مهاجرت به کشور اتریش

شهرهای اتریش

شهرهای اتریش

شهرهای اتریش اگر بهترین در دنیا نباشند، قطعاً جزء بهترین ها هستند. پیشبینی میوشد شهر وین در سال 2019 هم در صدر بهترین شهرهای دنیا باشد. سرآمد شهرهای این کشور، پایتخت آن، یعنی وین است. بر اساس تحقیق مجله اکونومیست، وین عنوان بهترین شهر دنیا در سال 2018 را از آن خود کرده است. امنیت، رفاه و ثبات سیاسی اقتصادی، برخی از دلایل قرار گرفتن شهرهای اتریش در زمره با کیفیت ترین شهرهای دنیا هستند.

آشنایی با شهرهای مهم اتریش، از جمله اطلاعاتیست که علاقه مندان مهاجرت به این کشور، به آن نیاز خواهند داشت. در این مقاله، نگاهی خواهد شد به مهمترین شهرهای اتریش و معرفی اجمالی آن ها. بدیهی است که امکان معرفی تمامی شهرها و بیان ویژگی های آنها، در این نوشتار وجود ندارد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، می­توانند جهت ارائه اطلاعات بیشتر، در خدمت علاقه مندان مهاجرت به اتریش باشند.

نگاهی کوتاه به اتریش

اتریش با جمعیتی در حدود 225,761,8 نفر (بر اساس آخرین سرشماری سال 2018)، در مرکز اروپا، واقع شده است. پایتخت اتریش شهر وین و مساحت آن 879,83 کیلومتر مربع است. همسایه های اتریش را چک، آلمان، مجارستان، ایتالیا، لیختن اشتاین، اسلواکی، اسلوونی و سوئیس تشکیل می­دهند. نواحی غرب و جنوب اتریش در دامنه های رشته کوه آلپ قرار دارند و سایر مناطق آن عموماً مسطح هستند.

اتریش در دنیا به خاطر فرهنگ غنی در گذشته و حال مشهور است. آثار هنری مردم این سرزمین را می­توان در بناهای تاریخی معماری، و البته  در نمایشگاههای آثار هنری جدید، دید. ادبیات و موسیقی نیز، از دیگر عرصه های تبلور فرهنگ اتریش است.

تقسیمات کشوری اتریش

اتریش متشکل از 9 ایالت است. اسامی ایالت های اتریش به همراه نام مرکز هر ایالت و جمعیت آنها عبارت است از:

 • وین، مرکز ایالت: وین، جمعیت: 776,88,1 نفر
 • نیدر استرایش، مرکز ایالت: زانکت پوتکن، جمعیت: 668,670,1 نفر
 • اوبراسترایش، مرکز ایالت: لینز، جمعیت: 576,473,1 نفر
 • اشتایرمارک، مرکز ایالت: گراتس، جمعیت: 214,240,1 نفر
 • تیرول، مرکز ایالت: اینسبروک، جمعیت: 140,751 نفر
 • کرنتن، مرکز ایالت: کلاگن فورت، جمعیت: 898,560 نفر
 • سالزبورگ، مرکز ایالت: سالزبورگ ، جمعیت: 579,552 نفر
 • فورارلبرگ، مرکز ایالت: برگنتس، جمعیت: 741,391 نفر
 • بورگن لاند، مرکز ایالت: آیزن اشتات، جمعیت: 675,292 نفر

شهرهای اتریش

تنها یک شهر در اتریش جمعیت بالای 1 میلیون نفر دارد و آن هم وین، پایتخت اتریش است. 4 شهر اتریش، جمعیتی بین 100 هزار تا 1 میلیون نفر دارند. جمعیت اکثر شهرهای این کشور یعنی 72 شهر، بین 10 هزار تا 100 هزار نفر است. در ادامه 5 تا از شهرهای مهم و بزرگ اتریش، به اختصار تشریح شده است.

وین

وین پایتخت اتریش و بزرگترین شهر آنست. مجله اکونومیست آن را بهترین شهر سال 2018، معرفی کرده است. جمعیت تقریبی وین، در حدود 7/1 میلیون نفر است. این شهر به عنوان مرکز سیاسی، فرهنگی واقتصادی اتریش، محسوب می­شود. هر ساله، 5 میلیون نفر به عنوان گردشگر یا شرکت کنندگان کنوانسیون ها و جلسات بین المللی از وین بازدید می­کنند.

وین  تاریخی با موسیقی و هنر و فرهنگ، عجین گشته میباشد. تئاتر، اپرا، موسیقی کلاسیک، معماری و هنرهای زیبای آن، آوازه جهانی دارد. این شهر، همواره به مهد موسیقی معروف بوده است. آهنگسازان و موسیقیدانان بزگی، همچون بتهوون و موتزارت، در این شهر زندگی می­کرده اند. افزون بر این، وین یک %

5 دیدگاه برای “شهرهای اتریش

 1. diana گفت:

  ba salam va ehteram kodam shahr baraye tehsil baraye yek daneshjoooy25 sale monaseb tar hast?

 2. سعید گفت:

  اتریش واقعا کشور خوبیه برا زندگی

 3. بیژن مرتضوی گفت:

  واقعا عالیه

 4. منصور گفت:

  شهر وین یکی از زیباترین شهرهای دنیاست

 5. لیدا بهرامی گفت:

  ممنون بابت اطلاعات جامعی که در این مقاله قرار دادین

Comments are closed.