مهاجرت به کشور ایرلند

قوانین ایرلند

قوانین ایرلند

تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی بر بررسی قوانین ایرلند برای متقاضیان و علاقه مندان به این کشور می باشد. متقاضیان بین المللی که جویای زندگی در کشوری دیگر می باشند، در ابتدا می باید از قوانین و زیر ساخت های این کشور مطلع شوند. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به پرونده های موفق در خصوص مهاجرت به این کشور از طریق روش های مختلف و قانونی شما همراهان همیشگی را در جهت هر چه بیشتر آگاه خواهد ساخت.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده خواهد شد:

  • قانون این کشور چگونه می باشد؟
  • در قانون این کشور چه باید و نباید هایی وجود خواهد داشت؟

قانون جمهوری ایرلند

طبق آخرین اطلاعات به دست آمده در سال 2021 میلادی، قانون این کشور برگرفته از قانون اساسی، اساسنامه و قانون عادی می باشد. معتبرترین و بالاترین قانون این کشور، قانون اساسی است که کل اقتدار کشور را احاطه کرده است. هم چنین این کشور دارای قانون حقوقی مشترک با قانون اساسی مکتوب شده در سیستم پارلمانی انگلیس دارد. قوای اصلی و رئیس جمهوری این کشور فردی است که از جانب مردم صراحتا انتخاب شده، و به تفکیک قوا، بررسی قانون اولیه کشور و سیستم توسعه قانون اساسی این کشور می پردازد.

قانون این کشور در جدول زیر قابل بررسی خواهد بود:

تعداد شرح قانون
1 قانون اساسی ایرلند
2 کنوانسیون اروپا برای اقدامات حقوق بشر در سال 2003 تا 2014 میلادی
3 منشور حقوق اساسی اتحادیه اروپا

قانون شهروندی ایرلند

طبق قوانین سال 2021 میلادی، متقاضیان بین المللی می توانند از طریق روشهای قانونی مهاجرت به این کشور مانند مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت کاری، خرید ملک، سرمایه گذاری و غیره اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نمایند. هم چنین متقاضیان بین المللی از طریق تولد در خاک این کشور و یا ازدواج با فرد مقیم می توانند شهروندی این کشور را به دست آورند. افراد در حالت کلی پس از 5 سال اقامت قانونی در این کشور می توانند اقامت قانونی این کشور را اخذ نمایند. به عنوان مثال در صورت ازدواج با فرد تبعه این کشور می باید 3 سال از ازدواج قانونی متقاضی گذشته باشد تا بتواند برای شهروندی این کشور اقدام نماید.

در خصوص اخذ شهروندی این کشور از طریق پروسه مهاجرتی ازدواج می باید مدارک زیر به سفارت مربوطه ارجاع گردد:

پروسه مهاجرتی ازدواج در ایرلند

بررسی قوانین کار در ایرلند

قانون کار در این کشور از گذشته تا کنون دستخوش تغییرات بسیاری خواهد بود. ساعت کار قانونی در این کشور از سال 1997 میلادی تنظیم شده است. این ساعت کار به 48 ساعت در هفته خواهد رسید. کارمندان در قانون کار این کشور از مرخصی سالانه 20 روز در سال بهره مند خواهند بود. این کشور از قانون برابری استخدام که مربوط به سال 1998 تا 2011 میلادی می باشد، بهره مند هستند. قانون کار این کشور بر این اساس خواهد بود که در ابتدا در میان متقاضیان بین المللی و افراد تبعه این کشور، اولیت استخدام با افراد تبعه این کشور خواهد بود. متقاضیان بین المللی در ابتدا می باید دارای پیشنهاد کاری معتبر این باشند تا بتوانند به کار و زندگی مطابق با قوانین کشور امیدوار باشند.

قانون کار این کشور تعهداتی را میان کارمند و کارفرما برقرار می سازد. در صورتی که کارفرما و یا کارمند مربوطه دچار نقضی در قرارداد شوند، می باید طبق قانون کار این کشور عمل نمایند. اطلاعات بیشتر در باب کار در ایرلند را از طریق لینک مربوطه مشاهده فرمائید.

در خصوص مبحث نرخ بیکاری در این کشور در سال های مختلف در نمودار زیر قابل مشاهده خواهد بود:

نرخ بیکاری در ایرلندبررسی قوانین تحصیل در کشور ایرلند

در خصوص تحصیل در این کشور برنامه های آموزشی متفاوتی در نظر گرفته شده است. روش مهاجرت تحصیلی به این کشور، یکی دیگر از روش های مناسب برای اخذ اقامت این کشور خواهد بود که در سال 2021 میلادی بازخورد مناسبی داشته است. تحصیل در این کشور در مقاطع مختلف مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر خواهد بود. امکان تحصیل در رشته های مختلف در این کشور وجود خواهد داشت و یکی از بهترین رشته های تحصیلی این کشور، رشته حقوقی می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله رشته حقوق در ایرلند را از طریق لینک مربوطه در سایت مرجع ما مطالعه فرمائید. در قانون تحصیل در این کشور رقابت میان پذیرش دانشجویان بین المللی وجود دارد.

متقاضیان در خصوص تحصیل طبق ضوابط قانونی در این کشور می باید مدارک معتبر و مستندی را به سفارت مربوطه این کشور ارجاع نمایند:

مراحل مدارک مورد نیاز تحصیل در این کشور
1 عکس پرسنلی مناسب و در سایز عکس پاسپورت
2 ارائه گذرنامه اصلی و سایر گذرنامه های منقضی شده متقاضی
3 ارائه فرم تکمیل شده درخواست متقاضی
4 گواهی جهت ارائه تمکن مالی متقاضی
5 ارائه کلیه مدارک و سوابق تحصیلی متقاضی
6 گواهی سطح زبان انگلیسی

قوانین تولد در ایرلند

قوانین تولد در ایرلند

حق شهروندی اخذ شده از طریق تولد در این کشور تنها با توجه به 2 شرط اصلی زیر اعطا خواهد شد. در حالت اول چنانچه فرزندی قبل از 1 ژانویه 2005 میلادی متولد شود، بدین ترتیب حق شهروندی از طریق تولد به فرزند اعطا خواهد شد. در شرط دوم در صورتی که فرزند پس از تاریخ 1 ژانویه 2005 میلادی در خاک این کشور متولد شود، چنانچه شرایط زیر را داشته باشند از حق شهروندی برخوردار خواهند بود.

این شرایط اصلی عبارت است از:

  • پدر و مادر فرزند هنگام تولد مقیم این کشور باشند.
  • سابقه اقامت یکی از والدین فرزند حدود 1 سال قبل تر تولد فرزند باشد.

در مقاله فوق قوانین ایرلند در چند مبحث مهم مورد بررسی قرار گرفت. متقاضیان بین المللی جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت این کشور می باید از شرایط کامل در رابطه با ضوابط قانونی و حقوقی این کشور آگاهی کامل کسب نمایند. بهترین روش در امر مهاجرت در سال 2021 میلادی، مهاجرت تحصیلی شناخته شده است، در این خصوص مطالعه مقاله اعزام دانشجو به ایرلند به شما پیشنهاد داده می شود. کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پس از بررسی شرایط کنونی شما، بهترین روش مهاجرتی در خصوص این کشور را در اختیار شما قرار خواهند داد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.