آمریکا

ویزای H1C آمریکا

ویزای کاری آمریکا

همانطور که می­دانید افراد زیادی علاقمند مهاجرت به کشور آمریکا هستند. پرستاران می­توانند با اخد ویزای H1C آمریکا به این کشور سفر نموده و به انجام کار بپردازند. البته اخذ این ویزا خود دارای شرایطی می­باشد که پرستاران می­بایست آنها را کسب نمایند. پرستاران عزیز بهتر است قبل از اخذ ویزا جهت آگاهی از شرایط کار در آمریکا با کارشناسان  موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نموده و از تجربه های مفید آنان بهره­مند گردند.

برای اخذ این ویزا ابتدائاً می­بایست پرستاران دارای یک پیشنهاد کاری از سوی بیمارستانی در آمریکا باشند. همچنین برای اخذ این ویزا می­بایست ابتدا در آزمونی بنام nclex-rn شرکت نموده و در صورت موفقیت و اخذ نمره قبولی می­توانند جهت اخذ این ویزا اقدامات لازم را بنمایند. ناگفته نماند اخذ نمره قبولی در آزمون فوق کمی دشوار است.

این ویزا مورد توجه بسیاری از پرستاران قرار گرفته است بطوریکه سالانه 450-600 پرستار درخواست این ویزا را می­نمایند. پرستارانی که موفق به اخذ این ویزا می­شوند، اجازه انجام کار در مناطق محروم در آمریکا را خواهند داشت. اعتبار این ویزا بصورت موقت می­باشد و قابلیت تمدید در خاک آمریکا را ندارد. در واقع این ویزا برای جذب پرستاران برای انجام کار در مناطق محروم و مناطقی که با کمبود پرستار مواجه هستند صادر می­گردد. ناگفته نماند پرستارانی که تحصیلات خود را در کشور آمریکا به اتمام رسانیده اند برای اخذ این ویزا نیازی به شرکت در آزمون nclex-rn ندارند و براحتی با ارائه مدارک تحصیلی خود می­توانند این ویزا را دریافت نمایند.

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای H1C آمریکا

 • پرستارانی که علاقمند به انجام کار در کشور آمریکا هستند می­بایست برای اخذ ویزای H1C آمریکا دارای شرایط زیر باشند:
 • ارائه مدارک تحصیلات پرستاری ( ممکن است فرد در آمریکا و یا هر کشور دیگری تحصیل نموده باشد. در ضمن می­بایست مدرک دانشگاهی فرد مورد معتبر بوده و دارای مجوز طبابت بالینی را اخذ نموده باشد.)
 • ارائه مجوز طبابت
 • اخذ نمره قبولی در آزمون های CGFNC ( این آزمون از طرف سازمان CGFNC که در کشور آمریکا موقعیت دارد با هدف میزان سطح علمی پرستاران برگزار می­گردد. این آزمون در 469 محل دیگر در خارج از آمریکا نیز برگزار می گردد.)
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره6.5
 • ارائه گواهینامه طبابت ( تمامی پرستاران و پزشکان بدون ارائه گواهینامه طبابت اجازه انجام کار در کشور آمریکا را نخواهند داشت).

آزمونهای مورد نیاز جهت اخذ ویزای H1C آمریکا

تمامی پرستارانی که قصد انجام طبابت بالینی در کشور آمریکا را دارند می­بایست برای اخذ ویزای H1C آمریکا یکی از آزمون های زیر را سپری نموده و نمره قبولی در این آزمون را بدست آورده باشند.

 • آزمون FLEX که خود دارای دو بخش یک و دو می­باشد و پرستاران ملزم به کسب نمره قبولی در هر دو بخش از سوالات این آزمون هستند.
 • آزمون NBME که این آزمون دارای 3 بخش از سوالات در زمینه پرستاری می­باشد.
 • آزمون USMLE این آزمون نیز دارای 3 سری از سوالات در این زمینه می­باشد.

آزمونهای فوق در طی سالیان زیادی از پرستارانی که قصد انجام کار در آمریکا را داشته اند اخذ گردیده است. این آزمون ها دارای اعتبار بسیار بالایی در سطح جهان هستند. برخورداری از مهارت زبان انگلیسی برای شرکت در این آزمون ها بسیار پر اهمیت می­باشد. ناگفته نماند تمامی پرستارانی که تحصیلات خود را در ایالات متحده آمریکا به اتمام رسانیده اند شرکت در هر یک از آزمون های فوق معاف خواهند بود. همچنین پرستاران عزیز جهت آگاهی از سایر جزئیات در این زمینه بهتر است با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمایند.

خانواده دارندگان ویزای H1C  آمریکا

پرستاران با اخذ این ویزا می­توانند به همراه همسر و فرزندان کمتر از 21 سال خود به کشور آمریکا سفر نمایند. اما بدین منظور باید همسر و فرزندان ویزای H4 این کشور را که در زیر مجموعه ویزای H1C آمریکا قرار دارد اخذ نمایند. همسر و اعضای خانواده با اخذ ویزای فوق اجازه انجام کار در این کشور را نخواهند داشت. صدور این ویزا محدود است و تعداد ویزاهای صادر شده با توجه به جمعیت ایالت های آمریکا مشخص می­گردد. بطور کلی هر ساله 500 ویزای نوع H1C  صادر می­گردد و این ویزا نسبت به جمعیت ایالت ها متفاوت است. بطور مثال برای ایالت هایی که بیش از 9 میلیون جمعیت هستند سالانه 50 ویزای H1C و ایالت هایی که کمتر از 50 میلیون جمعیت دارند 25 ویزای H1C صادر می­گردد.

 

شرایط بیمارستان ها برای اخذ نیرو

تمامی بیمارستان هایی که با کمبود نیروی پرستار مواجه هستند و درخواست پرستار خارجی را دارند می­باید دارای شرایط زیر باشند:

 • بیمارستان ها می­بایست در مناطق محروم کشور آمریکا واقع گردیده باشند.
 • تعداد بیمارهای سالمند در این بیمارستان ها می­باید بیشتر از 35% باشد.
 • تعداد بیمارهی فقیر و مستمند در این بیمارستان ها نباید کمتر از 28 درصد باشد.
 • بیمارستان مورد نظر می­بایست توسط وزارت کار آمریکا مورد تأیید قرار گرفته باشد.
 • همچنین طبق قوانین موجود در سازمان تأمین اجتماعی آمریکا بیمارستان مورد نظر می­بایست در گروهSubpart D قرار گرفته باشد.

تغییر بیمارستان مورد اشتغال چگونه است؟

همانطور که می­دانید پرستاران باید دارای یک دعوتنامه کاری از سوری بیمارستانی در مناطق محرون باشد تا بتواند ویزای H1C  آمریکا را اخذ نماید. ویزایی که برای فرد مورد نظر صادر می­گردد تنها برای بیمارستانی که دعوتنامه شغلی برای پرستار ارسال نموده است دارای اعتبار خواهد بود و فرد اجازهه انجام کار در دیگر بیمارستان ها را نخواهد داشت. در صورتیکه پرستار به هر دلیلی مجبور به تغییر بیمارستان شود می­بایست تمامی مراحل فوق را برای اخذ ویزای H1C  آمریکا سپری نماید، و تا زمانی که ویزا بنام بیمارستان مورد نظر وی صادر نگردیده فرد اجازه انجام کار نخواهد داشت.

عزیزان و پرستارانی که با سوالات زیادی از جمله سوالات زیر در این زمینه روبرو می­شوند می­توانند با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه ویزایH1C  آمریکا مشاوره نمایند. این مجموعه مفتخر به پاسخگویی به تمامی سوالات عزیزان می­باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *