مهاجرت به کشور آمریکا

ویزای H1C آمریکا

ویزای H1C آمریکا

کار در کشور آمریکا با استقبال زیادی از افراد مواجه شده است. پرستان می توانند با اخذ ویزای H1C آمریکا نسبت به کار در این کشور نیز اقدام نمانید. البته اخذ این ویزا، خود دارای شرایطی است که پرستاران می ­بایست آن ها را کسب نمایند. پرستاران عزیز بهتر است قبل از اخذ ویزا جهت آگاهی از شرایط کار در آمریکا در سال 2019-2020، با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نموده و از تجربه های مفید آنان بهره­ مند گردند.

اخذ ویزای H1C آمریکا

برای اخذ این ویزا ابتدائاً می ­باید پرستاران دارای یک پیشنهاد کاری از سوی بیمارستانی در آمریکا باشند. همچنین برای اخذ این ویزا بایستی ابتدا در آزمونی بنام nclex-rn شرکت نموده و درصورت موفقیت و اخذ نمره قبولی می­ توانند جهت اخذ این ویزا اقدامات لازم را بنمایند. ناگفته نماند اخذ نمره قبولی در آزمون فوق کمی دشوار است.

این ویزا مورد توجه بسیاری از پرستاران قرار گرفته است. به طوری که سالانه 450-600 پرستار درخواست این ویزا را می­ نمایند. پرستارانی که موفق به اخذ این ویزا می ­شوند، اجازه انجام کار در مناطق محروم در آمریکا را خواهند داشت. اعتبار این ویزا به صورت موقت است و قابلیت تمدید در خاک آمریکا را ندارد. در واقع این ویزا برای جذب پرستاران برای انجام کار در مناطق محروم و مناطقی که با کمبود پرستار مواجه هستند صادر می ­گردد. ناگفته نماند پرستارانی که تحصیلات خود را در کشور آمریکا به اتمام رسانیده اند برای اخذ این ویزا نیازی به شرکت در آزمون nclex-rn ندارند و به راحتی با ارائه مدارک تحصیلی خود می­ توانند این ویزا را دریافت نمایند.

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای H1C آمریکا

پرستارانی که علاقه مند به انجام کار در کشور آمریکا هستند، بایذ برای اخذ ویزای H1C آمریکا دارای شرایط زیر باشند:

 • ارائه مدارک تحصیلات پرستاری (ممکن است فرد در آمریکا و یا هر کشور دیگری تحصیل نموده باشد.) می ­باید مدرک دانشگاهی فرد، مورد معتبر بوده و دارای مجوز طبابت بالینی باشد.
 • اخذ نمره قبولی در آزمون های CGFNC (این آزمون از طرف سازمان CGFNC که در کشور آمریکا قرار دارد با هدف میزان سطح علمی پرستاران برگزار می ­گردد. این آزمون در 469 محل دیگر در خارج از آمریکا نیز برگزار می گردد.)
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6.5
 • ارائه گواهینامه طبابت (تمامی پرستاران و پزشکان بدون ارائه گواهینامه طبابت اجازه انجام کار در کشور آمریکا را نخواهند داشت)

آزمون های مورد نیاز جهت اخذ ویزای H1C آمریکا

اخذ انواع ویزاهای کاری آمریکا شرایط و ویژگی های متفاوتی دارد. تمامی پرستارانی که قصد طبابت بالینی در کشور آمریکا را دارند، می­ بایست برای اخذ ویزای H1C آمریکا یکی از آزمون های زیر را سپری کنند. نمره قبولی در این آزمون را بدست آورده باشند:

 • آزمون FLEX که خود دارای 2 بخش 1 و 2 می ­باشد و پرستاران ملزم به کسب نمره قبولی در هر 2 بخش از سوالات این آزمون هستند.
 • آزمون NBME که این آزمون دارای 3 بخش از سوالات در زمینه پرستاری می­ باشد.
 • آزمون USMLE این آزمون نیز دارای 3 سری از سوالات در این زمینه می ­باشد.

آزمون های فوق در طی سالیان زیادی از پرستارانی که قصد انجام کار در آمریکا را داشته اند اخذ گردیده است. این آزمون ها دارای اعتبار بسیار بالایی در سطح جهان هستند. برخورداری از مهارت زبان انگلیسی برای شرکت در این آزمون ها بسیار پر اهمیت می­ باشد. ناگفته نماند تمامی پرستارانی که تحصیلات خود را در ایالات متحده آمریکا به اتمام رسانیده اند، از شرکت در هر یک از آزمون های فوق معاف خواهند بود.

آزمون های مورد نیاز جهت اخذ ویزای H1C آمریکا

 

خانواده دارندگان ویزای H1C آمریکا

اخذ ویزای کاری یکی از 5 روش تضمینی مهاجرت به آمریکا است. پرستاران با اخذ این ویزا می­ توانند به همراه همسر و فرزندان کمتر از 21 سال خود به کشور آمریکا سفر نمایند. اما بدین منظور باید همسر و فرزندان ویزای H4 این کشور را که در زیر مجموعه ویزای H1C آمریکا قرار دارد اخذ نمایند.

شرایط ویزای همراه پرستاران (H4) به شرح زیر است:

 • همسر و اعضای خانواده با اخذ ویزای فوق اجازه انجام کار در این کشور را نخواهند داشت.
 • صدور این ویزا محدود است.
 • تعداد ویزاهای صادر شده با توجه به جمعیت ایالت های آمریکا مشخص می ­گردد.
 • به طور کلی هر ساله 500 ویزای نوع H1C صادر می­ گردد.
 • این ویزا نسبت به جمعیت ایالت ها متفاوت است.
 • ایالت هایی که بیش از 9 میلیون جمعیت دارند، سالانه 50 ویزای H1C صادر می کند.
 • ایالت هایی که کمتر از 50 میلیون جمعیت دارند، 25 ویزای H1C صادر می ­گردد.

 

شرایط پذیرش نیرو در بیمارستان های آمریکا

تمامی بیمارستان هایی که با کمبود نیروی پرستار مواجه هستند و درخواست پرستار خارجی را دارند، باید دارای شرایط زیر باشند:

 • بیمارستان ها باید در مناطق محروم کشور آمریکا واقع گردیده باشند.
 • تعداد بیمارهای سالمند در این بیمارستان ها می­ باید بیشتر از 35% باشد.
 • تعداد بیمارهی فقیر و مستمند در این بیمارستان ها نباید کمتر از 28% باشد.
 • بیمارستان مورد نظر می­ بایست توسط وزارت کار آمریکا مورد تأیید قرار گرفته باشد.
 • همچنین طبق قوانین موجود در سازمان تأمین اجتماعی آمریکا بیمارستان موردنظر باید در گروه Subpart D قرار گرفته باشد.

تغییر بیمارستان مورد اشتغال در آمریکا

همان طور که می ­دانید پرستاران باید دارای یک دعوت نامه کاری از سوری بیمارستانی در مناطق محروم باشد تا بتواند ویزای H1C آمریکا را اخذ نماید. ویزایی که برای فرد موردنظر صادر می­ گردد، تنها برای بیمارستانی که دعوت نامه شغلی برای پرستار ارسال نموده است، دارای اعتبار خواهد بود و فرد اجازه انجام کار در دیگر بیمارستان ها را نخواهد داشت. در صورتی که پرستار به هر دلیلی مجبور به تغییر بیمارستان شود، می ­بایست تمامی مراحل فوق را برای اخذ ویزای H1C آمریکا سپری نماید و تا زمانی که ویزا به نام بیمارستان موردنظر وی صادر نگردیده فرد اجازه انجام کار نخواهد داشت.

عزیزان و پرستارانی که با سوالات زیادی از جمله سوالات زیر در این زمینه روبرو می ­شوند، می­ توانند با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه ویزای H1C آمریکا و مهاجرت کاری به سایر کشورهای دنیا (حتی با شرایط راحت تر) مشاوره نمایند. این مجموعه مفتخر به پاسخگویی به تمامی سوالات عزیزان می­ باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *