ویزای مسافرتی ایسلند

ویزای توریستی ایسلند

ویزای توریستی کشور ایسلند

ایسلند شمالی ترین کشور در قاره­ی اروپا است که از چندین جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است. این کشور سالانه مقصد جهانگردانی است که با اخذ ویزای توریستی ایسلند به این کشور سفر می­نمایند. کشور ایسلند تا قبل از قرن 20 یکی از فقیرترین کشورها بشمار می­رفت. اما پس از جنگ جهانی دوم و با موفقیت در صنعت ماهیگری خود توانست، اقتصاد خود را رونق داده و هم اکنون از مرفه ترین کشورهای جهان بحساب می­آید. این کشور دارای آب و هوایی سرد و قطبی می­باشد و وجود یخچالها و کوههای پوشیده از برف از مهمترین جذابیت های گردشگری در ایسلند هستند. از دیگر جاذبه های گردشگری این کشور می­توان به مناطق آتشفشانی و چشمه های آب گرم ایسلند اشاره نمود. مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تمامی عزیزان و علاقمندان مهاجرت به دیگر کشورها را در تمام زمینه ها یاری و راهنمائی می­نمایند.

اقتصاد کشور ایسلند بر پایه ماهیگیری- کشاورزی- شیلات و جهانگردی می­باشد. همچنین این کشور بالاترین سهم تولید برق را در میان کشورهای جهان بخود اختصاص داده اشت. ایسلند محصولاتی همچون ماهی- آلومینیوم و فرآورده های حیوانی را به دیگر کشورها صادر و محصولات نفتی- مواد خوراکی و پوشاک را به کشور خود وارد می­نماید. زیبائی های طبیعت و جاذبه های گردشگری این کشور از دیگر مواردی می­باشد که باعث بهبود و رشد اقتصاد در این کشور شده است.

ویزای توریستی ایسلند

جاذبه های گردشگری ایسلند

ایسلند کشوری امن و مرفه است که کمترین میزان جرم و جنایات از این کشور گزارش گردیده است. موقعیت جغرافیایی ایسلند بگونه ای است که زیبائی های این کشور را دو چندان نموده است. یخچال های قطبی و در مقابل کوههای آتشفشانی زیبائی خاصی به این کشور بخشیده است. همچنین چشمه ها و رودخانه های طبیعی و طبیعیت زیبا و دست نخورده این کشور هر فردی را مجذوب خویش می­نماید. تمامی موارد فوق موجب شده است تا افراد زیادی با اخذ ویزای توریستی به این کشور سفر نموده و زندگی در طبیعتی زیبا با آب و هوایی متفاوت را تجربه نمایند. جاذبه های گردشگری این کشور باعث بوجود آمدن فرصت های شغلی بسیاری در این کشور شده است و سالانه افراد با اخذ ویزای کاری ایسلند به این کشور مراجعت می­نمایند.

شرایط دریافت ویزای توریستی ایسلند

افراد با اخذ ویزای توریستی ایسلند می­توانند به این کشور سفر نمایند. البته اخذ این ویزا برای شهروندان کشورهای خارج از معاهده شینگن می­باشد و شهروندان کشورهای معاهده شینگن همچون  اتریش- سوئد- ایتالیا- اسپانیا- فرانسه- نروژ- هلند- اسلووکی- اسلووانی و دیگر کشورهای عضو این پیمان نیازی به اخذ ویزای توریستی این کشور نخواهند داشت. همچنین افرادی که دارای ویزای شینگن هستند نیز می­توانند بدون اخذ ویزای توریستی این کشور به ایسلند سفر نمایند. دولت ایسلند با صدور ویزای توریستی راهی را برای افرادی که قصد بازدید و تجربه زندگی در کشوری زیبا را دارند، گشوده است. شهروندان کشورهای آمریکا- استرالیا- ژاپن- کره جنوبی و مالزی نیز طبق تعهداتی که میان سران این کشورها صورت گرفته است، می­توانند بدون اخذ این ویزا به ایسلند سفر نمایند.

چگونگی اخذ ویزای توریستی ایسلند

متقاضیان سفر به کشور ایسلند می­توانند با اخذ ویزای شینگن ایسلند، علاوه بر سفر نمودن به این کشور به دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن نیز سفر نمایند. بدین منظر می­بایست مدارک زیر را به سفارت کشور ایسلند در کشور مبدأ خود ارائه نموده و درخواست ویزای توریستی ایسلند را بنمایند:

 • پاسپورت معتبر
 • تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن
 • ارائه مدارک هویتی ( کارت ملی و یا شناسنامه)
 • عکس
 • ارائه مدارک گردش بانکی متقاضی
 • گواهی اشتغال به تحصیل و گواهی اشتغال به کار در صورت نیاز
 • بلیط هواپیما و مدارک رزرو هتل در ایسلند

تمدید ویزای توریستی کشور ایسلند

افرادی که با ویزای توریستی کشور ایسلند به این کشور سفر نموده اند، و بنا به هر دلیلی از جمله بیماری- مسائل شخصی نتوانند تا پایان اعتبار ویزا به کشور خود بازگردند، می­توانند برای تمدید این ویزا اقدام نمایند. بدین منظور متقاضی می­بایست با ارائه مدارک لازم به اداره مورد نظر در این کشور مراجعه نموده و درخواست تمدید ویزای خود را بنمایند. تمدید ویزای توریستی ایسلند تنها برای افرادی امکان پذیر است که دارای شرایط زیر باشند:

 • اقامت افراد در کشورهای حوزه شینگن بیشتر از 3 ماه طول نکشیده باشد.
 • ارائه دلیلی موجه برای تمدید ویزا
 • برخورداری از تمکن مالی لازم برای تمدید ویزا
 • برخورداری از بیمه مسافرتی معتبر
 • پرداخت هزینه تمدید ویزای توریستی ایسلند

سفر به ایسلند

ایسلند کشوری زیبا با جاذبه های گردشگری فوق العاده ای می­باشد. علاوه بر اخذ ویزای توریستی ایسلند، افراد از راههای دیگری نیز می­توانند به این کشور سفر نمایند. مهاجرت به ایسلند از راههای مختلفی همچون تحصیل- سرمایه گذاری و کار امکان پذیر است. ویزای توریستی کشور ایسلند بگونه ای است که برای مناطق مختلف این کشور متفاوت است. ویزای توریستی جزایر ایسلند- ویزای توریستی با اهداف تجاری و ویزای اقامت طولانی مدت از انواع این ویزا بشمار می­رود. افرادی که ویزای توریستی جزایر ایسلند را اخذ نموده اند، می­توانند بصورت کوتاه مدت از زیبائیها و جاذبه های کشور ایسلند بازدید نمایند. ویزای توریستی با اهداف تجاری ایسلند نیز برای آندسته از افرادی صادر می­گردد  که تنها قصد شرکت در کنفرانس ها- سمینارهای و یا قراردادهای کاری در این کشور را دارند و ویزای اقامت طولانی مدت این کشور نیز مختص افرادی است که قصد اقامت بیش از 3 ماه در ایسلند را دارند و این دسته از افراد با اخذ این ویزا اجازه اخذ اقامت ایسلند را نخواهند داشت.

علاقمندان سفر به ایسلند می­توانند در زمینه های مختلف مهاجرتی از جمله هزینه های زندگی- شرایط کار و … با مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *