مهاجرت به کشور آذربایجان

پاسپورت اذربایجان

دریافت پاسپورت اذربایجان

کشور آذربایجان یکی از کشور هایی می باشد که در همسایگی کشور ایران قرار گرفته است. افراد زیادی به این کشور مهاجرت کرده و تلاش می کنند پاسپورت اذربایجان را به دست آورند. برای مهاجرت و اخذ پاسپورت آذربایجان روش های مختلفی وجود دارد. برای انتخاب هر یک از این راه ها متقاضیان باید اطلاعات کاملی را به دست آورده و سپس اقدامات لازم را انجام دهند.

این کشور یکی از کشور های حوزه قفقاز می باشد. آذربایجان در سال 1992 توانست استقلال خود را از کشور شوروی اعلام نماید. مردم این کشور به زبان آذری به مکالمه می پردازند و زبان آذری به عنوان زبان رسمی این کشور شناخته می شود. شهر باکو به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود.

اگر قصد مهاجرت و اخذ پاسپورت اذربایجان را دارید تا پایان این مقاله که توسط موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است را مطالعه نمایید.

شرایط اخذ پاسپورت کشور آذربایجان

اگر بخواهیم اعتبار و رتبه پاسپورت این کشور را بررسی نماییم باید بگوییم که پاسپورت این کشور در بین پاسپورت کشور های دیگر در دنیا، رتبه 75 را به خود اختصاص داده است. از تاریخ اول اکتبر سال 2018 میلادی افرادی با تابعیت کشور آذربایجان می توانند به 66 کشور در دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنند.

اگر بخواهیم در رابطه با اخذ پاسپورت آذربایجان یا تابعیت این کشور بر اساس تولد در این کشور اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم باید بگوییم که تابعیت در این کشور بر اساس سیستم خون به افراد اعطاء می گردد. همچنین قانون مدنی در این کشور بر اساس قانون خون در نظر گرفته شده است.

این قانون به این معنا است که اگر افراد خارجی و بین المللی که دارای تابعیت این کشور نمی باشند و فرزندشان در این کشور متولد شود تابعیت این کشور را دریافت نمی کند. و موفق به اخذ پاسپورت اذربایجان نخواهند شد.

بر طبق قوانین وضع شده در این کشور افراد خارجی و بین المملی که به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشند، و دارای منبع در آمدی باشند و نسبت به قوانین این کشور متعهد باشند می توانند اقدامات لازم را جهت اخذ اقامت دائم این کشور انجام دهند. متقاضیانی که از مدت اقامتشان 8 سال گذشته باشد و به زبان رسمی این کشور که آذری می باشد تسلط داشته باشند می توانند پاسپورت آذربایجان را به دست آورند.

روش های مهاجرت به کشور آذربایجان

برای مهاجرت به این کشور در سال 2019 میلادی روش های متفاوتی وجود دارد که متقاضی با توجه به شرایطش باید بهترین روش را برای مهاجرت انتخاب نماید. این روش ها عبارتند از:

  • مهاجرت به کشور آذربایجان از طریق تحصیل
  • مهاجرت از طریق کار در کشور آذربایجان
  • مهاجرت به آذربایجان از طریق ازدواج با تبعه این کشور
  • مهاجرت به کشور آذربایجان از طریق تولد فرزند
  • مهاجرت به آذربایجان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

 پاسپورت اذربایجان

تحصیل در دانشگاه های آذربایجان

باید به این نکته اشاره کرد که مهاجرت از طریق تحصیل صرفا موجب دریافت اقامت و پاسپورت آذربایجان نمی شود. متقاضیان باید پس از فارغ التحصیلی، شغلی مرتبط با رشته تحصیلیشان پیدا کنند. متقاضیان با شروع کار و پرداخت مالیات به موقع می تواند اقامت دائم و پس از آن پاسپورت آذربایجان را کسب نمایند.

در رابطه با تحصیل در این کشور باید بگوییم که متقاضیان می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته های تحصیلی ادامه تحصیل دهند. سیستم های آموزشی در این کشور با سیستم های آموزشی کشور های اروپایی و آمریکایی تطابق دارد. در برخی از دانشگاه ها دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

اگر متقاضی قصد دارد به زبان انگلیسی تحصیل کند ولی به این زبان تسلط ندارد می تواند در دوره های در نظر گرفته شده شرکت نماید و پس از تسلط به این زبان وارد دانشگاه شود.

کار در موسسات آذربایجان

متقاضیان خارجی و بین المللی برای کار در این کشور باید از کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت نمایند. با دریافت پیشنها شغلی فرد می تواند ویزای کار این کشور را به دست آورد. برای دریافت پیشنهاد کاری برخی از شرایط های فرد مثل: ملیت متقاضی، شرکت یا موسسه ای که پشنهاد شغلی ارائه داده است حقوق و دستمزد مورد بررسی قرار می گیرد.

متقاضی یعد از دریافت ویزای کار باید وارد کشور آذربایجان شده و پس از ورود به این کشور باید به اداره پلیس مراجعه نماید. بعد از آن اجازه کار در آذربایجان و اجازه اقامت به مدت 12 ماه را کسب می کنند. متقاضیان در صورت تمایل می توانند به مدت 5 سال اجازه اقامت خود را تمدید نمایند.

پس از گذشت 5 سال و با پرداخت مالیت فرد می تواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد و بعد از گذشت 9 سال از اقامت مستمر در این کشور امکان دریافت پاسپورت آذربایجان برای فرد وجود دارد.

ازدواج در کشور آذربایجان

اگر متقاضی خارجی و بین المللی با فردی با تابعیت این کشور ازدواج کند و ثابت نماید که ازدواجش واقعی و رسمی می باشد می تواند پاسپورت این کشور را دریافت نماید. برای دریافت پاسپورت آذربایجان از این طریق شرایط دیگری نیز وجود دارد. به عنوان مثال از مدت زمان ازدواج متقاضیان باید 3 سال گذشته باشد و در این مدت نباید از هم جدا شوند و توانایی لازم را برای پرداخت هزینه های زندگی داشته باشند.

برای ازدواج با شهروندان کشور آذربایجان برای متقاضیان هر کشوری قوانین و شرایطی در نظر گرفته شده است. دولت این کشور برای متقاضیان خارجی شرایط بسیار سختی را در نظر گرفته است. این قوانین به صورت غیر مستقیم برای محدودت مهاجرت متقاضیان به این کشور در نظر گرفته شده است.

تولد فرزند در آذربایجان

همان طور که گفته شد در این کشور اعطاء تابعیت بر اساس سیستم خون می باشد. یعنی اگر متقاضیان خارجی و بین المللی فرزندشان در این کشور متولد شود پاسپورت آذربایجان را دریافت نمی کند. اگر پدر و مادری با تابعیت این کشور فرزندشان در بیرون از خاک این کشور نیز متولد شود اقامت این کشور به او تعلق خواهد گرفت.

با این شرایط تعیین شده مشخص می شود، اعطاء تابعیت در آذربایجان تحت نظام خون می باشد و از سیستم خاک پیروی نمی شود. در کشورهایی مثل:کانادا، آمریکا، نیوزلند و غیره تابعیت بر اساس سیستم خاک به فرد اعطاء می شود یعنی اگر پدر و مادر فردی تابعیت این کشور را نداشته باشد و فرزندشان در این کشور ها متولد شود تابعیت این کشور را دریافت می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه پیشنهاد می شود مقاله تابعیت کانادا از طریق تولد و مقاله اخذ تابعیت نیوزلند از طریق تولد را مطالعه نمایید.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت

شاید بتوان گفت یکی از روش های اخذ پاسپورت آذربایجان سرمایه گذاری در این کشور می باشد. برای سرمایه گذاری در این کشور متقاضی باید حداقل 100000 AZN سرمایه داشته باشد و ملکی را خریداری نماید. همچنین فرد با داشتن 500000 AZN می تواند شرکت ثبت نماید و شروع به کارآفرینی کند.

باید به این نکته توجه کرد که متقاضیان خارجی و بین المللی اجازه خرید زمین های مسکونی را ندارند. و تنها می توانند اقدامات لازم را برای خرید آپارتمان انجام دهند. کار آفرینان در صورتی که بتوانند ثابت کنند به اقتصاد این کشور کمک می کنند، مالیات خود را پرداخت می کنند و در حساب بانکی شان دارای سرمایه ای بالغ بر 50000 تا 65000 AZN می باشند می توانند اقامت موقت و سپس اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.

در این مقاله سعی بر آن داشتیم که اطلاعاتی در رابطه با پاسپورت آذربایجان و چگونگی اخذ اقامت از این کشور را در اختیار متقاضیان قرار دهیم. اگر برای انتخاب بهترین راه برای مهاجرت با توجه به شرایطتان نیاز به مشاوره های بیشتر دارید با کارشناسان موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *