مهاجرت به کشور کانادا

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان و آیلتس در برخی موارد امکان پذیر است که هر ساله مدنظر متقاضیان زیادی به صورت عام و در سال 2020 به صورت خاص قرار میگیرد. اگرچه یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه های این کشور ارائه مدرک زبان انگلیسی است، اما برخی از دانشگاه های این کشور دانشجویان را بدون ارائه مدرک زبان نیز پذیرش می­ نمایند. البته دانشجویان بایستی ابتدا دوره های زبان را قبل از ورود به رشته تحصیلی خود بگذرانند و پس از کسب مهارت لازم به تحصیل در کانادا بپردازند. دانشگاه ها و کالج های این کشور از اعتبار بالایی برخوردار هستند و هر ساله دانشجویان زیادی را از سراسر جهان پذیرش می­ نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات دقیقی درباره دانشگاه های کانادا به دانشجویان عزیز ارائه می­نمایند.

کانادا کشوری مدرن و توسعه یافته در جهان است و امکان اخذ اقامت این کشور به طرق مختلف وجود دارد. دانشگاه های این کشور با فراهم نمودن شرایط مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان موجب جذب دانشجویان بین المللی بیشتری به این کشور شده است. دانشگاه های ساسکاچوان، بروک، کارلتونف وینیپگ، رجینا، مموریال و کنکوردیا از جمله دانشگاه هایی هستند که شرایط تحصیل بدون مدرک زبان را برای دانشجویان ایجاد نموده اند. شرایط مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان برای آن دسته از دانش ­آموزنی که قصد تحصیل در مدارس کانادا را دارند، وجود دارد. بدین طریق که دوره های زبان را نیز حین تحصیل بگذرانند.

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان و IELTS در 2020

دولت کانادا برای صدور ویزا از یک سیستم امتیازدهی تبعیت می­کند و برخورداری از مدرک زبان یکی از مواردی می ­باشد که امتیاز برای متقاضیان بشمار می ­رود. همانطور که می ­دانید مهاجرت به کانادا از راه های مختلفی امکان پذیر است. برخی برای مهاجرت کاری به کانادا و برخی دیگر برای تحصیل و یا سرمایه گذاری و … به این کشور مهاجرت می ­نمایند. از آنجائیکه زبان رسمی مردم کانادا انگلیسی و فرانسوی است، ارائه مدرک زبان برای اخذ ویزای کانادا از ضروریات است.

در واقع افرادی که در صدد اخذ ویزای کانادا بدون مدرک زبان هستند را به دو دسته تقسیم بندی می­ کنند. افرادی که دارای مدرک زبان هستند. اما از نمره­ مورد نظر را کسب ننموده اند و افرادی که از مدرک زبان برخوردار نمی­ باشند. افرادی که نمره مورد نظر را کسب ننموده اند، پس از طی کردن یک دوره­ تحصیلی زبان در کانادا برای پذیرش در دیگر برنامه های مهاجرتی این کشور می ­توانند اقدام نموده و اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. اما دسته دوم میباید ویزای کانادا را با هدف شرکت در دوره های زبان دریافت نمایند.

تحصیل در مدارس کانادا بدون مدرک زبان

در سال های اخیر والدین بسیاری برای تحصیل فرزندان در مدارس کانادا اقدام می­ نمایند. می­توان گفت مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان و IELTS برای تحصیل در مدارس این کشور نیز فراهم است. زیرا دانش ­آموزان می­توانند دوره های زبان انگلیسی و یا فرانسوی را به دلخواه در حین تحصیل خود در این کشور بگذرانند. معمولاً اکثر دانش ­آموزان بین المللی پس از سن 12 سالگی درخواست پذیرش در مدارس کانادا را می ­نمایند.

البته امکان تحصیل در مدارس برای دانش­ آموزان کمتر از 12 ساله نیز وجود دارد. اما در اینگونه موارد دانش­ آموز می­باید قیمی را اختیار نماید که مورد تأیید دولت کانادا قرار بگیرد. تحصیل در مدارس کانادا برای دانش­ آموزان محلی این کشور رایگان است. اما دانش ­آموزان بین المللی تنها با پرداخت شهریه می­توانند به تحصیل در این مدارس بپردازند. بطور میانگین هزینه های تحصیل در مدارس کانادا 18000 الی 45000CAD (دلار کانادا) در سال برآورد شده است. از آنجائیکه تحصیل در مدارس نیز بدون ارائه مدرک زبان امکان پذیر است، مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان افزایش یافته است.

مدارس زیر در کانادا امکان تحصیل دانش ­آموزان بین المللی بدون مدرک زبان را فراهم نموده اند:

 • بروکز شاوینگر لیک
 • روسو لیک
 • مدرسه برنتوود
 • مدرسه ترافالگار کستل

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی

هر ساله دانشجویان زیادی با اخذ ویزای تحصیلی کانادا به این کشور مهاجرت می­نمایند. ارائه مدرک زبان یکی از ملزومات پذیرش در دانشگاه های این کشور است. البته پذیرش دانشجویان در برخی از دانشگاه های این کشور بدون ارائه مدرک زبان صورت می­گیرد. بطوریکه پذیرش آنان مشروط به گذراندن دوره های زبان انگلیسی در این کشور است. دانشگاه های کانادا رشته های متنوع و متعددی را به دانشجویان ارائه می­نماید و رشته های تحصیلی دانشجویان نیز بر میزان شهریه­ پرداختی آنان تأثیر گذار است. بطور متوسط هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی 10000 الی 30000CAD (دلارکانادا) در سال است. تحصیل در این مقطع به مدت 3 الی 4 سال طول خواهد کشید. دانشجویان امکان انجام کار ضمن تحصیل در کانادا را داشته و از این طریق می ­توانند برخی از هزینه های زندگی و تحصیل خود در این کشور را تأمین نمایند.

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد

امکان مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان و IELTS برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد. این مقطع به مدت 2 سال طول خواهد کشید. تحصیل در این مقطع با ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 امکان پذیر است و دانشجویانی که از مهارت و تسلط لازم برخوردار نیستند، پس از اخذ پذیرش تحصیلی می­توانند در کالج ها و یا دوره های زبان ثبت نام نموده و نسبت به تقویت و کسب مهارت زبان اقدام نمایند. دانشجویان این مقطع امکان انجام 15 الی 20 ساعت کار دانشجویی در هفته را خواهند داشت. ناگفته نماند هزینه تحصیل دانشجویان در این مقطع از 5000 الی 50000CAD (دلار کانادا) در سال تخمین زده شده است.

تحصیل در مقطع دکترا بدون مدرک زبان در کانادا

طول دوره­ تحصیل در مقطع دکترا به مدت 3 الی 5 سال است و پذیرش در این مقطع با ارائه مدرک زبان با حداقل نمره 7 می­باشد. پذیرش در این مقطع نسبتاً دشوار است و متقاضیان تحصیل بدون مدرک زبان ابتدا می­باید دوره های زبان را در بگذرانند و پس از آن نسبت به اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا اقدام نمایند. دانشجویان در این مقطع نیز اجازه انجام کار به مدت 40 ساعت در هفته را دارند، اگرچه شانس اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در این مقطع زیاد است. مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیل دکترا در کانادا عبارتند از:

 • مدارک تحصیلی پیشین به همراه ریزنمرات آنها
 • ارائه مقاله یا ISI
 • پروپوزال
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 7

لازم بذکر است آندسته از دانشجویان که دارای مدرک آیلتس 5 الی 6.5 هستند، ابتدا باید دوره های زبان را گذرانده و مهارت زبان خود را تقویت نمایند، زیرا یکی از مهمترین شروط پذیرش در این دوره ارائه مدرک زبان با نمره 7 می باشد.

هزینه های دوره های زبان در کانادا 2020

دانشجویان برای گذراندن دوره های زبان در کانادا بایستی شهریه هایی را پرداخت نمایند. شهریه های تحصیل در این دوره ها با توجه به کالج و نوع دوره های زبان (فشرده، عادی) با یکدیگر متفاوت است. جدول زیر برخی از برخی از شهریه های تحصیل زبان در کانادا را نشان داده است.

دوره های زبان هزینه به CAD (دلار کانادا)
دوره های 3 ماهه زبان (کوتاه مدت) 3000 الی 4000
دوره های 6 ماهه زبان 5000 الی 6000
دوره های 9 ماهه زبان (بلند مدت) 9000 الی 10000

کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به علاقمندان مهاجرت به کانادا توصیه می ­نمایند، دوره های زبان را در کشور خویش سپری نمایند. زیرا هزینه های تحصیل در دوره های زبان کانادا گرانتر از هزینه های دوره های زبان در ایران است.

6 دیدگاه برای “مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

 1. رضا گفت:

  ما می خواهیم اقدام کنیم ولی این کرونا نمی ذاره

 2. صبا گفت:

  با تشکر بابت مقاله خوبتون

 3. جمیل گفت:

  من جوش آرگون کار میکنم و دوست دارم به کانادا مهاجرت کنم مدرک زبان هم ندارم و زبان بلد نیستم آیا میتوانم اقدام کنم

  1. صادقی گفت:

   با سلام برای بررسی شرایط خود با کارشناسان با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 4. ساغر گفت:

  آیا مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان فقط مخصوص دعوت نامه کاری است؟

 5. ریحانه گفت:

  مطلب خوبی بود.سپاسگذارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *