مهاجرت به کشور آذربایجان

اقامت آذربایجان

اقامت آذربایجان

نرخ بیکاری در آذربایجان بسیار پایین است و با وجود دانشگاه های بسیار معتبر در این کشور، افراد زیادی علاقمند به اخذ اقامت آذربایجان هستند. همچنین آذربایجان محیطی جذاب برای سرمایه گذاران خارجی می­ باشد. در حال حاضر سرمایه گذران زیادی مشغول به انجام کسب و کار در این کشور هستند. دولت آذربایجان به اتباع خارجی 2 نوع اقامت اعطاء می­ نماید. اقامت موقت و دیگری اقامت دائم.

افراد با اخذ یکی از ویزاهای کشور آذربایجان می ­توانند با اقامت موقت به این کشور سفر نمایند. پس از 2 سال زندگی در این کشور می توانند اقامت دائم را دریافت نمایند. اخذ اقامت دائم آذربایجان از راه های مختلفی امکان پذیر می­ باشد. دوستانی که علاقمند به اخذ اقامت آذربایجان هستند می­ توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نموده و بهترین راه اخذ اقامت این کشور را انتخاب نمایند.

طرق اخذ اقامت آذربایجان

راه های مختلفی برای مهاجرت و اخذ اقامت این کشور وجود دارد. اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت، اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، اخذ اقامت از طریق خرید ملک، اخذ اقامت از طریق تحصیل، اخذ اقامت از طریق کار و اخذ اقامت از طریق تولد و یا ازدواج از جمله راه هایی است که افراد می ­توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند. در ادامه ما بررسی هر یک از راه های بیان شده خواهیم پرداخت.

هزینه تحصیل و زندگی در کشور آذربایجان در مقایسه با دیگر کشورها مناسب است. از طرفی دانشگاه های این کشور از اعتبار بالایی در میان کشورها جهان برخوردار است. مدارکی که از دانشگاه های این کشور صادر می ­گردد. تقریبا در بیش از 51 کشور جهان به رسمیت شناخته شده است. دانشگاه های آذربایجان از امکانات پیشرفته و مدرنی برخوردار هستند. همچنان دانشجویان می توانند با اتمام تحصیلات در این کشور به دنبال شغل مورد نظر خود بپردازند. پس از مدتی اقامت این کشور را اخذ بنمایند. از دیگر راه های اخذ اقامت آذربایجان می­ توان به مهاجرت کاری اشاره نمود.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آذربایجان

کشور آذربایجان محیطی بسیار مناسب و جذاب برای سرمایه گذران خارجی است. هر فردی با 500000AZN (منات آذربایجان) سرمایه اولیه می ­تواند در این کشور سرمایه گذاری نماید. سرمایه گذاری در آذربایجان روش های مختلفی دارد.

برخی از افراد با خرید مسکن و برخی با خرید سپرده ها بانکی و یا خرید ملک تجاری به ایجاد کسب و کار در این کشور می پردازد.

آیتم شرح هزینه به منات آذربایجان
حداقل مبلغ سرمایه گذاری 500000AZN
اجازه خرید ملک برای اتباع خارجی ندارند
مجوز اقامت از طریق ملک یک یا 2 دوره که معمولا هر کدام 6 ماهه
حداقل ارزش ملک 100000AZN

ویزای کاری جهت اخذ اقامت آذربایجان

استخدام نیروهای خارجی در آذربایجان تنها در صورتی امکان پذیر است که کارفرمای مربوطه ثابت نماید که نیروی مورد نظر در این کشور وجود ندارد. پس از آن متقاضی اجازه خواهد داشت آگهی استخدام خود را در دیگر کشورها منتشر نماید. اتباع خارجی که با کارفرمای مربوطه قرارداد کاری امضاء نمودند، می­ توانند برای اخذ ویزای کاری آذربایجان اقدام نموده و به این کشور سفر نمایند. در این مدت کارفرمای مورد نظر بایستی برای نیروی خارجی که قصد استخدام وی را دارد مجوز کار دریافت نماید. در ابتدا نیروی کار مورد نظر می ­تواند اقامت یک ساله اخذ نموده و پس از اتمام آن امکان تمدید 5 ساله آن که همان اقامت دائم است اقدام نماید. پیشنهاد می شود مقاله ویزای کار آلمان را نیز مطالعه نمائید.

ویزای کاری جهت اخذ اقامت آذربایجان

اخذ اقامت آذربایجان از طریق تحصیل

سیستم آموزشی کشور آذربایجان بسیار با کیفیت است. دانشگاه های آذربایجان سالانه میزبان دانشجویان بین المللی زیادی است. از مهمترین دلایل انتخاب دانشگاه های اذربایجان توسط دانشجویان این است که در مقابل سیستم آموزشی با کیفیت و استاندارد، هزینه تحصیل در این کشور بسیار مقرون به صرفه می ­باشد. زبان تحصیل در دانشگاه های این کشور انگلیسی است. اگرچه دانشجویان می­ توانند به زبان های روسی و آذری نیز ادامه تحصیل نمایند.

مدرک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش عبارتست از:

مدرک زبان نمره
زبان انگلیسی آیلتس حداقل 6
تافل حداقل 500

دانشجویان در ابتدا مدارک تحصیلی خود را به همراه فرم درخواست پذیرش به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور ارسال می نمایند. پس از بررسی مدارک دانشجو و تأیید مدارک، دعوتنامه تحصیلی ارسال می­ گردد. پس از آن دانشجویان بایستی برای اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان و اقامت این کشور اقدام نمایند.

اخذ اقامت آذربایجان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در کشورها به صورت مختلف انجام می ­پذیرد. معروفترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. در آذربایجان نیز ثبت شرکت با مسئولیت محدود یکی از پرطرفدارترین روش های ثبت شرکت می ­باشد. در این روش فعالیت های فرد مورد نظر در چارچوب های خاصی انجام می پذیرد. متقاضی موظف به پرداخت مالیات از میزان سود دریافتی می باشد. برای ثبت شرکت های سهامی خاص نیاز به بیش از 2 سرمایه گذار می­ باشد. ناگفته نماند پرسنل کاری در این نوع شرکت ها بایستی از شهروندان آذری باشند. در صورتیکه ثبت کنندگان شرکت اتباع خارجی هستند، بایستی مجوز کار را اخذ نمایند. افراد می ­توانند اقامت اتریش از طریق خرید ملک در اتریش را نیز اخذ بنمایند.

پس از تأسیس و ثبت شرکت افراد می ­توانند برای اخذ اقامت خود اقدام نمایند. دولت آذربایجان به این دسته از افراد ابتدا اقامتی که به صورت دو دوره 6 ماهه است اعطاء می ­نماید. پس از آن اعتبار اقامت آنان به مدت یک سال دیگر نیز تمدید خواهد شد. ناگفته نماند این افراد در مدت اقامت 6 ماهه حداقل باید 91 روز و در اقامت یک ساله حداقل 181 روز باید رد این کشور حضور داشته باشد.

ازدواج در آذربایجان

از دیگر راه هایی که فرد می ­تواند اقامت آذربایجان را دریافت نماید ازدواج با اتباع آذربایجانی می ­باشد. بدین منظور باید افراد ازدواج آنها را در یکی از دفاتر اسناد رسمی در این کشور به ثبت برسانند. همچنین برای اخذ اقامت این کشور می ­باید با ارائه مدارکی از واقعی بودن ازدواج خود را اثبات نمایند. ثبت ازدواج اتباع خارجی با اتباع آذربایجانی تنها در اداره ای بنام Zage امکان پذیر است. پس از ثبت ازدواج و تأیید واقعی بودن ازدواج طرفین به تبعه­ خارجی پاسپورت آذربایجانی داده می ­شود.

ناگفته نماند افراد برای ثبت ازدواج خود در این کشور می ­باید مدارکی همچون مدارک زیر را به اداره مهاجرت در این کشور ارائه نمایند:

  • مدارک هویتی اعم از کارت ملی و شناسنامه
  • ارائه اسنادی که نشان دهنده طلاق و یا فوت همسر قبلی زوج و یا زوجه است. (در صورت ازدواج قبلی)

کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره راهنمای عزیزان در این زمینه می­ باشند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.