مهاجرت به کشور لیتوانی

مهاجرت به لیتوانی

مهاجرت به لیتوانی

شهروندان خارجی با راه های متفاوتی جهت مهاجرت به لیتوانی اقدام می نمایند، در این نوشتار اطلاعات مربوطه به سال 2023 را مطالعه می فرمایید. جهت مهاجرت به این کشور همانند سایر کشورها روش هایی مانند مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت وجود دارد که در ادامه به بررسی هر کدام از این مسیرها پرداخته ایم. شهروندان ایرانی برای ورود به این کشور در ابتدا بایستی بنا به شرایط خود برای یک کدام از انواع راه های مهاجرتی درخواست ویزا نمایند.

فرم مشاوره به لیتوانی:


 • روش های مهاجرت به کشور لیتوانی برای شهروندان ایرانی چیست؟
 • راه های ارزان مهاجرت به لیتوانی کدامند؟
 • آیا می توان بدون مدرک زبان هم به این کشور مهاجرت نمود؟
 • آیا لیتوانی کشور مناسبی برای ثبت شرکت است؟
 • شرایط مهاجرت به این کشور طبق قوانین 2023 چگونه می باشد؟

این کشور با توجه به اینکه در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن واقع شده است یکی از گزینه های مهاجرت به اروپا به حساب می آید. اگر بخواهید برای کار و زندگی در این کشور اقامت یابید به عنوان یک شهروند خارجی بنا به پاسپورتتان به عنوان یک شهروند ایرانی نیازمند اجازه اقامت هستید. راه های متفاوتی برای مهاجرت و اخذ اقامت این کشور تعریف شده است که توسط محققین و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار جهت راهنمائی شما عزیزان مورد بررسی قرار گرفته است.

اینفوگرافی مهاجرت به لیتوانی

معرفی کشور لیتوانی

در ابتدا به معرفی کشور لیتوانی می پردازیم:

پارامتر  شرح
پایتخت ویلنیوس
زبان رسمی لیتوانیایی
جمعیت 2979000
موقعیت جغرافیایی لیتوانی ایالتی در شمال اروپا است
دین اکثر لیتوانیایی ها به کلیسای کاتولیک رومی تعلق دارند. همچنین ارتدوکس شرقی، لوتری انجیلی، کلیسای اصلاح شده، ارتدوکس شرقی، یهودیت، اسلام و سایر ادیان وجود دارد.

کشور لیتوانی روی نقشه

در این بخش شاهد موقیعت کشور لیتوانی روی نقشه می باشیم:

مهاجرت به کشور لیتوانی در سال 2023

لیتوانی نیز یکی از 3 کشور بالتیک است. این کشور در امتداد سواحل جنوب شرقی دریای بالتیک با کشورهای لتونی، بلاروس و استونی واقع شده است. پایتخت این کشور ویلنیوس است. امروزه لیتوانی عضو اتحادیه اروپا و ناتو و یکی از کشورهای دوزبانه و تحصیلکرده در کشورهای اروپاست. در حالی که لیتوانی برای خارجی‌ها امن و خوش ‌آمد است، هزینه زندگی پایین‌تری نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر در شمال اروپا ارائه می‌کند، که این کشور را برای گردشگری، تجارت و آموزش عالی می‌کند.

مهاجرت به کشور لیتوانی گزینه ای مقرون به صرفه برای زندگی است و راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور لیتوانی از جمله تحصیل در این کشور وجود دارد. هزینه تحصیل در لیتوانی برای دانشجویان بین المللی نیز بسیار کم است. لیتوانی یکی از سریع ترین اقتصادهای کشورهای بالتیک در حال رشد را در 2 دهه اخیر دارد. لیتوانی علیرغم مدرنیزه شدن و رشد اقتصادی سریع خود، فرصتی برای تحصیل در یکی از بهترین کشورهای قرون وسطایی برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند.

روند درخواست مهاجرت به لیتوانی برای اعضای خانواده در نمودار زیر شرح داده شده است:

روند درخواست مهاجرت به لیتوانی برای اعضای خانواده

نرخ مالیات بر درآمد لیتوانی

اگر کسب و کار خود را در لیتوانی اداره می کنید و دارای وضعیت اقامت در اینجا هستید، باید امکان اخذ اقامت مالیاتی در لیتوانی را در نظر بگیرید. اگر بیش از 183 روز در سال در لیتوانی مقیم هستید قطعاً مقیم مالیاتی در لیتوانی خواهید بود و مالیات شما باید در این کشور تسویه شود.  انتقال کسب و کار خود به لیتوانی به طور خودکار شما را مقیم مالیاتی در لیتوانی نمی کند. این در درجه اول با داشتن یک مرکز از منافع حیاتی و شخصی تعیین می شود، که به معنای حضور در کشور برای بیش از 183 روز در یک سال مالیاتی، داشتن خانواده و کار در لیتوانی است. اگر این مورد شماست، پس اقامت مالیاتی شما در لیتوانی است.

داشتن اقامت مالیاتی در لیتوانی به شما این امکان را می دهد که از تمام مزایایی که برای شهروندان لیتوانی وجود دارد، مانند:

 • دسترسی به سیستم های بانکی
 • بیمه اجتماعی
 • و مراقبت های بهداشتی لیتوانیایی برخوردار شوید.

به عنوان یک مقیم مالیاتی لیتوانی، با افتتاح حساب بانکی شخصی یا تجاری در لیتوانی یا معامله با مقامات لیتوانی مشکلی نخواهید داشت. سیستم حقوقی و مالیاتی لیتوانی برای سرمایه گذاران خارجی دوستانه است. هنگام انجام تجارت در این کشور می توانید بر روی %5 مالیات بر درآمد و تعدادی از معافیت های مالیاتی مانند مالیات بر دارایی حساب کنید.

شرایط مهاجرت به لیتوانی و اقامت 2023

آنچه که مشخص است و از سوی اداره مهاجرت لیتوانی مقرر گردیده چنانچه یک فرد خارجی بخواهد در این کشور اقامت یابد بنا به نوع تابعیت فرد شرایطی برای او معین گردیده که اگر از شهروندان اتحادیه اروپا باشد بنا به تفاهم نامه بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا او نیاز به اخذ مجوز برای کار در لیتوانی ندارد و صرفا باید اقامت خود را در آن کشور اعلام نماید و ثبت کند. اما یک شهروند ایرانی بایستی بر اساس قانون برای یک مدل از اقامت را در این کشور دارا باشد که قبل از آن بایستی مشخص گردد تحت چه برنامه و ویزایی می تواند وارد لیتوانی شود. مهاجرت به لیتوانی راه های متفاوتی دارد که در ادامه آنها را معرفی کرده ایم. در میان روش های مهاجرتی به این کشور روش تحصیلی و کاری در میان متقاضیان بین المللی جایگاه به خصوصی یافته است.

امنیت کشور مقصد از اصلی ترین موضوعاتی است که بایستی مدنظر قرار داد. لیتوانی کشور امن برای مهاجرت است. هر آنجه در باب نرخ جرم و جنایت در این کشور گفته می شود واقعیت دارد. البته شایان ذکر است که نرخ جرم و جنایت در این کشور متوسط است. کشورهای لیتوانی و لهستان 2 کشوری هستند که هر 2 مقرون به صرفه با استانداردهای اروپای می باشید، اما هزینه ها در لیتوانی کمی گرانتر است.

طرق مهاجرت به لیتوانی

شما می توانید با اهدافی مشخص از این قبیل برای مهاجرت به کشور منطقه بالتیک مهاجرت نمائید:

 • مهاجرت برای کار به عنوان نیروی کار بسیار ماهر، کارآفرین و یا خود اشتغال
 • مهاجرت برای تحصیل در برنامه های متفاوت مقاطع دانشگاهی یا دوره زبان
 • مهاجرت برای ایجاد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لیتوانی
 • مهاجرت جهت الحاق به اعضاء خانواده
 • مهاجرت موقت و کوتاه مدت به عنوان سفر، توریستی، آموزشی، کاری یا کارورزی

در میان روش های کلی این طرق از جمله راه های اصلی و کاربردی هستند که معرفی شده است و حال هر کدام از این مدل ویزاها شرایط خاصی از متقاضی و مدارک مشخصی را نیازمندند. به تفکیک در ادامه به معرفی این راه ها و ابزار مورد نیاز هر کدام پرداخته ایم. البته طرقی که در این نوشتار معرفی و مشخص شده است بر اساس آخرین قوانین سال 2023 می باشد و کاملا راهنمای جامعی در زمینه مهاجرت به کشوری همچون لیتوانی است. مقاله ویزای تحصیلی لیتوانی را از طریق لینک مذکور مطالعه فرمائید. آمار مهاجرت به لیتوانی برای سال 2015، 13603600 بوده که نسبت به سال 2010 کاهش 15.39% را نشان می دهد.

مهاجرت به لیتوانی از طریق تحصیل 2023

یکی از برترین و شناخته شده ترین راه های اخذ اقامت کشور لیتوانی از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد که سالانه به صورت عام و در سال 2023 به صورت خاص نظر دانشجویان را به خود جلب کرده است. طول دوره اقامت تحصیلی در این کشور قابل تمدید و در ابتدا به مدت 1 سال می باشد. مهاجرت تحصیلی به این کشور با مزایایی بسیاری رو به رو خواهد بود. یکی از مزایای این ویزا، تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری لیتوانی می باشد. متقاضیان در سال پایانی تحصیل خود پس از یافتن شغل مورد نظر و اخذ پیشنهاد کاری مربوطه می توانند به سفارت این کشور مراجعه نمایند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند.

مقاطع تحصیلی که در این کشور امکان تحصیل وجود دارد بدین شرح می باشد:

مقاطع تحصیلی در کشور لیتوانی

تعداد متقاضیان تحصیل در لیتوانی، در نمودار زیر بیان شده است:

 

تعداد متقاضیان تحصیلی در کشور لیتوانی

مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی لیتوانی

متقاضیان بین المللی در خصوص تحصیل در این کشور می باید ویزای تحصیلی لیتوانی را اخذ نمایند. همچنین جهت اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور ابتدا می باید مدارک معتبر برای سفارت این کشور ارجاع شود. مدت زمان تحصیل در این کشور با توجه به مقاطع مختلف متفاوت می باشد. ارائه مدارک زیر در خصوص اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور الزامی است:

 • گذرنامه
 • تکمیل فرم درخواست ویزای مورد نظر
 • اخذ نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • عکس پاسپورتی
 • بیمه درمانی
 •  آخرین مدارک تحصیلی+ریز نمرات
 • پرداخت هزینه های تحصیل
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی رسید پرداخت هزینه ویزا

مهاجرت به لیتوانی از طریق کار 2023

متقاضی پس از ورود به‌ خاک کشور این کشور می‌ تواند با مراجعه به اداره مهاجرتی محل‌ سکونت، نسبت به اخذ ویزای کاری اقدام نماید. اعتبار اولیه این نوع ویزا به مدت 1 سال می باشد که قابل تمدید نیز خواهد بود. در نهایت پس از گذشت 5 سال، می توان نسبت به اخذ اقامت دائم درخواست نمود. ضمنا فرد متقاضی پس از 10 سال زندگی در لیتوانی، می تواند جهت دریافت پاسپورت این کشور اقدام نماید. مهاجرت به لیتوانی از طریق کار تنها با ارائه دعوتنامه کاری یا قرارداد معتبر از سمت کارفرما مقدور است.

نحوه استخدام در این کشور ابتدا اولیت با استخدام افراد مقیم این کشور و متقاضیان اروپایی می باشد. در صورت نیافتن کارمند مقیم این کشور کارفرما می تواند کارمند خارجی استخدام نماید. همچنین در سال 2023 با توجه به‌ میزان ساعت کاری در این کشور، متقاضیان حدود 16LTL (لیتاس لیتوانی) دریافت می نمایند. میانگین تعداد متقاضیان مشغول به کار در لیتوانی در نمودار زیر شرح داده شده است:

 

افراد استخدام شده در لیتوانی

مدارک لازم جهت اخذ مجوز کار لیتوانی

فردی که قصد مهاجرت به لیتوانی را دارد، می ‌تواند از طریق کسب و کار و اخذ ویزای کار اقدام نماید. اما اخذ ویزای کار نیازمند مدارکی است که می باید توسط متقاضی تسلیم گردد. این مدارک عبارتند از:

 • ارائه گذرنامه دارای اعتبار همراه با تصویر آن
 • ارائه عکس پرسنلی
 • ارائه مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی همراه با تصویر آن
 • ارائه CV یا رزومه شخصی توسط متقاضی
 • انگیزه نامه در خصوص مهاجرت
 • ارائه آخرین مدارک تحصیلی
 • نامه عدم سوء پیشینه یا سابقه کیفری
 • اصل و تصویر قرارداد منعقده میان متقاضی و کارفرمای لیتوانی تبار و گواهی پیشنهاد شغلی وی به فرد متقاضی
 • ارائه گواهی مجوز استخدام فرد خارجی (گواهی کارفرما مبنی بر اینکه ثابت ‌گردد هیچ شخصی از داخل لیتوانی یا اتحادیه اروپا صلاحیت انجام این شغل را ندارد.)
 • ارائه گواهی توانایی و تمکن مالی در پرداخت هزینه های زندگی و امرار معاش در لیتوانی
 •  ارائه سند مالکیت یا اجاره نامه از محل سکونت جهت اثبات محل زندگی فرد در لیتوانی
 • ارائه مدارک بیمه ای
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا لیتوانیایی
 • ارائه ترجمه کلیه مدارک تحصیلی و کاری مربوطه

مهاجرت نیروی کار بسیار ماهر به لیتوانی

برای مهاجرت به عنوان نیروی کار بسیار ماهر باید یک تخصص بسیار ماهرانه را که در لیست مورد نیاز این کشور معرفی شده است را دارا بود تا بتوان در این کشور اشتغال داشت. برای اینکه یک شخص موفق به دریافت این نوع اجازه اقامت باشد باید شرایط برنامه مهاجرت فوق العاده با کیفیت بالا شامل موارد زیر است:

 1. وجود یک شرکت لیتوانیایی که قصد استخدام آن شخص را دارد.
 2. متقاضی باید متخصص بسیار ماهر و دارای مدارک مربوط آن در بخش تحصیلات عالی باشد.
 3. کارفرما بایستی مبلغی را به کمتر از 1.5 برابر ​​درآمد نیروی کار معمولی در لیتوانی را به فرد خارجی بپردازد.

برای انجام این پروسه مراحلی که باید طی گردد بدین صورت مشخص گردیده است:

پارامتر طول دوره
جهت ارزشیابی مدارک تحصیلی متقاضی پروسه ای به مدت حداکثر 1 ماه
تصمیم گیری و بررسی شرایط موقعیت کاری در اداره کار حداکثر 7 روز کاری
تصمیم گیری و بررسی توسط اداره مهاجرت در مورد صدور اجازه اقامت 2 الی 4 ماه
صدور ویزا حداکثر 15 روز

پس از طی شدن این مسیر فرد می تواند با اقامتی که در این کشور دارد برای اعضاء خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال) درخواست اجازه اقامت نماید. همچنین می تواند پس از چند سال زندگی در این کشور برای اخذ اقامت دائم خود و خانواده اقدام نماید. بالاترین درآمد برای متخصصین به شرح نمودار زیر است. مقاله کار در لیتوانی توضیحاتی مفصلی در خصوص کار در این کشور را در اختیار شما قرار خواهد داد.

بالاترین درآمد در کشور لیتوانی

مهاجرت با BLUE CARD به لیتوانی

برنامه مهاجرت BLUE CARD مربوط به مهاجرت یک متخصص بسیار ماهر است که قصد کار در این کشور را بر اساس مشاغل مورد نیاز این کشور دارد که با این نوع اقامت به او امکان اقامت و کار در یک کشور عضو دیگر اتحادیه اروپا نیز برای او وجود دارد. از شرایط برنامه مهاجرت کارت BLUE شامل موارد زیر است:

 • وجود یک شرکت لیتوانیایی که قصد استخدام متقاضی خارجی را دارد.
 • متقاضی باید متخصص بسیار ماهر و دارای مدارک مربوطه تحصیلات عالی مرتبط با مهارت باشد.
 • کارفرما باید مبلغی را به عنوان حقوق که کمتر از سه حقوق ناخالص متوسط ​​در لیتوانی به بیگانه بپردازد.

زمانی که شما در روند اداری برای اخذ بلوکارت طی می شود برای صدور اجازه اقامت حداکثر 1 ماه است.

مهاجرت به لیتوانی از طریق ثبت شرکت

برنامه مهاجرت سرمایه گذاری من مربوط به مهاجرت نمایندگان تجارت به لیتوانی است. شرایط برنامه مهاجرت سرمایه گذاری من شامل موارد زیر است:

 • متقاضی باید شریک، رئیس یا یک عضو هیئت مدیره یا ناظر یک شرکت باشد، او می تواند برای ثبت شرکت به عنوان سهامدار یک شرکت لیتوانیایی اقدام نماید.
 • ارزش دارایی های خالص شرکت لیتوانیایی نباید در جایی که سرمایه ها یا سایر دارایی های سرمایه گذاری کننده قرار دارد گذاشته شود. مبلغ سرمایه گذاری شده از سوی متقاضی بایستی حداقل 14000€ (یورو) باشد.
 • این شرکت لیتوانیایی اجازه کار تمام وقت در لیتوانی و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا اتحادیه تجارت آزاد اروپا دارد.

شرکت لیتوانیایی حداقل 6 ماه قبل از درخواست فرد متقاضی برای صدور مجوز اقامت موقت باید در فعالیت های مشخص شده در اسناد تشکیل دهنده خود شرکت کند. پروسه زمانی مشخص را در روند اداری طی می نماید که بدین صورت است:

پارامتر طول دوره
تأسیس بنگاه اقتصادی حدود 15 روز کاری
کسب یک شرکت حدود 15 روز کاری

جستجو برای تجارت و دستیابی شرایط شامل موارد مختلف است:

 • تهیه اسناد برای صدور مجوز اقامت حداکثر 5 الی 10 روز کاری
 • تصمیم گیری توسط اداره مهاجرت در مورد صدور اجازه اقامت تا 2 الی 4 ماه

می توان برای جمع آوری مدارک مورد نیاز از کمک یک وکیل استفاده نمود. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت شرکت در لیتوانی، مطالعه مقاله مربوطه خالی از لطف نخواهد بود.

مهاجرت به لیتوانی از طریق ثبت شرکت

اقامت لیتوانی در سال 2023

شخصی که قصد مهاجرت و در نهایت اقامت در این کشور را دارد، بایستی واجد شرایط اخذ اقامت این کشور باشد. در ادامه مقاله این شرایط مورد بررسی قرار می گیرد. در هزینه اقامت لیتوانی در باب اقامت این کشور اطلاعات کاملی را دریافت خواهید نمود.

به طور کلی اقامت لیتوانی بر 2 نوع صادر می گردد:

 • اقامت دائم لیتوانی
 • اقامت موقت لیتوانی (این نوع اقامت به صورت 1 ساله صادر می گردد.)

شرایط صدور اقامت لیتوانی

اداره مهاجرت لیتوانی در صورتی که فردی شرایط ذیل را دارا باشد، اقامت لیتوانی به متقاضی تعلق می گیرد:

 • در صورتی که شخص خارجی تصمیم به کسب و کار و فعالیت اقتصادی مانند ثبت شرکت در لیتوانی داشته باشد.
 • شخص خارجی که در صدد کار و جستجوی شغل مورد نظر خود می باشد.
 • فرد خارجی که قصد تحصیل و اخذ اقامت تحصیلی در این کشور است.
 • فرد خارجی که از سوی جمهوری لیتوانی به صورت موقت حمایت می گردد.
 • شخص خارجی که به عنوان محقق و پژوهشگر قصد انجام تحقیقات علمی و آزمایشگاهی در لیتوانی را دارد.
 • در صورتی که فرد خارجی با تبعه لیتوانی ازدواج کند، اقامت و تابعیت لیتوانی به او تعلق می گیرد.
 • فرد خارجی که قیم یا سرپرست قانونی او در کشور لیتوانی اقامت دارد.

اقامت دائم و تابعیت لیتوانی

برای واجد شرایط بودن برای اقامت دائم و تابعیت لیتوانی، باید به مدت 5 سال بدون وقفه با اجازه اقامت موقت در لیتوانی زندگی کنید. این مجوز به مدت 5 سال معتبر است و تا زمانی که شرایط لازم را داشته باشید قابل تمدید است. با استفاده از این مجوز، می توانید در طول دوره مجوز، لیتوانی را ترک کرده و به آن بازگردید. با این حال، اگر بیش از 12 ماه متوالی در یک کشور غیر اتحادیه اروپا اقامت داشته باشید یا لیتوانی را ترک کرده و برای مدت بیشتری در کشور دیگری از اتحادیه اروپا زندگی کنید، ممکن است اجازه اقامت دائم شما لغو شود.

اگر به مدت 10 سال به طور قانونی در این کشور زندگی کرده اید، می توانید برای شهروندی لیتوانی درخواست دهید. پس از اعطای مجوز، می‌توانید آزادانه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا حرکت کنید، با همان شرایطی که اتباع آن کشورهای عضو دارند، اقامت و کار کنید.

مدارک زیر برای اقامت دائم و تابعیت لیتوانی نیاز است:

 • سند هویتی
 • سندی که تأیید می کند در زمان ارسال این درخواست، شما حق اقامت دائم در جمهوری لیتوانی را دارید.
 • اسنادی که تأیید می کند که شما در 10 سال گذشته به طور قانونی در جمهوری لیتوانی اقامت داشته اید.
 • اسنادی که تأیید می کند که شما یک منبع قانونی امرار معاش در لیتوانی دارید.
 • اسنادی که تأیید می کند که شما در امتحانات زبان لیتوانیایی و مبانی قانون اساسی قبول شده اید.
 • گواهی عدم محکومیت
 • مدارک اضافی مورد نیاز

مسیر اقامت و تابعیت لیتوانی

مزایای اقامت لیتوانی برای ایرانیان

مهاجرت و اخذ اقامت این کشور مزایای بسیار خوبی را در بر دارد. این مزایا شامل موارد ذیل می باشد:

 • مسافرت به صورت آزادانه و بدون ویزا به کشورهای اروپایی در حوزه شنگن
 • عدم محدودیت سنی
 • امکان افتتاح حساب در کلیه بانک های سراسر دنیا از جمله کشورهای اروپایی
 • امکان کسب و کار و تجارت بدون محدودیت در سایر کشورهای دنیا از جمله کشورهای عضو اتحادیه
 • بهره مندی از مزایا و امکانات تحصیل رایگان در اتحادیه اروپا
 • استفاده از خدمات درمانی، پزشکی و رفاهی
 • سهولت سفر به ایالات متحده
 • امکان استفاده از تسهیلات رفاهی کشور لیتوانی از جمله تسهیلات خودرو، مسکن، کارت های اعتباری و غیره این تسهیلات می تواند با سود 1% و بازپرداخت 20 الی 25 ساله باشد.
 • اخذ شهروندی لیتوانی و اتحادیه اروپا و استفاده از حقوق شهروندی آنها
 • امکان خرید و فروش ملک
 • نرخ مالیات در سیستم پرداخت مالیاتی این کشور بسیار پایین و حدود 15% تعیین گردیده است.

شرایط اقامت و مهاجرت به لیتوانی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت. اکنون می توانید با دید گسترده تری نسبت به مهاجرت به لیتوانی تصمیم گیری نمایید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می‌تواند شما را در زمینه مهاجرت و اقامت دائم در لیتوانی یا سایر کشورها یاری دهد. جهت کسب اطلاعات تکمیلی و جزئیات بیشتر می توانید با تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری ارتباط بگیرید. موسسه این افتخار را دارد که همواره شما عزیزان را در مسیر دستیابی به اهداف و موفقیت های بیشتر همراهی نماید.

سوالات پرتکرار در باب مهاجرت به لیتوانی

سوالات پرتکرار در باب مهاجرت به لیتوانی در سال 2023 عبارتست از:

 • شرایط مهاجرت به عنوان یک نیروی کار به کشور لیتوانی چیست؟ وجود درخواست کار از یک شرکت لیتوانیایی، متخصص بسیار ماهر، دارای مدارک تحصیلات عالی، کارفرما باید مبلغی را به کمتر از 1.5 برابر درآمد نیروی کار معمولی در لیتوانی را به فرد خارجی بپردازد.
 • شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در لیتوانی چیست؟ مبلغ سرمایه گذاری شده از سوی متقاضی بایستی حداقل 14000€ (یورو) باشد. برای تاسیس یک شرکت یا بنگاه اقتصادی به حدود 15 روز کاری نیاز است.
 • مزایای داشتن اقامت کشور لیتوانی چیست؟ مسافرت به صورت آزادانه و بدون ویزا به کشورهای اروپایی در حوزه شنگن، عدم محدودیت سنی، امکان افتتاح حساب در کلیه بانک های سراسر دنیا، امکان کسب و کار و تجارت بدون محدودیت در سایر کشورهای دنیا از جمله کشورهای عضو اتحادیه
 • شرایط گرفتن اقامت در کشور لیتوانی چیست؟ داشتن مدرک بیمه معتبر، اثبات تمکن مالی، ارائه قرارداد اجاره یا سند ملکی دارای اعتبار، ارائه برنامه و اهداف و تعیین نوع فعالیت در کشور لیتوانی
5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه برای “مهاجرت به لیتوانی

 1. نیلو گفت:

  میخوام به لیتوانی مهاجرت کنم رزومه کاری خوبی دارم تو حوضه‌های آی‌تی و برنامه نویسی آیا میتونم ثبت شرکت انجام بدم و به اقامت برسم؟

  1. صادقی گفت:

   با سلام. در خصوص ثبت شرکت در لیتوانی نیاز به بیزینس پلن می باشد. در خصوص مشاوره می توانید با شماره 02191003232 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *