مهاجرت تحصیلی دانمارک

معرفی دانشگاه های دانمارک

معرفی دانشگاه های دانمارک

معرفی دانشگاه های دانمارک

 

شناخت و آگاهی از دانشگاه های دانمارک مزیتت بزرگی برای متقاضیان تحصیل در این کشور می باشد. این مقاله به منظور معرفی دانشگاه های دانمارک به رشته تحریر درآمده است.

در مقاله معرفی دانشگاه های دانمارک به موارد زیر اشاره می گردد:

 • ارائه اطلاعات در خصوص معرفی دانشگاه های دانمارک
 • ارائه اطلاعات در مورد معرفی دانشگاه های دانمارک و رتبه های آنها
 • ارائ اطلاعات درباره معرفی دانشگاه های دانمارک و موقعیت های مکانی دانشگاه ها

 

بهترین دانشگاه های دانمارک

 

این کشور دارای دانشگاه های زیادی می باشد. از میان دانشگاه های این کشور 5 عدد در 400 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا وجود دارد. تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور بیشتر بهه زبان دانمارکی امکان پذیر می باشد.

به منظور آگاهی بیشتر در خصوص تحصیل در این کشور به مقاله «مهاجرت تحصیلی به دانمارک» مراجعه نمایید.

 

دانشگاه کوپنهاگ University of Copenhagen

 

این دانشگاه با رتبه 73 در منطقه اسکاندیناوی پرطرفدار می باشد. در سال 1479 تاسیس گردیده است. این دانشگاه پس از دانشگاه اوپسالا قدیمی ترین دانشگاه اسکاندیناوی می باشد.

این دانشگاه دارای 4 پردیس می باشد که واقع در شهرهای اطراف کپنهاک می باشد. موقعیت مکانی پردیس و دانشکده های مختلف این دانشگاه به شرح زیر می باشد:

 

 • اکثر دانشکده های علوم و علوم پزشکی در پردیس شمال واقه شده اند.
 • در پردیس شهر قسمتی از دانشکده های علوم، علوم پزشکی و علوم اجتماعی واقع شده است.
 • در پردیس جنوب دانشکده های علوم انسانی، حقوق، فقه قرار دارد.
 • قسمت هایی از دانشکده علوم و دانشکده علوم پزشکی هم در پردیس فردریکسبرگ واقع شده است.

 

این دانشگاه دارای 38,000 دانشجو می باشد که 3,600 نفر از آنها خارجی می باشند. اکثر دروس به زبان دانمارکی ارائه می گردند. اما برخی دروس نیز به زبان های آلمانی و انگلیسی نیز ارائه می گردند.

برای آگاهی از این دانشگاه به صورت کامل به مقاله «دانشگاه کپنهاگ» مراجعه نمایید.

دانشگاه صنعتی دانمارک  Technical University of Denmark

 

این دانشگاه در سال 1829 تاسیس گردیده است. این دانشگاه اولین دانشگاه پلی تکنیک دانمارک است که توسط فیزیکدان و شیمیدان معروف، هانس کریستین اورستد تاسیس شده. این دانشگاه در رنکینگ جهانی QS رتبه 116 را در دنیا اخذ نموده است.

دانشگاه صنعتی دانمارک دارای  10,600 نفر دانشجو می باشد. این دانشگاه به فعالیت های علمی و ورزشی از جمله راگبی و والیبال نیز شهره می باشد. پردیس دانشگاه صنعتی دانمارک در حومه شهر کپنهاک واقع شده است.

 

دانشگاه آرهوس  Aarhus University 

 

این دانشگاه با رنکینگ جهانی 119 رتبه دوم در دانشگاه های دانمارک را از آن خود نموده است. این دانشگاه در مقابل دانشگاه کپنهاک قدمت زیادی ندارد. ولی با این وجود دومین دانشگاه غیر فنی و قدیمی کشور دانمارک می باشد. این دانشگاه در سال 1928 تاسیس گردیده است و از همان زمان رو به افزایش و بزرگی داشته است. اکنون این دانشگاه بزرگترین دانشگاه دانمارک می باشد.

این دانشگاه دارای 44,500 نفر دانشجو می باشد. ملکه دانمارک مارگریت دوم در دهه 1960 در رشته علوم سیاسی در این دانشگاه تحصیل نموده است. دانشگاه آرهوس در شهر آرهوس که در 200 کیلومتری کپنهاگ می باشد واقع گردیده است. این شهر دومین شهر دانمارک می باشد. این دانشگاه چندین پردیس کوچک دارد اما پردیس اصلی آن در همین شهر قرار دارد.

رشته های قابل تحصیل در این دانشگاه عبارتند از:

فلسفه

اقتصاد و حقوق

پزشکی

علوم انسانی

الهیات

 

دانشگاه آلبورگ  Aalborg University

 

این دانشگاه در شهری به همین نام واقع شده است. این شهر در 400 کیلومتری پایتخت کشور دانمارک قرار دارد. همچنین شهر آلبورگ چهارمین شهر کشور دانمارک می باشد.

این دانشگاه در رنکینگ جهان رتبه 379 را اخذ نموده و چهارمین دانشگاه دانمارک می باشد. سال تاسیس این دانشگاه  1974 می باشد. دانشگاه آلبورگ دارای 20,700 دانشجو می باشد. دانشجویان این دانشگاه 15 درصد بین المللی می باشند.

دانشگاه آلبورگ 3 پردیس دارد که اصلی ترین آنها در همین شهر واقع شده است. سایر پردیس ها در شهرهای اسبیرگ و کوپنهاگ واقع شده اند.

در سال 2007 دانشگاه آلبورگ به 4 دانشکده تقسیم شده است. این دانشکده ها در زمینه های علوم انسانی، اجتماعی، مهندسی و پزشکی می باشند. دانشگاه آلبورگ در میان دانشجویان از شهرت زیادی برخوردار است.

 

دانشگاه دانمارک جنوبی  University of Southern Denmark

 

این دانشگاه بین تمام دانشگاه های دانمارک رتبه 5 را دارد. رتبه این دانشگاه بین دانشگاه های برتر جهان 384  می باشد. این دانشگاه از ترکیب چندین دانشگاه و مدرسه در سال 1980 تاسیس گردیده است.

اکنون دانشگاه دانمارک جنوبی دارای 7 پردیس می باشد. پردیس های این دانشگاه در موقعیت های مکانی شهرهای زیر می باشد:

 • ادنسه
 • کوپنهاگ
 • اسلاگلس
 • کولدینگ
 • اسبیرگ
 • سوندربورگ

 

این دانشگاه 32,000 دانشجو دارد. از این تعداد 15 درصد خارجی می باشند.

5 دانشکده در رشته های علوم انسانی، علوم بهداشتی، علوم اجتماعی، علوم مهندسی در این دانشگاه وجود دارد. همچنین دارای 11 مرکز تحقیقاتی و کتابخانه نیز می باشد.

 

دانشگاه روسکیلده   Roskilde University

دانشگاه روسکیلده در شهری با این نام در سال 1972 در 30 کیلومتری غرب کوپنهاگ تاسیس گردیده است. در این دانشگاه متقاضیان قادر به تحصیل در رشته  های گوناگون در علوم اجتماعی، انسانی و طبیعی می باشند.

متقاضیان می توانند در این رشته ها در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تحصیل نمایند.

 

دانشگاه آی تی کوپنهاگ   IT University of Copenhagen

 

دانشگاه آی تی کپنهاگ در همین شهر در سال 1999 تاسیس گردید. این دانشگاه با توجه به نامش تنها دارای یک دانشکده می باشد.

این دانشکده مربوط به فن آوری اطلاعات می باشد. در این دانشکده متقاضیان قادر به تحصیل در رشته های مهندسی نرم افزار، آی تی و… می باشند.

 

کالج دانشگاه متروپولیتن   Metropolitan University College in

 

ترکیب دو مرکز آموزش در شهر کپنهاک در سال 2008 این دانشگاه به وجود آمد. این دانشگاه دارای دو دانشکده می باشد. امکان تحصیل در رشته تغذیه و سلامتی جهانی به زبان های دیگر وجود دارد. سایر رشته ها در این کشور به زبان دانمارکی ارائه می گردد.

تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه تقریبا 9 هزار نفر می باشد . که برخی از آنان دانشجوهای بین المللی را تشکیل می دهند.

 

معرفی دانشگاه های دانمارک

 

با توجه به رتبه های دانشگاه های این کشور تحصیل در این دانشگاه ها فرصت خوبی می باشد. برای تحصیل در این کشور می توان برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمود. برای آگاهی از نحوه اقدام از این طریق به مقاله «مهاجرت تحصیلی به دانمارک» مراجعه نمایید.

جهت آگاهی از مدارک و شرایط اقدام برای اخذ پذیش تحصیلی به مقاله زیر مراجعه نمایید:

مقاله «مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک»

 

نتیجه گیری:

 

برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک به موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه نمایید. موسسه سفیران سروش سعادت مشاورینی حرفه ای در این زمینه دارد که در این مسیر شما را یاری می نمایند.

0 دیدگاه برای “معرفی دانشگاه های دانمارک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *