مهاجرت تحصیلی انگلستان

شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

آیا درباره شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان اطلاعات کافی دارید؟ در این نگارش به بررسی این مبحث برای متقاضیان کار در حین تحصیل می پردازیم. کار ضمن تحصیل در انگلستان می تواند به دانشجوهای رشته ها و دانشگاه های مختلف کمک کند تا برخی از مخارج زندگی و سکونت دانشگاهی خود در انگلستان را پرداخت کنند. شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان برای دانشجوها متفاوت است. تایم و نوع کاری که دانشجویان در هنگام تحصیل انجام می دهند بستگی به رشته و مهارت های فردی آن ها دارد.

 • از شرایط کار ضمن تحصیل در کشور انگلیس چقدر آگاهی دارید؟
 • شرایط کار ضمن تحصیل در بریتانیا چگونه است؟
 • شرایط کار ضمن تحصیل در کشور انگلیس برای چه افرادی مناسب است؟

کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص تحصیل و کار در این کشور آگاهی های لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.

کار در انگلستان

بریتانیا کشوری اروپایی می باشد که همسایه های آن در قسمت غربی ولز و در بخش شمالی این کشور اسکاتلند می باشند. کشور انگلیس یکی از اعضای اتحادیه پادشاهی می باشد که پایتخت آن لندن نام دارد. جمعیت این کشور تقریبا به 65 میلیون نفر می رسد. واحد پول انگلیس £ (پوند) می باشد.

اگر به فکر کار پس از تحصیل در انگلستان هستید، لازم به ذکر است که شما باید گواهی سکونت در این کشور و روادید کاری مورد نظر خود را دریافت کنید. روادید شما بستگی به کاری که انجام می دهید دارد. همچنین رشته تحصیلی دانشگاهی شما و توانایی ها و مهارت شما تاثیر زیادی در پیدا کردن شغل مناسب و مورد نظر شما دارد. شما باید بر اساس علاقه و رشته دانشگاهی انتخاب کنید و پس از فارق التحصیل شدن، کار مربوط به این رشته را پیدا کنید.

بررسی شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

افرادی که از سراسر دنیا برای تحصیل به انگلستان سفر می کنند، به فکر کار نیز می باشند. دانشجویان بین المللی که کمتر از 16 سال سن دارند مجوز و شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان را نخواهند داشت. افرادی که در کنار تحصیل می خواهند مشغول به کار شوند باید دانشجوهای دانشگاهی باشند و افراد محصل در مدارس قادر به انجام این کار نیستند. دانشجویان بین المللی که به انگلستان سفر می کنند می توانند به صورت هفتگی 20 ساعت مشغول به کار شوند و مجوز کار به صورتی به آنها داده می شود که مشغول به تحصیل در دانشگاه های مورد تایید باشند.

لازم به ذکر است که دانشجویان انگلیسی هیچ محدودیتی برای کار ندارند. در کشور انگلستان و پایتخت این کشور لندن، موسسه هایی هستند که به دانشجویان کمک می کنند که شغل مورد نظر بر اساس رشته و توانایی خود پیدا کنند. بعضی از دانشگاه ها نیز به دانشجویان کمک می کنند تا شغل پاره وقت پیدا کنند تا بتوانند ضمن تحصیل مشغول به کار در انگلستان شوند. جهت اطلاع از شرایط تحصیل در انگلستان ابتدا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

شرایط یافتن کار ضمن تحصیل در انگلستان از طریق سایت

از میان سایت هایی که امکان کاریابی دارند، می توان به این موارد اشاره کرد:

 • Careers Group London
 • StudentJob
 • Employment 4 students

دانشجویان با داشتن شغل مناسب در کنار تحصیل خود می توانند توانایی ها و استعدادهای خود را گسترش دهند و در زمینه های مختلف کاری و درسی تجربه های مفیدی کسب کنند و باعث پیشرفت خود شوند. دانشجو های رشته های مختلف می توانند دوره کار آموزی که از درس های دانشگاهی محسوب می شود را در زمان تحصیل سپری کنند. افرادی که روادید عمومی نوع 4 و روادید کودک نوع 4 دارند، می توانند با داشتن این شرایط مشغول به کار پارت تایم در انگلستان شوند :

 • سپری کردن دوره تحصیلی در دانشگاه های تایید شده و معتبر
 • سپری کردن دوره ی تحصیلی کوتاه مدت (Tier 4)
 • داشتن سن بالای 16 سال
 • دانشجویان می توانند با داشتن شرایط مورد نظر به کار تمام وقت نیز مشغول شوند.

شرایط کار تمام وقت ضمن تحصیل در انگلستان

داشتن قرارداد کاری با کارفرما یا کمپانی مورد نظر کار در شغل مورد نظر به صورت هفتگی باید جمعا 20 ساعت باشد. دانشجو هایی که تبعیت انگلستان و اروپا را دارند، پس از اتمام دوره های تحصیلی خود در دانشگاه ها و مراکز معتبر، می توانند با تایید و استخدام کمپانی های مختلف برای اقامت در این کشور اقدام کنند. در حالی که دانشجویان بین المللی که تبعیت انگلیس و اروپا را ندارند باید بر اساس مقررات انگلیس برای تبدیل روادید خود به سفارت کشور مبدا بروند و مجوز و گواهی لازم را از سفارت به زبان انگلیسی دریافت کنند. جهت اطلاع از شرایط اعزام دانشجو به انگلیس می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان برای ایرانی ها

قوانین و شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

به طور کلی، هدف اصلی از ویزای دانشجویی در این کشور این است که به عنوان مسیری برای شما برای تحصیل بدون مانع عمل کند. علیرغم اینکه ویزای دانشجویی شما فقط برای اجازه حضور در دانشگاه طراحی شده است، اما می تواند به شما اجازه دهد در محدوده زمانی خاصی کار کنید. با این حال، توجه داشته باشید که تا چه حد مجاز به کار هستید، بیشتر برای دستاوردهای حرفه ای یا تکمیل بودجه شما ایجاد شده است. در غیر این صورت، دولت می خواهد اطمینان حاصل کند که مسیر تحصیل خود را در حین کار از دست نمی دهید. اگر قرار دادن کار برای دوره تحصیلی شما اجباری است، یک محدودیت زمانی ثابت برای کار وجود دارد. در حال حاضر، اگر در چنین دوره‌ ای شرکت می‌کنید، مجاز به کار برای مدت زمانی هستید که کمتر از 33% درصد کل مدت دوره شما است.

شرایط زیر از این قاعده مستثنی است:

 • دوره تحصیلی شما در یک موسسه آموزش عالی معتبر ارائه می شود و در RQF6 یا SCQF9 است. شما مجاز هستید تا 50% از کل طول تحصیل خود را کار کنید.
 • شما بالاتر از 16 سال دارید. شما مجاز به کار تا 50% از کل طول تحصیل خود هستید.
 • محل کار بخشی جدایی ناپذیر از دوره تحصیلی است و یک الزام قانونی در این کشور وجود دارد که به شما امکان می دهد از این حد تجاوز کنید.

مطمئنا چنین مشاغل زیادی وجود دارد، اما اگر حداقل برخی از آن ها را از ابتدا نمی ‌دانید، ممکن است گزینه ‌های کمتری در دسترس داشته باشید.

کار سیاه در انگلستان

برای افرادی که به طور غیر قانونی یا سیاه کار می کنند، جریمه هایی در نظر گرفته شده است. بیشتر افراد ممکن است به صورت فریلنسر مشغول به کار شوند اما این کار، با توجه به این که کار سیاه محسوب می شوند، می تواند تبعات بدی به همراه داشته باشند. از تبعات منفی کار بیش از مدت مقرر برای دانشجویان به این شرح است:

 • جریمه نقدی تا 5000£ (پوند)
 • 6 ماه حبس
 • دیپورت از انگلیس
 • اخراج از انگلستان و عدم اخذ ویزا به مدت 10سال

متقاضیان باید با روش های گرفتن اقامت انگلستان آشنا کافی باشندو بر شرایط مهاجرت به انگلستان تسلط پیدا کنند. به صورت کلی دانشجویانی که از دانشگاه های انگلستان فارغ التحصیل می شوند، قادر به کار در این کشور و حتی سایر کشور های جهان می باشند. با داشتن برنامه خوب می توانند در آینده به موفقیت برسند. مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را در امر مهاجرت یاری خواهند رساند. شما می توانید از طریق تلفنی، از مشاوره های رایگان موسسه ما بهره مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *