مهاجرت تحصیلی آمریکا

معرفی دانشگاه شیکاگو

متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت در این مقاله قصد دارند تا به معرفی دانشگاه شیکاگو بپردازند و دانشجویان و متقاضیان را با معرفی دانشگاه شیکاگو، از شرایط ورود و تحصیل در این دانشگاه آگاه و مطلع سازند. معرفی دانشگاه شیکاگو به چند بخش اصلی تقسیم می شود و در زمینه ی معرفی دانشگاه شیکاگو، متخصصان حتما باید در نخستین گام درباره این دانشگاه آمریکایی اطلاعات کلی کسب کنند.

متخصصان ما جهت معرفی دانشگاه شیکاگو قصد دارند تا متقاضیان و هموطنان عزیز را از بهترین رشته ها و دوره های تحصیلی در این دانشگاه با کیفیت آگاه سازند و درباره هزینه ها و مخارج تحصیل در دانشگاه شیکاگو اطلاعات دقیقی به شما عزیزان ارائه دهند.

جهت معرفی دانشگاه شیکاگو به صورت کامل شما عزیزان می توانید تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید و تمامی مطالب را با دقت بخوانید. هدف ما قصد مطلع سازی هموطنان عزیز می باشد.

درباره دانشگاه شیکاگو آمریکا

دانشگاه شیکاگو، دانشگاه خصوصی میباشد که در جنوب ایالت شیکاگو، ایلینوی و در کشور ایالات متحده آمریکا واقع شده است. این دانشگاه یکی از برجسته ترین دانشگاه های ایالات متحده میباشد و لازم به ذکر است که دانشگاه شیکاگو در سال 1890 با سرمایه گذاری جان دی راکفلر تاسیس شد. ویلیام رینگی هارپر، رئیس دانشگاه در سالهای 1891 تا 1906، برای ایجاد آنچه که به عنوان چشم انداز و شخصیت دانشگاه سنتی در نظر گرفته شده، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این دانشگاه در جامعه بین المللی به عنوان یک مرکز تحقیق و مطالعات پیشرفته شناخته میشود، همچنین پیشگام در آموزش بزرگسالان می باشد و از طریق برنامه «شیکاگو»، که برای تضمین آموزش گسترده در سطح وسیع طراحی شده است، سایر برنامه های کارشناسی را تحت تاثیر قرار داده است.

تحت مدیریت رابرت مچ هاچینز، رئیس دانشگاه شیکاگو که از سال 1929 تا 1945 رئیس این دانشگاه بود و از سال 1945 تا 1951 سرپرست دانشگاه به شمار میرفت، کالج توجه کشور را برای چنین سیاستهای ابتکاری به عنوان سنجش دستاوردهای دانش آموزی توسط بررسی جامع و توجه به خواندن «کتابهای بزرگ» جلب کرد. تعداد ثبت نام در این دانشگاه بیش از 14،000 نفر در سال میباشد. این دانشگاه در زمینه های مختلف علمی و معنوی در سطح جهان فعالیت دارد و لازم به ذکر است که در سال 1892، اولین بخش جامعه شناسی ایالات متحده در این دانشگاه تاسیس شد.

جهت مطلع شدن از شرایط کسب روادید تحصلی آمریکا میتوانید به مقاله ویزای تحصیلی در آمریکا مراجعه کنید.

دستاورد های دانشگاه شیکاگو آمریکا

در سال 1942، اولین واکنش زنجیره ای هسته ای کنترل شده خود مختار هسته ای بود که تحت هدایت فیزیکدان انریکو فرمی در دانشگاه شیکاگو به دست آمد. دستاورد های قابل توجه دیگر از دانشمندان شیکاگو شامل توسعه کربن-14 (1946) و جداسازی و اولویت بندی عناصر پلوتونیوم (1942) است.

اطلاعات کلی دانشگاه شیکاپو آمریکا

این دانشگاه شامل کالج کارشناسی، چهار بخش فارغ التحصیل (علوم زیستی، علوم انسانی، علوم فیزیکی و علوم اجتماعی)، دانشکده عمومی مطالعات گراهام (آموزش مداوم) و 6 کالج حرفه ای فارغ التحصیلی (مدرسه الهیات، مدرسه کارشناسی ارشد، قانون دانشکده پزشکی پریتزکر، دانشکده اداره خدمات اجتماعی، و ایروینگ ب. هریس، دانشکده مطالعات سیاست عمومی) می شود. این دانشگاه همچنین دارای شش کتابخانه، از جمله کتابخانه جو و ریکا مانوسوتو که توسط هلموت جین طراحی شده است می شود. این مرکز دارای تعدادی از مراکز برای تحصیلات و تحقیقات پیشرفته است، از جمله:

 • موسسه شرقی (مطالعات خاورمیانه باستانی).
 • موسسه محاسبات جیمز فرانک.
 • موسسه موسسه انریکو فارمی.
 • مرکز تحقیقات مؤسسه ملی.
 • مرکز مطالعات بین المللی.

دانشگاه شیکاگو تحت نظارت دولت آمریکا، مدیریت آزمایشگاه آرگون را به عهده دارد.

موسسات فرهنگی در محوطه دانشگاه یا نزدیک آن عبارتند از:

 • موزه علم و صنعت.
 • موزه تاریخ آمریکایی و آفریقایی.
 • موزه هنر دیوید و آلفرد.
 • خانه فردریک.
 • DuSable.

شرایط تحصیل در دانشگاه شیکاگو آمریکا

پذیرش و هزینه های تحصیل دانشگاه

دانشگاه شیکاگو آمریکا یک دانشگاه خصوصی می باشد و دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند باید در نظر داشته باشند که هزینه های تحصیل در این دانشگاه در هر سال به طور میانگین 55000$ می باشد و دولت کشور آمریکا هیچ خونه کمک هزینه و بورسیه ای به دانشجویان دانشگاه های خصوصی ارائه نمی دهد. پذیرفته شدن در دانشگاه شیکاگو و کسب قبولی در در این دانشگاه امری سخت و رقابتی محسوب می شود. طبق آمار ایالات متحده آمریکا، تنها 8 درصد از متقاضیان برای پاییز 2016 پذیرفته شدند و لازم به ذکر است که بیش از 31000 نفر اقدام به ورود به دانشگاه کرده اند اما تنها 2500 موفق به ورود به دانشگاه شده اند.

موقعیت مکانی دانشگاه

دانشگاه شیکاگو به دلیل موقعیت مکانی و برنامه های دقیق تحصیلی و غنی سازی آن شناخته شده می باشد. این مرکز تحصیلی در محله هاید پارک، خانه سابق رئیس جمهور پیشین باراک اوباما واقع شده است. اوباما به مدت 12 سال در دانشکده حقوق دانشگاه شیکاگو تحصیل کرده است. دانشجویان می توانند از بیش از 100 رشته  مانند تاریخ یا مطالعات زیست محیطی را برای تحصیل انتخاب کنند و در طول تجربه تحصیل در خارج از کشور از یونان، چین و فرانسه بازدید کنند. این دانشگاهبیش از هشتاد جایزه نوبل کسب کرده است.

امنیت دانشگاه

با توجه به وب سایت دانشگاه، جرایم خشونت آمیز  مانند قتل، تجاوز جنایی جنسی و سرقت  در سال 2016 با 8 درصد افزایش نسبت به دوره 2011 تا 2015 افزایش یافته است. با این حال دانشگاه، ، دارای سیستم های متعددی برای حفظ امنیت دانشجویان می باشد. دانشجویان می توانند اسکورت ایمنی شبانه روزی درخواست کنند تا به راحتی در محوطه دانشگاه رفت و آمد کنند. اگر یک مورد اورژانسی واقعی وجود داشته باشد، دانشگاه شیکاگو صد ها تلفن اضطراری در سراسر محوطه دانشگاه و بخش مدیریت اضطراری دارد که می تواند به سرعت اطلاعات را از طریق متن، ایمیل، تماس تلفنی و رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارد.

محبوب ترین رشته های تحصیلی در دانشگاه شیکاگو

محبوب ترین رشته های اصلی در دانشگاه شیکاگو له چند بخش تقسیم می شوند:

 • اقتصاد.
 • زیست شناسی.
 • علوم زیستی.
 • علوم عمومی.
 • ریاضیات عمومی.
 • علوم سیاسی و دولت عمومی.
 • تجزیه و تحلیل سیاست عمومی.

هموطنان عزیز قبل از ورود به خاک کشور آمریکا، حتما باید از هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا به صورت کامل مطلع باشند و لازم به ذکر است که شما عزیزان می توانید برای مطلع شدن از شرایط تحصیل دانشگاه شیکاگو آمریکا و تحصیل در رشته های مختلف در این دانشگاه با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *