ویزای مسافرتی بلژیک

ویزای توریستی بلژیک

ویزای توریستی بلژیک

بلژیک در همسایگی کشورهای آلمان- فرانسه و هلند قرار دارد و بدلیل مناظر طبیعی – آب و هوا و کوههایی که دارد، همواره مقصد توریستان و گردشگران جهان قرار گرفته است. ویزای توریستی بلژیک با اعتبار 90 روزه جهت سفر به این کشور صادر می­گردد. اگرچه کشور بلژیک بسیار کوچک است، اما دارای نقش پررنگی را در میان کشورهای جهان ایفا می­نماید. بلژیک مقر اتحادیه اروپا بشمار می­رود و اکثر جلسات و کنفرانس های بین المللی در این کشور برگزار می­گردد. این کشور از ثبات سیاسی و اقتصادی بالایی برخوردار بوده و شرایط سرمایه گذاری در این کشور بسیار مناسب است. افراد زیادی با اخذ ویزای سرمایه گذاری بلژیک به این کشور  مهاجرت نموده و سعی در اخذ اقامت بلژیک را دارند. دوستان و علاقمندان به زندگی در بلژیک می­توانند از مشاوره های کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردیده و شرایط زندگی در این کشور مطلع گردند.

هرساله افراد زیادی با اخذ ویزای توریستی کشور بلژیک به این کشور سفر نموده و از این کشور بازدید می­نمایند. این ویزا همانند ویزاهای تجاری- دیدار خانوداگی و نمایشگاهی دارای اعتباری کوتاه مدت است و افراد پس از پایان اعتبار می­بایست این کشور را ترک و به کشور مبدأ خود بازگردند.

شرایط ویزای توریستی بلژیک

همانطور که بیان شد ویزای توریستی بلژیک دارای اعتباری کوتاه مدت است و علاوه بر این از نوع یکبار ورود می­باشد. بدین معنا که فرد با یکبار ورود به کشور بلژیک دیگر اجازه وارد به این کشور را نخواهد داشت. از آنجائیکه کشور بلژیک عضو معاهده شینگن می­باشد، افراد با اخذ ویزای توریستی این کشور اجازه دارند، بمدت 3 ماه در تمامی کشورهای عضو این معاهده تردد نمایند. در صورتیکه فرد در این مدت به کشور بلژیک سفر نماید و سپس از این کشور خارج گرددف دیگر اجازه ورود به بلژیک را نخواهد داشت. معمولاً دریافت ویزای توریستی بلژیک به سادگی امکان پذیر است و افراد براحتی می­توانند با اخذ این ویزا به بلژیک و دیگر کشورهای عضو شینگن سفر نمایند.

ویزای توریستی کشور بلژیک

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کشور بلژیک

افرادی که متقاضی اخذ ویزای توریستی بلژیک هستند، در صورتیکه دارای دعوتنامه از سوی اقارب خود در کشور بلژیک باشند براحتی می­توانند این نوع ویزا را دریافت نمایند. جهت دریافت ویزای توریستی کشور بلژیک می­بایست با ارائه مدارک زیر درخواست این ویزا را به سفارت بلژیک در کشور مبدأ خود درخواست نمود:

  • تکمیل نمودن فرم درخواست ویزای توریستی
  • 2 قطعه عکس
  • ارائه پاسپورت معتبر بهمراه یک نسخه کپی از آن
  • مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی فرد در مدت زمان حضور در کشور بلژیک
  • ارائه مدارک دال بر رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت به این کشور
  • بیمه نامه مسافرتی
  • ارائه مدارکی که نشان دهنده وضعیت کاری فرد در کشور مبدأ وی می­باشد

ناگفته نماند افرادی که قصد سفر به بلژیک را بهمراه همسر و فرزندان خود دارند، می­باید مدارکی که نشان دهنده تأهل فرد و رابطه خویشاوندی وی با فرزندانش است را نیز ارائه بنمایند. لازم به ذکر است هزینه ویزای توریستی بلژیک 60 یورو می­باشد و صدور این ویزا یکماه طول خواهد کشید. همچنین امکان دریافت این ویزا بصورت آنلاین نیز برای افراد وجود دارد.

چگونگی تبدیل نمودن ویزای توریستی بلژیک به دیگر ویزاها

برخی از افراد با اخذ ویزای توریستی بلژیک به این کشور سفر می­نمایند و در طول دوره دوره حضور خود در این کشور به جستجوی کار و کارفرمایان بلژیکی هستند. این دسته افراد پس از یافتن شغل مورد نظر خود و مصاحبه با کارفرمایان در این کشور می­توانند به کشور مبدأ خود بازگشته و نسبت به اخذ ویزای کاری بلژیک اقدام نمایند. در سالهای اخیر اخذ ویزای توریستی این کشور به صورت چشمگیری افزایش یافته است. بسیاری از افراد با اخذ این ویزا جهت آگاهی از شرایط کاری در این کشور و ایجاد کسب و کار و یا سرمایه گذاری به این کشور سفر می­نمایند.

جاذبه های گردشگری بلژیک

از مهمترین جذابیت های سفر به کشور بلژیک آب و هوای بسیار مناسب این کشور می­باشد. شهرهای بروژ- خنت و آندروپ از مهمترین شهرهای گردشگری در این کشور بحساب می­آیند. آثار تاریخی و موزهای این کشور مورد توجه اکثر گردشگران قرار گرفته است. برج ناقوس از معروفترین جاذبه های گردشگری در شهر بروز بلژیک است که دارای قدمتی طولانی می­باشد. برخی معتقدند این برج در قرون وسطی ایجاد گردیده است. برج ناقوس مشرف به میدان اصلی شهر بروژ است و دارای 366 پله می­باشد که اکثر گردشگران علاقه شدید به بالا رفتن از این برج دارند.

سنت باوو در خنت

کلیسای سنت باوو در شهر خنت بلژیک موقعیت دارد که از معماری بسیار شگفت انگیز و مذهبی برخوردار می­باشد. تزئینات داخلی و معماری های این کلیسا هر ساله افراد زیادی را مجذوب خود می­نماید. از دیگر جاذبه های گردشگری در بلژیک می­توان به شهر قدیمی مون اشاره نمود. این شهر دارای قدمتی 400 ساله می­باشد. این شهر دارای بناهای مهم و تاریخی بسیاری همچون کلیسای جورج و خانه تاریخی در این شهر را نام برد. علاقمندان و متقاضیان مهاجرت به بلژیک می­توانند با مشاوره با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از تمامی شرایط زندگی در این کشور آگاهی یابند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *