مهاجرت به کشور استرالیا

مزایا و معایب مهاجرت به استرالیا

مزایا و معایب مهاجرت به استرالیا

انتخاب کشور استرالیا برای مهاجرت به تازگی مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. کشور استرالیا قسمت بزرگی از قاره اقیاتوسیه می باشد که از همه سرزمین های خاکی کره زمین در نیمکره جنوبی قرار دارد. اقیانوس آرام، هند و منجمد شمالی در این جزیره قرار دارد. مساحت این کشور 768650 کیلو متر مربع می باشد که جمعیت این کشور تقریبا 25 میلیون نفر می باشد. در این مقاله سعی بر این داریم که مزایا و معایب مهاجرت به استرالیا را بررسی کنیم.

مزایای مهاجرت به کشور استرالیا

کشور استرالیا یکی از کشورهای مهاجرپذیر می باشد. زبان مردم کشور استرالیا، انگلیسی با لهجه استرالیایی می باشد. پرمخاطب ترین مذهب در استرلیا مسیحیت می باشد و بعد از آن به دین های اسلام، بودایی و یهودیت اعتقاد دارند. شهر کانبرا پایتخت این کشور می باشد که شهری کوچک، معروف و چند فرهنگی می باشد. این شهر بیشتر از لحاظ سیاسی و اقامت در این کشور دارای اهمیت می باشد. این کشور از 6 ایالت تا 2 قلمرو وجود دارد.

سیستم حکومتی استرالیا

پادشاه مشروطه با بالاترین رتبه سلطنتی همان ملکه انگلستان می باشد. در سال 1901 رسما از بریتانیا جدا شد و در بعضی از انتصابات تعیین فرماندار کل وظیفه انتخاب شد و ملکه انگلستان نقش مهمی دارد.

شرایط زندگی در استرالیا 

شهر کانبرا پایتخت این کشور و واحد پول این کشور دلار استرالیا می باشد. اقتصاد این کشور بر اساس صنعت بازرگانی و کشاورزی می باشد. محصولات مهم این کشور نیشکر، غلات، پنبه و گوشت می باشد. این کشور ذخایر طبیعی زیادی دارد و بسیار ثروتمند و با اقتصادی قدرتمند و ثابت در نوسانات اوضاع اقتصادی این کشور می باشد و شاخص پایداری در سال های اخیر داشته است.

آب و هوای کشور استرالیا

کشور استرالیا به دلیل مناطق خاص کره زمین، شرایط آب و هوایی خاصی دارد. بیشتر منطقه های مرکزی این کشور بیابان های خشک و زندگی کردن در این کشور ها خیلی سخت می باشدو مناطق مسکونی و شهر های پرجمعیت در اطراف این سرزمین می باشد.دروش های گوناگونی برای مهاجرت به استرالیا می باشد که تقریبا 121 مدل ویزا در استرالیا برای متقاضیان نشان داده می شود. این ویزاها شامل ویزای مهارت و تخصص شغلی، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای کلاس ها 189،190 و 489 می باشد.

مهاجرت به استرالیا از راه تحصیل 

کشور استرالیا به دلیل اقتصاد قوی و ثابت و فرصت های شغلی در دانشگاه های معتبر با سطح تحصیلی بالا به مدت یک سال افراد به این کشور فکر می کند. اما این کشور هم مثل باقی کشور های دیگر معایبی دارد. که شخص باید اصول و شرایط این کشور را با اصول و شرایط خود بسنجد و سپس انتخاب کند. مزایای مهاجرت به استرالیا به شرح ذیل است:

  • دریافت اقامت دائم
  • اعتبار ویزا این افراد 5 ساله می باشد
  • دارای شغل هستید
  • امکان ادامه تحصیل
  • از خدمات درمانی و بیمه
  • شرکت در انتخابات
  • امکان تمدید کردن ویزای خود

اقامت استرالیا از راه تولد 

در صورت تولد طفل در این کشور طفل یک شهروند استرالیایی به حساب می آید. بعد از مدتی افراد این امکان را دارند برای شهروند شدن درخواست دهند تا بررسی تمامی زمینه ها دولت و دریافت آزمون شهروندی به یک شهروند استرالیایی تبدیل می شوند. این افراد برای خود این امکان را دارند که نقش اسپانسر را برای دریافت اقامت دائم بازی کنند.

بر طبق قانون مقیم دائم استرالیا این امکان وجود دارد که از برنامه سنتر لینک استفاده کنید این برنامه یک برنامه ی قوی و حرفه ای برای خدمات انسانی و امنیت اجتماعی می باشد.

به صورت کلی می توان گفت آن دسته از افرادی که موفق به اخذ اقامت دائم استرالیا می باشد از خدمات اجتماعی، رفاهی و اعتباری زیادی نسبت به وضیعت موقت دارند.

معایب مهاجرت به استرالیا 

یکی از معایب این کشور این است که شهروندان استرالیای لهجه خاص کشور خودشون دارند و این لهجه دشوار و می باشد. لازم به ذکر است که برای زندگی در استرالیا باید فرد تسلط کامل به زبان انگلیسی را داشته باشد تا بتواند در این کشور زندگی کند. یکی دیگر از معایب این کشور این است که شهروندان استرالیای از دیگر مناطق جهان دور می باشند و برای سفر به کشور های دیگر باید مسافت زیادی را طی کنند که نه تنها برای شخص خسته کننده می باشد بلکه هزینه های زیادی را شخص باید پرداخت کند.

قیمت خرید مسکن در استرالیا 

خرید ملک در استرالیا گران می باشد. شهر سیدنی و ملبورن هر سال در آمار جهانی عضو پنج شهر گران دنیا برای زندگی می باشد. فاصله زیاد این قاره به مناطق دیگر جهان هزینه حمل و نقل را افزایش می دهد. به جز حمل و نقل میان قاره ها، شرایط اقلیمی برای این کشور به دلیل فاصله های زیاد بین شهرهای استرالیا از هم دیگر مبلفی به دلیل قیمت کالاها دریافت می شود. درضمن گفته شود که گرانی کالا ها به تورم زیاد منجر نمی شود و سطح درآمد در استرالیا نسبت به گرانی کالا ها بالا می باشد.

امکانات رفاهی شهر های کوچک استرالیا 

فاصله زیاد در میان شهر های استرالیا این امکان را دارد که به راحتی با هواپیما رفت و آمد کنید اما اگر به دلیل شخصی امکان حمل و نقل جاده ای را دارید و زمان و انرژی زیادی را باید برای این راه داشته باشید.

از لحاظ تهسیلات و امکانات شهری، شهر های بزرگ استرالیا مانند سیدنی و ملبورن از بالا ترین سطح رفاهی و معشیتی در شهرهای بزرگ دنیا استفاده کنید. در شهر های کوچکتر امکانات رفاهی و تهسیلات به طور چشمگیری در مراکز کوچکی امکان پذیر می باشد.

سیستم آموزشی استرالیا در تمامی دوره ها سیستم های فوق العاده می باشد و هزینه های تحصیل در مقایسه با کشور های دیگر با دوره های تحصیلی شباهت دارد. مزایا و معایب مهاجرت به استرالیا، کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره می دهند. کارشناسان ارشد ما با توجه به شرایط شما برترین روش مهاجرت را پیشنهاد می دهند.

یک دیدگاه برای “مزایا و معایب مهاجرت به استرالیا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *