مهاجرت به کشور استرالیا

شهرهای استرالیا

شهرهای استرالیا

استرالیا دومین کشور پهناور جهان می­باشد که هیچ مزر زمینی با دیگر کشورها ندارد. شهرهای استرالیا نیز از وسعت زیادی برخوردار هستند. این کشور در ابتدا توسط بریتانیا کشف گردید. اگرچه قبل از ورود بریتانیا به این کشور افرادی که به بومیان محلی استرالیا معروفند در این کشور زندگی می­گردند. عزیزانی که کشور استرالیا را جهت ادامه زندگی انتخاب نموده اند می­توانند از تجربیات کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه زندگی در استرالیا بهره­مند گردند.

در مورد استرالیا

استرالیا توانست در سال 1901 میلادی از بریتانیا جدا شود و استقلال خود را بدست آورد. این کشور دارای 23 میلیون جمعیت است که می ­توان اینطور بیان نمود بیشترین جمعیت این کشور را مهاجرین تشکیل داده اند. بطور کلی این کشور دارای 6 شهر بزرگ می­باشد. سیدنی- ملبورن- کانبرا- پرت- ملبورن و ادلایت از شهرهای استرالیا می­باشند که قدیمی ترین و بزرگترین شهر این کشور سیدنی می­باشد. مدارس استرالیا به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می­گردد. و این کشور نیز همانند سایر کشورهای دیگر نظام آموزشی مخصوص بخود دارد. در کشور استرالیا 38 دانشگاه دولتی و 2 دانشگاه خصوصی مشغول به فعالیت می­باشند.

دانشگاههای این کشور جزء بهترین و با کیفیت دانشگاههای جهان بشمار می­روند. ناگفته نماند تحصیل در دانشگاههای استرالیا بصورت رایگان نمی­باشد و دانشجویان جهت ادامه تحصیل در این دانشگاهها می­بایست شهریه پرداخت نمایند. ما در این مقاله به معرفی شهرهای استرالیا خواهیم پرداخت. از علاقمندان مهاجرت به استرالیا دعوت می­نمائیم تا مطالب را تا پایان به دقت مطالعه فرمایند.

سیدنی

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم سیدنی از جمله شهرههای قدیمی و بزرگ کشور استرالیا است. دانشگاههای نیوساوث ولز- دانشگاه تلکنولوژی سیدنی- دانشگاه سیدنی- دانشگاه وولنگوگ و دانشگاه مک کواری در این شهر موقعیت دارند. این شهر بعنوان یکی از شهرهای بندری استرالیا محسوب می­گردد و از آنجائیکه نیروگاهی در نزدیکی اقیانوس آرام تأسیس نموده اند، این شهر قطب اقتصادی استرالیا بشمار می­رود. مردم شهر سیدنی بسیار صمیمی و خونگرم هستند و دانشجویان بین المللی زیادی در این شهر مشغول به تحصیل در دانشگاههای سیدنی می­باشند. به طور کلی موارد زیر از ویژگی های این شهر است :

  • قدیمی و باستانی بودن این شهر
  • رتبه های برتر علمی تحقیقاتی دارد
  • بازوی اقتصادی استرالیا می باشد
  • شهر توریستی محسوب می شود
  • یک شهر نیمه صنعتی جهانی است

ملبورن

در سال 1835 شهر ملبورن در استرالیا بوجود آمد. هم اکنون این شهر مرکز فرهنگی کشور استرالیا می­باشد. این شهر پس از سیدنی بزرگترین شهر در کشور استرالیا است. دانشگاههای زیادی در ملبورن واقع گردیده است بگونه ای که این شهر بنام شهر دانشجویی در استرالیا معروف است. ملبورن علاوه بر اینکه به پایتخت فرهنگی استرالیا مشهور است بلکه عنون پایتخت ورزشی استرالیا را نیز از آن خود نموده است. دولت استرالیا با ایجاد فضاهای سبز بسیار در کنار رودخانه ها و برکه هایی که در این شهر وجود دارد، ملبورن را به شهری زیبا تبدیل کرده است.

آدلاید

یکی از پرجمعیت شهرهای استرالیا ادلاید می­باشد که در جنوب کشور استرالیا واقع گردیده است. این شهر تقریبا با تمامی شهرهای استرالیا دارای مرز مشترک می­باشد. در سال 1836 دولت استرالیا ادلاید را شهری برای اقامت مهاجرینی که به این کشور مراجعت می­نمودند در نظر گرفت. اقتصاد این شهر برپایه گندم- پشم- کشاورزی و شراب می­باشد. دانشگاه آدلاید- دانشگاه استرالیای جنوبی و دانشگاه فلیندرس در این شهر واقع گردیده که جزء 400 دانشگاه برتر جهان بحساب می­آیند.

بریزبین از شهرهای استرالیا

سومین شهر بزرگ استرالیا بربین است که در نزدیکی سواحل شرقی استرالیا موقعیت دارد. همانطور که می­دانید ساختار شهرهای استرالیا به گونه ای است که از یک مرکز و چندین محله ساخته شده است. بریزبین مرکز شهر کوئیزلند در استرالیا است. این شهر دارای جاذبه های گردشگری زیادی همچون رودخانه بریربین، چشم انداز کانگور پوینت، کوزه نیروگاه برق می­باشد بطوریکه این شهر به شهری توریستی مبدل گردیده است. دانشگاههای جیمزکوک- دانشگه فنی کوئیزلند و دانشگاه گرفیت در این شهر واقع شده اند و دانشجویان زیادی هم اکنون در این دانشگاهها مشغول به تحصیل می­باشند.

هم  افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارنند می­بایست قبل از مراجعت به این کشور اطلاعات جامع و کاملی از محل زندگی خویش بدست آورند. بدین منظور کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات جامعی از تمامی ویزاهای این کشوراز جمله ویزای کاری استرالیا- ویزای سرمایه گذاری در استرالیا– ویزای تحصیلی استرالیا و … در اختیار عزیزان قرار می­دهند.

بریزبین از شهرهای استرالیا

کانبرا

شهر بزرگ کانبرا پایتخت کشور پهناور استرالیا است. پارلمان استرالیا و دادگاههای عالی این کشور دراین شهر واقع گردیده اند. دولت استرالیا این شهر را با برنامه ریزی و اهداف قبلی خود ایجاد نموده است. اکثر افرادی که قصد تحصیل و انجام کار در استرالیا را دارند به این شهر مراجعت می­ نمایند.

شهرهای استرالیا

استرالیا دارای شهرهای زیادی است. شهرهای این کشور دارای یک مرکز و محله های فراوانی می­باشد. بطور مثال مرکز ایالت ویکتوریا شهر ملبورن است. از دیگر شهرهای استرالیا گلد کوست- هوبارت- کنز و پرت را می­توان نام برد. از آنجائیکه استرالیا هیچ مرز خاکی با دیگر کشورها ندارد، اکثر این شهرها در نزدیکی دریاها وقع گردیده اند و از جمله شهرهای بندری می­باشند.

آیا داروین شهری توریستی است؟

یکی دیگر از شهرهای توریستی استرالیا شهر زیبای داروین است. این شهر با 106 هزار جمعیت در قسمت شمالی این کشور واقع گردیده است. این شهر در پرورش آبزبانی همچون کروکودیل و انواع ماهی بسیار موفق عمل نموده است. آب و هوای این شهر استوایی است و مردم در طول سال شاهد بارندگی های شدیدی در این شهر هستند.

شهر پرت چگونه شهری است؟

شهر پرت چهارمین شهر بزرگ استرالیا با دو ملیون جمعیت در منطقه غربی استرالیا واقع گردیده است. پرت عنوان شهر برتر در جهان را بخود اختصاص داده اشت. این شهر دارای 30 منطقه و 250 محله تشکیل گردیده است.

شهر کنز در کدام ایالت واقع شده است؟

یکی دیگر از شهرهای بندری استرالیا که در ایالت کوئیزلند قرار گرفده است شهر کنز است. این شهر در نزدیکی صخره های مرجانی واقع شده است، از طرفی دارای جاذبه های گردشگری فراوانی می­باشد که سالانه گردشگران زیادی به این شهر زیبا سفر می­نمایند. این شهر محل قرارگیری کشتی های مسافر بری روزانه است. بطوریکه اکثر گردشگران از طریق کشتی های موجود در این شهر بندری سفر می­نمایند. افراد زیادی که به طرق مختلف به استرالیا مهاجرت می­کنند با سوالات زیادی در زمینه های مختلف روبرو می­گردند از جمله:

  • آیا هزینه  تحصیل و زندگی در استرالیا در شهرهای مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است؟
  • آیا ایالت های کشور استرالیا هر کدام در زمینه مهاجرین به صورت مستقل عمل ­می­نماید؟
  • آیا هزینه های تحصیل در دانشگاههای استرالیا در شهرهای استرالیا با یکدیگر متفاوت است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه همه­ی شهرهای استرالیا می­باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *