مهاجرت به کشور مجارستان

شرایط ویزای همراه مجارستان

شرایط ویزای همراه مجارستان

اکثر متقاضیان بین المللی پس از اخذ اقامت تمایل به اخذ ویزای همراه برای اعضاء خانواده خود یعنی همسر و فرزندان می باشند. در مقاله شرایط ویزای همراه مجارستان شرایط و ضوابطی که مورد تایید دولت برای درخواست ویزای همراه قانونی می باشد را به طور کامل شرح خواهیم داد. در هر یک از روش های مهاجرتی به این کشور شرایط اخذ ویزای همراه متفاوت می باشد. از این رو کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی دقیق این موضوع از طریق مقاله مذکور می پردازند.

مباحثی که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت بدین شرح می باشند:

 • شرایط مهاجرت به این کشور چگونه است؟
 • چند روش مهاجرتی قانونی برای این کشور وجود دارد؟
 • شرایط ویزای همراه در هر یک از روش های مهاجرتی به چه صورت می باشد؟

درباره کشور مجارستان و تقسیم بندی مهاجرتی

پیش از مهاجرت به این کشور ابتدا درباره این کشور اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد. موقعیت جغرافیایی این کشور در اروپای مرکزی می باشد. درباره کشورهای همسایه این کشور اروپایی می توان اشاره نمود که از سمت شمال با اسلواکی، از سوی شمال شرقی با کشور اکراین هم مرز می باشد. در همسایگی شرق و جنوب شرقی این کشور نیز کشور رومانی قرار دارد. در جنوب این کشور صربستان، در جنوب غربی کشور کرواسی و اسلوونی قرار گرفته اند. همچنین در نظر داشته باشید که این کشور از سمت غرب با کشور اتریش همسایه خواهد بود. بزرگترین شهر این کشور، پایتخت آن بوداپست است. در باب مساحت این کشور می توان اشاره نمود که طبق آخرین برآورد حدود 93030 کیلومتر مربع می باشد.

سایر اطلاعات این کشور به شرح تصویر زیر می باشد:

اطلاعات کشور فیلیپین

انواع روش های مهاجرت قانونی به این کشور عبارتند از:

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج و تولد

در بخش بعدی توضیحات مختصری در باب روش های مهاجرتی به این کشور را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

شرایط و راه های مهاجرت به کشور مجارستان

یکی از آسان ترین روش های مهاجرتی برای اکثر کشورها بخصوص برای متقاضیان بین المللی اقدام از طریق روش تحصیلی می باشد. در این روش متقاضیان بین المللی می باید ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایند. روش بعدی برای مهاجرت به این کشور، اقدام برای کار و اشتغال زایی می باشد. روش سرمایه گذاری برای متقاضیانی که تمایل به ایجاد کسب و کار یا سرمایه گذاری در کشوری دیگر را در نظر دارند بسیار مناسب است. در هر یک از روش های مذکور پس از مدت زمان معلوم متقاضی می تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید.

ویزای همراه این کشور به همسر و فرزند زیر 18 سال متقاضیان تعلق می گیرد. با توجه نوع ویزای انتخابی متقاضی اصلی برای مهاجرت می باید پروسه ویزای همراه نیز پیش رود. در بسیاری از مواقع همراه متقاضی می باید مدارک و شرایط معتبری را ارائه دهد تا در پروسه درخواست ویزا مشکلی پیش نیاید. از این جهت مهاجرت به این کشور ابتدا مقاله مهاجرت به مجارستان را مطالعه بفرمائید.

جهت اطلاع از میانگین تعداد متقاضیانی که طی سال های گذشته تاکنون به این کشور از طریق روش های مختلف مهاجرت نموده اند، به نمودار زیر توجه فرمائید:

میانگین تعداد متقاضیان جهت مهاجرت به مجارستان

شرایط ویزای همراه از طریق روش تحصیل مجارستان

روش تحصیلی در میان متقاضیان بین المللی جایگاه ویژه ای یافته است. در این روش متقاضیان بین المللی می باید ویزای تحصیلی مجارستان را از طریق ارائه مدارک و پرداخت هزینه لازم دریافت نمایند. هزینه و مدارک لازم این ویزا با توجه به ملیت متقاضی متفاوت می باشد. ابتدا به بررسی مدارک لازم جهت تحصیل در این کشور می پردازیم. زیرا متقاضیان برای اقامت بیش از 90 روز به ارائه این مدارک نیاز خواهند داشت.

در جدول زیر لیست مدارک مورد نیاز مورد بررسی قرار گرفته است:

مراحل مدارک
1 ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا تحصیلی این کشور
2 ارائه گذرنامه معتبر متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار از زمان خروج متقاضی
3 ارائه رسید پرداخت شهریه دانشگاه مذکور
4 ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر بر روی سر برگ رسمی دانشگاه
5 ارائه بیمه خدمات درمانی
6 ارائه تمکن مالی کافی
7 ارائه گواهی محل اقامت یا خوابگاه متقاضی جهت تحصیل در این کشور
8 ارائه گواهی محل اقامت یا خوابگاه متقاضی جهت تحصیل در این کشور

متقاضیان تحصیل در این کشور، در طول دوره تحصیلی خود می توانند دعوت نامه برای الحالق خانواده (همسر و فرزندان زیر 21 سال) ارسال نمایند. البته نیاز به ارائه مدارک کافی اعم از:

 • اثبات تمکن مالی
 • ارائه فرم درخواست به همراه دعوت نامه
 • ارائه گردش حساب بانکی
 • ارائه مدارک کافی دال بر اثبات رابطه خانوادگی

شرایط ویزای همراه از طریق روش کار در مجارستان

روش دیگری که برای مهاجرت به این کشور اروپایی در اختیار متقاضیان عزیز قرار گرفته است، مهاجرت از طریق کار می باشد. متقاضیان بین المللی جهت کار در این کشور می باید ابتدا از کارفرما این کشور پیشنهادکاری یا قراردادکار معتبری را دریافت نمایند. برای دریافت این پیشنهادکاری می توانید در دوره تحصیلی خود به دنبال کار باشید. در این صورت می توانید پس از اتمام دوره تحصیلی ویزای تحصیلی را به ویزای کاری مجارستان تبدیل نمائید. البته ارائه مدارک و هزینه ویزا جایگاه خود را دارد. در این روش همراه متقاضی (همسر ) می تواند به اشتغال بپردازد. اما می باید مدارکی دال بر شرکت یا قرارداد معتبر را ارائه دهد.

در جدول زیر مدارک مورد نیاز جهت کار در این کشور ارائه شده است:

مراحل مدارک
1 ارائه گذرنامه معتبر متقاضی
2 ارائه فرم تکمیل درخواست ویزا
3 ارائه پیشنهادکاری یا قراردادکاری معتبر از جانب کارفرما این کشور
4 ارائه بیمه خدمات درمانی
5 ارائه گواهی پرداخت هزینه های مربوط به ویزا

شرایط ویزای همراه از طریق روش کار در مجارستان

شرایط و هزینه زندگی برای همراه مجارستان

مهمترین مساله در خصوص زندگی و مهاجرت به این کشور، اطلاع از هزینه‌ های مربوط به زندگی می باشد. هزینه زندگی شامل هزینه مسکن، خوراک و پوشاک می باشد. از سوی دیگر هزینه برای 1 نفر به عنوان متقاضی اصلی با هزینه مهاجرت به همراه خانواده متفاوت خواهد بود.

هزینه اجاره و خرید آپارتمان در این کشور طبق آخرین اطلاعات به دست آمده بدین شرح می باشد:

اجاره یا خرید آپارتمان هزینه به فورینت مجارستان
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 11659096HUF
اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 20915342HUF
اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر 8916667HUF
اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر 15436034HUF
خرید هر متر مربع در مرکز شهر 68935683HUF
خرید هر متر مربع در خارج از مرکز شهر 47019764HUF

اطلاعات بیشتر در این بخش را می توانید از طریق مقاله هزینه زندگی در مجارستان بیابید. در مقاله شرایط ویزای همراه مجارستان، شرایط کلی مهاجرت و شرایط پذیرش همراه توسط نویسندگان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به طور کامل شرح داده شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در بخش مشاوره تلفنی و حضوری تماس حاصل فرمائید. این تضمین را به شما می دهیم که از ابتدای مسیر همراه شما باشیم.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *