مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » اتریش » شهرهای اتریش

شهرهای اتریششهرهای اتریش

شهرهای اتریش اگر بهترین در دنیا نباشند، قطعاً جزء بهترین ها هستند. پیشبینی میوشد شهر وین در سال 2019 هم در صدر بهترین شهرهای دنیا باشد. سرآمد شهرهای این کشور، پایتخت آن، یعنی وین است. بر اساس تحقیق مجله اکونومیست، وین عنوان بهترین شهر دنیا در سال 2018 را از آن خود کرده است. امنیت، رفاه و ثبات سیاسی اقتصادی، برخی از دلایل قرار گرفتن شهرهای اتریش در زمره با کیفیت ترین شهرهای دنیا هستند.

آشنایی با شهرهای مهم اتریش، از جمله اطلاعاتیست که علاقه مندان مهاجرت به این کشور، به آن نیاز خواهند داشت. در این مقاله، نگاهی خواهد شد به مهمترین شهرهای اتریش و معرفی اجمالی آن ها. بدیهی است که امکان معرفی تمامی شهرها و بیان ویژگی های آنها، در این نوشتار وجود ندارد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، می­توانند جهت ارائه اطلاعات بیشتر، در خدمت علاقه مندان مهاجرت به اتریش باشند.

نگاهی کوتاه به اتریش:

اتریش با جمعیتی در حدود 225,761,8 نفر (بر اساس آخرین سرشماری سال 2018)، در مرکز اروپا، واقع شده است. پایتخت اتریش شهر وین و مساحت آن 879,83 کیلومتر مربع است. همسایه های اتریش را چک، آلمان، مجارستان، ایتالیا، لیختن اشتاین، اسلواکی، اسلوونی و سوئیس تشکیل می­دهند. نواحی غرب و جنوب اتریش در دامنه های رشته کوه آلپ قرار دارند و سایر مناطق آن عموماً مسطح هستند.

اتریش در دنیا به خاطر فرهنگ غنی در گذشته و حال مشهور است. آثار هنری مردم این سرزمین را می­توان در بناهای تاریخی معماری، و البته  در نمایشگاههای آثار هنری جدید، دید. ادبیات و موسیقی نیز، از دیگر عرصه های تبلور فرهنگ اتریش است.

تقسیمات کشوری اتریش:

اتریش متشکل از 9 ایالت است. اسامی ایالت های اتریش به همراه نام مرکز هر ایالت و جمعیت آنها عبارت است از:

 • وین، مرکز ایالت: وین، جمعیت: 776,88,1 نفر
 • نیدر استرایش، مرکز ایالت: زانکت پوتکن، جمعیت: 668,670,1 نفر
 • اوبراسترایش، مرکز ایالت: لینز، جمعیت: 576,473,1 نفر
 • اشتایرمارک، مرکز ایالت: گراتس، جمعیت: 214,240,1 نفر
 • تیرول، مرکز ایالت: اینسبروک، جمعیت: 140,751 نفر
 • کرنتن، مرکز ایالت: کلاگن فورت، جمعیت: 898,560 نفر
 • سالزبورگ، مرکز ایالت: سالزبورگ ، جمعیت: 579,552 نفر
 • فورارلبرگ، مرکز ایالت: برگنتس، جمعیت: 741,391 نفر
 • بورگن لاند، مرکز ایالت: آیزن اشتات، جمعیت: 675,292 نفر

شهرهای اتریش:

تنها یک شهر در اتریش جمعیت بالای 1 میلیون نفر دارد و آن هم وین، پایتخت اتریش است. 4 شهر اتریش، جمعیتی بین 100 هزار تا 1 میلیون نفر دارند. جمعیت اکثر شهرهای این کشور یعنی 72 شهر، بین 10 هزار تا 100 هزار نفر است. در ادامه 5 تا از شهرهای مهم و بزرگ اتریش، به اختصار تشریح شده است.

وین:

وین پایتخت اتریش و بزرگترین شهر آنست. مجله اکونومیست آن را بهترین شهر سال 2018، معرفی کرده است. جمعیت تقریبی وین، در حدود 7/1 میلیون نفر است. این شهر به عنوان مرکز سیاسی، فرهنگی واقتصادی اتریش، محسوب می­شود. هر ساله، 5 میلیون نفر به عنوان گردشگر یا شرکت کنندگان کنوانسیون ها و جلسات بین المللی از وین بازدید می­کنند.

وین  تاریخی با موسیقی و هنر و فرهنگ، عجین گشته میباشد. تئاتر، اپرا، موسیقی کلاسیک، معماری و هنرهای زیبای آن، آوازه جهانی دارد. این شهر، همواره به مهد موسیقی معروف بوده است. آهنگسازان و موسیقیدانان بزگی، همچون بتهوون و موتزارت، در این شهر زندگی می­کرده اند. افزون بر این، وین یک شهر دانشگاهی است. موسسات عالی تحصیلی متعددی از جمله دانشگاه وین، در این شهر واقع شده است.

دفاتر اصلی بزرگترین شرکت های اتریشی، شرکت های بیمه و بانک های بزرگ در وین قرار دارند. دو بار در سال در این شهر، نمایشگاه های بین المللی برگزار می شود. کنفرانس ها، کنوانسیون ها، مجامع بین المللی و نمایشگاه های مختلف تقریبا هر روزه در وین برگزار می­شود.

گراتس:

گراتس با جمعیتی در حدود 220 هزار نفر، یکی از قدیمی ترین شهرها در اتریش است. گراتس در کنار رودخانه مور قرار دارد. قدمت این شهر به قرن 12 میلادی، می­رسد و یکی از مراکز مهم بانکداری است. در سال 1999، قسمت تاریخی گراتس، به عنوان یک سایت فرهنگی در یونسکو ثبت شد. مرکز تاریخی شهر و کاخ اگنبرگ نیز، در سال 2010 به آن اضافه شد.

برجسته ترین بنای این شهر برج ساعت است که بر فراز تپه Schlossberg، واقع شده است. سایر جاذبه های گراتس عبارتند از: زراد خانه Landeszeughaus، موزه هنر گالری Neue، کونست هاوس و شلوس برگ بان که یک راه آهن دایره ای است.

همچنین گراتس یک شهر دانشجویی است که 6 موسسه آموزش عالی دارد. دانشگاه اصلی آن در قرن شانزدهم بنا نهاده شده است.

لینز:

لینز با جمعیت تقریبی 181 هزار نفر، سومین شهر پرجمعیت اتریش است. این شهر که در کنار رود دانوب قرار گرفته است یک مرکز بزرگ صنعتی و حمل و نقل است. بافت امروزه شهر، ترکیبی از بافت قدیمی و جدید آن است. در سال 2009، شهر  کوچک لینز با دو شهر دیگر به صورت همراه، به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا، شناخته شدند.

خیابان اصلی لینز بسیار جالب است، تعداد کم اتومبیل ها و البته و جود تراموا، مغازه ها، کافه ها و … کمی در نگاه اول چهره عجیبی دارد. منطقه تاریخی Altstadt در انتهای شمالی این خیابان واقع شده است. آدولف هیتلر، دیکتاتور سابق آلمان نیز، مدتی در این شهر زندگی کرده است.

دانشگاه محلی کپلر در لینز، به افتخار این ریاضی دان که مدتی در این شهر زندگی می­کرده، بناشده است.

سالزبورگ:

سالزبورگ در غرب اتریش قرار گرفته و چهارمین شهر بزرگ آن است. معنای سالزبورگ، قلعه نمکی است، زیرا بارها مردم نمک را بر روی کرجی های خود در رودخانه حمل کرده اند. این شهر محل تولد آهنگساز معروف، موتزارت است. شهر قدیمی سالزبورگ که بر اساس سبک معماری تاریخی و معروف باروک بنا شده است، تحت حمایت یونسکو است. همچنین شهر جدید نیز این سبک را حفظ کرده است.

میدان اصلی شهر، Residenzplatz، از جاذبه این شهر برای گردشگران است. علاوه بر این ها، در سالزبورگ 3 دانشگاه وجود دارد و تعداد زیادی دانشجو در این شهر زندگی می­کنند.

اینسبروک:

اینسبروک مرکز ایالت تایرول است و جمعیتی در حدود 150هزار نفر دارد. اینسبروک در زبان آلمانی به معنای پل روی رودخانه Inn است. این شهر یکی از زیباترین شهرهای جهان قدیم است. اینسبروک جزء معدود شهرهای اروپایی است که با موفقیت شیوه زندگی شهری و ورزشی را با هم آمیخته است. طی سال های 1964 و 1976، مسابقات المپیک زمستانی در این شهر برگزار شد. پس از آن، این شهر تبدیل به مرکز ورزشهای زمستانی و البته با امکانات مدرن شد.

مناظر اصلی اینسبروک مربوط به شهر قدیمی است و در سمت راست روخانه Inn قرار دارد. نماد این شهر، سقف طلایی (Goldenes Dachl) است.

در این مقاله به اجمال نگاهی شد به برخی از شهرهای مهم کشور اتریش. هدف معرفی کلی و آشنایی مخاطبان با شرایط و حال و هوای حاکم بر شهرهای این کشور بود. مطالب عنوان شده، برای علاقه مندانی که قصد مهاجرت و یا سفر تفریحی به اتریش را دارند، می­تواند مفید باشد. چنانچه افرادی نیاز به توضیحات تکمیلی راجع به هر یک از شهرهای مطرح شده یا سایر شهرهای اتریش، داشته باشند، می­توانند از مشاوره های کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، بهره مند شوند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، یکی از مجرب ترین موسسات حقوقی کشور، برای مهاجرت، اخذ اقامت و امور مربوطه است. امکان پاسخگویی و مشاوره تلفنی (رایگان) و حضوری به تمامی متقاضیان و علاقه مندان، در این موسسه فراهم است. 1. diana گفت:

  ba salam va ehteram kodam shahr baraye tehsil baraye yek daneshjoooy25 sale monaseb tar hast?

 2. سعید گفت:

  اتریش واقعا کشور خوبیه برا زندگی

 3. بیژن مرتضوی گفت:

  واقعا عالیه

 4. منصور گفت:

  شهر وین یکی از زیباترین شهرهای دنیاست

 5. لیدا بهرامی گفت:

  ممنون بابت اطلاعات جامعی که در این مقاله قرار دادین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *