مهاجرت تحصیلی ایسلند

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند

هر کشوری برای پذیرش تحصیلی دانشجویان دارای قوانینی می­باشد، این کشور نیز جهت پذیرش تحصیلی افراد دارای قوانین و مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند مخصوص به خود را دارد. در میان کشورهای اروپایی کشور ایسلند می­تواند انتخاب خوبی برای مهاجرت باشد.

جهت ادامه تحصیل در کشور ایسلند لازم و ضروری است تا دانشجویان مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند را به دانشگاه ارائه دهند. با توجه به زیبائیهای منحصر بفردی که کشور ایسلند در طبیعتش موجود است هر دانشجویی علاقمند به تحصیل در ایسلند می­باشد.

تحصیل در ایسلند

تحصیل در این کشور برای دانشجویان بصورت رایگان است و تنها دانشجویان هزینه های ثبت نام را پرداخت مینمایند. از طرفی دولت ایسلند علاقمند به جذب دانشجویان بین المللی از سرتاسر جهان است، به همین دلیل اکثر دانشگاههای این کشور تدریس را به زبان انگلیسی ارائه می­دهند.

افراد به طرق مختلف به کشور ایسلند سفر می­نمایند از جمله از طریق ویزای کاری، ویزای توریستی ، ویزای سرمایه گذاری و… اما دانشجویان برای ورود به کشور ایسلند موظفند تا پس از موافقت دانشگاه مورد نظر برای تحصیل اقدام به دریافت ویزای تحصیلی این کشور نمایند.

دانشجویان بدانند بعد از دریافت اقامت تحصیلی این کشور و پس از گذشت چند سال تابعیت این کشور را میتوانند کسب نمایند. هدف از این مقاله بررسی مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی کشور ایسلند است. از دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند دعوت می­نمائیم تا مقاله را به دقت مطالعه فرمایند.

دانشگاه در کشور ایسلند

بطور کلی در کشور ایسلند 7 دانشگاه وجود دارد که از این میان 4 دانشگاه دولتی و 3 تای دیگر از دانشگاههای خصوصی می­باشند. البته دانشگاههای خصوصی در این کشور نیز تحت حمایت های دولتی ایسلند قرار دارد. تحصیل در دانشگاههای دولتی برای همگان بصورت رایگان است و دانشجویان تنها هزینه های ثبت نام در دانشگاه را پرداخت می­نماید.

اما تحصیل در دانشگاههای خصوصی بصورت رایگان نیست و دانشجویان بایستی مبلغی را سالانه به این دانشگاهها بپردازند. دانشگاه ایسلند و دانشگاه ریکیاویک دو دانشگاه بزرگ در کشور ایسلند هستند، که هر دو در شهر ریکیاویک موقعیت دارند. دانشگاههای کشور ایسلند از دانشجویان خارجی استقبال  نموده، بطوریکه 5% از کل دانشجویان این کشور را دانشجویان بین المللی تشکیل می­دهد. اکثر رشته ها در دانشگاههای ایسلند به زبان انگلیسی ارائه می­گردد و از دانشجویان خارجی پشتیبانی های خوبی به عمل می­آورند.

شرایط پذیرش برای مطالعات کارشناسی در دانشگاههای ایسلند

دانشجویان برای ورود به دوره­ی کارشناسی دانشگاههای ایسلند بایستی در امتحان کنکور این کشور شرکت نمایند و پس از اخذ نمره­ی قبول اجازه ورود به دانشگاهها را خواهد داشت. در ضمن دانشجویان خارجی بایستی مدارکی را ارائه نمایند که معادل با مدارک مورد نیاز این کشور باشند. دانشجویانی که در سایر کشورها دوره­ی کارشناسی خود را میگذرانند، در صورتیکه حداقل 60 واحد درسی را گذرانده باشند از امتحان کنکور این کشور معاف می­گردند. در این صورت می­توانند بصورت مستقیم جهت پذیرش در دانشگاهها اقدام نمایند.

زبان تدریس در دانشگاههای ایسلند

دانشگاههای کشور ایسلند بطور کلی دروس به زبان انگلیسی تدریس می­گردد. البته در برخی دوره ها بخصوص در دوره­ی کارشناسی ارشد بطور کامل تدریس به زبان انگلیسی ارائه می­گردد. دانشجویان برای ورود به دانشگاهها احتیاج به ارائه مدرک زبان انگلیسی دارند. مدارک زبان مورد تأیید دانشگاههای این کشور آیلتس و تافل می­باشد، بگونه ایی که دانشجو باید حداقل نمره79 را در مدرک تافل و حداقل نمره 6.5 را از مدرک آیلتس کسب نموده باشد.

مهلت درخواست برای پذیرش در دانشگاههای ایسلند

پذیرش در دانشگاههای ایسلند در دو ترم تحصیلی آغاز می­گردد: ترم بهار- ترم پاییز دانشجویانی که از اتحادیه اروپا هستند در ترم بهار یا 11 اکتبر و تا 15 نوامبر برای تحویل مدارک خود زمان دارند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در ترم پاییز یا یکم مارس جهت پذیرش تا 15 جولای همان سال زمان برای تحویل مدارک خود به دانشگاه مورد نظر را دارند.

ناگفته نماند مدت زمانی که طول می­کشد که اداره مهاجرت برای دانشجویان اقامت تحصیلی صادر نماید 3 ماه است. به تازگی اداره مهاجرت درخواست ارائه گواهی سلامت دانشجو را که از یکی از مراکز مورد تأیید این سازمان است دریافت می­نماید.

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند

دانشجویان بایستی تمامی مدارک تحصیلی خود را اعم از مدارک دیپلم وپیش دانشگاهی و ریزنمرات خود را بصورت پی دی اف برای دانشگاه مورد نظر ارسال نماید. مهمترین مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند تکمیل فرم نرم افزار دانشگاههاست.

در برخی از دانشگاهها علاوه بر تکمیل نرم افزار و مدارک تحصیلی دانشجو باید رزومه تحصیلی خود را ضمیمه آنها نموده و ارسال نماید. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای اینکه دانشگاههای کشور ایسلند پرونده تحصیلی آنها را بررسی نمایند باید مبلغ 50 یورو به این دانشگاهها بپردازند. پرداخت این مبلغ بایستی توسط مستر کارت و یا کارت اعتباری بصورت آنلاین صورت پذیرد. ناگفته نماند در صورتیکه دانشگاه مورد نظر با پرونده تحصیلی دانشجو موافقت ننماید امکان برگشت این مبلغ غیر ممکن است.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی چیست؟

دانشجویان باید بدانند از جمله مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند عبارتند از:

  • ارائه مدرک دیپلم و ریز نمرات
  • ارائه مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
  • ارائه مدرک دوره متوسطه و ریز نمرات

مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد چیست؟

دانشجویان جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید مدارک زیر را به دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهند:

  1. ارائه پاسپورت معتبر
  2. تکمیل فرم پذیرش تحصیلی و رائه آن به دانشگاه مورد نظر
  3. ارائه اصل مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات آن
  4. ارائه ترجمه مدرک کارشناسی و ریز نمرات آن

هزینه ثبت نام در دانشگاههای ایسلند چگونه است؟

همانطور که گفته شد دانشگاههای کشور ایسلند به هنگام ثبت نام از دانشجویان هزینه هایی را دریافت می­نمایند. دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا به این کشور سفر نموده اند و در ترم پاییز ثبت نام می­نمایند باید مبلغی حدود75000ISK  پرداخت نمایند. همچنان دانشجویان اتحادیه اروپا که در ترم بهار درخواست می­دهند مبلغ 55000 ISK را جهت هزینه ثبت نام به دانشگاه پرداخت می­نمایند.

تحصیل در دانشگاههای ایسلند به دلیل محدود بودن دانشگاهها و رشته های تحصیلی در این دانشگاهها نسبت به دانشگاههای نروژ و آلمان از جذابیت کمتری برخوردار است. تنها کسانی که علاقمند به تحصیل به زبان ایسلندی هستند می­توانند این دانشگاهها را انتخاب نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به راهنمایی و مشاوره برای انتخاب صحیح دانشگاهها برای دانشجویان می­باشد. همچنین این موسسه پاسخگوی سوالاتی همچون :

  • آیا دانشگاههای ایسلند برای دانشجویان خارجی بورسیه های تحصیلی قرار داده است؟
  • آیا با مهاجرت تحصیلی می­توان به همراه اعضای خانواده به این کشور سفر نمود؟
  • شرایط کار ضمن تحصیل درکشور ایسلند چگونه است؟

می­باشد. دانشجویان می­توانند جهت اطالاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *