مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » دانمارک » ویزای کاری دانمارک

ویزای کاری دانمارکبرای صحبت از ویزای کاری دانمارک و شرایطی که دریافت ویزای کاری دانمارک دارد ابتدا شرایط ویژه ای که برای کسب آن نیاز است را بررسی می نماییم تا بدانیم برای دریافت ویزای کاری دانمارک چه شرایط و ویژگی هایی را باید رعایت نماییم. در دانمارک نیز مانند اکثر کشورهای تراز اول دنیا فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد که توسط دولت این کشور در فهرستی با نام لیست مشاغل مثبت معرفی شده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای کاری دانمارک با ما در ادامه این مقاله همراه باشید

یکی از علل محبوبیت ویزای کاری دانمارک این است که این کشور یک مکان عالی برای انجام کسب و کار است. اعتماد، انعطاف پذیری و فقدان فساد باعث می شود که این کشور محیطی عالی برای تجارت و کار را برای متقاضیان کسب و کار به وجود آورد. انعطاف پذیری در دانمارک بدین معنی است که کارکنان به سادگی استخدام می شوند و اگر شرایط تجارت و کسب و کار تغییر نکند کارشان سخت نیست.

دانمارک به عنوان یک کشور اروپایی، اشخاصی را که از سراسر دنیا قصد مهاجرت به این کشور را از طریق نیروی کار ماهر دارند  جذب می نماید. این کشور برای ویزای کاری دانمارک سیستمی را به نام طرح لیست مثبت یا

Positive list scheme را ایجاد کرده که به افراد متخصص در مشاغلی که در دانمارک کمبود نیروی متخصص وجود دارد و به آنها پیشنهاد شغلی در این زمینه ارائه شده است ویزای کاری آلمان اعطا می شود.

انواع ویزای کاری دانمارک

در لیست مثبت مشاغل دانمارک فرصت های بسیار زیادی در شغل هایی که در این کشور کمبود نیرو وجود دارد موجود است. اگر شخصی در یکی از این فرصت های شغلی مهارت یا تخصص داشته باشد می تواند در مدت کوتاهی آن شغل را همراه با مجوز اقامت تحت عنوان فهرست مشاغل مثبت به دست آورد.

میزان حقوق مشاغل مورد نظر در فهرست مشاغل مثبت:

اگر فردی از کارفرمای دانمارکی پیشنهاد شغلی داشته باشد میزان حقوقی که دریافت می کند باید بالای 375 هزار کرون دانمارک معادل 55 هزار دلار امریکا باشد. شما نیزبرای واجد شرایط شدن در این فهرست باید میزان حقوقی که دریافت می کنید در همین سطح باشد.

شرایط مورد نیاز برای ویزای کاری دانمارک و لیست مشاغل مثبت:

مهم ترین ویژگی که یک فرد برای واجد شرایط شدن این لیست نیاز دارد داشتن یک پیشنهاد کاری از کارفرمای دانمارکی است. اگر فرصت شغلی مورد نظر شما نیاز به کسب یک مجوز دانمارکی دارد مانند دوره های پزشکی بایستی قبل از ورود به کار و دریافت اجازه اقامت مجوز مربوطه را بدست آورید. به عبارتی الزاما بایستی یک پیشنهاد شغلی کتبی که در آن حقوق مورد نظر شما و شرایط کارفرما ذکر شده است را از کارفرمای دانمارکی دریافت نمایید. میزان درآمد و شرایط کاری شما باید با قوانین و استاندارد های دانمارک مطابقت داشته باشد.

مدت اقامت

مدت مجوز اقامت و اشتغال به کار یک فرد تحت فهرست مثبت مشاغل بستگی به مدت زمان قرارداد شما در دانمارک خواهد داشت. برای دریافت اقامت  دائم کاری مجوز کاری شما بایستی برای 4 سال تمدید شود. بعد از این 4 سال می توانید مجوز کاری خود را برای مشاغل مشابه نیز گسترش دهید و در مشاغل مشابه به کار مشغول شوید حتی اگر این عنوان شغلی در لیست مثبت مشاغل دانمارک وجود نداشته باشد.

برای مشاغل موقت و دوره ای در صورتی که مدت همکاری شما با کارفرمای دانمارکی بیش از 6 ماه باشد با شما قرارداد کار امضا خواهد شد و در این صورت به شما مجوز اقامت اعطا می کنند.

لیست مثبت مشاغل :

این لیست برای اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شنگن که واجد شرایط کار در دانمارک هستند و پیشنهاد شغلی از کارفرمای آن کشور را دارند تهیه شده است. برای اینکه بدانیم با تخصص در چه رشته های تحصیلی می توانیم ویزای کاری دانمارک را بدست آوریم بهتر است تا با این رشته ها آشنا شویم. لذا در ادامه این رشته های تحصیلی و دسته بندی آن را به شما معرفی می نماییم

این فهرست به پنج دسته کلی تقسیم می شود که شامل :

 • رشته های مهندسی
 • دارویی و پزشکی، بهداشتی
 • فناوری اطلاعات
 • آموزشی
 • دانشگاهی

 

 • مهندسی

 

 رشته های مهندسیمدارک مورد نیاز
مهندسی مکانیکمدرک کارشناسی
مهندسی عمرانمدرک کارشناسی
مهندسی محیط زیستمدرک کارشناسی
مهندسی انرژیمدرک کارشناسی
مهندسی برقمدرک کارشناسی
مهندسی ITمدرک کارشناسی

 

 • دارویی و پزشکی
مشاور پزشکیمدرک کارشناسی ارشد
دکتر پزشکمدرک کارشناسی ارشد
دکتر بیمارستانمدرک کارشناسی ارشد
مشاور پزشکی/ پزشک ارشدمدرک کارشناسی ارشد
دندانپزشکمدرک کارشناسی ارشد
پرستار بخش جراحیلیسانس
پرستار بیهوشیلیسانس
پرستار عمومیلیسانس
رادیوگرافیستلیسانس
متخصص آزمایشگاه پزشکیلیسانس

 

 • فناوری اطلاعات و شبکه
عنوان شغلیمدرک مورد نیاز
طراح ITحداقل 3 سال تحصیل در زمینه IT
برنامه نویس و توسعه دهندهحداقل 3 سال تحصیل در زمینه IT
مشاوره فناوری اطلاعاتحداقل 3 سال تحصیل در زمینه IT

 

 

 

 

 • آموزشی
عنوان شغلیمدارک مورد نیاز
معلم ابتدایی و متوسطهلیسانس
معلملیسانس
معلم عمومیلیسانس

 

 • دیگر مشاغل
عنوانمدارک مورد نیاز
نقشه برداری زمینلیسانس
داروسازلیسانس
فارماکولوژیستلیسانس
ممیز حسابداریلیسانس
مدیر تجاریحداقل 3 سال تحصیل در دانشگاه و یا مدرسه تجاری
مدیر مالیحداقل 3 سال تحصیل در دانشگاه و یا مدرسه تجاری
آنالیزور تجاریحداقل 3 سال تحصیل در دانشگاه و یا مدرسه تجاری
وکالتمدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانمارک
مشاور حقوقیلیسانس
روانشناسلیسانس

 

 

اگر توانستید در لیست مثبت مشاغل به اشتغال و مجوز اقامت برسید، همسر یا شریک زندگی شما همراه با فرزندانتان نیز واجد شرایط دریافت مجوز اقامت خواهند شد. تمام فرزندانی که به 18 سال تمام نرسیده اند واجد شرایط اقامت همراه با والدین خواهند شد. همچنین همسر و فرزندان نیز می توانند در دانمارک به کار مشغول شوند.

در این مقاله کوشیده ایم تا تمامی مطالب مربوط به ویزای کاری دانمارک را به طور مختصر برای شما دوستان عزیز مطرح نماییم امید است توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در مورد ویزای کاری دانمارک به شما دوستان گرامی ارائه داده باشیم و با این امید صمیمانه از شما دعوت می نماییم تا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و مهاجرت به اقصی نقاط دنیا با مشاورین مجرب مهاجرت در موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

4.9
14 1. رها گفت:

  مرسی از زحماتتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *