مهاجرت تحصیلی انگلستان

شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

آیا درباره ی شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان اطلاعات کافی دارید؟ از شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان چقدر آگاهی دارید؟ شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان چگونه است؟ شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان برای چه افرادی مناسب است؟ کار ضمن تحصیل در انگلستان می تواند به دانشجو های رشته ها و دانشگاه های مختلف کمک کند تا برخی از مخارج زندگی و سکونت دانشگاهی خود در انگلستان را پرداخت کنند. شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان برای دانشجو ها متفاوت است؛ تایم و نوع کاری که دانشجویان در هنگام تحصیل انجام می دهند بستگی به رشته و مهارت های فردی آن ها دارد.

درباره کشور پادشاهی انگلستان

انگلستان کشوری اروپایی می باشد که همسایه های آن در قسمت غربی ولز و در بخش شمالی این کشور اسکاتلند می باشند. انگلستان یکی از اعضای اتحادیه پادشاهی می باشد که پایتخت آن لندن نام دارد. جمعیت این کشور تقریبا به شصت و پنج میلیون نفر می رسد. واحد پول انگلیس پوند می باشد.

اگر به فکر کار پس از تحصیل در انگلستان هستید، لازم به ذکر است که شما باید گواهی سکونت در این کشور و روادید کاری مورد نظر خود را دریافت کنید. روادید شما بستگی به کاری که انجام می دهید دارد. همچنین رشته ی تحصیلی دانشگاهی شما و توانایی ها و مهارت شما تاثیر زیادی در پیدا  کردن شغل مناسب و مورد نظر شما دارد. شما باید بر اساس علاقه ی خود رشته ی دانشگاهی انتخاب کنید و پس از فارق التحصیل شدن، کار مربوط به این رشته را پیدا کنید.

شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

افرادی که از سراسر دنیا برای تحصیل به انگلستان سفر می کنند، به فکر کار نیز می باشند. دانشجویان بین المللی که کمتر از شانزده سال سن دارند مجوز و شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان را نخواهند داشت؛ این بدان معناست که افرادی که در کنار تحصیل می خواهند مشغول به کار شوند باید دانشجو های دانشگاهی باشند و افراد محصل در مدارس قادر به انجام این کار نیستند.

دانشجویان بین المللی که به انگلستان سفر میکنند می توانند به صورت هفتگی بیست ساعت مشغول به کار شوند و مجوز کار در صورتی به آن ها داده می شود که مشغول به تحصیل در دانشگاه های مورد تایید باشند. لازم به ذکر است که دانشجویان انگلیسی هیچ محدودیتی برای کار ندارند. در کشور انگلستان و پایتخت این کشور که لندن می باشد، موسسه هایی هستند که به دانشجویان کمک می کنند که شغل مورد نظر بر اساس رشته و توانایی خود پیدا کنند. بعضی از دانشگاه ها نیز به دانشجویان کمک می کنند تا شغل پاره و وقت پیدا کنند تا بتوانند ضمن تحصیل مشغول به کار در انگلستان شوند.

سایت های اینترنتی برای پیدا کردن شغل برای دانشجویان

از میان سایت هایی که امکان کاریابی دارند، می توان به این موارد اشاره کرد:

 • Careers Group London
 • StudentJob
 • Employment 4 students

دانشجویان با داشتن شغل مناسب در کنار تحصیل خود می توانند توانایی ها و استعداد های خود را گسترش دهند و در زمینه های مختلف کاری و درسی تجربه های مفیدی کسب کنند و باعث پیشرفت خود شوند. دانشجو های رشته های مختلف می توانند دوره ی کار آموزی که از درس های دانشگاهی محسوب می شود را در زمان تحصیل سپری کنند. افرادی که روادید عمومی نوع 4 و روادید کودک نوع 4 دارند می توانند با داشتن این شرایط مشغول به کار پارت تایم در انگلستان شوند :

 • سپری کردن دوره ی تحصیلی در دانشگاه های تایید شده و معتبر
 • سپری کردن دوره ی تحصیلی کوتاه مدت (تی یر 4)
 • داشتن سن 16+
 • دانشجویان می توانند با داشتن شرایط مورد نظر به کار تمام وقت نیز مشغول شوند.

شرایط مورد نظر برای کار تمام وقت در کنار تحصیل برای دانشجویان

داشتن قرارداد کاری با کارفرما یا کمپانی مورد نظر کار در شغل مورد نظر به صورت هفتگی باید جمعا بیست ساعت باشد. دانشجو هایی که تبعیت انگلستان و اروپا را دارند، پس از اتمام دوره های تحصیلی خود در دانشگاه ها و مراکز معتبر، می توانند با تایید و استخدام کمپانی های مختلف برای اقامت در انگلستان اقدام کنند. در حالیکه دانشجویان بین المللی که تبعیت انگلیس و اروپا را ندارند باید بر اساس مقررات انگلیس برای نبدیل روادید خود به سفارت کشور مبدا بروند و مجوز و گواهی لازم را از سفارت به زبان انگلیسی دریافت کنند.

شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان برای ایرانی ها

دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه های انگلستان می باشند، برای تبدیل روادید تایر 4 کودک به تایر 4 عمومی باید به سفارت انگلستان در کشور مبدا بروند و اگر دانشگاه این موضوع را پذیرفت، اقدام به تبدیل روادید خود کنند. مخارج تحصیلی در انگلستان از دیگر کشور های اروپایی بالاتر می باشد؛ اما با در نظر گرفتن تایم کوتاه دوره ی تحصیلی، این مخارج در برابر مخارج دوره های تحصیلی در کشور هایی مانند کانادا کم تر می باشد. با گرفتن مدرک تحصیلی از دانشگاه های انگلستان شما می توانید در بهترین کمپانی ها و سازمان های این کشور مشغول به کار شوید.

مجازات کار دانشجویی بیش از 20 ساعت

برای افرادی که به طور غیرقانونی یا سیاه کار می کنند، جریمه هایی در نظر گرفته شده است. بیشتر افراد ممکن است به صورت فریلنسر مشغول به کار شوند اما این کار، با توجه به این که کار سیاه محسوب می شوند، می تواند تبعات بدی به همراه داشته باشند. از تبعات منفی کار بیش از مدت مقرر برای دانشجویان به این شرح است:

 • جریمه نقدی تا 5000£ (پوند)
 • شش ماه حبس
 • دیپورت از انگلیس
 • اخراج از انگلستان و عدم اخذ ویزا به مدت 10سال

متقاضیان باید با روش های گرفتن اقامت انگلستان آشنا کافی باشندو بر شرایط مهاجرت به انگلستان تسلط پیدا کنند. به صورت کلی دانشجویانی که از دانشگاه های انگلستان فارغ التحصیل می شوند، قادر به کار در این کشور و حتی سایر کشور های جهان می باشند و با داشتن برنامه ی خوب می توانند در آینده به موفقیت برسند. مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یاریگر شما در امر مهاجرت خواهند بود. شما می توانید از طریق تلفنی، از مشاوره های رایگان موسسه ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *