مهاجرت تحصیلی یونان

مقطع کارشناسی ارشد در یونان

مقطع کارشناسی ارشد در یونان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یونان فرصتی برای تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور در کشوری با سیستم آموزش بی نظیر و مدرن است. یونان با تأسیس سنت غربی بورس تحصیلی بیش از 2000 سال پیش، همچنان به عنوان یک مرکز مهم یادگیری عالی امروزه شناخته می شود. این رهنمای تهیه شده توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شامل همه چیزهایی است که شما باید در مورد تحصیلات مقطع کارشناسی ارشد در یونان بدانید از جمله انواع دوره ها، دانشگاه ها و شهریه می شود. در این مقاله شما عزیزان با موضوعات اصلی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور یونان آشنا می شوید. این موضوعات عبارتند از:

  • دلایل تحصیل در یونان
  • معرفی دانشگاه ها و دوره های تحصیل در یونان
  • هزینه ها و فرآیند برنامه تحصیل در یونان

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یونان

اقلیمی جذاب و تاریخ علمی بی همتا تنها بخشی از دلایل تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یونان می باشند. این کشور همچنین یک مرکز تحقیقاتی پر جنب و جوش است که کار در زمینه های باستان شناسی و کلاسیک و همچنین تجارت و حقوق بین المللی ادامه دارد. به عنوان یک شرکت کننده کامل در منطقه مدرن آموزش عالی اروپا، سیستم دانشگاه یونان دارای یک ساختار درجه بندی است که طبق فرایند بولونیا استاندارد شده است و مدارک تحصیلی این دانشگاه در سطح بین المللی شناخته شده اند. با داشتن یک سنت افتخارآمیز از تحقیقات علمی، یونان دارای میراث آکادمیک مانند معدود کشور های دیگر جهان است، که دارای امثال سقراط، افلاطون و ارسطو بوده است. علاوه بر این، هزینه زندگی در یونان در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی نسبتاً کم است.

جزئیات اصلی تحصیل کارشناسی ارشد در یونان عبارتند از:

آیتم شرح
تعداد دانشگاه ها 36
قدیمی ترین دانشگاه دانشگاه آتن (1837)
تعداد دانشجویان بین المللی 25.100 نفر
طول دوره تحصیلی (کارشناسی ارشد) 1 تا 2 سال
میانگین هزینه تحصیل برای دانشجویان داخلی €3.625 (یورو)
سال تحصیلی سپتامبر (September) تا آگوست (August)

دانشگاه ها برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در یونان

در این بخش به معرفی دانشگاه های یونان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یونان می پردازیم. معروف ترین مدارس یونان باستان، مانند آکادمی افلاطون و لیسانس ارسطو در مجاورت آتن قرار داشتند و معمولاً در باغ های مقدس و اطراف آن واقع شده بودند. دانشگاه های یونان امروزه از زیرساخت های مدرن تری استفاده می کنند، اما دانشگاه آتن در شمال همچنان به همراه دانشگاه ارسطو به عنوان مرکز اصلی آموزش عالی در جنوب کشور قرار دارد. دانشجویان قادر خواهید بود برای تحصیلات تکمیلی در یونان در طیف وسیعی از موسسات آموزش عالی در سراسر کشور تحصیل کنند. تحصیل و اعزام دانشجو به یونان به طور کلی در 2 مسیر تحصیلی گسترده یعنی بخش دانشگاه و بخش فناوری امکان پذیر می باشد که در بخش بعدی با آنها آشنا خواهید شد.

بخش دانشگاه های فناوری در یونان

دانشگاه های یونان با توجه به نوع آموزش هایی که ارائه می دهند و میزان تحقیقاتی که انجام می دهند در دو مسیر گسترده برگزار می شوند:

  • بخش دانشگاه متخصص در موضوعات درسی سنتی با تمرکز نظری است. این بخش شامل دانشگاه های عمومی با چندین دانشکده و همچنین موسسات دارای تخصص در زمینه های بسیار خاص می باشد. حدود 22 موسسه در بخش دانشگاه وجود دارد و همه حق دارند برنامه های تحصیلات تکمیلی را در سطح کارشناسی ارشد ارائه دهند.
  • بخش فناوری بیشتر با آموزش های حرفه ای و فنی مربوط مرتبط است و تقریبا 14 موسسه فن آوری عمومی و همچنین یک نهاد متخصص در بخش آموزشی می شود. برنامه های چرخه دوم (سطح کارشناسی ارشد) در بخش فناوری وجود دارد اما ارائه آنها بطور کلی محدودتر از بخش دانشگاه است.

ساماندهی موسسات یونان در این دو مسیر به گونه ای طراحی شده است که مناسب ترین تخصص و امکانات را با اهداف دانشجویی و نیازهای اجتماعی مطابقت دهد. این بدان معناست که صلاحیت های هر یک از بخش ها به همان اندازه با ارزش است و انتخاب موسسه دانشجویان در درجه اول به حوزه مورد نظر آنها بستگی دارد.

رنکینگ دانشگاه های یونان

چندین موسسه یونانی در جدول های لیگ آکادمیک سال 2020 حضور دارند که تعداد کمی از آنها در بین 700 دانشگاه برتر با توجه به رتبه بندی QS قرار گرفته اند. این دانشگاه ها عبارتند از:

نام دانشگاه رتبه بندی 2020 QS ARWU
University of Crete 351 تا 400 751 تا 800 701 تا 800
National and Kapodistrian University of Athens 501 تا 600 651 تا 700 301 تا 400
Aristotle University of Thessaloniki 601 تا 800 561 تا 570 401 تا 500
University of Ioannina 601 تا 800 801 تا 900
National Technical University of Athens 601 تا 800 454 601 تا 700

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در یونان

شرایط تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در یونان

قبل از مهاجرت تحصیلی به یونان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، حتما باید با شرایط تحصیل در یونان آشنا شوید. سال تحصیلی یونان با گذشت 12 ماه، از سپتامبر (September) تا آگوست (August) ، شامل 2 ترم با حدود 4 هفته تعطیلات در طول کریسمس و عید پاک و تعطیلات تابستانی طولانی تر در ماه ژوئن (June) و ژوئیه (July) است. برنامه های چرخه دوم (سطح کارشناسی ارشد) حداقل در 1 سال اجرا می شود، اما معمولاً 3 ماه صرفاً به تحقیق و نگارش پایان نامه اختصاص می یابد. روش های تدریس بین رشته های مختلف و تخصص گرایی موضوعی متفاوت است، اما سخنرانی های بزرگ گروهی و همچنین سمینارهای گروهی کوچکتر و کار عملی نظارت شده را شامل می شود. در کشور یونان، همکاری با سایر مؤسسات (یا دانشکده آنها) چندان مرسوم نیست زیرا مدرک کارشناسی ارشد یونان بر تأکید بر تدریس تخصصی و آموزش حرفه ای است.

به عنوان یک قاعده، تکمیل حداقل چهار ماژول مطالعه (با ارزیابی های مرتبط) و یک پایان نامه مستقل برای کسب مدرک مقطع کارشناسی ارشد در یونان لازم است. عملکرد دانشجویان معمولاً توسط یک سرپرست دانشگاهی برای پیشرفت تحصیلی در طول یک برنامه آموزشی نظارت می شود. در بسیاری موارد، این سرپرست در نظارت و هدایت تحقیقات پایان نامه نیز شرکت خواهد کرد.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در یونان

تحصیل در تعداد زیادی از آموزش عالی در یونان رایگان است، اما این احتمال بیشتر برای اتباع یونان در برنامه های کارشناسی است. دانشجویان کارشناسی ارشد خارجی معمولاً باید با توجه به برنامه تحصیلی خود شهریه بپردازند و هزینه دقیق آن بسته به ملیت دانشجویان متفاوت است. به طور میانگین، هزینه (1 سال) تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدود €4.000 (یورو) می باشد. اما هزینه ثبت نام در برخی از برنامه ها ممکن است به €15.000 (یورو) برسد. طیف وسیعی از گزینه ها برای حمایت از تحصیلات تکمیلی در یونان وجود دارد که برخی از آنها به طور خاص برای ترغیب و کمک به دانشجویان بین المللی طراحی شده اند. گروه های خیریه ای مانند بنیاد الکساندر اوناسیس بورس های تحصیلی خود را ارائه می دهند که ممکن است برای حمایت از تحصیلات تکمیلی دانشجویان خارج از کشور استفاده شود.

برنامه اراسموس پلاس در یونان نیز فعالیت می کند، جایی که با بنیاد بورس های دولتی برای دانشجویان خارجی همکاری می کند. اگر قصد دارید اطلاعات کاملتری درباره شرایط تحصیل در کشور یونان و سایر کشورهای اروپایی کسب کنید، می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *