مهاجرت تحصیلی اتریش

معرفی دانشگاه مودول اتریش

معرفی دانشگاه مودول اتریش

این مقاله به معرفی دانشگاه مودول اتریش (Modul University) اختصاص دارد. مهاجرت از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور از برترین طرق می باشد. اگر تحصیل در اتریش، روش انتخابی مهاجرت شما است، پیشنهاد می‌نماییم مطالب ذیل را مطالعه بفرمایید. شما با در اختیار داشتن اطلاعات از دانشگاه های اتریش، قادر خواهید بود جهت مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل، بهترین گزینه را انتخاب نمایید. این مقاله که توسط متخصصین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگاشته شده سعی بر آن دارد تا در خصوص دانشگاه مودول اطلاعات کامل و موثقی را برای شما ارائه نماید. لذا پیشنهاد می گردد که در ادامه این مطالب را مطالعه نمایید.

بررسی و معرفی دانشگاه مودول اتریش

یکی از بهترین و برجسته ترین دانشگاه های کشور اتریش دانشگاه مودول اتریش است. مودول بین دانشگاه های خصوصی اتریش، پرچم‌دار اتریش به شمار می رود که در سال 2007 در شهر وین اتریش تاسیس گردید. مالک آن، اتاق بازرگانی و صنعت اتریش بوده که بزرگترین فراهم آورنده نظام آموزش خصوصی در اتریش است. تنها ایرادی که بر این دانشگاه وارد است، محدودیت رشته های دانشگاهی است که در ادامه مقاله به آن اشاره می‌نماییم. در مقابل این محدودیت، مزیتی هم وجود دارد. دانشجویان می‌توانند در مقاطع بالاتر تغییر رشته داده و در رشته غیرمرتبط با رشته اصلی خود ادامه تحصیل دهند.

به‌ طور مثال، دانشجوی این دانشگاه پس از اخذ لیسانس رشته مدیریت، می‌تواند در مقطع فوق لیسانس به تحصیل در رشته مهمانداری بپردازد. اساتیدی که در این دانشگاه مشغول تدریس می‌باشند، در زمینه تجارت و مدیریت در حوزه شنگن بسیار مشهور هستند. یکی دیگر از مزایای آن، تضمین فعالیت شغلی پس از اتمام دوره کارآموزی است. بدین صورت که دانشجو پس از اتمام دوره اینترشیپ، می‌تواند اخذ اقامت نموده و در حوزه شنگن مشغول به کار گردد.

دانشکده های دانشگاه مودول اتریش

در معرفی دانشگاه مودول اتریش قابل ذکر است این دانشگاه دارای 3 دانشکده در رشته‌های ذیل می‌باشد که عبارتند از:

 • دانشکده رشته مدیریت بین‌الملل
 • دانشکده فناوری رسانه‌های نوین
 • دانشکده مدیریت گردشگری (توریسم) و مهمانداری

کلیه دوره‌های آموزشی این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می‌گردد. بالغ بر 70% دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل داده‌اند که دارای بیش از 70 ملیت هستند. در پاییز 2016 میلادی، اولین و تنهاترین پردیس دانشگاه اتریش در دبی توسط دانشگاه مدول دبی افتتاح گردید.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دانشگاه مودول اتریش

مدارکی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه مودول وجود دارد، شامل موارد ذیل است:

 • ارائه مدرک دوره دبیرستان به همراه ریزنمرات
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی در آیلتس 6 یا تافل نمره 76 IBT یا مدرک زبان آلمانی سطح B2
 • تعداد دو توصیه‌نامه از دانشگاه‌های قبلی
 • ارائه مقاله کوتاه از سوی متقاضی

درخواست پذیرش و معرفی دانشگاه مودول اتریش

تا اینجا به معرفی دانشگاه مودول اتریش پرداختیم. اکنون نحوه پذیرش در این دانشگاه را مورد بررسی قرار می‌دهیم. درخواست، بررسی درخواست و مصاحبه و تصمیم پذیرش. دانشجو می بایست از طریق برنامه آنلاین MU فرم مربوطه را تکمیل نموده و مدارک ذیل را آپلود نماید:

 • تاریخچه‌ای از اطلاعات فردی متقاضی
 • انگیزه نامه متقاضی که اهداف و دلایل درخواست او به دانشگاه مودول را بیان نماید.
 • گواهی اثبات صلاحیت علمی دانشجو جهت ورود به دانشگاه. (ارائه مدرک دبیرستان جهت مقطع کارشناسی و ارائه مدرک دانشگاهی کارشناسی جهت مقطع کارشناسی ارشد)
 • مدرک زبان انگلیسی سطح B2 برای مقطع کارشناسی و مدرک سطح C1‌ برای مقطع کارشناسی ارشد
 • تصویر پاسپورت متقاضی
 • عکس متقاضی
 • تعداد 2 توصیه‌ نامه صادره از دانشگاه‌های قبلی
 • مقاله کوتاه صرفا در مقطع کارشناسی

توجه داشته باشید که مراحل درخواست را کامل نمایید. درخواست متقاضیان در صورت عدم تکمیل و ناقصی مراحل، مردود خواهد شد. بیان این نکته ضروری است که کلیه مدارک ارائه شده توسط متقاضی می‌بایست به زبان انگلیسی باشد.

درخواست پذیرش و معرفی دانشگاه مودول اتریش

مصاحبه دانشگاه مودول اتریش

در این مرحله درخواست متقاضی بر مبنای توانایی‌ها و مهارت‌های او مورد بررسی قرار می‌گیرد. درصورت تاییدیه دانشگاه، به یکی از اعضای گروه پذیرش دانشگاه جهت مصاحبه در دانشگاه یا مصاحبه اسکایپ ویدیو لینک می‌گردید. در مصاحبه این احتمال می‌رود که هرگونه سوالی از متقاضی پرسیده شود تا شخصیت و درک متقاضیان ارزیابی گردد. به‌طور معمول تصمیم به پذیرش ازسوی دانشگاه هفته‌ای یکبار بر مبنای انگیزه، عملکرد، موفقیت در مصاحبه و استعداد متقاضی انجام می‌گیرد. اسناد پذیرش زمانی به دانشجوی آینده ارسال خواهد شد که تصمیم به پذیرش دانشجو از سوی دانشگاه مثبت اعلام گردد.

مهلتی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه مودول وجود دارد، طبق ضوابط ذیل است:

 • اواخر ماه فوریه، آغاز سال تحصیلی در این دانشگاه می‌باشد.
 • چنانچه متقاضی قصد تحصیل در ترم بهاره 2018 میلادی را داشته باشد، می‌بایست 31 اکتبر 2017 درخواست خود را ارائه نماید.
 • همچنین اگر مایل به انتخاب ترم پاییزه است، می‌بایست 31 می 2017 اقدام به ارائه درخواست نماید.

هزینه تحصیل در دانشگاه مودول اتریش

هزینه های تحصیل در اتریش براساس نوع دانشگاه و نوع رشته انتخابی متغیر است. مبلغ شهریه تحصیلی مختص دوره های 3 ساله، 37000€ (یورو) می‌باشد و می بایست در 6 قسط متوسط متقاضی پرداخت گردد. مبلغ شهریه مختص دوره های 4 ساله نیز، 52000€ (یورو) می‌باشد که می بایست در 8 قسط پرداخت گردد.

هزینه تحصیل در دانشگاه مودول اتریش به شرح ذیل می‌باشد:

مقطع تحصیلی و رشته طول دوره  هزینه به € (یورو) در هر ترم هزینه به € (یورو) در هر سال
تحصیل درمقطع لیسانس (مدیریت بازرگانی)  دوره 3 ساله 166.6 333.2
تحصیل درمقطع لیسانس (مدیریت بازرگانی) دوره 4 ساله 6500 13.000
تحصیل درمقطع لیسانس (علوم پایه) دوره 3 ساله 6500 13.000
تحصیل درمقطع فوق‌لیسانس (علوم پایه) دوره 2 ساله 6000 12000
تحصیل درمقطع فوق‌لیسانس (مدیریت بازرگانی) دوره 2 ساله 250 500
تحصیل در مقطع دکترا دوره دوره 4 ساله 250 500

کلیات معرفی دانشگاه مودول اتریش

در این نوشتار به معرفی دانشگاه مودول اتریش به‌عنوان معتبرترین دانشگاه خصوصی کشور اتریش پرداختیم. متوجه شدید که این دانشگاه مزایای بسیار خوبی برای تحصیل شما در این کشور دارد. اکنون با در نظر گرفتن مطالب بالا و نوع رشته انتخابی خود بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر تصمیم دارید سایر دانشگاه‌های این کشور را نیز بررسی و تحلیل نمایید، به مقاله دانشگاه‌های اتریش مراجعه نمایید.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درخصوص معرفی دانشگاه مودول اتریش اطلاعات کلی را در اختیار شما عزیزان قرار داده است. چنانچه به اطلاعات دیگری درخصوص تحصیل در اتریش و نحوه پذیرش در دانشگاه های این کشور نیاز دارید، می‌توانید با کارشناسان ماهر ما ارتباط بگیرید. با اخذ مشاوره می‌توانید بهترین گزینه و بهترین دانشگاه اتریش را با توجه به رشته مورد علاقه‌تان انتخاب نمایید. خدمات این موسسه از طریق وکلای مجرب ما به شما عزیزان ارائه می‌گردد. ما همواره جهت دستیابی به اهدافتان در کنار شما خواهیم بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *