مهاجرت به کشور استرالیا

قوانین استرالیا

در کشور استرالیا همانند سایر کشور ها در دنیا قوانینی وضع شده است، قوانین استرالیا در رابطه با موضوعات مختلفی می باشد. موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارد قوانین استرالیا را به طور مختصر در این مقاله بررسی نماید. تمامی افرادی که قصد مهاجرت در سال 2019  به کشور استرالیا را دارند باید از قوانین این کشور آگاه باشند.عدم آشنایی با قوانین استرالیا ممکن است خطراتی را برای فرد به همراه داشته باشد، افراد با آگاهی از قوانین می توانند به راحتی و با آگاهی کامل اقدامات لازم برای مهاجرت را انجام دهند.

قوانین داخلی کشور استرالیا

ساختار حکومتی در این کشور به این گونه است که ملکه بریتانیا در راس آن قرار دارد. فرماندار کل و فرماندار ایالت ها در رده بعدی قرار گرفته اند. در رده بعدی پارلمان فدرال ها و پارلمان دولتی جای دارند. در این کشور مردم باید تمامی افرادی که در این رده ها قرار دارند را انتخاب نمایند. در استرالیا دولت فدرال از 3 جزء تشکیل شده است، قوانین این کشور بر اساس قوه قضاییه، قوه مقننه و قوه مجریه می باشد. در واقع می توان گفت وضع قوانین در این کشور توسط قوه مقننه انجام می شود. و این نهاد تنها مرجعی می باشد که صلاحیت دارد قوانین این کشور را وضع نماید.

قوانین مهاجرت به کشور استرالیا

قوانین استرالیا در رابطه با مهاجرت افراد به این کشور قوانین مدونی می باشد که متقاضیان برای ورود به این کشور باید این قوانین را رعایت نمایند. اگر افراد این قوانین را در هنگام ورود به این کشور رعایت نکنند ورودشان غیر قانونی بوده و ممکن است افراد به ترک این کشور مجبور شوند.

قوانین و راه های مهاجرت در این کشور وضع شده است و جزء قوانین ثابت می باشد:

  • مهاجرت از طریق ازدواج در کشور استرالیا؛
  • مهاجرت از طریق تولد فرزند و اعطا تابعیت در این کشور؛
  • مهاجرت از طریق کار در استرالیا؛
  • مهاجرت از طریق تحصیل در کشور استرالیا؛
  • مهاجرت و کسب اقامت از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری.

تمامی روش هایی که به آن اشاره شد جزء روش های مهاجرت به صورت قانونی می باشد. در سال های اخیر برخی از افراد به دلایل متفاوتی تصمیم به مهاجرت از طریق روش های غیر قانونی به استرالیا گرفته اند. این روش از مهاجرت غیر قانونی بوده ومورد تایید نمی باشد و خطرات جانی و مالی برای متقاضی به همراه دارد. موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت در زمینه پناهندگی در کشور استرالیا اقداماتی انجام نداده و به هیچ وجه این روش را به افراد توصیه نمی کند. برای مطالعه بیشتر در این رابطه می توانید مقاله ( پناهندگی در استرالیا ) را مطالعه نمایید.

بررسی کلی راه های مهاجرت به استرالیا

افرادی که قصد دارند اقامت استرالیا را از طریق ازدواج کسب نمایند باید بدانند قوانین استرالیا در رابطه با ازدواج به این صورت است که فرد باید با فردی که تابعیت این کشور را دارد ازدواج نماید و دولت این کشور از این طریق به فرد تابعیت این کشور را اعطا می نماید. یکی از شرایط وضع شده در رابطه با ازدواج در این کشور این است که فرد استرالیایی باید تمکن مالی خود را برای پرداخت هزینه های زندگی اثبات نماید. جهت آگاهی بیشتر در این رابطه مقاله اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج را مطالعه کنید.

اعطا تابعیت به افراد در این کشور بر اساس سیستم خاک و سیستم خون می باشد، یعنی اگر فردی در این کشور متولد شود می تواند تا قبل از سن 18 سالگی اقدامات لازم را اتجام داده و تابعیت این کشور را دریافت نماید، همچنین فرزندان افرادی با تابعیت کشور استرالیا نیز بعد از تولد تابعیت این کشور را دریافت می نمایند.

مطالعه مقاله تولد فرزند در استرالیا به افراد برای آگاهی بیشتر در این رابطه کمک می نماید. یکی از راه های مهاجرت به این کشور تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد، متقاضیان بعد از فارغ التحصیل شدن می توانند در زمینه رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوند و ویزا تحصیلی خود را به ویزا کاری تبدیل کرده و اقامت این کشور را دریافت نمایند.

قوانین ازدواج در کشور استرالیا

طبق قوانین استرالیا افراد زیر شانزده سال اجازه ازدواج در این کشور را ندارند، حتی اگر والدین از این موضوع آگاه باشند و اجازه ازدواج به فرزند را بدهند باز هم فرد اجازه ازدواج ندارد. افرادی با رده سنی 16 تا 18 سال نیز فقط با اجازه پدر و مادر خود اجازه ازدواج در این کشور را دارند. و بدین منظور والدین باید نامه رسمی و قانونی را امضاء نمایند. افرادی که سنشان بیشتر از هجده سال می باشد بدون در نظر گرفتن قوانین برای این موضوع می توانند با هر شخصی و بدون اجازه پدر و مادر خود ازدواج کنند. افرادی که بعد از ازدواج مورد اذیت و آزار قرار می گیرند می توانند قبل از اقدام به جدایی و شکایت با مشاوران در این رابطه مشورت نمایند.

قوانین راهنمایی و رانندگی

یکی از قوانین استرالیا قوانین راهنمایی و رانندگی در این کشور می باشد، در این کشور سنی برای اخذ گواهی نامه رانندگی در نظر گرفته نشده، و هر ایالت در این کشور سن قانونی برای دریافت گواهی نامه را وضع می کند. سن قانونی برای دریافت گواهی نامه در ایالت های مختلف بین سن 16 تا 18 می باشد. طبق قوانین این کشور افرادی که به تازگی گواهی نامه خود را دریافت کرده اند نمی توانند به تنهایی به رانندگی بپردازند و باید فردی ماهر در زمینه رانندگی همراه با فرد باشد. اگر هر یک از سرنشینان ماشین کمربند ایمنی خود را نبندند جریمه خواهند شد. همچنین در جاده های این کشور سبقت از چپ ممنون می باشد.

قوانین حقوق کودکان

در این کشور به حقوق انسان ها به خصوص حقوق کودکان توجه بسیار زیادی می شود. طبق قوانین استرالیا کودکان نباید تحت هیچ شرایطی مورد تهدید، آزار و اذیت، آزار های جنسی، کتک و ضرب و شتم بدنی قرار گیرند. کتک زدن و آزار و اذیت حتی نباید در مدارس و مکان های عمومی صورت گیرد و آزار و اذیت کودکان در مدارس این کشور جرم محسوب می شود.

برخی از نهاد ها و سازمان ها در کشور استرالیا وظیقه دارند در صورت آزار و اذیت کودکی، فرزند را تحت حمایت خود قرار دهند. و از کودک محافظت نمایند. همچنین مردمی که از آزار و اذیت و یا ضرب و شتم کودکی مطلع می شوند باید به پلیس این کشور موضوع را گزارش دهند. در این مقاله سعی شد اطلاعات مختصری در رابطه با قوانین استرالیا در اختیار افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند قرار داده شود. موسسه سفیران سروش سعادت آمادگی دارد تا متقاضیان را در رابطه با مهاجرت به استرالیا و انتخاب بهترین راه برای مهاجرت راهنمایی نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *