مهاجرت به کشور اتریش

مهاجرت قاچاقی به اتریش

مهاجرت قاچاقی به اتریش

مهاجرت اگر از طریق درست و قانونی انجام گیرد، می‌تواند در زمینه‌‌های مختلف موجب رشد و تعالی مهاجر گردد. در غیر این صورت عواقب جبران‌ناپذیری در انتظار شخص مهاجر است. مهاجرت قاچاقی به اتریش از قبیل مهاجرت‌های غیرقانونی و نادرست است. عواقبی از قبیل آزار و اذیت روحی، تجاوز جنسی، بیماری، اسیر شدن در چنگال خلافکاران و… که می‌تواند آینده مهاجر را تباه سازد. در برخی موارد نیز مهاجرت به قیمت جان او تمام می‌شود.

شرایط مهاجرت قاچاقی به اتریش

آیا می‌توان با کمک وکیل پروسه مهاجرت قاچاقی را به انجام رساند؟ پاسخ این سوال واضح است. یک وکیل، هرگز چنین مهاجرت‌هایی را به متقاضیان مهاجرت پیشنهاد نمی‌نماید. چراکه خطرناک و کاملا غیرقانونی است. ضمنا در این روش، ریسک بالایی هم وجود دارد.

بنابراین دقت بفرمایید که افراد کلاهبردار و سودجو به سراغ‌تان نیایند. افرادی که با حیله‌ و دروغ قصد فریب شمارا داشته و به‌عنوان وکیل مهاجرت ادعای کمک به شما را دارند. این گونه افراد مکان مشخصی نداشته و هیچ‌گونه مجوزی برای این کار ندارند.

شرایط مهاجرت قاچاقی به اتریش چیست؟

فردی که روش مهاجرت خود را به‌صورت قاچاقی انتخاب می‌کند، به‌جز پناهندگی در کشور مقصد چه راه دیگری دارد؟ بنابراین مجبور به پناهنده شدن می‌گردد. او ابتدا باید نسبت به اعلام درخواست پناهندگی خود به کشور مقصد اقدام نماید. کشور مقصد به بررسی موضوع می‌پردازد. این که فرد متقاضی درواقعیت از لحاظ امنیت جانی در خطر بوده است یا خیر. چراکه برخی افراد صرفا جهت مهاجرت، روش پناهندگی را انتخاب می‌نمایند.

مدت زمان بررسی اینگونه پرونده‌ها به مدت 3سال و حتی بیشتر هم طول می‌کشد. فرد متقاضی می‌تواند جهت اسکان خود، به کمپ‌های مخصوص پناهندگان برود و در آنجا اقامت داشته باشد. به عنوان یک پناهنده که بلاتکلیف است و پرونده‌اش در دست بررسی است، حقوق بسیار کمی پرداخت می‌گردد. مبلغی که با آن می‌تواند امرار معاش خود و خانواده‌اش را درسطح بسیار پایین پیش ببرد.

چنانچه درخواست پناهندگی او مورد قبول واقع شد و ازسوی دولت مقصد پذیرفته شد، تسهیلاتی به او هدیه می‌گردد. مسکن، شغل مناسب و… ازجمله این تسهیلات هستند. اما فراموش نکنید همواره ممکن است درخواست فرد پناهنده ازسوی دولت کشور مقصد مورد موافقت قرار نگیرد. این پروسه شامل کشور اتریش نیز می‌‌گردد. بنابراین روش مهاجرت قاچاقی به کشوراتریش کاملا غیرقانونی بوده و آینده‌ای ندارد.

روش‌های مهاجرت قاچاقی به اتریش کدامند؟

قاچاقچیان برای مهاجرت افراد متقاضی مهاجرت قاچاقی به اتریش روش‌های به شرح ذیل را در پیش می‌گیرند:

  1. پاسپورت جعلی
  2. مستند سازی
  3. عبور از راه های خطرناک

روش اول: پاسپورت جعلی

در ابتدا، فرد دلال اقدام به تهیه پاسپورت جعلی برای متقاضی مهاجرت به کشور اتریش می‌نماید. برای مثال، دلال با توجه به مشخصات فرد متقاضی، برای او پاسپورت اسپانیایی می‌سازد. متقاضی با دارا بودن این پاسپورت در کشور مقصد (اتریش) به راحتی می‌تواند از گیت فرودگاه عبور کند. این مرحله از سفر او بدون مشکل سپری می‌گردد. زیرا دربسیاری موارد، کشور مقصد به بانک اطلاعاتی مربوط به پاسپورت اسپانیا دسترسی ندارد. لذا جعلی بودن پاسپورت از دید آنها پنهان می‌ماند.

ضمنا از آنجا که بسیاری افراد دوتابعیتی می‌باشند، بنابراین دو نوع پاسپورت دارند. در مرحله آخر، فرد متقاضی وارد کشور اتریش می‌شود. اما به محض ورود به این کشور با نابود یا پنهان کردن پاسپورت، خود را به پلیس این کشور معرفی می‌نماید. بدین ترتیب متقاضی درخواست پناهندگی در این کشور می‌کند. این پروسه با ویزای جعلی نیز اتفاق می‌افتد.

روش دوم: مستندسازی

شرایط اخذ ویزای توریستی مستلزم مدارکی است که فرد متقاضی می‌بایست ارائه نماید. مثلا دریافت ویزای توریستی کشور حوزه شنگن مانند اتریش، نیازمند مدارکی از قبیل حساب بانکی، سابقه بیمه،‌ مدرک شغلی و… است. بنابراین در این روش، جعل اسناد صورت می‌گیرد. بدین شکل که دلال مدارک فوق را با مشخصات متقاضی سندسازی یا جعل می‌‌نماید. ناگفته نماند که در بعضی مواقع جعلی بودن اسناد ارائه شده توسط متقاضی از دید سفارت پنهان می‌ماند.

بدین ترتیب فرد متقاضی موفق به اخذ ویزای توریستی اتریش شده و به خاک اتریش ورود پیدا می‌کند. در نتیجه اقدام به ارائه درخواست پناهندگی می‌نماید.

روش سوم: عبور از راه‌های خطرناک

این نوع روش مخصوص قاچاقچیان مهاجرت است. آنها فرد متقاضی را قاچاقی و از راه‌های غیرقانونی و صعب‌العبور زمینی یا دریایی به سمت کشور مقصد می‌برند. بنابراین کوچکترین اطلاعات شخصی از متقاضی در بانک اطلاعاتی جهت مهاجرت به کشور مقصد ثبت نمی‌گردد. بدین ترتیب فرد موفق به ورود به خاک کشور مقصد (اتریش) شده و درخواست پناهندگی خود را ارائه می‌نماید.

این روش خطرناک‌ترین روش است. چراکه متاسفانه زندگی افراد بسیاری در این راه به خطر می‌افتد و منجر به مرگ آنان می‌شود. مهاجرت قاچاقی به کشور اتریش به عنوان آخرین روش مهاجرت به شمار می‌رود. مهاجرانی که شرایط غیرقابل تحملی مانند وقوع جنگ یا عدم امنیت جانی در کشورشان وجود دارد.

خطرات جانی و مالی و…، از جمله صدماتی است که در انتظار مهاجرین غیرقانونی است که قابل جبران نیستند. انتخاب مسیرهای انتخابی برای سفر که اصلا و ابدا شناخته شده نبوده و پرخطرند. در برخی مواقع اگرچه شما به کشور مقصد می‌رسید، اما ممکن است دستگیر شده و به کشور خود بازگردانده شوید.

آ‌سیب‌های مهاجرت غیرقانونی به اتریش چیست؟

مهاجرت‌های غیرقانونی آسیب‌های جدی روحی و روانی به مهاجرین وارد می‌سازد. معمولا این نوع سفرها در هنگام شب و در ساعات خاصی انجام می‌گردد. مهاجرین در بدترین شرایط آب و هوایی مجبور به سفر هستند. قاچاقچیان جهت انجام این سفر، مبالغ هنگفتی را از مهاجرین دریافت می‌نمایند. آنها پس از ورود به خاک اتریش، مجبور می‌شوند کیلومترها پیاده‌روی کنند و از شرایط سخت بگذرند.

قاچاقچیان به جان و مال و زندگی فرد مهاجر اهمیت نداده و حتی اموال آنان به غارت می‌رود. علاوه بر این، زنان و کودکان اصلی‌ترین مهاجران غیرقانونی هستند که هزاران برابر بیشتر از سایر افراد در معرض خطر قرار می‌گیرند. در این مقاله سعی کردیم همه جوانب، عواقب، مشکلات و سختی‌های مهاجرت قاچاقی به اتریش را برای شما شرح دهیم. بنابراین با توجه به مطالب گفته شده در این خصوص، از مهاجرت غیرقانونی انصراف دهید.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه می‌نماید راه‌های قانونی و امن مانند مهاجرت ازطریق تحصیل و… به اتریش یا سایر کشورها را جایگزین نمایید. این موسسه می‌تواند بهترین راهنمای شما درطول مسیر پیشرفتتان باشد. جهت اخذ مشاوره از وکلا و اطلاعات تکمیلی و جزئیات بیشتر به‌صورت حضوری یا تلفنی با ما در ارتباط باشید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *