواهد شد. برای دریافت پاسپورت لوکزامبورگ از طریق ازدواج ارائه مدرک رسمی ازدواج ثبت شده، مدارک دال بر زندگی مشترک، توانایی مالی فرد برای رفع هزینه زندگی در لوکزامبورگ مورد نیاز می باشد. همانطور که در قبل اشاره کردیم شرکت در آزمون شهروندی و قبولی و تسلط به زبان نیز از شرایط کلی اخذ پاسپورت این کشور می باشد.

اخذ گذرنامه لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

همواره یکی دیگر از روش های مهاجرتی و کسب اقامت کشور مورد نظر و دریافت تابعیت و پاسپورت کشور مقصد استفاده از روش سرمایه گذاری می باشد. این کشور یکی از کشورهای ثروتمند اروپا و جهان است. لذا سرمایه گذاری در این کشور نیازمند منابع مالی زیادی است. در هر حال افراد سرمایه گذار با ثبت شرکت، خرید بخشی از شرکت و یا سرمایه گذاری مستقیم در صندوق ملی این کشور می توانند در این کشور سرمایه گذاری کنند. بدین روش همراه با خانواده خود به لوکزامبورگ مهاجرت کنند و پاسپورت لوکزامبورگ را اخذ نمایند. توجه داشته باشید که این سرمایه گذاری بایستی طولانی مدت و حداقل به مدت 5 ساله باشد.

در جدول زیر به طور کلی میزان هزینه برای سرمایه گذاری در این کشور شرح داده شده است:

نوع سرمایه گذاری حداقل مبلغ به یورو
ثبت شرکت 500000€
خرید بخشی از شرکت و مدیریت شرکت 3000000€
واریز به صندوق مالی لوکزامبورگ 20.000.000€

اخذ گذرنامه لوکزامبورگ از طریق کار و تحصیل

متقاضیان کار در لوکزامبورگ با استفاده از دریافت یک پیشنهاد رسمی شغلی چنانچه بتوانند ویزای کاری این کشور را دریافت کنند. بدین ترتيب به مدت 5 سال در این کشور کار کنند. همچنین می توانند برای دریافت اقامت دائم در ابتدا و سپس پاسپورت این کشور اقدام نمایند. بازار کار در این کشور در حال حاضر با توجه به نرخ بیکاری پایین و تقاضا برای نیروهای بسیار متخصص مناسب است. علاوه به بر کار نیز متقاضیان پاسپورت این کشور با تحصیل در این کشور به مدت 7 سال نیز می توانند برای دریافت پاسپورت اقدام نمایند. این کشور به صورت کلی دارای نظام آموزشی قدرتمندی است. از این رو این کشور دارای دانشگاه های معتبری است. لازم به ذکر است که زبان تحصیل در این کشور به صورت ترکیب از زبان های آلمانی، فرانسوی و انگلیسی می باشد. جهت تحصیل در این کشور متقاضیان نیازمند دریافت ویزای تحصیلی لوکزامبورگ می باشند.

همانطور که مشاهده کردید پاسپورت لوکزامبورگ یکی از با ارزش ترین پاسپورت های جهان است. همچنین دریافت آن می تواند آرزوی هر مهاجری باشد. لذا پیشنهاد می کنیم برای دریافت پاسپورت این کشور و یا کشورهایی نظیر لوکزامبورگ مانند مهاجرت به هلند از مشاورین مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده کنید. روند مهاجرتی خود را تسریع ببخشید و ضریب خطا و اشتباهات را به حداقل برسانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.