مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » استرالیا » مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا

مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیامقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا موضوعی است که برای مهاجران دارای اهمیت بوده و تصمیم داریم در این مقاله مورد بررسی قرار داده و این دو کشور را از لحاظ ویزای کار با یکدیگر مقایسه کنیم. به پیشنهاد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ادامه مقاله را با ما همراهی نمایید.

مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا

فردی که قصد مهاجرت به کانادا یا استرالیا را دارد و نمی تواند بین این دو انتخاب کند، در قدم اول می بایست همه جوانب در این دو کشور را در نظر گرفته و مورد بررسی قرار دهد. جوانب و شرایطی از قبیل هزینه های زندگی، وضعیت اشتغال و بازار کار، چگونگی پذیرش دانشجو برای تحصیل در دانشگاه، مالیات های حاصله و همچنین مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا برای مهاجرت کاری فرد مورد اهمیت خواهد بود.

برای مقایسه به طور قطع نمی توان یکی از این دو کشور را انتخاب نمود و این تصمیم دشواری می باشد.  چرا که هر دو کشور کانادا و استرالیا از لحاظ تحصیلی، کاری، زندگی، بازار کار و سطح زندگی از استانداردهای جهانی و بالایی برخوردارند. اما وجه مشترک این دو کشور این است که جهت دریافت ویزاهای مختلف می بایست امتیاز کسب نمود.

وضعیت مشاغل در کانادا و استرالیا

به طور کلی وضعیت مشاغل و بازار اشتغال در کشورهای کانادا و استرالیا در مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا در سطح ایده آلی نسبت به سایر کشورهای دنیا قرار دارد. چراکه معادن طبیعی و همچنین معادن زیادی را دارا هستند. بنابراین وضعیت مشاغل و اقتصاد این کشورها فوق العاده است. با این تفاوت که نیاز شغلی در دو کشور با یکدیگر متفاوت است. به عبارت دیگر برخی مشاغل در استرالیا پرطرفدار و زیاد بوده و برخی دیگر نیز در کشور کانادا متقاضیان زیادی دارد. به طور مثال اگرچه شغل پرستاری در هر دو کشور متقاضیان بالایی دارد اما آمار مشاغل مورد نیاز در رشته های مختلف پرستاری در کشور کانادا بسیار زیاد بوده و متقاضیان زیادی را به کار می گیرد. اما در مجموع در این زمینه تفاوت چندانی ندارند.

فرصت شغلی رشته های فنی و صنعتی

در مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا این واقعیت وجود دارد که افراد متخصص و حرفه ای در زمینه‌های فنی و صنعتی، دارای شرایط بهتر و شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل مورد علاقه خود در کشو کانادا هستند. چراکه کانادا از لحاظ تولیدی و صنعتی پایگاه بزرگی به شمار می‌رود و در نتیجه کمپانی‌های صنعتی عظیمی در این کشور وجود دارند.

از سویی دیگر در کشور استرالیا شرکت‌های بزرگی وجود دارند که در زمینه‌های فناوری اطلاعات مشغول فعالیت هستند. ضمنا بخش‌های صنعتی در استرالیا نیز دارای رشد هستند. بر اساس آمارهای به دست آمده، نرخ مشارکت نیروی کار در کشور کشورهای کانادا و استرالیا به ترتیب 5604 و 6506 تخمین زده شده است.

به طور کلی می‌توان گفت استرالیا بیشتر نیاز به مشاغل اداری و کشور کانادا اساسا نیاز به مشاغل صنعتی دارد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که حقوق مشاغل یقه سفید (اداری) در استرالیا بالا بوده و برای مشاغل یقه آبی (صنعتی) در کشور کانادا نیز حقوق بالایی پرداخت می‌گردد. در این دو کشور در مورد کد رشته ‌های مختلف به هیچ وجه عدم نیاز وجود ندارد. مثلا ساخت و ساز در کشور کانادا رونق بسیاری دارد و بالاترین شاخص این کشور را به خود اختصاص داده است.

میزان‌ حقوق و دستمزد در دو کشور

مقایسه میزان حقوق و دستمزد در کشورهای کانادا و استرالیا به مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا مرتبط است. در این مورد باید گفت که در کشور کانادا حقوق اشخاص مشغول به کار در مشاغل مختلف کسب و کار از شهری به شهری دیگر متغیر است.  همچنین مبلغ دریافتی به میزان تخصص و مهارت فرد شاغل نیز بستگی دارد. این در حالی است که در کشور استرالیا مبالغ دریافتی افراد شاغل در همه جای این کشور یکسان می باشد.

درصد آسانی کار در کشور استرالیا به طور متولد بین 9 الی 15 درصد است اما در کشور کانادا بین 8 الی 22 درصد نوسان خواهد داشت. حقوق و دستمزد مشاغل اداری در کشور استرالیا بالا است همین طور مبلغ حقوق در مشاغل فنی و مهندسی در کانادا نیز در سطح بالایی قرار دارد. بنابراین از دیگر مواردی که حتما می بایست مورد تجزیه و تحلیل و بررسی قرار گیرد میزان حقوق دریافتی در این دو کشور است.

مهاجرت کاری به کانادا یا استرالیا؟

در مبحث مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا ، برای مهاجرت به کانادا یا استرالیا باید این گونه بیان کرد که مهاجرت به کشور کانگوروها یا کشور غازها؟ کشورهای کانادا و استرالیا، هر دو از جمله کشورهایی هستند که هر ساله پذیرای تعداد زیادی مهاجر از سراسر دنیا می باشند. مهاجرت به کانادا و یا مهاجرت به استرالیا هر دو موضوع دارای مزیت و معایبی برای مهاجر هستند. اما مساله ای که این دو را از یکدیگر متمایز می سازد شرایط فعلی شخص مهاجر و متقاضی است. به عبارت دیگر هر فرد با توجه به این که برای مهاجرت به اروپا یا اقیانوسیه چه شرایط فعلی دارد، می تواند بین این دو کشور انتخاب کند.

نرخ بیکاری در دو کشور چقدراست؟

درخصوص نرخ بیکاری، اخیرا طبق آمارهای به دست آمده مشخص گردید که درصد نرخ بیکاری در کشور استرالیا بسیار پایین تر از کشور کانادا است. اما نمی توان نادیده گرفت که کشور کانادا پایین ترین نرخ بیکاری را در 40 سال گذشته داشته و آن را حفظ کرده است. به طوری که در سال 2018 نرخ سود بانک مرکزی کشور کانادا افزایش قابل توجهی داشته است. نرخ بیکاری در کشور استرالیا به میزان 5/5 درصد و همین نرخ در کشور کانادا معادل 5/6 درصد می باشد.

تفاوت نامحسوس این دو کشور درخصوص موضوع نرخ بیکاری در “مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا باعث گردیده استرالیا و کانادا مقاصد خوبی برای مهاجرت افراد متخصص و حرفه ای باشند.

نرخ تورم دراسترالیا وکانادا چقدر است؟

بررسی “هزینه مهاجرت به استرالیا و کانادا در موضوع مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا مهمترین مساله مهاجرت است. در این خصوص شایان ذکر است که نرخ تورم در این دو کشور متفاوت بوده و به میزان 109 درصد در استرالیا و 202 درصد در کشور کانادا می باشد.

در مجموع این احتمال وجود دارد که بر سر دو راهی مهاجرت به کانادا و مهاجرت به استرالیا قرار گرفته باشید. در این صورت از مشاوره های تخصصی و حرفه ای وکلا و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده کنید.

این مشاوره ها بهترین راهکار و تصمیم را برای شما فراهم آورده و مسیر مهاجرت شما را کوتاه تر می سازد. اخذ مشاوره از طریق مراجعه به صورت حضوری به دفتر موسسه و نیز تماس تلفنی رایگان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *