مهاجرت تحصیلی بلژیک

دانشگاه UCL بلژیک

دانشگاه UCL کشور بلژیک

دانشگاه UCL بلژیک یکی از دانشگاه های بین المللی این کشور می باشد که در قلب اروپا واقع شده است و هر ساله دانشجویان زیادی از کشور های مختلف جهت ادامه تحصیل در دوره های تحصیلی مختلف وارد دانشگاه UCL بلژیک می شوند. بلژیک یکی از محبوب ترین مقاصد جهت ادامه تحصیل می باشد و لازم به ذکر است که سیستم آموزشی این کشور در سطح بسیار بالایی قرار دارد. به طور کلی، مهاجرت به کشور بلژیک از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد و متقاضیان و مهاجران می توانند با در نظر گرفتن شرایط خود با انتخاب یکی از راه های مهاجرت تحصیلی، کاری، ازدواج، سرمایه گذاری، کارآفرینی و سایر راه های قانونی وارد خاک کشور بلژیک شوند.

متخصصان مجرب و کاردان موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار قصد دارند تا هموطنان عزیز را از شرایط و هزینه های تحصیل در دانشگاه UCL بلژیک به صورت کامل آگاه سازند.

درباره دانشگاه UCL بلژیک

دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه UCL بلژیک را دارند باید قبل از ورود به این دانشگاه، درباره دانشگاه UCL بلژیک اطلاعات کاملی کسب کنند. دانشگاه UCL در سال 1425 میلادی تاسیس شده است و با نام Université catholique de Louvain شناخته می شود. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان کشور بلژیک می باشد و در لوون ال نوو (سی کیلومتری شهر بروکسل، پایتخت کشور بلژیک) قرار گرفته است. دانشگاه UCL رتبه های بسیار بالایی در رنکینگ های مختلف دانشگاه های فرانسوی زبان کسب کرده است و سطح بسیار بالایی در زمینه های آموزشی و تحقیقاتی دارد. این دانشگاه توسط وینسنت بلوندنت اداره می شود و بیش از سی هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل میباشند و شایان ذکر است که حداقل پنج هزار دانشجو در دانشگاه UCL مشغول به تحصیل در دوره تحصیلی دکترا می باشند. در این دانشگاه پیشرفته، تعداد کارکنان و کارمندان مدیریتی به پنج هزار و ششصد نفر می رسد.

دانشگاه UCL از دانشگاه های خصوصی کاتولیسیزم میباشد و به دو بخش Universite Catholique de Louvain و همچنین Katholieke Universiteit Leuven تقسیم شده است. در دانشگاه UCL فعالیت های مختلف پژوهشی انجام میشود و دانشجویان میتوانند علاوه بر برنامه های تحصیلی و کلاس های درسی، در سخنرانی های، فعالیت های تحقیقاتی، فعالیت های ورزشی، فعالیت های مختلف داوطلبانه و همچنین فعالیت های پژوهشی شرکت کنند. دانشگاه UCL دارای شرایط بسیار مطلوب جهت تحصیل میباشد و سطح بسیار بالایی در آموزش رشته های تحصیلی از جمله پزشکی، فلسفه، داروسازی، حقوق، مهندسی و دندانپزشکی دارد.

دانشگاه UCL بلژیک

شرایط تحصیل در دانشگاه UCL بلژیک

در دانشگاه UCL در کشور بلژیک دانشجویان می توانند در دوره های تحصیلی مختلف شرکت کنند و از فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی بهره مند شوند. دانشجویان می توانند در رشته های مختلف مشغول به تحصیل شوند و پس از اتمام دوره های تحصیلی خود، با مدرک کسب شده در سراسر جهان مشغول به کار شوند؛ زیرا مدرک کسب شده از این دانشگاه در سراسر جهان معتبر و شناخته شده می باشد. دانشگاه UCL شامل کالج های معماری، مهندسی معماری و برنامه ریزی شهری، کالج علوم اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ارتباطات، کالج حقوق و جرم شناسی، کالج پزشکی و دندانپزشکی، کالج علوم ریاضی، کالج داروسازی و علوم پزشکی، کالج فلسفه و هنر، کالج بهداشت عمومی، کالج روانشناسی و علوم تربیتی، کالج علوم، کالج الهیات، کالج مهندسی علوم زیستی، کالج فنی لووان و کالج مدیریت می شود.

در دانشگاه UCL بیش از بیست نهاد تحقیقاتی وجود دارد و فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی این دانشگاه در زمینه های مختلف که برجسته ترین آن ها علوم انسانی، علم و فناوری و علوم بهداشتی و پزشکی می باشد، انجام می شود. این دانشگاه دارای آزمایشگاه ها و لابراتور های مجهز با امکانات کامل می باشد و دانشجویان می توانند با تحصیل در این مرکز تحصیلی تبدیل به محققان حرفه ای شوند. دانشجویان می توانند در سه دوره تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه UCL مشغول به تحصیل شوند و تحصیل در هر دوره ذکر شده شرایط خاص خود را دارد و شما عزیزان در ادامه با این شرایط آشنا خواهید شد.

دوره تحصیلی کارشناسی در دانشگاه UCL بلژیک

با سپری کردن صد و هشتاد Credit و سه سال تحصیلی، متقاضیان و دانشجویان می توانند در دانشگاه UCL بلژیک موفق به کسب مدرک لیسانس شوند. کسب این مدرک موجب حضور دانشجو در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد می شود و لازم به ذکر است که دانشجویان در این دوره در مهارت هایی از جمله تحقیق، درک، تفکر انتقادی، ارتباط و خلاقیت، خود مختاری و زمینه های مرتبط پیشرفت می کنند. برجسته ترین رشته های تحصیلی در این مقطع عبارتند از علوم انسانی و اجتماعی، علوم سیاسی، مهندسی کسب و کار، اقتصاد و مدیریت، مدیریت، انسان شناسی، جامعه شناسی، تاریخ هنر و باستان شناسی، گفتار و زبان درمانی، داروسازی، دندانپزشکی، دامپزشکی، توانبخشی، زیست شناسی، شیمی، کامپیوتر، مهندسی، معماری، جغرافیا، ادبیات باستان و مدرن، مطالعات شرقی، ادبیات فرانسه، اطلاعات و ارتباطات و زبان.

دوره تحصیلی کارشناسی ارشد در دانشگاه UCL بلژیک

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و کسب مدرک فوق لیسانس در دانشگاه UCL در صورتی امکان پذیر خواهد بود که متقاضیان و دانشجویان مدرک لیسانس داشته باشند و صد و هشتاد Credit کسب کنند. به یاد داشته باشید که این دوره تحصیلی حداقل دو سال طول می کشد؛ اما طول دوره تحصیلی به رشته تحصیلی نیز بستگی دارد. برای مثال، تحصیل در رشته های پزشکی و یا دندانپزشکی حداقل سه سال به طول می انجامد. در دوره کارشناسی ارشد دانشجویان به صورت تخصصی مشغول به تحصیل می شوند و در فعالیت های تحقیقاتی نیز شرکت می کنند. برحسته ترین رشته های تحصیلی در این مقطع عبارتند از کشاورزی، صنایع، شیمی و صنایع زراعی، علوم زیستی و مدیریت، مهندسی صنایع و معادن، علوم زیست محیطی، جرم شناسی، حقوق، مهندسی پزشکی، مهندسی شیمی و مواد، مهندسی عمران، علوم رایانه، علوم کامپیوتر و مهندسی، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی ریاضی، مهندسی فیزیک، امنیت سایبری، اقتصاد، روابط بین الملل، سیاست اقتصادی، داروسازی، فلسفه، زبان شناسی، زیست شناسی، معماری، مدیریت، مهندسی کسب و کار، دندانپزشکی، شیمی، ریاضیات، الهیات و علوم ادیان.

هموطنان عزیز می توانند جهت مطلع شدن از شرایط و مدارک مورد نیاز برای کسب پذیرش و قبولی تحصیلی در کشور بلژیک به مقاله مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک” مراجعه کنند.

دوره تحصیلی دکترا در دانشگاه UCL بلژیک

تحصیل در دوره دکترا در دانشگاه UCL شرایط خاصی دارد. دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در این دوره را دارند، حتما باید سوپروایزر داشته باشند. علاوه بر این، ارائه پروژه های پژوهشی با کیفیت و درجه یک الزامی می باشد. دانشجویان می بایست بیش از 60 واحد در این دوره سپری کنند و ثابت کنند که توان مالی کافی جهت تحصیل در این دوره را دارند. برجسته ترین رشته های تحصیلی در دوره دکترا عبارتند از: فلسفه، الهیات، زبان، حقوق، علوم سیاسی و اجتماعی، هنر، اقتصاد و مدیریت، جرم شناسی، جغرافیا، مهندسی و تکنولوژی، علوم دامپزشکی، معماری و برنامه ریزی شهری، ریاضیات، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، بهداشت عمومی، روانشناسی و آموزشی، تاریخ، تاریخ هنر، اطلاعات و ارتباطات.

ورود به دانشگاه UCL کشور بلژیک

متقاضیانی که قصد ورود به دانشگاه بلژیک را دارند، بیاد در نظر داشته باشند که آخرین مهلت اقدام جهت ورود به این دانشگاه 1 مارچ می باشد. متقاضیان و دانشجویان بین المللی جهت ورود به این دانشگاه می بایست مدارک زیر را به صورت کامل ارائه دهند:

ردیف مدرک
1 مدارک تحصیلی سابق + ریز نمرات
2 پرداخت 80$ جهت هزینه ورود
3 CV
4 انگیزه نامه
5 توصیه نامه
6 مدرک زبان آیلتس و تافل (6.5 و 80)
7 پاسپورت

 

دانشگاه UCL رتبه های بسیار بالایی در رنکینگ های مختلف کسب کرده است و رتبه های به صورت زیر می باشند:

Ranking Rank
Best Global Universities Rankings 124
QS World University Rankings 165
Academic Ranking of World Universities 101
World University Rankings 128

دانشگاه UCL دارای اتاق ها و خوابگاه های مجهز می باشد و متقاضیان و دانشجویان بین المللی می توانند قبل از شروع سال تحصیلی اقدام به اجاره محل اقامت خود کنند. بیش از پنج هزار اتاق در این دانشگاه وجود دارد و تمامی دانشجویان می توانند از امکانات مربوطه بهره مند شوند. دانشجویانی که توان مالی کافی دارند می توانند اقدام به اجاره خانه های شخصی کنند. شما عزیزان می توانین برای مطلع شدن از شرایط و هزینه های مهاجرت تحصیلی به بلژیک با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *