مهاجرت تحصیلی قطر

دوره های زبان در قطر

هر ساله متقاضیان زیادی برای شرکت در دوره های زبان در قطر به این کشور عربی مهاجرت می کنند و لارم به ذکر است که جهت شرکت در دوره های زبان در قطر دانشجویان و متقاضیان می توانند وارد مراکز و موسسه های مختلفی شوند که در این مقاله به این موسسات و مراکزی که برای شرکت در دوره های زبان در قطر تاسیس شده اند اشاره خواهیم کرد.

قطر یکی از کشور های حوزه خلیج فارس می باشد و به دلیل دارا بودن سیستم آموزشی بسیار پیشرفته و مدرن، موجب جذب متقاضیان و دانشجویان بین المللی بی شماری شده است و لازم به ذکر است که در این کشور شعبه های زیادی از دانشگاه ها و موسسات و مراکز تحصیلی خارجی و معتبری وجود دارد.

کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت در این مقاله قصد دارند شما را با معتبر ترین مراکز یادگیری و شرکت در دوره های زبان در قطر آشنا کنند.

درباره کشور قطر

کشور قطر یکی از کشور های واقع در قاره ی آسیا می باشد که در بخش جنوب غربی این قاره قرار گرفته است و از سرزمین های حوزه ی خلیج فارس به شمار می رود.

این کشور در همسایگی کشور هایی چون عربستان، ایران، عراق، کویت، امارات و همچنین بحرین قرار گرفته است و پایتخت آن دوحه نام دارد.

کشور قطر تا سال هزار و سیصد و چهل و نه شمسی، مستعمره بریتانیا بود و بعد از آن به کشوری مستقل تبدیل شد. کشور قطر بعد از مستقل شدن در تاریخ ذکر شده، به یکی از ثروتمند ترین کشور های دنیا تبدیل شد؛ زیرا این کشور دارای منابع غنی از نفت و گاز طبیعی میباشد.

مردم کشور قطر به دو زبان عربی و زبان انگلیسی مسلط می باشند اما به طور کلی زبان رسمی این کشور زبان عربی تعیین شده است و تقریبا دو و نیم میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند.

در سال های اخیر متقاضیان و مهاجران زیادی به کشور قطر مهاجرت کرده اند و به همین دلیل بیش از سیصد هزار نفر نیروی کار خارجی در این کشور وجود دارد.

در جدول زیر اطلاعات کلی درباره کشور قطر ارائه شده است:

دوحه پایتخت
حکومت متمرکز پادشاهی مشروطه دولت
اسلام دین
ریال قطر واحد پول
Qa. دامنه اینترنت
بیش از دو میلیون نفر جمعیت
974+ پیش شماره تلفن

 

شهر های کشور قطر:

 • وکره.
 • خور.
 • شمال.
 • مسیعید.
 • لوسیل.
 • مروارید.
 • دخان.
 • زباره.

لازم به ذکر است که دوحه، پایتخت این کشور، بزرگترین شهر کشور قطر به شمار میرود.

مراکز یادگیری زبان در قطر

در این بخش قصد داریم تا شما را با برخی از معتبر ترین مراکز زبان و همچنین دوره های زبان در قطر آشنا سازیم. معتبر ترین مراکز و موسسات یادگیری زبان در کشور قطر عبارتند از:

 • Inlingua Qatar.
 • Doha English Speaking School.
 • Lafayette Language Institute.
 • Park House English School.

Inlingua Qatar

این موسسه یکی از بهترین موسسه های آموزش زبان در جهان می باشد که در سال 1968 تاسیس شده است و دارای سیصد و بیست شعبه در کشور های اروپایی، آفریقایی، آسیایی، آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی می باشد.

میلیون ها نفر در این موسسه مشغول به تحصیل می باشند و نهاد ها و کارکنان شرکت های بزرگ و کوچک و همچنین اداره های دولتی از این موسسه و شعبه های آن بهره مند شده اند.

دوره های زبان بزرگسالان و کودکان در این موسسه به چند بخش تقسیم می شود:

 • مبتدی تا سطح پیشرفته.
 • انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی و عربی.
 • کسب مدارک آیلتس و تافل.

این موسسه برنامه های آموزشی برای هر یک از شرکت های مختلف را طراحی می کند. تمام عناصر برنامه به اهداف و اهداف شرکت متکی هستند و مربیان حرفه ای در این موسسه افرادی بسیار واجد شرایط هستند که دارای مهارت های بین فردی عالی جهت آموزش می باشند.

Doha English Speaking School

مرکز زبان انگلیسی دوحه که در شهر دوحه واقع در کشور قطر قرار گرفته است، یکی از شناخته شده ترین و معتبرترین مراکز یادگیری زبان انگلیسی در این کشور میباشد. در این آموزشگاه متخصصان با تجربه انگلستان که دروس و دوره های تحصیلی را با جدید ترین متد و بسیار خلاقانه و تدریس میکنند، از بهترین اساتید آموزش زبان به شمار میروند.

کیفیت آموزش در این مرکز عالی میباشد. دانش آموزان در این آموزشگاه از هر نقطه ای که زبان انگلیسی را شروع به یادگیری کنند میتوانند این زبان را به راحتی فرا گیرند. بیش از نود و پنج درصد متقاضیان پیشرفت میکنند حداقل با توجه به توانایی هایشان، بسیاری از آنها عملکرد بسیار خوبی دارند.

با حداکثر چهارگروه ورودی در هر سال، این آموزشگاه نسبتا کوچک روحیه مشابهی با جامعه و خانواده دارد. این موضوع باعث میشود تا متخصصان و اساتید ما در این آموزشگاه به از یادگیری تمامی متقاضیان اطمینان حاصل کنند و از مطمئن باشند که متقاضیان و دانش آموزان در محیطی امن و حمایتی پیشرفت میکنند.

این مرکز شامل یک کتابخانه استثنایی با بیش از 17،000 کتاب، دو سالن بدنسازی، یک استخر پوشیده شده، یک زمین چمن و زمین های بازی، یک زمین بازی جدید ماجراجویی افسانه، یک باغ وحش سازگار با محیط زیست، یک مجموعه تئاتر (سالن چند منظوره)، یک مجموعه موسیقی اختصاصی و محاسباتی و اتاق آشپز میشود.

متقاضیان می توانند برای مطلع شدن از شرایط کاری در کشور قطر در سال 2019 به مقاله ی “کار در قطر در سال 2019” مراجعه کنند.

Lafayette Language Institute

این موسسه نیز در قلب از غرب خلیج، در شهر دوحه قطر قرار گزفته است و لازم به ذکر است که موسسه زبان لافایت برای بزرگسالان، افراد و یا تیم کارکنان شرکت ها، کودکان و نوجوانان دوره های زبان انگلیسی فراهم می کند. این موسسه با داشتن بیست و سه سال تجربه در زمینه ی تدریس و ارائه دوره های زبان با بکارگیری متخصصان و اساتید مجرب، از بهترین موسسه های زبان در قطر به شمار می رود.

موسسه لافایت برای تمامی متقاضیان از قبیل کارکنان، والدین، مدیران و سایر افراد مناسب می باشد و تمامی متقاضیان می توانند در این موسسه زبان انگلیسی را به صورت کامل فرا گیرند.

مرکز لافایت با تدریس اصول اولیه به دانشجویان، موجب پیشرفت سطح متقاضیان در زمینه های مهارت های نوشتاری، خواندن و صحبت کردن می شود.

در این موسسه کلاس های آموزشی از سطح مبتدی تا پیشرفته می باشند و متقاضیان می توانند با شرکت در دوره های آموزش زبان این موسسه، توانایی های زبان خود را ارتقا دهند. کلاس های عمومی زبان انگلیسی شامل خواندن، نوشتن و مکالمه می باشند که به دو بخش خصوصی و عمومی تقسیم می شوند. لازم به ذکر است که در این موسسه زبان های عربی، اسپانیایی و فرانسوی نیز تدریس می شوند.

British Council

این موسسه نیز از برترین موسسه های آموزش زبان در جهان می باشد که یکی از شعبه های آن در شهر دوحه واقع در کشور قطر تاسیس شده است. لازم به ذکر است که دوره های زبان در این موسسه به چند بخش تقسیم می شوند:

 • دوره های یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان و نوجوانان.
 • دوره های یادگیری زبان برای بزرگسالان.
 • دوره های یادگیری زبان (مطالعه).
 • دوره های یادگیری زبان برای محل کار.
 • دوره های یادگیری زبان برای کمپانی ها.
 • دوره های یادگیری زبان به صورت اینترنتی.

در این مرکز متقاضیان می توانند با کمک کارشناسان خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی را به صورت کامل یاد بگیرند. سطوح یادگیری زبان در این موسسه به چند بخش تقسیم می شوند:

 • Pre-intermediate.
 • Upper-intermediate.

اساتید این مرکز با بکارگیری روش های مختلف و جدید ترین متد زبان انگلیسی را تدریس می کنند و شایان ذکر است که در دوره های زبان این موسسه از کتابهای دوره ای توسط ناشران تخصصی و مواد ایجاد شده توسط معلمان ما استفاده می شود.

در این مقاله سعی داشتیم تا شما را با معتبر ترین و شناخته شده ترین آموزشگاه های زبان در کشور قطر آشنا سازیم.

شما عزیزان می توانید جهت دریافت روادید و پاسپورت قطر و یا مهاجرت به کشور های جهان مختلف، با ارائه مدارک خود به کارشناسان مجرب موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت، پروسه ی انجام امور پرونده ی خود را شروع کنید.

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *