مهاجرت به کشور ایرلند

پاسپورت ایرلند

پاسپورت ایرلند

پاسپورت ایرلند که به زبان ایرلندی (Pas Eireannach) نام دارد تنها برای افراد مقیم ایرلند صادر میشود. اخذ گذرنامه به معنای مجوز سفر می باشد. اخذ این گذرنامه به متقاضی اجازه سفر بین المللی خواهد داد که به عنوان یک مدرک بین المللی و تابعیت اتحادیه اروپا محسوب می شود. با اخذ پاسپورت این کشور مزایایی در خصوص اخذ شهروندی و از سایر خدمات این کشور بهره مند خواهید شد. جهت اخذ پاسپورت این کشور در ابتدا می باید از طریق روش های قانونی اقدام به مهاجرت این کشور نمایید که از طریق راهنمایی های لازم مشاورین مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید بهترین روش ممکن را بر گزینید.

بررسی پاسپورت ایرلند

پاسپورت های این کشور توسط اداره گذرنامه این کشور صادر می شود. تمامی گذرنامه های این کشور از سال 2006 میلادی بیومتریک شده اند. بدین ترتیب در سال 2015 میلادی دولت این کشور از طریق کارت گذرنامه این کشور امکان سفر به سراسر منطقه اروپا و کشور سوئیس امکان پذیر خواهد بود. با در دست داشتن این گذرنامه امکان مسافرت و شناسایی هویت متقاضیان به سهولت انجام می پذیرد. شهروندان ایرلندی و متقاضیان بین المللی از طریق اخذ پاسپورت این کشور امکان ورود به 185 کشور دیگر را پیدا خواهند نمود. پاسپورت این کشور رتبه 6 در جهان را به خود اختصاص داده است.

جزئیات دقیق پاسپورت این کشور در جدول زیر مورد بررسی قرار گرفته است:

پارامتر شرح
نوع مدرک پاسپورت
کشور صادر کننده ایرلند
تاریخ اولین پاسپورت صادر شده 3 آوریل سال 1924
تاریخ انقضاء 10 سال
واجدین شرایط شهروندان ایرلندی

بررسی پاسپورت ایرلند

طرق اخذ پاسپورت ایرلند

جهت اخذ پاسپورت این کشور در ابتدا می باید اقامت قانونی این کشور را اخذ کرده باشید. جهت اخذ اقامت قانونی این کشور می باید در این کشور به مدت 5 سال کار و زندگی داشته و بتوانید مدت اقامت قانونی خود را به اثبات برساند. از طریق روش های زیر می توانید اقامت این کشور را به دست آورید و پس از مدت 10 سال زندگی در این کشور برای تابعیت یا پاسپورت این کشور مراحل قانونی را طی فرمائید. در این باب در سال های اخیر روش پناهندگی در ایرلند مورد توجه متقاضیان قرار گرفته است که از طریق لینک مربوطه در سایت مرجع ما امکان مطالعه برای شما فراهم گردیده است.

روش های قانونی مهاجرت به این کشور عبارت است از:

  • اقامت از طریق تحصیل
  • اقامت از طریق سرمایه گذاری
  • اقامت از طریق خرید ملک
  • اقامت از طریق ازدواج و تولد
  • اقامت از طریق کار

چگونگی دریافت پاسپورت ایرلند

اصلی ترین شرط دریافت پاسپورت این کشور دارای بودن شرایط شهروندی این کشور می باشد. به طور خودکار فرزندی که قبل از سال 2005 میلادی در این کشور متولد شده باشد، شهروند این کشور محسوب خواهد شد. هم چنین اگر فرزند قبل از سال 2005 میلادی در خارج از خاک این کشور متولد شده باشد، در صورتی که پدر یا مادر فرزند در خاک کشور مذکور باشد، در این صورت نیز فرزند جز شهروند این کشور محسوب خواهد شد. در صورتی که متقاضی در هیچ یک از 2 گروه ذکر شده نباشد، می باید اقامت و شهروندی خود را جهت اخذ پاسپورت این کشور به صورت قانونی به دولت این کشور اثبات نماید. در این خصوص 2 روش ارائه درخواست حضوری و غیر حضوری به صورت آنلاین در اختیار متقاضیان قرار گرفته است. جهت کسب اطلاعات بیشتر شرایط مهاجرت به ایرلند را مورد مطالعه قرار دهید.

در روش غیر حضوری به مراکز زیر مراجعه نمایید:

طرق غیر حضوری پاسپورت ایرلند

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت ایرلند

جهت دریافت پاسپورت این کشور مدارکی می باید به سفارت مربوطه این کشور ارجاع گردد. تمامی مدارک می باید معتبر و مستندی باشند و هر یک از متقاضیان می باید به صورت جداگانه مدارک زیر را تهیه نمایند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت این کشور عبارت است از:

  • ارائه پاسپورت فعلی متقاضی
  • ارائه کلیه مدارک هویتی متقاضی اعم از شناسنامه
  • ارائه گواهی مربوط به متاهل بودن متقاضی در صورت تاهل
  • ارائه تمکن مالی معتبر و کافی
  • ارائه رسید پرداخت مربوط به هزینه پاسپورت

متقاضیان جویای پاسپورت ایرلند

طبق اطلاعات به دست آمده از سازمان اداره مهاجرت این کشور بیش از 100000 نفر به صورت ماهیانه متقاضی دریافت پاسپورت و حق شهروندی این کشور می باشند. حدود 533600 نفر در سال 2019 میلادی توانسته اند تابعیت این کشور را اخذ نمایند. بی سابقه ترین تقاضای پاسپورت این کشور در سال 2019 میلادی بوده است. در ماه مارس سال 2019 میلادی بیشترین متقاضی را داشته است، تنها حدود 112900 نفر در این ماه تقاضای تابعیت و پاسپورت این کشور را داشته اند. این امر موجب افزایش سفر به این کشور نیز شد، به همین دلیل تعداد کارمندان دفاتر خدمات اسناد رسمی در شهر دوبلین و بالبریگان با افزایش نیرو رو به رو شدند.

بدین ترتیب نموداری در خصوص افزایش تعداد مهاجرین به این کشور در سال های اخیر نشان داده شده است:

نمودارتعداد مهاجرین به ایرلند

هزینه دریافت پاسپورت ایرلند

جهت دریافت پاسپورت معتبر این کشور هر یک از متقاضیان موظف پرداخت هزینه ای جداگانه می باشند. در بسیاری مواقع متقاضی نیاز فوری به صدور پاسپورت خود دارد در این صورت هزینه پرداختی متغییر خواهد بود.

هزینه های مربوطه به اخذ پاسپورت فوری در این کشور به شرح جدول زیر می باشد:

نوع متقاضی زمان اخذ گذرنامه هزینه گذرنامه به یورو
بزرگسال 5 روز کاری 144€
فرزند زیر 18 سال 5 روز کاری 73€
بزرگسال 6 تا 40 روز کاری 83€
فرزند زیر 18 سال 6 تا 40 روز کاری 39€

در حالت کلی هزینه بابت اخذ پاسپورت این کشور در طول زمان کاری عادی در جدول زیر قابل مشاهده خواهد بود:

نوع متقاضی هزینه گذرنامه به یورو
بزرگسال 80€
فرزند زیر 18 سال 30€

یکی از معتبر ترین مدارک دریافتی در کشور های اروپایی دریافت پاسپورت مذکور خواهد بود. همان طور که در مطالب فوق ذکر شده است، ابتدا متقاضی می باید اقامت خود را در این کشور به اثبات برساند تا بتواند پاسپورت ایرلند را اخذ نماید. کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت روش های متناسب مهاجرتی به این کشور از قبیل ثبت شرکت در ایرلند، تحصیل و کار در این کشور را در اختیار شما قرار خواهند داد. چنانچه نیاز به مطالعه بیشتر در این زمینه پیدا نمودید با مشاورین ماهر امکان مشاوره تلفنی و حضوری میسر خواهد بود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *