مهاجرت به لوکزامبورگ

قوانین لوکزامبورگ

قوانین لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری کوچک در میان کشورهای فرانسه، بلژیک و آلمان است. قوانین لوکزامبورگ تاثیر مستقیمی از قوانین کشورهای فرانسه و بلژیک گرفته است. با این حال این کشور که به عنوان تنها کشور دوک دار حاکم شناخته می شود. قوانین خاص به خود را دارد و برای علاقه مندان مهاجرت و سفر به لوکزامبورگ شناخت آن، خالی از لطف نیست. این کشور به دلیل اقتصاد پایدار و جمعیت بسیار کم خود امروز به یکی از مکان های عالی برای زندگی در غرب اروپا واقع شده است. این کشور دارای فرهنگ و مردمی چند زبانه است. این کشور مهاجرپذیر می باشد. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با انتشار این نگارش، نگاه بیشتری به لوکزامبورگ و قوانین این کشور انداخته اند.

آشنایی با لوکزامبورگ

لوکزامبورگ در سال 1963 تأسیس شده است. یک کشور کوچک دوک نشین و محاصره شده در خشکی در اروپا غربی است که با بلژیک، فرانسه و آلمان هم مرز است. این کشور در شکاف زبانی بین اروپای رومنس و اروپای آلمانی قرار دارد. از هر یک از سنت های متفرقه اطراف خود، تاثیر گرفته است از این رو این کشور به صورت 2 زبانه می باشد. براساس قانون سال 1984 در مورد استفاده از زبان ها، زبان فرانسوی زبان قانون گذاری و همچنین یک زبان اداری و قضایی به همراه لوکزامبورگی و آلمانی است.

درصد خوبی از مردم نیز به انگلیسی صحبت می کنند. براساس آمار همچنین جمعیت این کشور دارای 625000 نفر است که در مساحت 2586 کیلومتر مربع زندگی می کنند. این کشور به 3 ناحیه اداری، 12 کانتون و 116 کمون تقسیم شده است. این کشور همچنین دارای اقتصادی پیشرفته است. از این رو این کشور جزء کشورهای مرفه اروپا محسوب می شود.

جزئیات کلی این کشور به شرح تصویر زیر خواهد بود:

جزئیاتی درباره لوکزامبورگ

قوانین اساسی کشور لوکزامبورگ

قانون اساسی این کشور یک قانون اساسی مکتوب است. این قانون از قانون اساسی بلژیک 1831 و قانون اساسی فرانسه الهام گرفته شده است. قانون اساسی فعلی از تاریخ 17 اکتبر 1868 می باشد و از آن زمان تاکنون چندین بار مورد تجدید نظر قرار گرفته است تا بتواند آن را با خواسته های دمکراسی مدرن سازگار کند. این قانون شامل 121 مقاله است که به 13 فصل تقسیم شده است.

با توجه به قوانین این کشور تعداد مهاجرینی که به این کشور مهاجرت کرده اند، در نمودار زیر شرح داده شده است:

میانگین تعداد مهاجرین به لوکزامبورگ

این قوانین بنیادهای دولت را توصیف می کند. حقوق و آزادی شهروندان را تضمین می کند و جدایی قوا را سامان می دهد. لوکزامبورگ یک کشور سکولار است که به عنوان یک دموکراسی نماینده در قالب یک سلطنت مشروطه سازمان یافته است.

 • قانون اساسی قدرت اجرایی را به دوک بزرگ، که رئیس دولت است واگذار می کند. وی نماینده دولت در روابط خارجی خود است. با اتخاذ مقررات در صورت لزوم، مسئولیت اجرای قوانین را بر عهده دارد. با این حال، در عمل این وظیفه توسط دولت انجام می شود.
 • مجلس دارای یک سیستم پارلمان است که از 60 عضو برای یک دوره 5 ساله تشکیل شده است. سیستم انتخابات پارلمانی مبتنی بر حق رأی یک نفره به یک رای و سیستم نمایندگی متناسب است. وظیفه اصلی مجلس رای دادن به لوایح دولت و مجلس است.
 • دولت به طور رسمی توسط دوک اعظم بر اساس پیشنهادی که از رهبر حزب برنده انتخابات پارلمان ارائه می شود، منصوب می شود تا نه تنها از اعتماد دوک بزرگ، بلکه همچنین اکثریت پارلمان نیز برخوردار شود. به عنوان بدنه ای از قدرت اجرایی، دولت از قدرت كلی برای مدیریت امور عمومی برخوردار است.

قانون مدنی لوکزامبورگ

در این کشور، نظام حقوقی مبتنی بر قانون مدنی است. قانون مدنی فرانسه، مبنای قانون گذاری امروز در این کشور است. سایر معاهدات بین المللی بخشی از قوانین این کشور است و قانون اتحادیه اروپا نیز نفوذ دارد. قانون مدنی این کشور برای اولین بار در سال 1803 فعال شد. از زمان اصلاحات مختلفی که برای نوسازی قانون مدنی فعلی فراهم شده است. قانون مدنی لوکزامبورگ از چندین فصل مهم تهیه شده است.

اولین مورد به حق افراد اشاره دارد که مهمترین جنبه قانون مدنی است. این قانون همچنین حق کسب ملک در لوکزامبورگ را فراهم می کند. قانون مدنی همچنین منبع اصلی قانون برای قراردادهایی است که در این کشور منعقد شده و چگونگی حل و فصل اختلافات مدنی در آنجا می باشد. شهروندان خارجی نیز می توانند طبق قوانین مدنی لوکزامبورگ حقوق مختلفی را بدست آورند.

طبق قانون مدنی، شهروندان این کشور از چندین حقوق که به برخی از آنها اشاره شده برخوردار هستند:

 • آنها حق ازدواج با اتباع دیگر و افراد سایر کشورها را دارند.
 • آنها حق دارند طلاق بگیرند.
 • شهروندان لوکزامبورگ همچنین فرزندان خود را به سن 18 سالگی برسانند و تامین کنند.
 • تمام اطلاعات مربوط به یک شهروند لوکزامبورگ باید در سوابق حیاتی وی درج شود.
 • شهروندان خارجی نیز حق دارند تابعیت لوکزامبورگ را از طرق مختلف به دست آورند.

قوانین لوکزامبورگ در مورد خرید ملک

جنبه های دیگر قانون مدنی درباره لوکزامبورگ این واقعیت را پوشش می دهد که همه افراد ساکن در این کشور حق منصفانه و عادلانه دارند. این قانون همچنین همان عدالت و برابری را برای اتباع بیگانه که برای مدت زمان کوتاه یا طولانی در لوکزامبورگ زندگی می کنند، تضمین می کند. 2 مورد از مهمترین فصل های قوانین به این واقعیت اشاره دارد که یک شهروند محلی یا خارجی حق مالکیت یک ملک را دارد.

اگر یک شهروند خارجی هستید که می خواهید ملک این کشور را بخرید باید بدانید که:

 • شما باید با شخص یا شرکتی که در حال فروش ملک است. قرارداد خرید و فروش را امضاء کنید.
 • شما حق خرید یک آپارتمان، آپارتمان تازه بازسازی شده یا غیرقابل بازسازی، خانه یا حتی یک ساختمان تجاری را دارید.
 • پس از اتمام خرید، وظیفه شماست که ملک را در اداره ثبت زمین در این کشور ثبت کنید.
 • خرید املاک و مستغلات همچنین منجر به پرداخت مالیات های مختلف در این کشور می شود.

قوانین لوکزامبورگ در مورد خرید ملک

قوانین امنیتی در لوکزامبورگ

این کشور از جاده ها و پارک های عمومی بسیار خوب و روشن برخوردار است که در ساعات روز در امان هستید. سعی کنید بعد از تاریکی از حضور در پارک خودداری کنید. در طول فصول توریستی، پول و کیف پول خود را در مناطق شلوغ نزدیک خود نگه دارید. در صورت اتفاق جرم این حادثه را به نزدیکترین ایستگاه پلیس گزارش دهید و شکایتی را پر کنید. در صورت خسارت قابل توجه گزارش پلیس اغلب از سوی شرکت بیمه به عنوان شواهد ضروری است.

در صورت سرقت از کارت های بانکی یا اعتباری شما، بلافاصله آنها را مسدود کنید. زیرا احتمالا در اولین ساعت مورد استفاده قرار می گیرند. قانون این کشور به پلیس اجازه می دهد كه اتباع بیگانه را برای حداكثر 24 ساعت بدون حكم بازداشت كند. در صورت موارد اضطراری، برای آمبولانس یا آتش سوزی یا شماره 112 برای پلیس شماره 113 تماس بگیرید. در صورت بروز اختلال در اتومبیل، خرابی و بکسل می توانید به شماره 260 00 گزارش دهید.

قوانین بیمه در لوکزامبورگ

قانون بیمه مبتنی بر اصول حرکت آزاد خدماتی است که به شرکت های بیمه و بیمه اتکایی امکان ارائه خدمات خود را در سایر کشورهای اتحادیه اروپا را می دهد. همین اصول در مورد شرکت های اتحادیه اروپا که خدمات بیمه و بیمه اتکایی را ارائه می دهند نیز صدق می کند. پوشش خاص بیمه در این کشور الزامی است. بیمه های مختلفی در این کشور وجود دارد که به مهم ترین آنها در زیر اشاره کرده ایم:

 • بیمه درمانی: اگر یک شهروند لوکزامبورگ هستید یا در لوکزامبورگ شاغل هستید یا خود اشتغالی دارید، و تأمین اجتماعی را نیز پرداخت می کنید. برای مراقبت های بهداشتی توسط CNS یا صندوق ملی بهداشت تحت پوشش قرار خواهید گرفت. برای شهروندان اتحادیه اروپا، کارت بیمه سلامت اروپا پوشش معالجه فوری ارائه می شود اما نه به صورت روزانه و معالجه پزشکی. برای اخذ اجازه اقامت، ساکنان خارجی غیر شاغل باید گواهی بیمه درمانی شخصی را داشته باشند. افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا و سوئیس می آیند، برای دریافت ویزا به بیمه درمانی خصوصی احتیاج دارند. بیمه درمانی خصوصی باید بخشی از هزینه های مراجعه به پزشک، دندانپزشک، معالجه در بیمارستان، دارو، مراقبت های ویژه و آزمایشگاه را برای شما بازپرداخت کند.
 • بیمه ماشین: در صورت زندگی در لوکزامبورگ، بیمه شخص ثالث برای اتومبیل خود الزامی است، تا در مقابل صدمه به اموال شخص ثالث در اثر تصادف بیمه باشید.
 • بیمه ملک: با کمال تعجب با توجه به قیمت بالای ملک در لوکزامبورگ، بیمه ملک یک الزام قانونی نیست. پوشش اصلی این بیمه شامل بلایای طبیعی مانند آتش سوزی یا سیل خواهد بود. احتمالا سرقت گنجانده نشده باشد.

قوانین لوکزامبورگ و قانون کار

قانون کار در لوکزامبورگ در سند اصلی قانون گذاری این کشور گنجانده شده است. وزارت کار، اشتغال و اقتصاد اجتماعی و همبستگی یک سازمان دولتی است که به اجرای قانون کار و نظارت بر هرگونه روابط حرفه ای و شغلی واگذار شده است. بازار کار این کشور به باز بودن و چند فرهنگی بودن شناخته می شود. تعداد زیادی از کارگران مرزی از کشورهای همسایه در این بازار فعالیت دارند.

تمام معاهدات بین المللی در مورد قوانین کار قوانین اروپا و بخشنامه های اتحادیه اروپا را رعایت می کند. قانون کار در مورد کلیه روابط استخدامی توسعه یافته در این کشور اعمال می شود، مگر اینکه طرفین در قرارداد کار موافقت کنند که سایر قوانین و مقررات را دنبال کنند.

 • کارمندان همه افرادی محسوب می شوند که در یک شرکت ثبت استخدام شده اند و قرارداد کاری امضاء کرده اند.
 • افراد مشغول مربیگری یا حرفه ورزشی با قراردادی که در یک فدراسیون مصوب یا یک باشگاه به ثبت رسانده اند، در صورتی که فعالیت به صورت اصلی یا منظم انجام نشود، کارمند محسوب نمی شوند.
 • قرارداد کار می تواند فردی یا جمعی باشد. قرارداد کار جمعی برای یک شرکت یا گروهی از شرکت ها اعمال می شود و بین نمایندگان کارفرما و کارمندان منعقد می شود.
 • قرارداد کار با مدت نامعین یا ثابت باید به صورت جداگانه با هر کارمند مکتوب باشد. باید قبل از شروع فعالیت به امضاء برسد.
 • قرارداد برای مدت نامحدود ممکن است شامل یک بند مربوط به یک دوره آزمایشی باشد. دوره آزمایشی باید به صورت کتبی ثبت شود و نمی تواند کمتر از 2 هفته و بیشتر از 6 ماه باشد.

قوانین مالیات در لوکزامبورگ

مالیات بر درآمد با 23 بازه مختلف میزان درآمد تعیین می شود که نرخ مالیات بر درآمد شخصی بین 0% تا 42% است. کارگران همچنین باید بین 7% تا 9% به عنوان کمک اضافی به صندوق اشتغال مالیات پرداخت کنند. حقوق 11265€ یورو اول بدون مالیات است. پایین ترین نرخ 8% می باشد. بالاترین نرخ 42% که برای درآمدی بالاتر از 200000€ (یورو) است. مالیات شرکت ها نیز 17% می باشد. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات لازم درباره قوانین لوکزامبورگ را بدست آورده باشید. برای اخذ مشاوره و آشنایی با روش های مهاجرتی به اروپا و قوانین موجود می توانید با تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موارد خود را جویا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *